Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Εμείς προσπαθούμε 2 χρόνια...έχουμε κάνει εξετάσεις και εγώ και ο άντρας μου έχω κάνει σαλπιγγογραφια όλα βγαίνουν καλά δεν έχουμε βρει κάποιο προβλήμα... ανεξήγητη υπογονιμότητα μας είπε... Έχω κάποια κιλά παραπάνω;;; Να είναι αυτό που φταει;;; Δεν ξέρω στεναχωριέμαι πολύ. Μας είπε από τον άλλο μηνα να κανουμε υστεροσκοπηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Ναι το πιο πιθανό αν έκανες τεστ 6 με 10 ώρες μετά από το πρώτο που έκανες θα σου έδειχνε έντονη γραμμή!! Εγώ έχω πολυκυστικες αλλά εικόνα όχι το σύνδρομο!

Κ εγω εικόνα έχω ! Σε ποια φάση είσαι εσύ   ; τι οδηγίες εχεις απο το γιατρό  ; εμενα ο κύκλος μου δεν ειναι σταθερός . Ειναι πανω απο 32 μερες εως 40 και καποιες φορες κ περισσότερο ! Ανησυχω λίγο για την κατάσταση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Wannabeamammy είπε:

Κ εγω εικόνα έχω ! Σε ποια φάση είσαι εσύ   ; τι οδηγίες εχεις απο το γιατρό  ; εμενα ο κύκλος μου δεν ειναι σταθερός . Ειναι πανω απο 32 μερες εως 40 και καποιες φορες κ περισσότερο ! Ανησυχω λίγο για την κατάσταση !

Λοιπόν εμένα ήθελε πρώτα να φτιάξουμε τον κύκλο μου γιατί είχα κι εγώ τεράστιους κύκλους και μου έδωσε glucofree ο κύκλος μου έχει φτιαχτεί σε 28-29 ημερών!! Εγώ έχω μείνει 2 φορές έγκυος με την πρώτη αλλά δεν είχαν καλή κατάληξη δυστυχώς και τώρα αυτός ο μήνας είναι ο πρώτος μας στην ουσία που προσπαθούμε μετά από τις αποβολές!!! Ο προηγούμενος μήνας ήταν ότι να ναι λόγω καλοκαιριού το πιο πιθανό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2019 at 10:37 ΜΜ, ο/η Bebouli είπε:

Αχ κορίτσια μου είναι βουνό είναι η αλήθεια αλλά αξίζει την κάθε μας προσπάθεια!! Το αποτέλεσμα θα μας αντάμειψει, θα έρθει και εμάς η στιγμή που θα πάρουμε αγκαλιά το όνειρο μας!!! 

Όλες αυτό περιμένουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι χάπια ειναι κορίτσια αυτα   ;  βοηθούν στην ωορρηξια  ;  εμεις μεχρι τωρα καναμε ελευθερες επαφες οπως ειπα μη στοχευμενες κ τωρα θ ξεκινησω με καθοδηγηση απο γυναικολογο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Wannabeamammy είπε:

Τι χάπια ειναι κορίτσια αυτα   ;  βοηθούν στην ωορρηξια  ;  εμεις μεχρι τωρα καναμε ελευθερες επαφες οπως ειπα μη στοχευμενες κ τωρα θ ξεκινησω με καθοδηγηση απο γυναικολογο 

Ναι βοηθούν στην ωορρηξία ρώτησε τον Γιατρό σου να σου πει και τι πρότεινει σε εσένα!!! Να ξέρεις ότι τώρα με μια απλή παρακολούθηση ωορρηξίας μπορεί και να μείνεις αμέσως!!! Εγώ έτσι έμεινα στην αρχή έκανα ελεύθερα χωρίς να κοιταω ωορρηξία κλπ με αποτέλεσμα οι επαφές μου 5 μήνες να ειναι εντελώς ξεκαρφωτες με την ωορρηξία...! Μόλις βρήκα ωορρηξία τσουυυπ και το θετικό τεστ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Wannabeamammy είπε:

Κορίτσια  τι προτείνετε ; επαφές καθε μέρα κατα τη διαρκεια της ωορρηξίας ή μέρα παρα μέρα ; 

Αν δεν υπάρχει θέμα με το σπέρμα, κοντά στην ωορρηξια κάθε μέρα. Αλλά και με το μέρα παρά μέρα καλύπτεις το "παράθυρο" γονιμοτητας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Wannabeamammy είπε:

Κ εγω εικόνα έχω ! Σε ποια φάση είσαι εσύ   ; τι οδηγίες εχεις απο το γιατρό  ; εμενα ο κύκλος μου δεν ειναι σταθερός . Ειναι πανω απο 32 μερες εως 40 και καποιες φορες κ περισσότερο ! Ανησυχω λίγο για την κατάσταση !

Μου θύμισες τα δικά μου. Πόσο αγχωτικό. Ελπίζω μετά τη γέννα να φτιάξει η κατάσταση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Wannabeamammy είπε:

Και εγω αυτο φοβάμαι ! Υπάρχει περίπτωση να αδιαθετήσουμε καθυστερημένα δίχως να γίνει ωορρηξια  ; 

Και εμένα αυτό με προβληματίζει και εάν όντως υπάρχει κάποιο θέμα και προσπαθούμε άδικα και να απογοητευόμαστε κάθε μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Καλησπέραααα!! Τι κύκλο έχεις? Δεν είναι απαραίτητο όχι...! Εγώ δεν έχω ποτέ συμπτώματα στην ωορρηξία μου είναι οι τυχερές που έχουν ομως!! Γι'αυτό το λόγο κυρίως επέλεξα να πάρω τεστ ωορρηξίας να είμαι απόλυτη σίγουρη πότε κάνω και αν κανω!! 

Γενικά είχα σταθερό 27-28 μέρες..όταν ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές τον Μαρτη έγινε λίγο άστατος και τώρα έμεινα σταθερή στις 30 μέρες.. επίσης μια φορά που είχε τύχη να πάω στη γυναικολόγο ανακάλυψα ότι δεν είχα κάνει ωορρηξία στα μέσα όπως πίστευα ήταν περίπου 18η και δεν είχε σπάσει αυγούλακι ακόμα..με τεστ ωορρηξία προσπάθησα 1-2 μήνες όμως δεν τα κατάφερα να την εντοπίσω..σκέφτομαι να πάρω την γυναικολόγο από τον επόμενο κύκλο να πάω για παρακολούθηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Γενικά είχα σταθερό 27-28 μέρες..όταν ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές τον Μαρτη έγινε λίγο άστατος και τώρα έμεινα σταθερή στις 30 μέρες.. επίσης μια φορά που είχε τύχη να πάω στη γυναικολόγο ανακάλυψα ότι δεν είχα κάνει ωορρηξία στα μέσα όπως πίστευα ήταν περίπου 18η και δεν είχε σπάσει αυγούλακι ακόμα..με τεστ ωορρηξία προσπάθησα 1-2 μήνες όμως δεν τα κατάφερα να την εντοπίσω..σκέφτομαι να πάρω την γυναικολόγο από τον επόμενο κύκλο να πάω για παρακολούθηση..

Ναι αν έχεις την δυνατότητα θα είναι ότι πρέπει θα είσαι απόλυτα σίγουρη για τις μέρες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σε ποιο μήνα πιστεύετε ότι είναι καλό να αρχίσεις να το ψάχνεις εάν βλέπεις ότι περνά ο καιρός και δεν γεμίζει η κοιλιτσα ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2019 at 9:55 ΜΜ, ο/η Bebouli είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!! Έχεις σταθερό κύκλο? Πόσο ημερών? Την ωορρηξία σου την καταλαβαίνεις γενικά? 

Bebouli εσυ σε τι φάση είσαι   ; προσπαθείτε καιρό  ;  εχεις θέμα με πολυκυστικές  η κατι αλλο   ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Ναι βοηθούν στην ωορρηξία ρώτησε τον Γιατρό σου να σου πει και τι πρότεινει σε εσένα!!! Να ξέρεις ότι τώρα με μια απλή παρακολούθηση ωορρηξίας μπορεί και να μείνεις αμέσως!!! Εγώ έτσι έμεινα στην αρχή έκανα ελεύθερα χωρίς να κοιταω ωορρηξία κλπ με αποτέλεσμα οι επαφές μου 5 μήνες να ειναι εντελώς ξεκαρφωτες με την ωορρηξία...! Μόλις βρήκα ωορρηξία τσουυυπ και το θετικό τεστ!! 

Εμενα μου προτεινε glucophage . Ειναι το ιδιο απ οτι είδα στο google . Θα το παίρνω κ αυτο πιο συστηματικά πλέον γτ κάποιες φορες το ξεχνώ . Θα ξεκινήσω και πατακολούθηση ωορρηξίας !! Μακαρι να πάνε όλα καλα για ολες μας ❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια σε ποιο μήνα πιστεύετε ότι είναι καλό να αρχίσεις να το ψάχνεις εάν βλέπεις ότι περνά ο καιρός και δεν γεμίζει η κοιλιτσα ;; 

Συνήθως λένε 1 χρόνο και αν είσαι στα 20-25 λένε πάνω από χρόνο συνήθως!! Αλλά πιστεύω γύρω στο 6μηνο εντατικής προσπάθειας καλό είναι να ψαχνομαστε εφόσον δεν έρχεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Wannabeamammy είπε:

Εμενα μου προτεινε glucophage . Ειναι το ιδιο απ οτι είδα στο google . Θα το παίρνω κ αυτο πιο συστηματικά πλέον γτ κάποιες φορες το ξεχνώ . Θα ξεκινήσω και πατακολούθηση ωορρηξίας !! Μακαρι να πάνε όλα καλα για ολες μας ❣❣

Ναι είναι ακριβώς το ίδιο απλά το glucofree εχει πιο πολλά μέσα!! Καμία άλλη διαφορά!! Λοιπόν εγώ είχα 2 αποβολες...η μία ήταν στην 10η εβδομαδα και η άλλη ήταν βιοχημική!! Μετά από εξετάσεις μου κλπ είδαμε ότι είναι όλα κομπλέ !! Τώρα αυτός ο μήνας θα είναι επί της ουσίας ο πρώτος που προσπαθούμε μετά από της αποβολές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια σε ποιο μήνα πιστεύετε ότι είναι καλό να αρχίσεις να το ψάχνεις εάν βλέπεις ότι περνά ο καιρός και δεν γεμίζει η κοιλιτσα ;; 

Εγώ θα έλεγα να προσπαθείτε λίγο κ .στα ψάξιμο.. εγώ δεν το άφησα σχεδόν καθόλου κ καλά έκανα γιατί βρήκα ενδομητριωση 10εκ κύστη συν θηροειδη.. αν άφηνα χρόνο να περάσει θα το έψαχνα τώρα κ θα με πήγαινε πίσω αρκετό καιρό ενώ τώρα έχω ξεμπερδεψει από όλα αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ θα έλεγα να προσπαθείτε λίγο κ .στα ψάξιμο.. εγώ δεν το άφησα σχεδόν καθόλου κ καλά έκανα γιατί βρήκα ενδομητριωση 10εκ κύστη συν θηροειδη.. αν άφηνα χρόνο να περάσει θα το έψαχνα τώρα κ θα με πήγαινε πίσω αρκετό καιρό ενώ τώρα έχω ξεμπερδεψει από όλα αυτά...

Ναι και εγώ αυτό σκέφτομαι είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες από το Μαρτη αλλά τώρα το καλοκαίρι το αφήσαμε 1-2 μήνες γιατι είχα γίνει κάπως μανιακή με το θέμα και απλά ήθελα να ηρεμήσω..γενικά η γυναικολόγος με ένα ultrasound και την απλή εξέταση δεν βρήκε κάτι.. όμως πάλι σκέφτονται και εάν όντως υπάρχει κάτι και χάνω τον χρόνο άδικα και περνώ κάθε μήνα αυτό το ψυχοφθόρο στάδιο της απογοήτευσης ενώ θα μπορούσα να το γνωρίζω πιο γρήγορα ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις τελείωσα από τη γιατρό. Λοιπόν τελικά είχα ένα στη δεξιά πλευρά το οποίο απορροφάται δεν είναι καλό. Από την αριστερή που έχω 3 το ένα έχει ξεφύγει στα 24χιλ οπότε κ αυτό δεν είναι καλό.. έχουν μείνει δύο ένα 21 κ ένα 18,5 .. ένεση για να την κάνω υπαρχει έλλειψη στα φαρμακεία οπότε περιμένουμε να δούμε θα γίνει κάτι θα σκάσουν σωστά η τζιφος... ?..13η είμαι.. θα με ξανά δει την Πέμπτη. Να απογοητεύτω η όχι?δε Μ αρέσε που μείνανε τόσα άλλα απ' την άλλη δε γινόταν όλα να ναι καλά κ να σκάσουν.. @Starrr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα από τη γιατρό. Λοιπόν τελικά είχα ένα στη δεξιά πλευρά το οποίο απορροφάται δεν είναι καλό. Από την αριστερή που έχω 3 το ένα έχει ξεφύγει στα 24χιλ οπότε κ αυτό δεν είναι καλό.. έχουν μείνει δύο ένα 21 κ ένα 18,5 .. ένεση για να την κάνω υπαρχει έλλειψη στα φαρμακεία οπότε περιμένουμε να δούμε θα γίνει κάτι θα σκάσουν σωστά η τζιφος... ?..13η είμαι.. θα με ξανά δει την Πέμπτη. Να απογοητεύτω η όχι?δε Μ αρέσε που μείνανε τόσα άλλα απ' την άλλη δε γινόταν όλα να ναι καλά κ να σκάσουν.. @Starrr

Lactaki μου δεν υπάρχει κανένας λόγος να απογοητευτείς !! Κρατά τη θετική σου σκέψη και δύναμη μόνο αυτό χρειάζεσαι αυτή τη στιγμή.. πρέπει πρώτα εσυ μα το πιστέψεις για να πάνε όλα καλά !! Το ότι δεν είναι όλα καλά και έμειναν μόνο 2 σκέψου θετικά!! Έχεις 2 και χρειάζεσαι μόνο ένα!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα από τη γιατρό. Λοιπόν τελικά είχα ένα στη δεξιά πλευρά το οποίο απορροφάται δεν είναι καλό. Από την αριστερή που έχω 3 το ένα έχει ξεφύγει στα 24χιλ οπότε κ αυτό δεν είναι καλό.. έχουν μείνει δύο ένα 21 κ ένα 18,5 .. ένεση για να την κάνω υπαρχει έλλειψη στα φαρμακεία οπότε περιμένουμε να δούμε θα γίνει κάτι θα σκάσουν σωστά η τζιφος... ?..13η είμαι.. θα με ξανά δει την Πέμπτη. Να απογοητεύτω η όχι?δε Μ αρέσε που μείνανε τόσα άλλα απ' την άλλη δε γινόταν όλα να ναι καλά κ να σκάσουν.. @Starrr

Ε ναι.... Δεν γίνεται να έσκαγα κ τα πέντε. Πρώτα απ όλα θα σπαραζες στο πόνο... Τσέκαρε τώρα τους πόνους σου... Αν νιώσεις κάτι σήμερα είναι το 24αρι...αλλιως θα γίνει κύστη αυτό... Οπότε πάμε με τα άλλα που θα σπάσουν Πέμπτη.... Αν δεν νιώσεις πόνο δυνατό σήμερα προτείνω, να μην έχετε επαφή.... Για να έχετε αντοχές για τέταρτη βράδυ, Πέμπτη βράδυ....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι.... Δεν γίνεται να έσκαγα κ τα πέντε. Πρώτα απ όλα θα σπαραζες στο πόνο... Τσέκαρε τώρα τους πόνους σου... Αν νιώσεις κάτι σήμερα είναι το 24αρι...αλλιως θα γίνει κύστη αυτό... Οπότε πάμε με τα άλλα που θα σπάσουν Πέμπτη.... Αν δεν νιώσεις πόνο δυνατό σήμερα προτείνω, να μην έχετε επαφή.... Για να έχετε αντοχές για τέταρτη βράδυ, Πέμπτη βράδυ....... 

Το 24αρι το ξεχάσαμε κατά κάποιο τρόπο γιατί Μ πε τόσο μεγάλο δύσκολα να ναι κ καλό... Έτσι το σκέφτηκα κ εγώ κ της το ειπα να μην έχω επαφή σήμερα  αν δε νιώσω κάτι . Πέμπτη θα πάω να με ξανά δει.. τόσο πολύ λες να φθάσει??να μην έχουν σκάσει μέχρι Πέμπτη??έχω ένα 21 κ ένα 18,5.. σ αυτά ποντάρω τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Lactaki μου δεν υπάρχει κανένας λόγος να απογοητευτείς !! Κρατά τη θετική σου σκέψη και δύναμη μόνο αυτό χρειάζεσαι αυτή τη στιγμή.. πρέπει πρώτα εσυ μα το πιστέψεις για να πάνε όλα καλά !! Το ότι δεν είναι όλα καλά και έμειναν μόνο 2 σκέψου θετικά!! Έχεις 2 και χρειάζεσαι μόνο ένα!! ♥️

Έχεις δίκιο άλλωστε δε γινόταν να μείνουν κ τα 5 τι είμαι κουνελα??χαχα αναμενόμενο να φύγουν κάποια.. απλά Μ μπήκανε σκέψεις μη χάσω κ τα δυο τελευταία για αυτό ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Το 24αρι το ξεχάσαμε κατά κάποιο τρόπο γιατί Μ πε τόσο μεγάλο δύσκολα να ναι κ καλό... Έτσι το σκέφτηκα κ εγώ κ της το ειπα να μην έχω επαφή σήμερα  αν δε νιώσω κάτι . Πέμπτη θα πάω να με ξανά δει.. τόσο πολύ λες να φθάσει??να μην έχουν σκάσει μέχρι Πέμπτη??έχω ένα 21 κ ένα 18,5.. σ αυτά ποντάρω τώρα..

Μια χαρά είναι. Ε αν σπάσει το 18,5 θα σπάσει Πέμπτη απόγευμα.. Αλλά η καθεμία μας έχει άλλο ρυθμό που αυξάνονται.... Αλλά βρε παιδί μου μεγάλη δόση σου δώσε. Σου τα χάλασε πολύ... Έπρεπε μικρότερη δόση... Αλλά οκ είσαι οκ με αυτά κ Πέμπτη το ξανά βλέπουμε... Πάρτε μια ανάσα σήμερα..... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...