Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι κανονικά δε πρέπει να απογοητευομαστε αλλά λόγο ότι ο κύκλος μου λίγο γέννας δεν έχει φτιάξει είναι ότι να ναι δε ξέρω ούτε ποτέ κάνω ωορριξια ούτε ποτέ περιμένω περίοδο οπωτε απλά στην αναμονή 

Ωχ δύσκολακι!! Δεν την νιώθεις καθόλου? Πάρε από την τελευταία σας επαφή που πιστεύεις ότι ήταν οι γόνιμες και μέτρα 14 μέρες !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Θα τα καταφέρουμε θα το δεις!! ? Ανυπομονώ να φουσκώσουν οι κοιλιτσες μας και να συζητάμε για τις κλωτσιές που τρώμε!! Αχ αχ!

@BebouliΑνυπομονώωωωω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Ωχ δύσκολακι!! Δεν την νιώθεις καθόλου? Πάρε από την τελευταία σας επαφή που πιστεύεις ότι ήταν οι γόνιμες και μέτρα 14 μέρες !! 

Γενικά δεν την κατάλαβενω την ωορριξια μου! Αυτό το μήνα βέβαια είχα κάποια παραπάνω υγρά για δύο μέρες τότρ βαδηκα υπολόγισα ότι έκανα γιατί δεν ξανά είδα ήταν την 13η μέρα του κύκλου μου είχα τρις επαφές πριν τότε και μια μετά και τώρα βάση κύκλου 28αρη περιμένω 5 του μήνα!!! Βέβαια λόγο κάτι πονάκια που είχα ήδη φοράω σερβιέτα χάχα!! Αλλά τον προιγουνο μήνα μετρούσα για 28 κύκλο και έκανα 45 σχεδόν βέβαια ήταν ένα ς μήνας που είχα και αίμα στη μέση του κύκλου είχα διαφορά βέβαια ήταν και ο πρώτος μήνας προσπαθειών και το σώμα λένε τις πρώτες φορές ελεύθερων επαφών πάθενει μια συχγηση να δούμε!!! 

Εσύ πόσους μήνες έχετε ξεκινήσει τώρα!??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Γενικά δεν την κατάλαβενω την ωορριξια μου! Αυτό το μήνα βέβαια είχα κάποια παραπάνω υγρά για δύο μέρες τότρ βαδηκα υπολόγισα ότι έκανα γιατί δεν ξανά είδα ήταν την 13η μέρα του κύκλου μου είχα τρις επαφές πριν τότε και μια μετά και τώρα βάση κύκλου 28αρη περιμένω 5 του μήνα!!! Βέβαια λόγο κάτι πονάκια που είχα ήδη φοράω σερβιέτα χάχα!! Αλλά τον προιγουνο μήνα μετρούσα για 28 κύκλο και έκανα 45 σχεδόν βέβαια ήταν ένα ς μήνας που είχα και αίμα στη μέση του κύκλου είχα διαφορά βέβαια ήταν και ο πρώτος μήνας προσπαθειών και το σώμα λένε τις πρώτες φορές ελεύθερων επαφών πάθενει μια συχγηση να δούμε!!! 

Εσύ πόσους μήνες έχετε ξεκινήσει τώρα!??? 

Ωραία από τότε που είδες τα υγρά υπολογίζουμε!! 5 του μηνός θα κάνεις ένα τεστακιιιι εύχομαι θετικό!! Αν όμως δεν έρθει αυτό το μήνα πάρε τεστ ωορρηξίας να είσαι μέσα!! Εμένα είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών μετά από τις αποβολές που είχα!!! Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας πριν 2 μέρες και σήμερα έχει γίνει αρνητικο ευτυχώς γιατί είχα άγχος μην δείξει θετικά πολλές μέρες που σημαίνει ορμονική διαταραχή ουυυφ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Ωραία από τότε που είδες τα υγρά υπολογίζουμε!! 5 του μηνός θα κάνεις ένα τεστακιιιι εύχομαι θετικό!! Αν όμως δεν έρθει αυτό το μήνα πάρε τεστ ωορρηξίας να είσαι μέσα!! Εμένα είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών μετά από τις αποβολές που είχα!!! Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας πριν 2 μέρες και σήμερα έχει γίνει αρνητικο ευτυχώς γιατί είχα άγχος μην δείξει θετικά πολλές μέρες που σημαίνει ορμονική διαταραχή ουυυφ!! 

Α μια χαρά είχατε επαφουλες!?? Τι κύκλο έχεις εσύ!? 

Τεστ δεν σκέφτομαι να κάνω η αλήθεια είναι πριν τις 10 μέρες καθυστέρηση γιατί μπορεί να έχω πιο μεγάλο απλά κύκλο είναι η μόνη φορά που θα περιμένω πολύ! Παλιά έκανα τα  home test και σε σταθερό κύκλο κ ολας με είχαν βοηθήσει αφάνταστα! Σίγουρα αν δεν ερθει το μπεμπέ τον άλλο μήνα θα πάρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marla8 είπε:

@Mamounitsa Ναι αξίζει τον κόπο η αναμονή! Μπορείς να πάρεις τεστ ωορρηξίας για να δεις πότε είναι οι γόνιμες σου μέρες. 

Αυτο δε το συζητάμε!!! Ναι τον άλλο μήνα θα πάρω το Σφακιά με είχαν βοηθήσει πολύ την πρώτη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Α μια χαρά είχατε επαφουλες!?? Τι κύκλο έχεις εσύ!? 

Τεστ δεν σκέφτομαι να κάνω η αλήθεια είναι πριν τις 10 μέρες καθυστέρηση γιατί μπορεί να έχω πιο μεγάλο απλά κύκλο είναι η μόνη φορά που θα περιμένω πολύ! Παλιά έκανα τα  home test και σε σταθερό κύκλο κ ολας με είχαν βοηθήσει αφάνταστα! Σίγουρα αν δεν ερθει το μπεμπέ τον άλλο μήνα θα πάρω 

Από επαφουλες άλλο τίποτα ? τον ξεζουμισα ? ?? να σου πω την αλήθεια το ένστικτο μου λέει ότι δεν θα είμαι και δυστυχώς το ένστικτο μου βγαίνει αλάνθαστο !! Τι να πω μακάρι να βγω ψεύτρα αλλαααα!! Κι εγώ τα hometest πήρα σε αυτόν τον κύκλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια, 

@Mamounitsa τελικα δεν αντεξα και εκανα ενα τεστακι..

Εδειξε αρνητικο δυστυχως.. Την επομενη φορα μακαρι να ειμαι πιο τυχερη.. 

Σε ολες μας το ευχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nasia93 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, 

@Mamounitsa τελικα δεν αντεξα και εκανα ενα τεστακι..

Εδειξε αρνητικο δυστυχως.. Την επομενη φορα μακαρι να ειμαι πιο τυχερη.. 

Σε ολες μας το ευχομαι!! 

Κορίτσι μου είναι ο πρώτος μήνας που προσπαθείτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Από επαφουλες άλλο τίποτα ? τον ξεζουμισα ? ?? να σου πω την αλήθεια το ένστικτο μου λέει ότι δεν θα είμαι και δυστυχώς το ένστικτο μου βγαίνει αλάνθαστο !! Τι να πω μακάρι να βγω ψεύτρα αλλαααα!! Κι εγώ τα hometest πήρα σε αυτόν τον κύκλο!! 

Μη το λες αυτό για το ένστικτο εγώ προσωπικά οπωτε νόμιζα πως είμαι έγκυος ποτέ δεν ήμουν χάχα και το αντίθετο!!! Τα  home test είναι καλά και αξιόπιστα και τα εγκυμοσηνης εύχομαι να τα θουμε θετικά και αυτά σύντομα χάχα!!! Επίσης τι τραβάνε και αυτοί οι άντρες μας?!!! Χάχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια !!

Long time no see....

@lactaki κι εγώ ξεκινάω κλομιφαινη στον επόμενο κύκλο και ενθουσιαστηκα όταν είδα πόσα ωάρια είχες. Από ότι κατάλαβα έμειναν δύο καλά? 

Εμένα θα μου τα πάρει ο γιατρός προτού σκασουν ώστε να τα κάνουν μικρογονιμοποιηση.

@ViKcy αυτή ήταν η λύση που βρήκαμε για το σπέρμα γιατί μέχρι στιγμής οι βιταμίνες,αν και έδειξαν βελτίωση, δεν έφεραν το πολυπόθητο. Δεν θέλω να περιμενω αλλο

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μη το λες αυτό για το ένστικτο εγώ προσωπικά οπωτε νόμιζα πως είμαι έγκυος ποτέ δεν ήμουν χάχα και το αντίθετο!!! Τα  home test είναι καλά και αξιόπιστα και τα εγκυμοσηνης εύχομαι να τα θουμε θετικά και αυτά σύντομα χάχα!!! Επίσης τι τραβάνε και αυτοί οι άντρες μας?!!! Χάχα 

Αχ αχ δεν ξέρω !!! Τιιιιποτα δεν τραβάνε τιιιποτα μην τους λυπάστε χαχαχα!!!! Εμείς τι τραβάμε καθε μήνα!!! Πφφφ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Αχ αχ δεν ξέρω !!! Τιιιιποτα δεν τραβάνε τιιιποτα μην τους λυπάστε χαχαχα!!!! Εμείς τι τραβάμε καθε μήνα!!! Πφφφ!! 

Χάχα όντος ναι η αγωνία μας και μόνο κάθε φορά!!!! Αλλά κουράζονται κ αυτοί χάχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Γειά σας κορίτσια !!

Long time no see....

@lactaki κι εγώ ξεκινάω κλομιφαινη στον επόμενο κύκλο και ενθουσιαστηκα όταν είδα πόσα ωάρια είχες. Από ότι κατάλαβα έμειναν δύο καλά? 

Εμένα θα μου τα πάρει ο γιατρός προτού σκασουν ώστε να τα κάνουν μικρογονιμοποιηση.

@ViKcy αυτή ήταν η λύση που βρήκαμε για το σπέρμα γιατί μέχρι στιγμής οι βιταμίνες,αν και έδειξαν βελτίωση, δεν έφεραν το πολυπόθητο. Δεν θέλω να περιμενω αλλο

 

 

Έλα κοριτσάκι , ναι η αλήθεια ανταποκρίθηκα παραπάνω αποσο θέλαμε κ φοβόμουν μη μείνουν κυστες ,ευτυχώς όμως απορροφηθηκαν..για αυτό σε επόμενο κύκλο αν χρειαστεί θα πάρω 1 χάπι την ημέρα.. στον τελευταίο υπέρηχο που κάναμε ναι φάνηκε πως το ένα από την δεξιά ωοθήκη είχε πλατύνει δλδ ξεφουσκώνε , το άλλο είχε φθάσει 24χ πολύ μεγάλο οπότε δεν...τελικά όμως έκανα ωορηξια από την αριστερή πλευρά που είχα δύο ένα 21 κ ένα άλλο 18,5. Από εκεί κ πέρα δε ξανά εκανα υπέρηχο παρά μόνο μετά την ωορρηξία που είδαμε ότι ήμουν καθαρή κ είχε γίνει ωορηξια.. δε ξέρω δλδ ποιο έσπασε με την ένεση δεν ένιωσα κ πολλά ομολογώ απλα ήρθα σε επαφή μετά από 36ωρες όπως Μ χε πει..

Εσένα τι δόση σ έδωσε??

Τι εννοείς θα σου τα πάρει??για ποιο λόγο μικρογονιμοποιηση θύμισε μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Έλα κοριτσάκι , ναι η αλήθεια ανταποκρίθηκα παραπάνω αποσο θέλαμε κ φοβόμουν μη μείνουν κυστες ,ευτυχώς όμως απορροφηθηκαν..για αυτό σε επόμενο κύκλο αν χρειαστεί θα πάρω 1 χάπι την ημέρα.. στον τελευταίο υπέρηχο που κάναμε ναι φάνηκε πως το ένα από την δεξιά ωοθήκη είχε πλατύνει δλδ ξεφουσκώνε , το άλλο είχε φθάσει 24χ πολύ μεγάλο οπότε δεν...τελικά όμως έκανα ωορηξια από την αριστερή πλευρά που είχα δύο ένα 21 κ ένα άλλο 18,5. Από εκεί κ πέρα δε ξανά εκανα υπέρηχο παρά μόνο μετά την ωορρηξία που είδαμε ότι ήμουν καθαρή κ είχε γίνει ωορηξια.. δε ξέρω δλδ ποιο έσπασε με την ένεση δεν ένιωσα κ πολλά ομολογώ απλα ήρθα σε επαφή μετά από 36ωρες όπως Μ χε πει..

Εσένα τι δόση σ έδωσε??

2 χάπια το πρωί και 2 το βράδυ για 5 μέρες από 2η έως 6η.Να δούμε πως θα αντιδρασει ο οργανισμός μου.

Δεν τα χα και σε εκτίμηση τα χάπια αλλά πολλές κοπέλες έδωσαν 1 έως 3 καλά ωάρια κι αρχίζω να χω ελπίδες.

Σου εύχομαι να χεις καλά αποτελεσματα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ginaak είπε:

2 χάπια το πρωί και 2 το βράδυ για 5 μέρες από 2η έως 6η.Να δούμε πως θα αντιδρασει ο οργανισμός μου.

Δεν τα χα και σε εκτίμηση τα χάπια αλλά πολλές κοπέλες έδωσαν 1 έως 3 καλά ωάρια κι αρχίζω να χωρίς ελπίδες.

Σου εύχομαι να χεις καλά αποτελεσματα!!!

 

Νομίζω θα έχεις μια χαρά αποτελέσματα. Ευτυχώς που δε Μ έδωσε τέτοια δόση εμένα γιατί θα γέμιζα Μ φαίνεται... Δύο την ημέρα έπαιρνα εγώ από την 2η έως την 6η μέρα. 18η είμαι αύριο κ έχω ξεκινήσει κ προγεστερόνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Νομίζω θα έχεις μια χαρά αποτελέσματα. Ευτυχώς που δε Μ έδωσε τέτοια δόση εμένα γιατί θα γέμιζα Μ φαίνεται... Δύο την ημέρα έπαιρνα εγώ από την 2η έως την 6η μέρα. 18η είμαι αύριο κ έχω ξεκινήσει κ προγεστερόνη..

Ευχαριστώ! !!

 

Αντε σε λίγες μερες θα ξέρεις. 

Μακάρι να χει ευχάριστα! 

Κι η Star θυμαμαι έμεινε αμέσως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ευχαριστώ! !!

 

Αντε σε λίγες μερες θα ξέρεις. 

Μακάρι να χει ευχάριστα! 

Κι η Star θυμαμαι έμεινε αμέσως. 

Ναι το κορίτσι μας είναι ήδη 7 μηνών.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Χάχα όντος ναι η αγωνία μας και μόνο κάθε φορά!!!! Αλλά κουράζονται κ αυτοί χάχα!!! 

Ευτυχώς δεν έχω θέμα από κει του αρέσει το άθλημα χαχαχα!!  Αν ήταν να κάνει και τον δύσκολο εντάξει να πέσω από το παράθυρο ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Γειά σας κορίτσια !!

Long time no see....

@lactaki κι εγώ ξεκινάω κλομιφαινη στον επόμενο κύκλο και ενθουσιαστηκα όταν είδα πόσα ωάρια είχες. Από ότι κατάλαβα έμειναν δύο καλά? 

Εμένα θα μου τα πάρει ο γιατρός προτού σκασουν ώστε να τα κάνουν μικρογονιμοποιηση.

@ViKcy αυτή ήταν η λύση που βρήκαμε για το σπέρμα γιατί μέχρι στιγμής οι βιταμίνες,αν και έδειξαν βελτίωση, δεν έφεραν το πολυπόθητο. Δεν θέλω να περιμενω αλλο

 

 

Μια χαρά!!!!Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!Και εγώ δεν πρόκειται να περιμένω!Και εμένα παίξει βιταμίνες αλλά πιο πολύ για να είναι καλύτερο για την εξωσωματική!!Και εγώ κάτι τέτοιο λέω να κάνω γιατι θέλω οδό πιο λίγα φάρμακα να πάρω από την στιγμή που εγώ δεν έχω κάτι!Σου είπε ο γιατρός σου αυτήν την διαδικασία θα την κάνετε σε ένα κύκλο; Η θα κάνεις 2 τρείς για να μαζέψεις αρκετά ωάρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2019 at 10:17 ΜΜ, ο/η anna90 είπε:

Αυτον τον μηνα λεω να μην κανω καθολου τεστ ωορρηξιας και να αρκεστω στο προγραμμα μερα παρα μερα που το ξεκινησαμε προχθες...!!!! Ολο λεω να μην το σκεφτομαι, αλλα ειναι δυσκολο........

Δεν γινεταιιι...και γω προσπαθω να μην σκεφτομαι και πως παντα καταληγω εκει! Υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Μια χαρά!!!!Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!Και εγώ δεν πρόκειται να περιμένω!Και εμένα παίξει βιταμίνες αλλά πιο πολύ για να είναι καλύτερο για την εξωσωματική!!Και εγώ κάτι τέτοιο λέω να κάνω γιατι θέλω οδό πιο λίγα φάρμακα να πάρω από την στιγμή που εγώ δεν έχω κάτι!Σου είπε ο γιατρός σου αυτήν την διαδικασία θα την κάνετε σε ένα κύκλο; Η θα κάνεις 2 τρείς για να μαζέψεις αρκετά ωάρια;

Καλημέρα,  στην διαδικασία καταλήξαμε μαζί με το γιατρό. 

Πόσες φορές θα γίνει θα εξαρτηθεί από το τι θα μαζέψουμε. Εννοώ από όσα θα γονιμοποιγθουν. 

Έχω στο μυαλό μου χωρίς να γνωρίζω 2-3 φορές. Μη νομίζεις ότι πάμε για πολλά συνολικά θέλουμε 3-4 να έχουμε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nasia93 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, 

@Mamounitsa τελικα δεν αντεξα και εκανα ενα τεστακι..

Εδειξε αρνητικο δυστυχως.. Την επομενη φορα μακαρι να ειμαι πιο τυχερη.. 

Σε ολες μας το ευχομαι!! 

Καλημέρα @Nasia93 , σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μην απογοητεύεσαι και χαλάρωσε. Εγώ θυμάμαι στο μικρό μου μόλις ηρέμησα και είπα: Δεν πειράζει, όποτε έρθει , ήρθε αμέσως, τον ίδιο μήνα. Η αγωνία είναι μεγάλη, περιμένουμε πως και πως, κάποιες φορές είναι αδύνατο να ηρεμήσεις. 'Ομως πρέπει να αποβάλουμε το άγχος για να τα καταφέρουμε.. Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα, από καρδιάς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...