Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Τι θα γίνει ρε κόρες πολύ αναμονή!!!! Περίοδο δε φαίνεται τεστακι δεν θα κάνουμε!????? Μπορώ να πω πως λίγο μας έχετε σκάσει!!! Εύχομαι κ τα τρία να είναι θετικά!!! 

Από το στόμα σου και στου Θεού τ’ αυτί ??? ??

Εγώ συγκεκριμένα φοβάμαι να κάνω γιατί είχα κάνει μια μέρα πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου και ήταν αρνητικό, οπότε δε θέλω να απογοητευτώ...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Από το στόμα σου και στου Θεού τ’ αυτί ??? ??

Εγώ συγκεκριμένα φοβάμαι να κάνω γιατί είχα κάνει μια μέρα πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου και ήταν αρνητικό, οπότε δε θέλω να απογοητευτώ...?

Μια από τα ίδια έκανα πριν 4 μέρες και ήταν αρνητικό ... καλύτερα να δω περιοδο παρά να κάνω τεστ και να βγει αρνητικό ...αν δω ότι μέχρι Πέμπτη δεν έχω περιοδο θα κάνω ...?? απορώ πως έχει αργήσει ήδη συνήθως έρχεται νωρίς νωρίς με καλημερίζει  αχαχαχχχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η diana8 είπε:

Μια από τα ίδια έκανα πριν 4 μέρες και ήταν αρνητικό ... καλύτερα να δω περιοδο παρά να κάνω τεστ και να βγει αρνητικό ...αν δω ότι μέχρι Πέμπτη δεν έχω περιοδο θα κάνω ...?? απορώ πως έχει αργήσει ήδη συνήθως έρχεται νωρίς νωρίς με καλημερίζει  αχαχαχχχα 

Συμφωνώ..προτιμώ να δω περίοδο παρά αρνητικό τεστ!! ? αλλά μακάρι να μη δούμε τίποτα απ’τα δύο!!!! Πέμπτη θα είσαι στην 4η μέρα καθυστέρησης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess28 είπε:

Συμφωνώ..προτιμώ να δω περίοδο παρά αρνητικό τεστ!! ? αλλά μακάρι να μη δούμε τίποτα απ’τα δύο!!!! Πέμπτη θα είσαι στην 4η μέρα καθυστέρησης;

Ναι αν δεν έρθει μέχρι τότε ...? 

παντως έχω παραγγείλει τεστ ωορρηξιας να είμαι έτοιμη αν έρθει αχαχαχ ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Ναι αν δεν έρθει μέχρι τότε ...? 

παντως έχω παραγγείλει τεστ ωορρηξιας να είμαι έτοιμη αν έρθει αχαχαχ ... 

Αιντε εσυ καλε εφτασες και στα τεστ ωορηξιας..... Κατσε μπορει να μην τα ξαναχρειαστεις...δεν καταλαβα...ποσες μερες εχεις καθυστερηση???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Αιντε εσυ καλε εφτασες και στα τεστ ωορηξιας..... Κατσε μπορει να μην τα ξαναχρειαστεις...δεν καταλαβα...ποσες μερες εχεις καθυστερηση???? 

Δεν έχω καθυστέρηση σήμερα περιμένω να αδιαθετησω αλλά ακόμα τίποτα .... μακάρι να μην τα ξανά χρειαστώ ? απλά πήρα να έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Δεν έχω καθυστέρηση σήμερα περιμένω να αδιαθετησω αλλά ακόμα τίποτα .... μακάρι να μην τα ξανά χρειαστώ ? απλά πήρα να έχω 

Εεεε ωραια...θα φανει απο αυριο λοιπον ...σταθερο κυκλο ειπες εχεις??? Χαλαρωσε απλα και αν εισαι ουτως η αλλως θα φανει αν παλι δεν εισαι μη τη καθυστερεις με το αγχος που περιμενεις....

Παντως τα οχι συμπτωματα μιας και ξερεις τον εαυτο σου καλο ειναι...εγω ας πουμε καταλαβαινω απο πολλα οτι μιυ ερχεται ...κατι πονους στη μεση μια υγρασια γενικα πανω μου εχει μια περιεργη αισθηση το σωμα μου...βεβαια αυτο που με μπερδεψε τοτε που ημουν εγκυος και δεν το περιμενα ηταν οι πονοι ...ιδιοι μα ολοιδιοι με της περιοδου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Εεεε ωραια...θα φανει απο αυριο λοιπον ...σταθερο κυκλο ειπες εχεις??? Χαλαρωσε απλα και αν εισαι ουτως η αλλως θα φανει αν παλι δεν εισαι μη τη καθυστερεις με το αγχος που περιμενεις....

Παντως τα οχι συμπτωματα μιας και ξερεις τον εαυτο σου καλο ειναι...εγω ας πουμε καταλαβαινω απο πολλα οτι μιυ ερχεται ...κατι πονους στη μεση μια υγρασια γενικα πανω μου εχει μια περιεργη αισθηση το σωμα μου...βεβαια αυτο που με μπερδεψε τοτε που ημουν εγκυος και δεν το περιμενα ηταν οι πονοι ...ιδιοι μα ολοιδιοι με της περιοδου....

Αυτό το να χαλαρώσεις πώς το κάνεις;; Γιατί αν είναι να’ ρθει θέλω να έρθει να τελειώνει ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Εεεε ωραια...θα φανει απο αυριο λοιπον ...σταθερο κυκλο ειπες εχεις??? Χαλαρωσε απλα και αν εισαι ουτως η αλλως θα φανει αν παλι δεν εισαι μη τη καθυστερεις με το αγχος που περιμενεις....

Παντως τα οχι συμπτωματα μιας και ξερεις τον εαυτο σου καλο ειναι...εγω ας πουμε καταλαβαινω απο πολλα οτι μιυ ερχεται ...κατι πονους στη μεση μια υγρασια γενικα πανω μου εχει μια περιεργη αισθηση το σωμα μου...βεβαια αυτο που με μπερδεψε τοτε που ημουν εγκυος και δεν το περιμενα ηταν οι πονοι ...ιδιοι μα ολοιδιοι με της περιοδου....

Εγώ πάντα πονάω λίγο πριν έρθει ... το στήθος μου πριζεται βγάζω σπυράκια πριν την περιοδο πάντα ...και έχω πονάκια χαμηλά ...και τώρα σχεδόν το ίδιο είναι απλά μια πονάω μια φεύγει ...δεν επιμένει ... ναι έχω Σταθερο κύκλο .. θα φανεί δεν αγχώνομαι ότι είναι να γίνει θα γίνει ? εξάλλου με το άγχος χειρότερα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Συμπάσχω αγαπημένη! Εγώ έχω την πεθερά από κάτω... Και με είχε τρελάνει τόσο καιρό... Κάντε ένα παιδί και κάντε ένα παιδί! Λες και πατάς ένα κουμπί και τσουπ, πετάγεται το παιδί!!! Και τώρα με την αποβολή, εγώ χάλια και να με ρωτάει τι έχω!!! Έξαλλη εγώ! Α, μου είπε και το φανταστικό :δεν θέλω να σε βλέπω έτσι!!! ???????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

 

Σου χω χειροτερο.. εμενα μοναχοπαιδι ο δικος μου χανω τα διδυμα και τι μου λεει η πεθερα μου?? (Εδω να σημειωσω οτι ημουν πολυ χαλια μα παρα πολυ ) μ εβλεπε που λετε χαλια και λεει εγω να σου πψ δεν στεναχωρηθηκα καθολου γιάτι να στεναχωρηθω??? Θα κανετε αλλο. Δεν λες μου λεει παλι κάλα που δεν ειμαι καμιά πεθερα να σόυ λεω οτι φταις εσυ που εχασες τα διδυμα?? Ακους οχι ςκους?? Την σκοτωνεις η δεν τη σκοτωνεις?? Περα απο τη πλακα θα ητα  πολυ καλη πεθερα αμα εμενε εστω 10 χλμ μακρυα μας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Σου χω χειροτερο.. εμενα μοναχοπαιδι ο δικος μου χανω τα διδυμα και τι μου λεει η πεθερα μου?? (Εδω να σημειωσω οτι ημουν πολυ χαλια μα παρα πολυ ) μ εβλεπε που λετε χαλια και λεει εγω να σου πψ δεν στεναχωρηθηκα καθολου γιάτι να στεναχωρηθω??? Θα κανετε αλλο. Δεν λες μου λεει παλι κάλα που δεν ειμαι καμιά πεθερα να σόυ λεω οτι φταις εσυ που εχασες τα διδυμα?? Ακους οχι ςκους?? Την σκοτωνεις η δεν τη σκοτωνεις?? Περα απο τη πλακα θα ητα  πολυ καλη πεθερα αμα εμενε εστω 10 χλμ μακρυα μας .

Του τρελού ρε φίλε! Έχουμε τον πόνο μας έχουμε και την άποψη του καθενός να μας τρελαίνουν! Αι σιχτιρ δλδ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ να δείτε που θα έχουμε 3 στα 3 θετικό τεστακι με μπεμπακι!! @diana8 μην ετοιμάζεσαι κ εγώ πείρα η χαζή 30 ωορριξιας και θα τα φάει το πατάρι!!!! ?

@titika τι θα γίνει μανάρι μου κατουρισες!???? ? Που είναι το τεστακι σου!??? Εμένα ο γιατρός δε με έχει πάρει ακόμα πείρα το πρωί κ μου είπε η γραμματέας θα με πάρει!! Πιος ξέρει ίσως με πάρει κάνα βράδυ πριν γεννήσω χαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλέ να δείτε που θα έχουμε 3 στα 3 θετικό τεστακι με μπεμπακι!! @diana8 μην ετοιμάζεσαι κ εγώ πείρα η χαζή 30 ωορριξιας και θα τα φάει το πατάρι!!!! ?

@titika τι θα γίνει μανάρι μου κατουρισες!???? ? Που είναι το τεστακι σου!??? Εμένα ο γιατρός δε με έχει πάρει ακόμα πείρα το πρωί κ μου είπε η γραμματέας θα με πάρει!! Πιος ξέρει ίσως με πάρει κάνα βράδυ πριν γεννήσω χαχααχα

Αααα, πώς μπορείς και είσαι ήρεμη?! Θα είχα πάρει 100 τηλέφωνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλέ να δείτε που θα έχουμε 3 στα 3 θετικό τεστακι με μπεμπακι!! @diana8 μην ετοιμάζεσαι κ εγώ πείρα η χαζή 30 ωορριξιας και θα τα φάει το πατάρι!!!! ?

@titika τι θα γίνει μανάρι μου κατουρισες!???? ? Που είναι το τεστακι σου!??? Εμένα ο γιατρός δε με έχει πάρει ακόμα πείρα το πρωί κ μου είπε η γραμματέας θα με πάρει!! Πιος ξέρει ίσως με πάρει κάνα βράδυ πριν γεννήσω χαχααχα

Χαχαχαχαχ??? έχω μια ελπίδα νιώθω πολύ ωραία μέσα μου μακάρι να βγει κάτι θετικό από αυτό ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

ViKcy: 13/09

Princess28: 15/09

Maroulita: 16/09

Diana8: 16/09

Titika88: 30/09

Marla8: 03/10

Jesabell:  /10

lactaki:  09/10

Bebouli: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Χρυσάφω:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

ViKcy: 13/09

Princess28: 15/09

Maroulita: 16/09

Diana8: 16/09

Titika88: 30/09

Marla8: 03/10

Jesabell:  /10

lactaki:  09/10

Bebouli: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Χρυσάφω:

Και τώρα πήγα να σου πω κάνε μια ανανέωση να δούμε ποιες είναι για τώρα ? @Maroulita? @diana8 πώς πάμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αααα, πώς μπορείς και είσαι ήρεμη?! Θα είχα πάρει 100 τηλέφωνα! 

Δεν είμαι καθόλου ήρεμη χάχα αντίθετος!!! Απλά προσπαθώ να μη περνώ συνέχεια τηλ και να ενοχλώ αλλά θα γίνω στο τέλος γιατί με κούρασε από την Παρασκευή περιμένω αν δεν μπορεί να πάω αλλού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Χαχαχαχαχ??? έχω μια ελπίδα νιώθω πολύ ωραία μέσα μου μακάρι να βγει κάτι θετικό από αυτό ...

Μακάρι αύριο θα είναι νομίζω πιο ξεκάθαρα τα πράγματά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Δεν είμαι καθόλου ήρεμη χάχα αντίθετος!!! Απλά προσπαθώ να μη περνώ συνέχεια τηλ και να ενοχλώ αλλά θα γίνω στο τέλος γιατί με κούρασε από την Παρασκευή περιμένω αν δεν μπορεί να πάω αλλού! 

Εννοείται! Αν δεν επικοινωνήσει και αύριο έχεις εναλλακτική?!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Και τώρα πήγα να σου πω κάνε μια ανανέωση να δούμε ποιες είναι για τώρα ? @Maroulita? @diana8 πώς πάμε;;

Το στήθος κορίτσια με πονάει πολύ τππ άλλο μέχρι στιγμής ...εσείς πως είστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μακάρι αύριο θα είναι νομίζω πιο ξεκάθαρα τα πράγματά!!! 

Ναι και να μην είμαι δεν θα στεναχωρηθώ τουλάχιστον θα συνεχίσω να προσπαθώ. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Το στήθος κορίτσια με πονάει πολύ τππ άλλο μέχρι στιγμής ...εσείς πως είστε 

Εγώ πολύ ζαλάδα σήμερα, λίγες κράμπες χαμηλά ανα διαστήματα αλλά περίοδος ακόμη δεν..περιμένω ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου για να θεωρηθεί ΣΠΩ πρέπει όπως σου είπε να έχεις υπερυχογραφικη εικόνα πολυκυστικών, ακανόνιστο κύκλο και οι ορμονολογικές να μην φυσιολογικές ! Όμως πρόσεξε τα ανδρογονα μπορεί είτε είναι αυξημένα είτε είναι χαμηλά ( εμένα ας πούμε έπεσαν το τελευταίο διάστημα ενώ ήταν στα φυσιολογικά ) και επίσης πρέπει να κανεις και καμπύλη ζαχαρου και ινσουλίνης ! Εμένα η καμπύλη ινσουλίνης δεν ήταν πολύ καλή καθώς είναι στο όριο για υπερινσουλιναιμια ! Δεν ξερω εν τις έχετε κάνει αυτές τις εξετάσεις ! Αν όχι καλό θα ήταν να τις κανεις γτ επηρεάζουν στη συληψη και την ποιότητα της ωορρηξιας! Εμένα λόγω του οτι έπεσαν τα ανδρογονα από πυι κατάλαβα θα μπυ δώσει κάποια αγωγη δεν ξερω ακόμη τι θα μου πει μετά το πασχα που έχω ραντεβού μαζί του! Τώρα δεν ήθελε να μου δώσει ακόμη λόγω του ότι οι ορμόνες είναι επηρεασμένες από την εγκυμοσυνη! Ααα επίσης έχω και αυξημένη ΑΜΗ λόγω ΣΠΩ !
    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...