Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

@Bebouli μου το εύχομαι!!!

Για να πω κ για την ωορριξια αν τυχών γίνει νωρίτερα μετά την περίοδο γίνεται απλά θα έχει πιο μικρό κύκλο αν υποθέσουμε πως η περίοδος έχετε 14 μέρες μετά την ωορριξια μια κοπέλα αν κάνει ωορριξια 10 μέρα θα έχει κύκλο 24η η 25αρη! Πάλια που είχα ξεκινήσει τα τεστ ωορριξας το είχα πάθει βλέποντας τα τεστακι εγώ σταθερότατο κυκλο28αρη και όμως εκείνο το μήνα έκανα 24αρη!! Δε ξέρω κορίτσια εγώ με τα τεστακι είχα βολευτεί πολύ τώρα ο κύκλος μου είναι ότι να ναι ένα μήνα 28 ένα μήνα 40! Δε ξέρω πόσο μπορούν να βοηθήσουν τα τεστ σε αυτή τη φάση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

@Bebouli μου το εύχομαι!!!

Για να πω κ για την ωορριξια αν τυχών γίνει νωρίτερα μετά την περίοδο γίνεται απλά θα έχει πιο μικρό κύκλο αν υποθέσουμε πως η περίοδος έχετε 14 μέρες μετά την ωορριξια μια κοπέλα αν κάνει ωορριξια 10 μέρα θα έχει κύκλο 24η η 25αρη! Πάλια που είχα ξεκινήσει τα τεστ ωορριξας το είχα πάθει βλέποντας τα τεστακι εγώ σταθερότατο κυκλο28αρη και όμως εκείνο το μήνα έκανα 24αρη!! Δε ξέρω κορίτσια εγώ με τα τεστακι είχα βολευτεί πολύ τώρα ο κύκλος μου είναι ότι να ναι ένα μήνα 28 ένα μήνα 40! Δε ξέρω πόσο μπορούν να βοηθήσουν τα τεστ σε αυτή τη φάση 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση !!! 

Εμενα ο κυκλος μου ειναι 28.. και τον προηγουμενο μηνα τ καταλαβα την 15η μερα τ ωορρηξια και με τεστ ωορρηξιας !!! Σε αυτον τ κυκλο τα πονακια ξεκινησαν νωρις γιαυτο μου εκανε εντυπωση εαν γινεται να συμβει νωριτερα... βεβαια θα εχω στο νου μου και σε λιγες μερες μηπως γινει τοτε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια, 

Ειμαι νεα στην παρέα και θα ηθελα τη γνωμη σας. 

Αποφασισαμε με τον συντροφο μου να αρχισουμε τις προσπάθειες για μωρακι. 

Δεν εχω και πολυ σταθερο κυκλο, συνηθως ειμαι γυρω στις 33 μερες. 

Η τελευταία μου περιοδος τελειωσε 3 Αυγούστου και έκτοτε ειχαμε πολλες ελευθερες επαφες. 

Βασει των συμπτωματων που ειχα η ωορρηξια μου πρέπει να ηταν γυρω στις 12 αυγουστου. 

Στις 17 Αυγούστου ειδα δυο κηλιδες αιμα αλλα μονο στο σκουπισμα. 

Την επομενη μερα ειχα ζαλαδα και πονακια στην κοιλια. 

Γενικοτερα μια αφηρημαδα, κοπωση υπνηλια και εναλλαγές στην ορεξη. 

Σημερα κανονικα περιμενω περιοδο. Μεχρι στιγμης δεν εχει εμφανιστεί. Εχω αρκετα πονακια και εχω αγχωθει. 

Λετε να τα καταφέραμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γιατί όχι??? Εγώ ποντάρω κ σε αυτο??????

Τι να σ πω εγώ πάλι πουθενα χαχ. Μ φαίνεται πολύ πειραματικός αυτός ο μήνας. Η αλήθεια είναι νιώθω κάτι ενοχλήσεις αριστερά τώρα το απόγευμα αλλά δεν ένιωσα κάτι δυνατό τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση !!! 

Εμενα ο κυκλος μου ειναι 28.. και τον προηγουμενο μηνα τ καταλαβα την 15η μερα τ ωορρηξια και με τεστ ωορρηξιας !!! Σε αυτον τ κυκλο τα πονακια ξεκινησαν νωρις γιαυτο μου εκανε εντυπωση εαν γινεται να συμβει νωριτερα... βεβαια θα εχω στο νου μου και σε λιγες μερες μηπως γινει τοτε ...

Εύχομαι όπως και να έχει να μη δεις περίοδο για τουλάχιστον 9 μήνες!!!! Α δεν χρησιμοποιήσεις τεστ ωορριξιας!? Μπορεί όντος να έκανες νωρίτερα και όντως να σου έρθει η να είναι να σου έρθει νωρίτερα το ότι έρχαιτε 14 μέρες μετα την ωορριξια είναι σίγουρο πάντα οπωτε αν σου έρθει περίοδο που στο απεύχομαι μέτρα 14 μερες πριν για να δεις ποτέ όντος είχες ωορριξια και αν είναι η μέρα που νόμιζες! Παντός τα τεστακι βοηθάνε για να ξέρεις αν και με σταθερό κύκλο πάνω κάτω μια μέρα την ίδια μέρα κάνεις ωορριξια παλιά που είχα και εγώ σταθερά 28αρη κύκλο διαπιδτομενα με τεστακι ωορριξια έκανα 13η 14η εκεί!! Βέβαια σημασία έχει και να υπάρχουν επαφές πριν από την ωορριξια υπάρχουν πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nasia93 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, 

Ειμαι νεα στην παρέα και θα ηθελα τη γνωμη σας. 

Αποφασισαμε με τον συντροφο μου να αρχισουμε τις προσπάθειες για μωρακι. 

Δεν εχω και πολυ σταθερο κυκλο, συνηθως ειμαι γυρω στις 33 μερες. 

Η τελευταία μου περιοδος τελειωσε 3 Αυγούστου και έκτοτε ειχαμε πολλες ελευθερες επαφες. 

Βασει των συμπτωματων που ειχα η ωορρηξια μου πρέπει να ηταν γυρω στις 12 αυγουστου. 

Στις 17 Αυγούστου ειδα δυο κηλιδες αιμα αλλα μονο στο σκουπισμα. 

Την επομενη μερα ειχα ζαλαδα και πονακια στην κοιλια. 

Γενικοτερα μια αφηρημαδα, κοπωση υπνηλια και εναλλαγές στην ορεξη. 

Σημερα κανονικα περιμενω περιοδο. Μεχρι στιγμης δεν εχει εμφανιστεί. Εχω αρκετα πονακια και εχω αγχωθει. 

Λετε να τα καταφέραμε; 

Καλησπερα κοριτσι μου καλός ήρθες στην παρέα μας και νομίζω θα μας κάνεις σεφτέ!!!! Όλα αυτά που περιγράφεις γενικά είναι πολύ θετικά τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσηνης είναι ολόιδια!!!! Κάνε ένα τεστακι αύριο!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου καλή επυτηχεια εύχομαι να κάνεις την αρχή!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Εύχομαι όπως και να έχει να μη δεις περίοδο για τουλάχιστον 9 μήνες!!!! Α δεν χρησιμοποιήσεις τεστ ωορριξιας!? Μπορεί όντος να έκανες νωρίτερα και όντως να σου έρθει η να είναι να σου έρθει νωρίτερα το ότι έρχαιτε 14 μέρες μετα την ωορριξια είναι σίγουρο πάντα οπωτε αν σου έρθει περίοδο που στο απεύχομαι μέτρα 14 μερες πριν για να δεις ποτέ όντος είχες ωορριξια και αν είναι η μέρα που νόμιζες! Παντός τα τεστακι βοηθάνε για να ξέρεις αν και με σταθερό κύκλο πάνω κάτω μια μέρα την ίδια μέρα κάνεις ωορριξια παλιά που είχα και εγώ σταθερά 28αρη κύκλο διαπιδτομενα με τεστακι ωορριξια έκανα 13η 14η εκεί!! Βέβαια σημασία έχει και να υπάρχουν επαφές πριν από την ωορριξια υπάρχουν πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες!!!! 

Σε αυτον τον κυκλο δε εκανα τεστ ... ομως θεκω να δω αν οντως την καταλαβα σωστα την ωορρηξια η θα γινει της επομενες μερες ευτυχως την καταλαβαινω ... ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια μακαρι να ερθει γρηγορα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mamounitsa θα περιμενω λιγακι για να μην απογοητευτω καθως ο κυκλος μου δεν ειναι και πολυ σταθερός.. Μετρησα και τη θερμοκρασια μου και ειμαι γυρω στο 37.3.εχω ακουσει οτι ειναι και αυτο ενα σημαδι εγκυμοσύνης. Ελπιζω να εχω καλα νεα. Αν δεν μου ερθει και αυριο θα παρω ενα τεστ και σιγουρα θα σας ενημερωσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

@Nasia93 καλημέρα!!! Ναι αν νομίζεις πως αντέχεις μια μέρα ακόμα καντο!! Η θερμοκρασία δεν μπορείς να ξέρεις για να ξέρεις πρέπει να μετράς κάθε μέρα όλο το μήνα!!!! Το καλό είναι ότι είδες αυτό το αίματακι εμένα αυτό μου άρεσε περισσότερο περιμένουμε νέα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας.. πήγα στην γιατρό @Starrr σε ταγκαρω για να ενημερώνεσαι χαχα.. 

Λοιπόν ωορηξια έγινε από την αριστερή πλευρά που είχαμε δει δύο ωάρια .. κυστουλες ευτυχώς δε μείνανε γιατί είχανε βγει αρκετά ωαρια με τα χάπια κ είχα αγχωθεί λίγο.. απορροφήθηκαν όμως ήμουν καθαρή..

Αυτό που δεν ήξερα κ έμαθα είναι ότι από σήμερα που ξεκινάω προγεστερόνη την σταματάω Μ πε μετά από 14 μέρες κ κάνω χοριακη γιατί όσο την παίρνω περίοδος δεν έρχεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γεια σας.. πήγα στην γιατρό @Starrr σε ταγκαρω για να ενημερώνεσαι χαχα.. 

Λοιπόν ωορηξια έγινε από την αριστερή πλευρά που είχαμε δει δύο ωάρια .. κυστουλες ευτυχώς δε μείνανε γιατί είχανε βγει αρκετά ωαρια με τα χάπια κ είχα αγχωθεί λίγο.. απορροφήθηκαν όμως ήμουν καθαρή..

Αυτό που δεν ήξερα κ έμαθα είναι ότι από σήμερα που ξεκινάω προγεστερόνη την σταματάω Μ πε μετά από 14 μέρες κ κάνω χοριακη γιατί όσο την παίρνω περίοδος δεν έρχεται... 

Ναι έτσι γίνεται με τη προγεστερόνη ? Αντε.... Και ετοίμαζε, ?????.. Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι έτσι γίνεται με τη προγεστερόνη ? Αντε.... Και ετοίμαζε, ?????.. Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι ????

χαχαχα σ ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις πληροφορίες σου.. κρατώ μικρό καλάθι δε ξέρω γιατί...

αλλά τώρα προσπαθώ να χαλαρώσω γιατί δεν έχω κάτι αλλό να κάνω από το να περιμένω...οπότε λες να παρω τελευταίο χάπι προγεστερόνης 11 Σεπτεμβρίου 28η μέρα κ να δω αν θα κάνω 30αρη κύκλο  (το πιο πιθανό) κ μετά χοριακή αν χρειαστεί?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

χαχαχα σ ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις πληροφορίες σου.. κρατώ μικρό καλάθι δε ξέρω γιατί...

αλλά τώρα προσπαθώ να χαλαρώσω γιατί δεν έχω κάτι αλλό να κάνω από το να περιμένω...οπότε λες να παρω τελευταίο χάπι προγεστερόνης 11 Σεπτεμβρίου 28η μέρα κ να δω αν θα κάνω 30αρη κύκλο  (το πιο πιθανό) κ μετά χοριακή αν χρειαστεί?? 

Ναι 14 ημέρες προγεστερόνη κ μετά περίμενε δύο μερούλες αν δεν δεις. Κανείς χοριακη. ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι 14 ημέρες προγεστερόνη κ μετά περίμενε δύο μερούλες αν δεν δεις. Κανείς χοριακη. ?? 

ελπίζω να μην με επηρεάσει αμα την παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ..

αυτό μ έλειπε τώρα είμαι που είμαι υπναρού να θέλω να κοιμάμαι κ να ζαλίζομαι...χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ελπίζω να μην με επηρεάσει αμα την παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ..

αυτό μ έλειπε τώρα είμαι που είμαι υπναρού να θέλω να κοιμάμαι κ να ζαλίζομαι...χαχα

Εγώ να δεις. Που είμαι υπναρου γενικότερα.... Με αυτά χαμουλης!!!!!... Δηλαδή να μας τα δίνουν κ μετά τα μωρά μας να απολαμβάνουν ύπνο..... Σαν υπνωτικό θα τα χαρακτήριζα!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Θα ήθελα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου μαζί σας. Ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον σύζυγο μου τον περασμένο μήνα, για δεύτερο μωράκι.  Δεν έχω ακόμα καθυστέρηση, περιμένω στις 4 Σεπετεμβρίου. Σήμερα έκανα το τρίτο τεστ εγκυμοσύνης, μέσα σε 4 μέρες. Αρνητικό.. Λίγο απογοητευτικό.. Εύχομαι σε όλες μας να νιώσουμε το υπέροχο αυτό αίσθημα το 2020.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marla8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Θα ήθελα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου μαζί σας. Ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον σύζυγο μου τον περασμένο μήνα, για δεύτερο μωράκι.  Δεν έχω ακόμα καθυστέρηση, περιμένω στις 4 Σεπετεμβρίου. Σήμερα έκανα το τρίτο τεστ εγκυμοσύνης, μέσα σε 4 μέρες. Αρνητικό.. Λίγο απογοητευτικό.. Εύχομαι σε όλες μας να νιώσουμε το υπέροχο αυτό αίσθημα το 2020.

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εύχομαι κ εσύ γρήγορα γεμάτη κοιλίτσα είμαστε στην ίδια φάση και εγώ ακριβώς τα ίδια τεστ δεν έχω κάνει γιατί απογοητευωμαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marla8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Θα ήθελα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου μαζί σας. Ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον σύζυγο μου τον περασμένο μήνα, για δεύτερο μωράκι.  Δεν έχω ακόμα καθυστέρηση, περιμένω στις 4 Σεπετεμβρίου. Σήμερα έκανα το τρίτο τεστ εγκυμοσύνης, μέσα σε 4 μέρες. Αρνητικό.. Λίγο απογοητευτικό.. Εύχομαι σε όλες μας να νιώσουμε το υπέροχο αυτό αίσθημα το 2020.

Καλημεραααα!! Βρεεε είναι τόσες μέρες νωρίτερα είναι λογικό να βγουν αρνητικα!!! Αν θέλεις για νωρίτερα κάνε 1 μέρα πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περίοδου για πιο ασφαλή αποτελέσματα και πάλι σίγουρη δεν θα είσαι!!! Εύχομαι ένα υπέροχο θετικό τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η lactaki είπε:

χαχαχα σ ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις πληροφορίες σου.. κρατώ μικρό καλάθι δε ξέρω γιατί...

αλλά τώρα προσπαθώ να χαλαρώσω γιατί δεν έχω κάτι αλλό να κάνω από το να περιμένω...οπότε λες να παρω τελευταίο χάπι προγεστερόνης 11 Σεπτεμβρίου 28η μέρα κ να δω αν θα κάνω 30αρη κύκλο  (το πιο πιθανό) κ μετά χοριακή αν χρειαστεί?? 

Γειά σου lactaki. Έχω διαβάσει την ιστορία σας και εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρατε με αυτή την προσπάθεια προγραμματισμενων επαφών. Καλύτερα μην κόψεις την προγεστερονη εάν είσαι έγκυος. Τουλάχιστον αυτό λένε όλοι οι γιατροί. Καλο κουράγιο αναμονής και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι (ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο) γιατί είναι αρκετές μερούλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Καλημεραααα!! Βρεεε είναι τόσες μέρες νωρίτερα είναι λογικό να βγουν αρνητικα!!! Αν θέλεις για νωρίτερα κάνε 1 μέρα πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περίοδου για πιο ασφαλή αποτελέσματα και πάλι σίγουρη δεν θα είσαι!!! Εύχομαι ένα υπέροχο θετικό τεστ!

Σε ευχαριστώ πολύ για την τόσο θετική ενέργεια!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εύχομαι κ εσύ γρήγορα γεμάτη κοιλίτσα είμαστε στην ίδια φάση και εγώ ακριβώς τα ίδια τεστ δεν έχω κάνει γιατί απογοητευωμαι!!! 

Δεν θα απογοητευομαστε!!! Πρέπει να είμαστε θετικές, για να έχουμε γεμάτη κοιλίτσα σύντομα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η marla8 είπε:

Δεν θα απογοητευομαστε!!! Πρέπει να είμαστε θετικές, για να έχουμε γεμάτη κοιλίτσα σύντομα!!!! 

Ναι κανονικά δε πρέπει να απογοητευομαστε αλλά λόγο ότι ο κύκλος μου λίγο γέννας δεν έχει φτιάξει είναι ότι να ναι δε ξέρω ούτε ποτέ κάνω ωορριξια ούτε ποτέ περιμένω περίοδο οπωτε απλά στην αναμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι κανονικά δε πρέπει να απογοητευομαστε αλλά λόγο ότι ο κύκλος μου λίγο γέννας δεν έχει φτιάξει είναι ότι να ναι δε ξέρω ούτε ποτέ κάνω ωορριξια ούτε ποτέ περιμένω περίοδο οπωτε απλά στην αναμονή 

@Mamounitsa Ναι αξίζει τον κόπο η αναμονή! Μπορείς να πάρεις τεστ ωορρηξίας για να δεις πότε είναι οι γόνιμες σου μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marla8 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την τόσο θετική ενέργεια!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν!!!! 

Θα τα καταφέρουμε θα το δεις!! ? Ανυπομονώ να φουσκώσουν οι κοιλιτσες μας και να συζητάμε για τις κλωτσιές που τρώμε!! Αχ αχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...