Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Κοριτσια ..καλημερα !!! δεν αντεξα και εκανα τεστ σημερα της clear blue που ελεγε πως μπορω να το κανω απο σημερα .. αρνητικο δυστιχως !!! 4 μερες πριν!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια ..καλημερα !!! δεν αντεξα και εκανα τεστ σημερα της clear blue που ελεγε πως μπορω να το κανω απο σημερα .. αρνητικο δυστιχως !!! 4 μερες πριν!!!?

Ναι γιατί το έκανες νωρίς!! Βάση αυτού του τεστ είσαι θεωρητικά 5 μέρες πριν!! Μετράς 4 μέρες από την πρώτη μερα καθυστέρησης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Στο σπέρμα υπάρχει και σε εμάς η μορφολογία που ήταν 3% τον Φεβρουάριο. Πήρε βιταμίνες απλές βέβαια, έκοψε το τσιγάρο και θα κάνουμε ξανά ένα φθινόπωρο. Γνωρίζεις αν μπορεί να αλλάξει το ποσοστό της μορφολογίας με βιταμίνες? Ή είναι κάτι που δεν αλλάζει? 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κ να έχετε πολλά θετικά!!

Εμένα ο σύζυγος αφού είχε πάρει βιταμίνες 4 μήνες τις pregnacare και q10 ubiquinol είχε πάλι 2%μορφολογία!!Αλλά επεδή είχε πολύ αριθμό σπερματοζωαρίων ουρολόγος κ γυναικολόγος μου είπαν δν μας πειράζει απο μόνη της η μορφολογίαΜπορεί να αργείτε απο αυτό αλλά όχι ότιθ δν θα τα καταφέρετε φυσιολογικά!!!Μετά πήρε βιταμίνες άλλες σαν να είχε κατακερματισμό παρόλου που δν κάναμε την εξέταση!!Οσο το δυνατόν καλή διατροφή πιο πολλούς χυμούς(ειδικά ροδι) και του έλεγα μην αγχώνεσαι που γενικά είναι αγχώδης με την δουλειά!!Δν επαναλάβαμε για την μορφολογία να δούμε οι καινούργιες βιταμίνες τι κάνανε γτ είχαμε αποφασίσιε ότι θα πάμε σε εξωσωματική!!Είχα όμως φοβερές γονιμοποιήσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλά αποτελέσματα όσες δεν περιμένετε σήμερα!!!

@Geo2009 την απόχη από τη δουλειά, σας την είπε λόγω του συγκεκριμένου επαγγέλματος ή γενικώς;

Λόγω επαγγέλματος κοριτσάκι μου! Είναι εκτεθειμένος σε υψηλές θερμοκρασίες και δεν είναι καλό. Αφού δεν γίνεται όμως αλλιώς θα αρκεστούμε στο κρύο μπάνιο και βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κ να έχετε πολλά θετικά!!

Εμένα ο σύζυγος αφού είχε πάρει βιταμίνες 4 μήνες τις pregnacare και q10 ubiquinol είχε πάλι 2%μορφολογία!!Αλλά επεδή είχε πολύ αριθμό σπερματοζωαρίων ουρολόγος κ γυναικολόγος μου είπαν δν μας πειράζει απο μόνη της η μορφολογίαΜπορεί να αργείτε απο αυτό αλλά όχι ότιθ δν θα τα καταφέρετε φυσιολογικά!!!Μετά πήρε βιταμίνες άλλες σαν να είχε κατακερματισμό παρόλου που δν κάναμε την εξέταση!!Οσο το δυνατόν καλή διατροφή πιο πολλούς χυμούς(ειδικά ροδι) και του έλεγα μην αγχώνεσαι που γενικά είναι αγχώδης με την δουλειά!!Δν επαναλάβαμε για την μορφολογία να δούμε οι καινούργιες βιταμίνες τι κάνανε γτ είχαμε αποφασίσιε ότι θα πάμε σε εξωσωματική!!Είχα όμως φοβερές γονιμοποιήσεις!!

Κι εγώ δεν έχω παράπονο από γονιμοποίηση! 7 πήραν και τα 7 γονιμοποιήθηκαν! Απλά τα 5 έφτασαν τις 3 μέρες και όλα πολύ καλής ποιότητας! Το γιατί δεν πιάσανε ή γιατί αυτό το ένα που πιάστηκε παλνδρόμησε είναι μία υπόθεση που δεν μπορεί να λυθεί προς το παρόν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Κι εγώ δεν έχω παράπονο από γονιμοποίηση! 7 πήραν και τα 7 γονιμοποιήθηκαν! Απλά τα 5 έφτασαν τις 3 μέρες και όλα πολύ καλής ποιότητας! Το γιατί δεν πιάσανε ή γιατί αυτό το ένα που πιάστηκε παλνδρόμησε είναι μία υπόθεση που δεν μπορεί να λυθεί προς το παρόν... 

Αυτό πολύ σημαντικό γτ υπάρχουν κοπέλες που δν γονιμοποιείτε κανένα!!Βέβαια μακάρι να μην παλινδρομούσε!!Είχα κ γω μια παλίνδρομη κ κανένας γιατρός σε 5 πήγα δν μου εξηγούσε πολλά!!Μου είπαν ή έφταιξε το ωάριο εκείνου του κύκλου ή το σπερματοζωάριο!!Τώρα έτρεμα σε αυτή την κύηση να μην ξανασυμβεί!!Μπορεί να πίνουμε προληπτικά φάρμακα αλλά κ κανείς δν μπορεί να στο εγγυθεί!!Ευτυχώς δν ξανασυνέβει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Αυτό πολύ σημαντικό γτ υπάρχουν κοπέλες που δν γονιμοποιείτε κανένα!!Βέβαια μακάρι να μην παλινδρομούσε!!Είχα κ γω μια παλίνδρομη κ κανένας γιατρός σε 5 πήγα δν μου εξηγούσε πολλά!!Μου είπαν ή έφταιξε το ωάριο εκείνου του κύκλου ή το σπερματοζωάριο!!Τώρα έτρεμα σε αυτή την κύηση να μην ξανασυμβεί!!Μπορεί να πίνουμε προληπτικά φάρμακα αλλά κ κανείς δν μπορεί να στο εγγυθεί!!Ευτυχώς δν ξανασυνέβει!!

Τυχαίο γεγονός όπως και η πρώτη αποτυχία μας είπε εμάς. Συνήθως οφείλεται σε χρωμοσωμική ανωμαλία. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα συμβεί ξανά βέβαια και έχει παρατηρηθεί ότι μετά από παλινδρομες κυήσεις η επόμενη σύλληψη έρχεται πολύ σύντομα και χωρίς προβλήματα... 

Τα λέω μπας και τα πιστέψω κι εγώ! 

Τουλάχιστον έκανα εξετάσεις για στίγμα και είναι οκ, εκτός από την πολύ υψηλή τιμή φεριτινης που πρέπει να ψάξουμε... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Τυχαίο γεγονός όπως και η πρώτη αποτυχία μας είπε εμάς. Συνήθως οφείλεται σε χρωμοσωμική ανωμαλία. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα συμβεί ξανά βέβαια και έχει παρατηρηθεί ότι μετά από παλινδρομες κυήσεις η επόμενη σύλληψη έρχεται πολύ σύντομα και χωρίς προβλήματα... 

Τα λέω μπας και τα πιστέψω κι εγώ! 

Τουλάχιστον έκανα εξετάσεις για στίγμα και είναι οκ, εκτός από την πολύ υψηλή τιμή φεριτινης που πρέπει να ψάξουμε... ????

Να το πιστέψεις βεβαίως!!Σας διαβάζω συχνά κ είδα ότι θα κάνετε κ επαφές!!Μπορεί να έρθει κ έτσι!!Λίγο οι βιταμίνες στον σύζυγο και εσύ ακόμα είσαι φουλ γόνιμη τσουπ μπορεί να έρθει!!Με έτρωγε για καιρό το γτ να μου τύχει η παλίνδρομη!!Ελεγα έφτασα τόσο κοντά κ δν ήπια νερό!!Αλλά συμβαίνει τόσο συχνά δυστυχώς κ μετά πάνε όλα καλά που αξίζει να το σκεφτόμαστε κ έτσι!!

Να σου πω μετά την παλίνδρομη είχα κάνει εξετάσεις αίματος κ είχα πολύ σίδηρο!!Επινα φιλισιν στην εγκυμοσύνη!!Κια μου είπε ο γιατρός απ αυτό κ αν τρωω συχνά κρέας!!Και μου είπε κόβεις το φιλισιν αφού δν προχωρησε κ η κύηση!!Αλλά να το δείτε ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Να το πιστέψεις βεβαίως!!Σας διαβάζω συχνά κ είδα ότι θα κάνετε κ επαφές!!Μπορεί να έρθει κ έτσι!!Λίγο οι βιταμίνες στον σύζυγο και εσύ ακόμα είσαι φουλ γόνιμη τσουπ μπορεί να έρθει!!Με έτρωγε για καιρό το γτ να μου τύχει η παλίνδρομη!!Ελεγα έφτασα τόσο κοντά κ δν ήπια νερό!!Αλλά συμβαίνει τόσο συχνά δυστυχώς κ μετά πάνε όλα καλά που αξίζει να το σκεφτόμαστε κ έτσι!!

Να σου πω μετά την παλίνδρομη είχα κάνει εξετάσεις αίματος κ είχα πολύ σίδηρο!!Επινα φιλισιν στην εγκυμοσύνη!!Κια μου είπε ο γιατρός απ αυτό κ αν τρωω συχνά κρέας!!Και μου είπε κόβεις το φιλισιν αφού δν προχωρησε κ η κύηση!!Αλλά να το δείτε ναι!!

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Όντως φτάσαμε κι εμείς πολύ κοντά... Το σημαντικό είναι ότι έγινε οπότε σίγουρα θα ξαναγίνει! 

Ο σίδηρος είναι μια χαρά σ' εμένα... Η φεριτινη είναι πολύ ανεβασμένη και πρέπει λίγο να το δούμε γιατί με λίγα που διάβασα είναι ύπουλη η άτιμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα @Bebouli δε κάνεις κανα τεστάκι σήμερα λέω εγώ;;;

@Σταυρι γιατί δεν κάνει άλλο τεστ η φίλη σου; Εγώ δε θα άντεχα 

@Princess28 δεν εκανε τεστ πριν λιγο μιλησα εκανε ομως χοριακη και περιμενω αποτεσματα αλλα σημερα λεει εχει ροζ.  @Bebouliνα σου δωσω το τηλ να την πεισεις εσυ?? Χαχα κοριτσια και δεν πιστευω να ειναι παντως πιστευω οτι μετα απο 19 ωρες που το ειδε το τεστ ηταν ακυρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Όντως φτάσαμε κι εμείς πολύ κοντά... Το σημαντικό είναι ότι έγινε οπότε σίγουρα θα ξαναγίνει! 

Ο σίδηρος είναι μια χαρά σ' εμένα... Η φεριτινη είναι πολύ ανεβασμένη και πρέπει λίγο να το δούμε γιατί με λίγα που διάβασα είναι ύπουλη η άτιμη! 

Πήγαινε σε κάποιον αιματολόγο να το δείτε μπορείς να συζητήσεις κ για την παλίνδρομη!!Εγω είχα πάει πέρσυ γτ είχα χαμηλά λευκά κ με έστειλε παθόλογος!!Τελικά δν ήταν τίποτα όπου κ γω είχα διαβάσει κ είχα φοβηθεί!!Αλλά είπα κ για την αποβολή κ μου έδωσε κάπως κουράγιο θα έλεγα!!Εμενα όταν μου λέγανε εε μια φορά έγκυος ξανά με εκνεύριζε λίγο αυτό!!Αλλά με τον καιρό έπαιρνα κ δύναμη  απ αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Princess28 δεν εκανε τεστ πριν λιγο μιλησα εκανε ομως χοριακη και περιμενω αποτεσματα αλλα σημερα λεει εχει ροζ.  @Bebouliνα σου δωσω το τηλ να την πεισεις εσυ?? Χαχα κοριτσια και δεν πιστευω να ειναι παντως πιστευω οτι μετα απο 19 ωρες που το ειδε το τεστ ηταν ακυρο

Χαχαχα δώσε δώσε!! Για να δούμε τα αποτελέσματα ?? μακάρι να είναι η κοπελα και ας μην είναι πια με εκείνον!! Νονα εσύ μια χαρά θα είστε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Λόγω επαγγέλματος κοριτσάκι μου! Είναι εκτεθειμένος σε υψηλές θερμοκρασίες και δεν είναι καλό. Αφού δεν γίνεται όμως αλλιώς θα αρκεστούμε στο κρύο μπάνιο και βλέπουμε! 

Δεν το ήξερα αυτό. Και ο δικός μου άντρας μάγειρας είναι, γι' αυτό σε ρώτησα.

Δεν πρόκειται να ανάψω θερμοσίφωνα ξανά! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Princess28 δεν εκανε τεστ πριν λιγο μιλησα εκανε ομως χοριακη και περιμενω αποτεσματα αλλα σημερα λεει εχει ροζ.  @Bebouliνα σου δωσω το τηλ να την πεισεις εσυ?? Χαχα κοριτσια και δεν πιστευω να ειναι παντως πιστευω οτι μετα απο 19 ωρες που το ειδε το τεστ ηταν ακυρο

Να μας πεις τα αποτελέσματα της όταν βγουν..!! Έχει γίνει κι αυτή μέλος της παρέας χαχα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια ..καλημερα !!! δεν αντεξα και εκανα τεστ σημερα της clear blue που ελεγε πως μπορω να το κανω απο σημερα .. αρνητικο δυστιχως !!! 4 μερες πριν!!!?

Μπορεί να το έκανες νωρίιις...μην πτοείσαι!!! 4 μέρες πριν είναι αρκετά νωρίς!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα ζου ζου μου!!! Δεν έχω κανένα σύμπτωμα και αυτό με φοβίζει!! Έχω ίσως λίγο το στομάχι μου και όταν τρώω κύριος!!! Αλλά ούτε το στήθος είναι πρισμενοι ούτε πονάει ούτε τίποτα!! Και πονάει η κοιλιά μου κάθε φορά φοβάμαι μη δω  αίμα φοβάμαι μήπως η χοριακη δεν ανεβενει! 

Αν έχεις κύκλο 26 ημερών καλό είναι να ξεκινήσεις τα τεστ 9η μέρα τι μέρα είσαι σήμερα???? 

Ελα ρε παιδι μου μην αγχωνεσαι και σκεφτεσαι αρνητικα....προσπαθησε να σκεφτεις θετικα και θα δεις θα ειναι καλη η χοριακη...αυριο ειπαμε ειναι???? Στην αλλη εγκυμοσυνη ειχες συμπτωματα?? Αν και δεν εχει καμια σχεση νομιζω η μια με την αλλη...

Εγω σημερα ειμαι 8η μερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Αρκεί να μην έρθει το άλλο σκ ??? και όποτε θέλει ας έρθει!! Πάνω που έφτιαξα τον κύκλο μου ρε γαμωτο!! 

Δεν θα σε χαλαγε ενα μωρακι .....οποτε ασε τα γαμωτο και περιμενε τις επομενες δυο 3 μερες...μακαρι να χαλασει ο κυκλος σουυυυυυυυυ στο ευχομαιιιιιι να χαλασει για πολλους μηνεςςςςς!!!!! Τον θελουμε τερμα χαλασμενο!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Δεν θα σε χαλαγε ενα μωρακι .....οποτε ασε τα γαμωτο και περιμενε τις επομενες δυο 3 μερες...μακαρι να χαλασει ο κυκλος σουυυυυυυυυ στο ευχομαιιιιιι να χαλασει για πολλους μηνεςςςςς!!!!! Τον θελουμε τερμα χαλασμενο!!!! ???

Άμα είναι να χαλάσει για το πολυπόθητο μωράκι στα κομμάτια να πάει ??? κρίμα θα ναι να χαλάσει όμως και μπεμπακι να μην έχει χαχαχαχ!! Περίμενω περιμένω εγω δεν έχω πρόβλημα!! Είναι σαν να έχω αποδεχτεί ότι είναι ανωμαλία και είμαι πολύ ήρεμη δεν το σκέφτομαι! Θα δείξει τις επόμενες μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Να μας πεις τα αποτελέσματα της όταν βγουν..!! Έχει γίνει κι αυτή μέλος της παρέας χαχα ?

Αρνητικοτητατη η χοριακη της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Αρνητικοτητατη η χοριακη της!!!

Απ' την μια καλύτερα!! δεν ξέρω βέβαια άμα το ήθελε η κοπέλα κάτω απ' αυτές της συνθήκες!!!πάντως το τεστ όντως φαινόταν αλλά όλα τα τεστ λένε  ότι μετά από μια ώρα δεν κοιτάμε το αποτέλεσμα!!Δεν πειράζει θα βρει τον κατάλληλο και θα κάνει μωράκι!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η melita11 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια!! Θα ξεκινήσω από σήμερα κιόλας..ρώτησα και τον γιατρό μου και μου είπε ότι βοηθάει αρκετά και πριν τη σύλληψη για να προετοιμαστεί ο οργανισμός σύλληψη άλλα και για το μωράκι σε περίπτωση που μείνεις έγκυος!!

Εμείς λοιπόν δεν προσπαθούμε πολύ καιρό (μόνο 3 μήνες) αλλά το θέλουμε πολύ, θα είναι το πρώτο μας και ελπίζω να έρθει σύντομα! Να σας ρωτήσω προμηθεύτηκα τα τεστάκια εγκυμοσύνης της hometest..τα έχετε δοκιμάσει? Μπορείς να κάνεις και πριν την καθυστέρηση?   

Αφού το θέλετε πολύ εύχομαι να μην αργήσει και να έρθει σύντομα τa τεστακια αυτά εμένα μου έδειξαν 4 μέρες πριν την καθυστέρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Titika88 είπε:

Ελα ρε παιδι μου μην αγχωνεσαι και σκεφτεσαι αρνητικα....προσπαθησε να σκεφτεις θετικα και θα δεις θα ειναι καλη η χοριακη...αυριο ειπαμε ειναι???? Στην αλλη εγκυμοσυνη ειχες συμπτωματα?? Αν και δεν εχει καμια σχεση νομιζω η μια με την αλλη...

Εγω σημερα ειμαι 8η μερα....

Έλα μανάρι μου!!! Ξεκινά από αύριο τα τεστακια και εγώ τι έκανα άμα θες να το κάνεις για να δεις έκανα κάθε μέρα σχεδόν την ίδια ώρα και τα έβαζα σε ένα τραπέζακι πάνω κ στο κάθε τεστ έγραφα πχ 9η μέρα στο επόμενο 10η μέρα για να δω σε πια μέρα ήταν τελικά το πιο έντονο!!! 

Στην πρωιγουμενη εγκυμοσηνη η αλήθεια είναι πως δεν κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος αλλά ένα στήθος λίγο πρισμενο και πονεμένο το είχα χαχαχα αύριο έχω χοριακη ναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Αρνητικοτητατη η χοριακη της!!!

Κρίμα απ’τη μία, απ’την άλλη καλύτερα να κάνει παιδάκι με κάποιον που θα την αγαπάει και θα είναι δίπλα της! Να μη στεναχωριέται... Όλα για κάποιο λόγο γίνονται..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κόρες!!!! Η νύστα μου δεν έχει stop χάχα!! Πως είμαστε!? 

@diana8 μήπως το έκανες λίγο Νωρις!? @Bebouli σε βλέπω σε λίγο με την κοιλιά τούρλα!!! Βρε μήπως άργησες να κάνεις ωορριξια???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...