Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Καλημερα μανουλιτα!!!!! Εγω τελειωσα με τα παντα.....ποτε θα ξεκινησω αυτα τα τεστ...ο κυκλος ειναι 26 μερες...και το αυγο το ημερολογιο το δινει δευτερα....

Αυριο ειναι η χοριακη??? Πως νιωθεις γενικα??? Ξεκινησε τιποτα αλλο περα απο την καθυστερηση???? 

Καλημέρα ζου ζου μου!!! Δεν έχω κανένα σύμπτωμα και αυτό με φοβίζει!! Έχω ίσως λίγο το στομάχι μου και όταν τρώω κύριος!!! Αλλά ούτε το στήθος είναι πρισμενοι ούτε πονάει ούτε τίποτα!! Και πονάει η κοιλιά μου κάθε φορά φοβάμαι μη δω  αίμα φοβάμαι μήπως η χοριακη δεν ανεβενει! 

Αν έχεις κύκλο 26 ημερών καλό είναι να ξεκινήσεις τα τεστ 9η μέρα τι μέρα είσαι σήμερα???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ποιος ξερει....... Εσυ αραξε....μη σκεφτεσαι τι και πως...γιατι αμα αρχισεις τωρα να ανησυχεις δεν θα σου ερθει γι αυτο το λογο αν ειναι να ερθει....εμεις ευχομαστε να μην ερθει! ???

Αρκεί να μην έρθει το άλλο σκ ??? και όποτε θέλει ας έρθει!! Πάνω που έφτιαξα τον κύκλο μου ρε γαμωτο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Τι κάνετε??? 

Εγώ έχω κάτι ψιλό πονάκια εχθές ξεκίνησα φιλισιν και περιμένω πως και πως την αυριανή μέρα να κάνω τη χοριακη κοντεβω να σκάσω!!!! 

Καλημεραααααα!!! Έλα έλα θα περάσει και αυτή η μέρα και αύριο πρωί πρωί θα περιμένεις να ανοίξουν τα μικροβιολογικα στην πόρτα ???? καταλαβαίνω την αγωνία σου όμως!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Καλημεραααααα!!! Έλα έλα θα περάσει και αυτή η μέρα και αύριο πρωί πρωί θα περιμένεις να ανοίξουν τα μικροβιολογικα στην πόρτα ???? καταλαβαίνω την αγωνία σου όμως!!! 

Καλημέρα ααα άστα να πάνε δεν θα πάω πολύ πρωί ουτος η άλλος τα αποτελέσματα θα τα πάρω κατά τις 5 το μόνο που εύχομαι να ακούσω είναι να είναι πάνω από 850! Εσύ πως είσαι έχεις κάνα σιμαδι? Δεν σου ηρθε ακομα έτσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Καλημεραααααα!!! Έλα έλα θα περάσει και αυτή η μέρα και αύριο πρωί πρωί θα περιμένεις να ανοίξουν τα μικροβιολογικα στην πόρτα ???? καταλαβαίνω την αγωνία σου όμως!!! 

Καλημερουδια κοριτσια μου . Βρε @Mamounitsa μου νην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε.. ομως σε καταλαβαξω και εγω αγχος θα ειχα αλλα θα περασει γρηγορα αυτη η μερα με μας παρεα σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα ααα άστα να πάνε δεν θα πάω πολύ πρωί ουτος η άλλος τα αποτελέσματα θα τα πάρω κατά τις 5 το μόνο που εύχομαι να ακούσω είναι να είναι πάνω από 850! Εσύ πως είσαι έχεις κάνα σιμαδι? Δεν σου ηρθε ακομα έτσι? 

Ένα σου σημάδι μονοοο να να να 

Τίποτα τίποτα ακόμη...!! Φοβάμαι ότι χάλασε πάλι ο κύκλος μου γγγκκκρρρ!!!! Θα ακούσεις ένα υπέροχο νουμερακι!! Άλλο κι αυτό άγχος για θετικό τεστ άγχος μετά για διπλασιασμό μετά για αυχενικη κλπ κλπ μην ηρεμήσουμε ποτέ εμείς!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερουδια κοριτσια μου . Βρε @Mamounitsa μου νην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε.. ομως σε καταλαβαξω και εγω αγχος θα ειχα αλλα θα περασει γρηγορα αυτη η μερα με μας παρεα σου .

Η αλήθεια είναι πως πάλι καλά είστε κ εσείς εδώ και λέω τον πόνο μου γιατι που να το πω κανένας δεν το ξέρει κ ο άντρας μου τι Ν κατάλαβει για το άγχος τις χοριακης χάχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bebouli είπε:

Ένα σου σημάδι μονοοο να να να 

Τίποτα τίποτα ακόμη...!! Φοβάμαι ότι χάλασε πάλι ο κύκλος μου γγγκκκρρρ!!!! Θα ακούσεις ένα υπέροχο νουμερακι!! Άλλο κι αυτό άγχος για θετικό τεστ άγχος μετά για διπλασιασμό μετά για αυχενικη κλπ κλπ μην ηρεμήσουμε ποτέ εμείς!! ????

Χαχαχα η αλήθεια είναι πως μέχρι να γεννήσεις κ να δεις το μωρό ? πάντα άγχος έχεις ακόμα και μετά στον 9ο λες κλωτσάει γιατί δε κλωτσάει η γιατί κλωτσάει λίγο ότι να. Αι αρεεεεεε μάνες!!!!! Καλά πως χάλασε ο κύκλος σου ρε δεν ξέρεις πότε ακριβός έκανες ωορριξια? Αφού κάνεις τα τεστ από τότε που σου βγήκε θετικό 14 μέρες μετά! Μαρη δεν κάνεις ένα τεστακι και βάλτο εδώ να το δούμε δε σε πιστεύω χαχαα, α???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχα η αλήθεια είναι πως μέχρι να γεννήσεις κ να δεις το μωρό ? πάντα άγχος έχεις ακόμα και μετά στον 9ο λες κλωτσάει γιατί δε κλωτσάει η γιατί κλωτσάει λίγο ότι να. Αι αρεεεεεε μάνες!!!!! Καλά πως χάλασε ο κύκλος σου ρε δεν ξέρεις πότε ακριβός έκανες ωορριξια? Αφού κάνεις τα τεστ από τότε που σου βγήκε θετικό 14 μέρες μετά! Μαρη δεν κάνεις ένα τεστακι και βάλτο εδώ να το δούμε δε σε πιστεύω χαχαα, α???

Χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα ναι πρόσεξε μην δεις πολύ θετικό!! ??? Ρε συ δεν ξέρω και τον προηγούμενο μήνα είχα θετικό αλλά είχα ανωμαλία στον κύκλο!! Πφφφ!! Το κέρατο μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι ο Άγιος φοβέρα θέλει! Δεν ξέρω για τον δικό σου αλλά ο δικός μου έκοψε κάπνισμα κι άρχισε γυμναστική. Να δω πόσο θα κρατήσει η μετάλλαξη! 

Ο Θεός βοηθός δεν λες τίποτα! 

Το κανονικό τσιγάρο έχει κοπεί εδώ και χρόνια! Ηλεκτρονικό μόνο πλέον και ευτυχώς έχει μειωθεί η νικοτίνη στο ελάχιστο! Δεν ξέρω αν έχει το κουράγιο να το κόψει και αυτό... Γυμναστική εδώ και 3 χρόνια συστηματικά και προσεγμένη διατροφή. Ο ουρολόγος που είχαμε πάει μας είχε πει ότι το ιδανικό θα ήταν να σταματήσει τη δουλειά για 3 μήνες (είναι μάγειρας) κάτι που φυσικά είναι αδύνατο. 

Μακάρι να αποδώσουν οι κόποι όλων μας! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα κάτι για σπέρμα και επανήλθα 

@ViKcy @Γιάννα 36 κατακερματισμός αν ζητηθεί καλύτερα θα ήταν να κάνετε μόνο στα ζωντανα/κινητά. Κάποια εργαστήρια δίνουν αυτή τη δυνατότητα. Δεν αρκεί  να σας βγάλουν ποσοστό για όλο το σπέρμα,που σίγουρα θα περιέχει ανώμαλα, ακίνητα,νεκρά ζητάτε μόνο στα υγιή, ούτως ή άλλως μόνο αυτά είναι ικανά να γονιμοποιήσουν. Έχει ένα μικρό κόστος παραπάνω βέβαια.

Επίσης ακόμη και χάλια να ειναι το αποτέλεσμα με PICSI παρακαμπτεται.Κι εδώ πάλι το κόστος αλλάζει. 

Γενικά αυτό το σπερματακι το πληρώνουμε ακριβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

@Σταυρι βάλε την φίλη σου να κάνει τεστ και σήμερα !! 

Κοριτσια μου ημαστε 40 χλμ μακρυα αλλιως θα ειχα παει απο το χαραμα σπιτι της. Θα τη στηλω ομως για χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα ναι πρόσεξε μην δεις πολύ θετικό!! ??? Ρε συ δεν ξέρω και τον προηγούμενο μήνα είχα θετικό αλλά είχα ανωμαλία στον κύκλο!! Πφφφ!! Το κέρατο μου 

Ε δε γίνεται αφού περίοδος έρχεται στάνταρ 14 μέρες μετά την ωορριξια!! Πόσες μέρες είσαι εσύ σήμερα μετά την ωορριξια??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Ε δε γίνεται αφού περίοδος έρχεται στάνταρ 14 μέρες μετά την ωορριξια!! Πόσες μέρες είσαι εσύ σήμερα μετά την ωορριξια??? 

Από 12 έως 16 μέρες μετά

Καλημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλά αποτελέσματα όσες δεν περιμένετε σήμερα!!!

@Geo2009 την απόχη από τη δουλειά, σας την είπε λόγω του συγκεκριμένου επαγγέλματος ή γενικώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ε δε γίνεται αφού περίοδος έρχεται στάνταρ 14 μέρες μετά την ωορριξια!! Πόσες μέρες είσαι εσύ σήμερα μετά την ωορριξια??? 

Είμαι 14 μέρες μετά την ωορρηξία!! Θα περιμένω άλλες 2 οπου είναι το "φυσιολογικό" να έρχεται η περίοδος μετά την ωορρηξία και θα επαναλάβω!!! Αν και βαθιά μέσα μου ξέρω ότι δεν  είναι εγκυμοσύνη!! Αχ κ βαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου ημαστε 40 χλμ μακρυα αλλιως θα ειχα παει απο το χαραμα σπιτι της. Θα τη στηλω ομως για χοριακη

Ααα θα την βάλουμε με το ζόρι να μπει στην ομάδα ?? καλά θα είχα σκάσει θα είχα κάνει 10 τεστ και χοριακη μαζί χαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Είμαι 14 μέρες μετά την ωορρηξία!! Θα περιμένω άλλες 2 οπου είναι το "φυσιολογικό" να έρχεται η περίοδος μετά την ωορρηξία και θα επαναλάβω!!! Αν και βαθιά μέσα μου ξέρω ότι δεν  είναι εγκυμοσύνη!! Αχ κ βαχ 

Καλά κάτσε να δούμε αφού δεν νιώθεις τίποτα περιόδου δε ξέρεις καμία φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραα @Bebouli δε κάνεις κανα τεστάκι σήμερα λέω εγώ;;;

@Σταυρι γιατί δεν κάνει άλλο τεστ η φίλη σου; Εγώ δε θα άντεχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Από 12 έως 16 μέρες μετά

Καλημέρα! 

Ginaak δώσε τα φώτα σου!!!

Πάντως επειδή εγώ έχω 12 το έχω συζητήσει με 3 γυναικολόγους (εκ των οποίων οι 2 ειδικευμένοι σε εξωσωματικές κλπ) κ δεν είναι θέμα. Το πρόβλημα είναι αν είναι κάτω από 10 ή πάνω από 18 (νομίζω 18) γιατί τότε σημαίνει ότι δεν γίνεται καλά η ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα @Bebouli δε κάνεις κανα τεστάκι σήμερα λέω εγώ;;;

@Σταυρι γιατί δεν κάνει άλλο τεστ η φίλη σου; Εγώ δε θα άντεχα 

Μπααα πάλι καμία ανωμαλία θα είναι!! Θα αφήσω λίγες μέρες ακόμη και θα κάνω πάλι ένα τεστ να είναι πιο σίγουρο το αποτέλεσμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

@Mamounitsa καλά αποτελέσματα κορίτσι μου είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι τέλεια!!!! ??

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να είναι όλα καλά περιμένω κ εγώ την αυριανή μέρα με αγονια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπερα κοριτσι και καλός ήρθες στην παρέα μας!!! Πες μας για εσένα προσπαθείτε καιρό για μωράκι!!! 

Το φιλικό καλό είναι να το ΠΕΡΝΕΙΣ από πριν εγώ πιστεύω πως την πρώτη φορά με βοήθησε κ στη σύλληψη το επερνα ξανά 6μηνο αυτή τη φορά δεν το επερνα θα το ξεκινήσω σήμερα!! 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια!! Θα ξεκινήσω από σήμερα κιόλας..ρώτησα και τον γιατρό μου και μου είπε ότι βοηθάει αρκετά και πριν τη σύλληψη για να προετοιμαστεί ο οργανισμός σύλληψη άλλα και για το μωράκι σε περίπτωση που μείνεις έγκυος!!

Εμείς λοιπόν δεν προσπαθούμε πολύ καιρό (μόνο 3 μήνες) αλλά το θέλουμε πολύ, θα είναι το πρώτο μας και ελπίζω να έρθει σύντομα! Να σας ρωτήσω προμηθεύτηκα τα τεστάκια εγκυμοσύνης της hometest..τα έχετε δοκιμάσει? Μπορείς να κάνεις και πριν την καθυστέρηση?   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...