Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Ναι είναι ακριβώς το ίδιο απλά το glucofree εχει πιο πολλά μέσα!! Καμία άλλη διαφορά!! Λοιπόν εγώ είχα 2 αποβολες...η μία ήταν στην 10η εβδομαδα και η άλλη ήταν βιοχημική!! Μετά από εξετάσεις μου κλπ είδαμε ότι είναι όλα κομπλέ !! Τώρα αυτός ο μήνας θα είναι επί της ουσίας ο πρώτος που προσπαθούμε μετά από της αποβολές!! 

Bebouli λυπάμαι για τις αποβολές σου . Δε γνωρίζω ομως τι ειναι η βιοχημική αποβολη . Το ενθαρρυντικο είναι πως έμεινες έγκυος 2 φορες σχετικά εύκολα . Είμαι σίγουρη πως η τρίτη θα ναι και η τυχερή . Εμείς λόγω δουλειάς ορισμένες μέρες του μηνα για να μην πω τις περισσότερες ζούμε σε διαφορετική πόλη . Καταλαβαινετε λοιπον πόσο δύσκολο είναι να πετυχουμε μέρες ωορρηξιας με τοσο άστατο κύκλο . Απο τον Οκτώβρη όμως αυτο θα αλλάξει . Ελπίζω τον επόμενο μήνα να μαστε πιο τυχεροι ! Όπως και εσεις ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Wannabeamammy είπε:

Bebouli λυπάμαι για τις αποβολές σου . Δε γνωρίζω ομως τι ειναι η βιοχημική αποβολη . Το ενθαρρυντικο είναι πως έμεινες έγκυος 2 φορες σχετικά εύκολα . Είμαι σίγουρη πως η τρίτη θα ναι και η τυχερή . Εμείς λόγω δουλειάς ορισμένες μέρες του μηνα για να μην πω τις περισσότερες ζούμε σε διαφορετική πόλη . Καταλαβαινετε λοιπον πόσο δύσκολο είναι να πετυχουμε μέρες ωορρηξιας με τοσο άστατο κύκλο . Απο τον Οκτώβρη όμως αυτο θα αλλάξει . Ελπίζω τον επόμενο μήνα να μαστε πιο τυχεροι ! Όπως και εσεις ? 

Η βιοχημική κύηση είναι η εγκυμοσύνη που μπορείς να την διαπιστώσεις μόνο με την χοριακη δεν προλαβαίνει δηλαδή να φτασει σε σημείο που θα δεις στον υπέρηχο σάκο κλπ....ανεβαίνει μέχρι ένα σημείο και πέφτει!! Εμένα έφτασε ως το 44 και μετά έπεσε!! Ωχ καταλαβαίνω είναι πραγματικά πολύ δύσκολο!! Μακάρι τον επόμενο μήνα να έχουμε ωραία νέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μια χαρά είναι. Ε αν σπάσει το 18,5 θα σπάσει Πέμπτη απόγευμα.. Αλλά η καθεμία μας έχει άλλο ρυθμό που αυξάνονται.... Αλλά βρε παιδί μου μεγάλη δόση σου δώσε. Σου τα χάλασε πολύ... Έπρεπε μικρότερη δόση... Αλλά οκ είσαι οκ με αυτά κ Πέμπτη το ξανά βλέπουμε... Πάρτε μια ανάσα σήμερα..... ?

Τι δόση φαρμάκου είναι αυτή  ;  ειναι για διέγερση ωοθηκών  ;  clomifaine καπως ετσι νομίζω λεγεται .... αχ κορίτσια @Starrr δωστε μας τα φωτα σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Η βιοχημική κύηση είναι η εγκυμοσύνη που μπορείς να την διαπιστώσεις μόνο με την χοριακη δεν προλαβαίνει δηλαδή να φτασει σε σημείο που θα δεις στον υπέρηχο σάκο κλπ....ανεβαίνει μέχρι ένα σημείο και πέφτει!! Εμένα έφτασε ως το 44 και μετά έπεσε!! Ωχ καταλαβαίνω είναι πραγματικά πολύ δύσκολο!! Μακάρι τον επόμενο μήνα να έχουμε ωραία νέα!! 

Ακούω τόσα παράδοξα να συμβαίνουν για εγκυμοσύνες αναπαντεχες και με επιθυμητές με μια φορά προσπαθειας και απο τη μία είμαι αισιόδοξη αλλα από την άλλη απογοητεύομαι που δεν είμαι απο αυτές που πιάνουν με την πρώτη ?... νιωθω άτυχη σε αυτόν τον τομέα και δε συζητώ με κανέναν . Ευτυχώς υπάρχετε κ εσείς κορίτσια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Wannabeamammy είπε:

Τι δόση φαρμάκου είναι αυτή  ;  ειναι για διέγερση ωοθηκών  ;  clomifaine καπως ετσι νομίζω λεγεται .... αχ κορίτσια @Starrr δωστε μας τα φωτα σας !

Κλομιφαινη είναι η ουσία. Το ποσο θα πάρεις εξαρτάται τη συνταγή θα σου δώσει ο γιατρός ανάλογα με τις ορμόνες σου τι προβλήματα έχεις κτλ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Wannabeamammy είπε:

Ακούω τόσα παράδοξα να συμβαίνουν για εγκυμοσύνες αναπαντεχες και με επιθυμητές με μια φορά προσπαθειας και απο τη μία είμαι αισιόδοξη αλλα από την άλλη απογοητεύομαι που δεν είμαι απο αυτές που πιάνουν με την πρώτη ?... νιωθω άτυχη σε αυτόν τον τομέα και δε συζητώ με κανέναν . Ευτυχώς υπάρχετε κ εσείς κορίτσια??

Κορίτσι μου ας μην έρθει με την πρώτη προσπάθεια ας έρθει με τη δεύτερη τρίτη δέκατη αρκεί να έρθει για να μείνει!!! Προσπάθησε να αποβάλεις το άγχος σου και να συζητάς πολύ με τον γιατρό σου!!! Εδώ μέσα όλες καταλαβαινομαστε μιας που περνάμε τα ίδια οπότε θα έχεις πάντα κάποιον να μιλήσεις κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Μια χαρά είναι. Ε αν σπάσει το 18,5 θα σπάσει Πέμπτη απόγευμα.. Αλλά η καθεμία μας έχει άλλο ρυθμό που αυξάνονται.... Αλλά βρε παιδί μου μεγάλη δόση σου δώσε. Σου τα χάλασε πολύ... Έπρεπε μικρότερη δόση... Αλλά οκ είσαι οκ με αυτά κ Πέμπτη το ξανά βλέπουμε... Πάρτε μια ανάσα σήμερα..... ?

Τελικά κορίτσι μου θα κάνω την ένεση.. την πήρα τώρα κ θα την κάνω αύριο κατά τις 11το πρωι ώστε να έχω προγραμματισμένη επαφή Πέμπτη βράδυ.. Μ πε αν νιώσω ότι σπάσει να μη την κάνω. 

Πρώτη φορά Μ τα έδωσε κ δε ξέραμε πως θα ανταποκριθεί ο οργανισμός μου. Επόμενη φορά αν χρειαστεί 1 χάπι τη μέρα κ να σ πω την αλήθεια με ένεση θα το κάνω να μη παιδευομαστε κάθε μέρα γιατί είναι κ κουραστικό κάποιες φορές το πρέπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νιώθω χάλια νιώθω ότι τραβάω την κατασταση από τα μαλλιά... Χάπια ενέσεις.. ο άντρας Μ λέει ζοριζεις πολύ την κατάσταση κ δε θα έχουμε αποτελέσμα. Τι να κάνω?να τα παρατήσω??δε θα βγει πουθενά.. απλά νιώθω λίγο περίεργα γιατί εκτός από τα χάπια δεν είχα προγραμματίσει κ την ένεση. Είμαι του προγράμματος η αλήθεια είναι κ Μ φαινονται όλα της τελευταίας στιγμής τώρα. Τι να πω... Εσείς τι λέτε?μια απογοητεύση την έχω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια νιώθω χάλια νιώθω ότι τραβάω την κατασταση από τα μαλλιά... Χάπια ενέσεις.. ο άντρας Μ λέει ζοριζεις πολύ την κατάσταση κ δε θα έχουμε αποτελέσμα. Τι να κάνω?να τα παρατήσω??δε θα βγει πουθενά.. απλά νιώθω λίγο περίεργα γιατί εκτός από τα χάπια δεν είχα προγραμματίσει κ την ένεση. Είμαι του προγράμματος η αλήθεια είναι κ Μ φαινονται όλα της τελευταίας στιγμής τώρα. Τι να πω... Εσείς τι λέτε?μια απογοητεύση την έχω.. 

Συζήτησε το με τον άντρα σου. Οι αποφάσεις να τις παίρνετε από κοινού... Νομιζω έτσι θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Έτσι ώστε να μην υπάρχουν κ συγκρούσεις... Στο γιατρό να πηγαίνετε μαζί. Για να μπαίνει κι αυτός στη διαδικασία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια νιώθω χάλια νιώθω ότι τραβάω την κατασταση από τα μαλλιά... Χάπια ενέσεις.. ο άντρας Μ λέει ζοριζεις πολύ την κατάσταση κ δε θα έχουμε αποτελέσμα. Τι να κάνω?να τα παρατήσω??δε θα βγει πουθενά.. απλά νιώθω λίγο περίεργα γιατί εκτός από τα χάπια δεν είχα προγραμματίσει κ την ένεση. Είμαι του προγράμματος η αλήθεια είναι κ Μ φαινονται όλα της τελευταίας στιγμής τώρα. Τι να πω... Εσείς τι λέτε?μια απογοητεύση την έχω.. 

Να μην νιώθεις χαλια!! Και δεν νομίζω ότι τραβάς την κατάσταση από τα μαλλιά!! Είναι κάποια ζευγάρια που χρειάζονται συγκεκριμένη θεραπεία για να τα καταφέρουν έτσι κι εσύ μπαίνεις σε μια διαδικασία θεραπείας ώστε να έχεις παραπάνω πιθανότητες! Δηλαδή προτιμότερο να μπεις σε αυτή τη διαδικασία παρά να τα παρατησεις και να το αφήσεις στην τύχη του και να μην έρχεται!!! Τώρα όλα αυτά πρέπει να τα συζητήσεις με τον άντρα σου και τη γυναικολόγο σου τι πιθανότητες έχεις έτσι και τι αλλιώς!! Απλά μην τα αφήσεις στην τύχη τους και χάνεις τζαπα χρόνο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Να μην νιώθεις χαλια!! Και δεν νομίζω ότι τραβάς την κατάσταση από τα μαλλιά!! Είναι κάποια ζευγάρια που χρειάζονται συγκεκριμένη θεραπεία για να τα καταφέρουν έτσι κι εσύ μπαίνεις σε μια διαδικασία θεραπείας ώστε να έχεις παραπάνω πιθανότητες! Δηλαδή προτιμότερο να μπεις σε αυτή τη διαδικασία παρά να τα παρατησεις και να το αφήσεις στην τύχη του και να μην έρχεται!!! Τώρα όλα αυτά πρέπει να τα συζητήσεις με τον άντρα σου και τη γυναικολόγο σου τι πιθανότητες έχεις έτσι και τι αλλιώς!! Απλά μην τα αφήσεις στην τύχη τους και χάνεις τζαπα χρόνο!!! 

 Καλημέρα κοριτσια μου.. @lactaki έχεις πάρα πάρα πολύ άγχος αν δεν χαλαρώσεις δεν θα γινει τιποτα . Προσωπικα αυτο το μηνα πηρα χαπια για προκληση και ηρθα σ επαφη μονο 11η 12η 13η και εχτες μαλλον εσπασε το αυγο που ήταν η 14η  η και σημερα δεν ξέρω παντως έναν πόνο τον έχω όποτε πάει στραφεί όλη η διαδικασια αλλά λέω οκ δεν θα τρελαθώ ούτε θα τρελανώ τον άντρα μου. Ό έρωτας κορίτσια πρέπει να είναι μαγικός αλλιώς δεν έχει νόημά να γίνετε και απο αυτη τη φάση αγαπημένο μου @lactaki έχω περάσει και εγω και τελικα καταλαβα ότι μόνο κακο έκανα στον εαυτο μου οποτε χαλαρωσε και απόλαυσε τη ζωή ασχολησου με κάτι άλλο να για παράδειγμα εγώ πήρα ποδήλατο ??? (Θα κλάψουν μανουλες από τις τούμπες που θα φαω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

 Καλημέρα κοριτσια μου.. @lactaki έχεις πάρα πάρα πολύ άγχος αν δεν χαλαρώσεις δεν θα γινει τιποτα . Προσωπικα αυτο το μηνα πηρα χαπια για προκληση και ηρθα σ επαφη μονο 11η 12η 13η και εχτες μαλλον εσπασε το αυγο που ήταν η 14η  η και σημερα δεν ξέρω παντως έναν πόνο τον έχω όποτε πάει στραφεί όλη η διαδικασια αλλά λέω οκ δεν θα τρελαθώ ούτε θα τρελανώ τον άντρα μου. Ό έρωτας κορίτσια πρέπει να είναι μαγικός αλλιώς δεν έχει νόημά να γίνετε και απο αυτη τη φάση αγαπημένο μου @lactaki έχω περάσει και εγω και τελικα καταλαβα ότι μόνο κακο έκανα στον εαυτο μου οποτε χαλαρωσε και απόλαυσε τη ζωή ασχολησου με κάτι άλλο να για παράδειγμα εγώ πήρα ποδήλατο ??? (Θα κλάψουν μανουλες από τις τούμπες που θα φαω)

Γιατί πήγε στραφει η διαδικασία? Μια χαρά είναι οι επαφές σου και αν μπορείς κάνε και σήμερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

 Καλημέρα κοριτσια μου.. @lactaki έχεις πάρα πάρα πολύ άγχος αν δεν χαλαρώσεις δεν θα γινει τιποτα . Προσωπικα αυτο το μηνα πηρα χαπια για προκληση και ηρθα σ επαφη μονο 11η 12η 13η και εχτες μαλλον εσπασε το αυγο που ήταν η 14η  η και σημερα δεν ξέρω παντως έναν πόνο τον έχω όποτε πάει στραφεί όλη η διαδικασια αλλά λέω οκ δεν θα τρελαθώ ούτε θα τρελανώ τον άντρα μου. Ό έρωτας κορίτσια πρέπει να είναι μαγικός αλλιώς δεν έχει νόημά να γίνετε και απο αυτη τη φάση αγαπημένο μου @lactaki έχω περάσει και εγω και τελικα καταλαβα ότι μόνο κακο έκανα στον εαυτο μου οποτε χαλαρωσε και απόλαυσε τη ζωή ασχολησου με κάτι άλλο να για παράδειγμα εγώ πήρα ποδήλατο ??? (Θα κλάψουν μανουλες από τις τούμπες που θα φαω)

Πόσο συμφωνώ με αυτά που έγραψες!!Καλά εννοείται όλες έχουμε περάσει από αυτή τη φάση!!!!το παν είναι να είμαστε χαλαρές και να χαιρόμαστε την κάθε στιγμή!!!Εγώ νομιζω οι επαφές ήταν μια χαρά σίγουρα υπάρχει πιθανότητα!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Πόσο συμφωνώ με αυτά που έγραψες!!Καλά εννοείται όλες έχουμε περάσει από αυτή τη φάση!!!!το παν είναι να είμαστε χαλαρές και να χαιρόμαστε την κάθε στιγμή!!!Εγώ νομιζω οι επαφές ήταν μια χαρά σίγουρα υπάρχει 

Κουράστηκα κορίτσι μου όλα αυτά τα στημένα. Θέλω να είμαι καλα με τον άντρα μου και αν είναι θέλημα θεού θα έρθει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μπορω να σας ρωτησω κατι ? Υπαρχει περιπτωση η ωορρηξια να συμβει και 3-4 μερες νωριτερα ... δηλαδη εκει που κανω 14-15 μερα του κυκλου να ερθει 9-10 μερα του κυκλου ??? ? σας εχει τυχει αυτο?? 

Γιατι τον προηγουμενο μηνα εκανα την 15η μερα και σε αυτον τ κυκλο την καταλαβαινω τωρα !! Που ειμαι 10η μερα του κυκλου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

 Καλημέρα κοριτσια μου.. @lactaki έχεις πάρα πάρα πολύ άγχος αν δεν χαλαρώσεις δεν θα γινει τιποτα . Προσωπικα αυτο το μηνα πηρα χαπια για προκληση και ηρθα σ επαφη μονο 11η 12η 13η και εχτες μαλλον εσπασε το αυγο που ήταν η 14η  η και σημερα δεν ξέρω παντως έναν πόνο τον έχω όποτε πάει στραφεί όλη η διαδικασια αλλά λέω οκ δεν θα τρελαθώ ούτε θα τρελανώ τον άντρα μου. Ό έρωτας κορίτσια πρέπει να είναι μαγικός αλλιώς δεν έχει νόημά να γίνετε και απο αυτη τη φάση αγαπημένο μου @lactaki έχω περάσει και εγω και τελικα καταλαβα ότι μόνο κακο έκανα στον εαυτο μου οποτε χαλαρωσε και απόλαυσε τη ζωή ασχολησου με κάτι άλλο να για παράδειγμα εγώ πήρα ποδήλατο ??? (Θα κλάψουν μανουλες από τις τούμπες που θα φαω

Love you!!!!! Πηρα ποδηλατο λεει....θεα!!!! Ρε παιδια τι ειναι αυτο που αναφερετε συνεχεια θα σκασει και ποναει και αλλα τετοια....και γιατι ειναι αρνητικο αν σπασει??? Το διαβαζω συνεχεια αλλα δεν το καταλαβαινω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Titika88 είπε:

Love you!!!!! Πηρα ποδηλατο λεει....θεα!!!! Ρε παιδια τι ειναι αυτο που αναφερετε συνεχεια θα σκασει και ποναει και αλλα τετοια....και γιατι ειναι αρνητικο αν σπασει??? Το διαβαζω συνεχεια αλλα δεν το καταλαβαινω...

Εννοειται οτι κανει ωορηξια???? Και γιατι ειναι αρνητικο που ποναει??? Απλα σας εχασα γι αυτο ρωταω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου μπορω να σας ρωτησω κατι ? Υπαρχει περιπτωση η ωορρηξια να συμβει και 3-4 μερες νωριτερα ... δηλαδη εκει που κανω 14-15 μερα του κυκλου να ερθει 9-10 μερα του κυκλου ??? ? σας εχει τυχει αυτο?? 

Γιατι τον προηγουμενο μηνα εκανα την 15η μερα και σε αυτον τ κυκλο την καταλαβαινω τωρα !! Που ειμαι 10η μερα του κυκλου !!! 

Εγω δεν γνωριζω και τοσο πολυ οσο.αλλες κοπελες που τα ψαχνουν περισσοτερο...αλλα σαν λογικο μου ακουγεται και αυτο...η περιοδος πως καθυστερει η ερχεται νωριτερα....??? Ο οργανισμος προφανως απο διαφορες συνθηκες και περιοδους μπορει να τα παιξει...εδω θαλασσα πας η αρρωσταινεις και αλλαζει ολο το συστημα..νομιζω και μενα μου εχει τυχει....

Αλλα ας μας πουν καλυτερα και αλλες κοπελες που γνωριζουν παραπανω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Εννοειται οτι κανει ωορηξια???? Και γιατι ειναι αρνητικο που ποναει??? Απλα σας εχασα γι αυτο ρωταω....

Δεν είναι αρνητικό εάν πονέσει όταν σπάσει το αυγουλακι.... Απλά μπορεί το σπάσιμο να γίνει κατά την επαφή κ δεν θα μπορεί να συνεχιστεί η επαφή από τον πόνο... Αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν είναι αρνητικό εάν πονέσει όταν σπάσει το αυγουλακι.... Απλά μπορεί το σπάσιμο να γίνει κατά την επαφή κ δεν θα μπορεί να συνεχιστεί η επαφή από τον πόνο... Αυτό.. 

Εγώ έκανα την ένεση σήμερα το πρωί.. κ θα έχω επαφή αυριο βράδυ κ μετά αναμονή.. επίσης από Παρασκευή βράδυ ξεκινάω προγεστερόνη.μ πε να την παίρνω πριν πέσω για ύπνο γιατί μπορεί να Μ ζαλίζει κ να Μ νυστάζει. Πάλι καλά που Μ το πε χαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Εγώ έκανα την ένεση σήμερα το πρωί.. κ θα έχω επαφή αυριο βράδυ κ μετά αναμονή.. επίσης από Παρασκευή βράδυ ξεκινάω προγεστερόνη.μ πε να την παίρνω πριν πέσω για ύπνο γιατί μπορεί να Μ ζαλίζει κ να Μ νυστάζει. Πάλι καλά που Μ το πε χαχααα

Ναι είναι κόλαση αυτή η προγεστερόνη. Κ εγω χθες την τελείωσα.... Την έπαιρνα για μια εβδομάδα γιατί είχα συσπάσεις με πόνους περιόδου.... Όπως κ το πρώτο τρίμηνο... Το τι πέρασα πάλι. Άλλο πράγμα.... Εγώ τα έπαιρνα κ πρωί κ βράδυ.... Το βράδυ ήμουν σα ζόμπι. Οποτς αναγκαστικά να το παίρνω κ να πέφτω για ύπνο κατευθείαν..... Κ το πρωί το έπαιρνα 8 η ώρα κ ξανά κοιμόμουν.!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Δεν είναι αρνητικό εάν πονέσει όταν σπάσει το αυγουλακι.... Απλά μπορεί το σπάσιμο να γίνει κατά την επαφή κ δεν θα μπορεί να συνεχιστεί η επαφή από τον πόνο... Αυτό.. 

Αααα μαλιστα! Και η ενεση για ποιο λογο γινεται???? Για να δημιουργησει ωορηξια??? Εγω εχω ελευθερες επαφες κανα δυο χρονια αλλα δεν καιγομουν να τα ψαχνω ακριβως και συστηματικα τελικα μου εκατσε εγκυμοσυνη απ το πουθενα τα χριστουγεννα αλλα δυστυχως απεβαλα και ετσι αρχισα να το προσεχω περισσοτερο και να προσπαθω γιατι πηρα τη γλυκααααα και ειναι τελεια....ενιωθα πολυ χαρα θυμαμαι...επειδη ομως ακομα δεν εγινε τιποτα , η γιατρος μου πε να παω σεπτεμβριο να με δει και να το σπρωξουμε λεει λιγο το πραγμα...λες να εννοει τιποτα τετοιο?? Ιδεα δεν εχω , δεν τα πολυ ψαχνω βεβαια και πολυ..και λεω να προσπαθησω λιγο ακομα γιατι ειμαι υπερ της αποψης οτι οσο το.σκεφτομαστε τοσο απομακρυνομαστε απ το στοχο και το λεω απο εμπειρια...ηρθε χωρις καν να το επιδιωκω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Titika88 είπε:

Αααα μαλιστα! Και η ενεση για ποιο λογο γινεται???? Για να δημιουργησει ωορηξια??? Εγω εχω ελευθερες επαφες κανα δυο χρονια αλλα δεν καιγομουν να τα ψαχνω ακριβως και συστηματικα τελικα μου εκατσε εγκυμοσυνη απ το πουθενα τα χριστουγεννα αλλα δυστυχως απεβαλα και ετσι αρχισα να το προσεχω περισσοτερο και να προσπαθω γιατι πηρα τη γλυκααααα και ειναι τελεια....ενιωθα πολυ χαρα θυμαμαι...επειδη ομως ακομα δεν εγινε τιποτα , η γιατρος μου πε να παω σεπτεμβριο να με δει και να το σπρωξουμε λεει λιγο το πραγμα...λες να εννοει τιποτα τετοιο?? Ιδεα δεν εχω , δεν τα πολυ ψαχνω βεβαια και πολυ..και λεω να προσπαθησω λιγο ακομα γιατι ειμαι υπερ της αποψης οτι οσο το.σκεφτομαστε τοσο απομακρυνομαστε απ το στοχο και το λεω απο εμπειρια...ηρθε χωρις καν να το επιδιωκω....

Ναι αυτό εννοεί... Η ένεση είναι για να σπάσει σίγουρα το αυγουλακι.... Γιατί μερικές φορές δε σπάει κ γίνεται κυστουλα.... Εγώ δε χρειάστηκα να κάνω ένεση...... Μόνο τα χάπια ήπια για τρεις μέρες!!! Καλά στο είπε η γιατρός να βλέπετε αν κάνεις σωστά ωορρηξία... Μην προσπαθείτε τσάμπα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι αυτό εννοεί... Η ένεση είναι για να σπάσει σίγουρα το αυγουλακι.... Γιατί μερικές φορές δε σπάει κ γίνεται κυστουλα.... Εγώ δε χρειάστηκα να κάνω ένεση...... Μόνο τα χάπια ήπια για τρεις μέρες!!! Καλά στο είπε η γιατρός να βλέπετε αν κάνεις σωστά ωορρηξία... Μην προσπαθείτε τσάμπα!!! 

Τα χαπια κανουν το ιδιο???? Τωρα τα πηρες εσυ κοριτσι???? Ρε συ εγω μολις ειμαι εκει κοντα στην ωορηξια μια μερα ποναω τρελη και εχω υγρα λες και τρεχει νερο...μιλαμε για πονο ομως που μερικες φορες ειναι λες και εχω περιοδο...τι σημαινει αυτο? Οτι μπορει και να σπασει το αυγο που λες...τωρα μπορει να ακουγονται χαζα αυτα που ρωταω αλλα ειναι επειδη δεν τα εψαξα και ποτε γιατι το αφηνω λιγο ακομα ετσι φυσικα μηπως γινει παλι οπως εγινε και πριν 8 μηνες...αλλα τωρα μ αυτα που λετε το σκεφτομαι να παω μια βολτα να δουμε..γιατι η αληθεια ειναι περα απο τεστ παπ και αιματολογο που πηγα για την αποβολη να αποκλεισουμε τυχον θεματα στο αιμα και οοοολααα αυτα τα πολλα που μου κανε η λευκου..δεν ειδαμε ποτε για την ωορηξια..εσυ ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Τα χαπια κανουν το ιδιο???? Τωρα τα πηρες εσυ κοριτσι???? Ρε συ εγω μολις ειμαι εκει κοντα στην ωορηξια μια μερα ποναω τρελη και εχω υγρα λες και τρεχει νερο...μιλαμε για πονο ομως που μερικες φορες ειναι λες και εχω περιοδο...τι σημαινει αυτο? Οτι μπορει και να σπασει το αυγο που λες...τωρα μπορει να ακουγονται χαζα αυτα που ρωταω αλλα ειναι επειδη δεν τα εψαξα και ποτε γιατι το αφηνω λιγο ακομα ετσι φυσικα μηπως γινει παλι οπως εγινε και πριν 8 μηνες...αλλα τωρα μ αυτα που λετε το σκεφτομαι να παω μια βολτα να δουμε..γιατι η αληθεια ειναι περα απο τεστ παπ και αιματολογο που πηγα για την αποβολη να αποκλεισουμε τυχον θεματα στο αιμα και οοοολααα αυτα τα πολλα που μου κανε η λευκου..δεν ειδαμε ποτε για την ωορηξια..εσυ ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται?

Είμαι 28 χρόνων. Κ εγώ παρακολουθούν τον κύκλο μου με υπέρηχο κ συχνές επισκέψεις στο γιατρό..... Κ στον 2ο κύκλο πήρα τα χάπια κ έμεινα έγκυος. Τώρα είμαι 7 μηνών...... Πρέπει αν παρακολουθήσεις τον κύκλο σου... Να κάνεις εξετάσεις.... Να μπεις σε μια διαδικασία!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...