Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Στη μονάδα του Λητώ κάναμε και εξωσωματική και σπερματέγχυση... Τον κατακερματισμο τον κάναμε στο alpha lab πίσω από το Λητώ και ήταν φυσιολογικές οι τιμές. Γενικά όμως έχω λίγο παραξενευτει γιατί από το πρώτο διάγραμμα που κάναμε στο Λυμπερόπουλο, όπου ήταν όλα εντός φυσιολογικων ορίων, ότι κάναμε μετά ήταν χειρότερο! Βέβαια παίρναμε τις pregnacare his and hers για πολυ καιρο, αλλά δεν είδαμε διαφορά προς τα πάνω. Fertilovit πήραμε μόνο για λίγο, πριν την εξωσωματική και δεν ξέρω έκτοτε τι γίνεται... Τώρα που μας είπε ο γιατρός ότι είναι πιο εύκολο να πιάσουμε φυσιολογικά είπαμε να το ενισχύσουμε το θέμα! 

Καλά κάνετε!!!οι pragnacare είναι πολύ απλές!Κοίτα αφού ο κατακερματισμός βγήκε καλός αυτό είναι το σημαντικότερο!εγώ αυτή την εξέταση φοβάμαι!γιατί δείχνει αν είναι γόνιμο το σπέρμα!Ε αφού το φτιάξετε τώρα σίγουρα μπορείς να μείνεις πιο εύκολα!Εδώ σε εμάς είπαν ότι έχουμε πιθανότητες!Εμείς από 1.000.000  σταδιακά το φτάσαμε στα 18.000.000 μεγάλη αλλαγή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλά κάνετε!!!οι pragnacare είναι πολύ απλές!Κοίτα αφού ο κατακερματισμός βγήκε καλός αυτό είναι το σημαντικότερο!εγώ αυτή την εξέταση φοβάμαι!γιατί δείχνει αν είναι γόνιμο το σπέρμα!Ε αφού το φτιάξετε τώρα σίγουρα μπορείς να μείνεις πιο εύκολα!Εδώ σε εμάς είπαν ότι έχουμε πιθανότητες!Εμείς από 1.000.000  σταδιακά το φτάσαμε στα 18.000.000 μεγάλη αλλαγή 

Α, όντως μεγάλη διαφορά! Με το καλό κορίτσι μου! 

Το δικό μας το πρώτο είχε πάνω από 25000000! Και μετά ότι κάναμε ήταν πιο κάτω, μέχρι τα 10 που φτάσαμε... Πιστεύω ότι ήταν πολύ το θέμα άγχος! Μόλις άκουσε ο δικός μου ότι δεν είναι και πολύ καλό έπεσε στα πατώματα! Δεν το είχαμε ψάξει και πολύ με τεστ ωορρηξίας κλπ πριν και νομίζω ότι βιάστηκαμε λίγο. 

Φαντάσου ότι στην αρχή γκρίνιαζε μέχρι και για τις βιταμίνες! Δεν ήθελε τίποτα! Τώρα μετά την παλινδρ που είχα, φέρε βιταμίνες μου είπε, πάρε και τεστ ωορρηξίας, θα του αλλάξουμε τα φώτα, αφού μπορούμε!! Σαν καλύτερα μου ακούγεται! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Titika88 είπε:

Ενταξει τωρα τι να πω.....τραγικος απλααααα! Να μην πελαγωνει καθολου...θα μπορεσει κσι μονη! Και ασε τον αλλον να δει οτι εχει κανα παιδι και να μετανιωσει σαν το σκυλι...

Και τι να τον κανει να υον εχει και να ειναι ερωτευμενος με αλλη??? Βρε αντε απο κει που ηρθε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!! Εγω δυστηχώς αδιαθέτισα εχθες... 19/9 εχω γιατρο.. θα κανω το huhner test που δειχνει επι της ουσίας σν εχω φιλικο περιβάλλον προς τους κολυμβητες του αντρα μου κ γενικα ποσο ζουν εκει μεσα?φακ ολοκληρη επιστημη! Εχω δωσει χρονο ως το Δεκεμβρη αν δεν ερθει το φασόλι βουρ για εξωσωματικη κόρες! Ευχομαι να μας πανε ολα καλα!!!! Με τον ενα ή τον αλλο τρόπονα γινουμε μάνες! Σας διαβάζω, σας σκεφτομαι ειμαι εδω...❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημέρα!!!!! Εγω δυστηχώς αδιαθέτισα εχθες... 19/9 εχω γιατρο.. θα κανω το huhner test που δειχνει επι της ουσίας σν εχω φιλικο περιβάλλον προς τους κολυμβητες του αντρα μου κ γενικα ποσο ζουν εκει μεσα?φακ ολοκληρη επιστημη! Εχω δωσει χρονο ως το Δεκεμβρη αν δεν ερθει το φασόλι βουρ για εξωσωματικη κόρες! Ευχομαι να μας πανε ολα καλα!!!! Με τον ενα ή τον αλλο τρόπονα γινουμε μάνες! Σας διαβάζω, σας σκεφτομαι ειμαι εδω...❤️❤️❤️❤️

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!Να πανε ολα καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Α, όντως μεγάλη διαφορά! Με το καλό κορίτσι μου! 

Το δικό μας το πρώτο είχε πάνω από 25000000! Και μετά ότι κάναμε ήταν πιο κάτω, μέχρι τα 10 που φτάσαμε... Πιστεύω ότι ήταν πολύ το θέμα άγχος! Μόλις άκουσε ο δικός μου ότι δεν είναι και πολύ καλό έπεσε στα πατώματα! Δεν το είχαμε ψάξει και πολύ με τεστ ωορρηξίας κλπ πριν και νομίζω ότι βιάστηκαμε λίγο. 

Φαντάσου ότι στην αρχή γκρίνιαζε μέχρι και για τις βιταμίνες! Δεν ήθελε τίποτα! Τώρα μετά την παλινδρ που είχα, φέρε βιταμίνες μου είπε, πάρε και τεστ ωορρηξίας, θα του αλλάξουμε τα φώτα, αφού μπορούμε!! Σαν καλύτερα μου ακούγεται! ?????

Συγνώμη με 250.000.000 σας είπαν ότι έχει θέμα; Καλέ το φυσιολογικό είναι 20.000.000. και πάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Συγνώμη με 250.000.000 σας είπαν ότι έχει θέμα; Καλέ το φυσιολογικό είναι 20.000.000. και πάνω

Έβαλα πολλά μηδενικά εεεεεε?!! Χαχαχαχα! 25 εκατομμύρια, ας το γράψω καλύτερα ετσι! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Έβαλα πολλά μηδενικά εεεεεε?!! Χαχαχαχα! 25 εκατομμύρια, ας το γράψω καλύτερα ετσι! ??????

???? Δεν βαριέσαι!!πάλι καλό μου φαίνεται σαν νούμερο!!!άσε που δεν έχει και τόση σημασία!έχω φίλη που έμεινε με 5.000.0000 και μάλιστα σε ένα χρόνο άμα είναι να γίνει θα γίνει!ένα θέλουνε στο κάτω κάτω!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

???? Δεν βαριέσαι!!πάλι καλό μου φαίνεται σαν νούμερο!!!άσε που δεν έχει και τόση σημασία!έχω φίλη που έμεινε με 5.000.0000 και μάλιστα σε ένα χρόνο άμα είναι να γίνει θα γίνει!ένα θέλουνε στο κάτω κάτω!!????

Ισχύει! 1 θέλουμε και δυνατό, ε που θα πάει, θα βρεθεί! Το σημαντικό είναι ότι έχουμε κάνει πολλά βήματα! Τώρα έχουμε καιρό να κάνουμε επανάληψη αλλά λέω να περάσουν 3 μήνες με τις βιταμίνες και μετά! Αντε να δούμε! ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό απόγευμα κορίτσια μου! Δεν σας προλαβαίνω πλέον!!! Έκανα αιματολογικές εξετάσεις το Σάββατο και ακόμη κανένα αποτέλεσμα.. Δεν με ειδοποίησαν.. Γιατί αργούν τόσο πολύ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι να έχεις κολλήσει ήδη αυτή τη στιγμή!!!! 

Σε ευχαριστώ, αν και τώρα θα αρχίσουμε πάλι τις προσπάθειες πιστεύω ότι θα "κολλήσω" σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κσλημερα κοριτσακια μου εγω αδιαθετησα και επισημα σημερα τα ξημερωματα.. δε βαριεσαι συνιθισμενα τα βουνα. Κοιταξτε ομως αυτο που μου εστειλε η κουμπαρα μου. Εσεις βλεπετε κατι?  Ειναι ν αδιαθετησει σε 2 μερες επισης προσφατα χωρισε μετα απο 13 χρονια σχεση γαμο? Εγω τις λεω δεν βλεπω κατι.

20190911_075639.jpg

Νομίζω κάτι αχνό που φαίνεται είναι η σκιά... Κ εγώ τα ίδια φιλενάδα.. αδιαθετησα .. πάμε στον επόμενο κύκλο!!μίλησα ήδη με τη γιατρό κ προχωραμε πάλι με seprafar... @Bebouli βάλε με κ επίσημα 9 Οκτωβρίου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κσλημερα κοριτσακια μου εγω αδιαθετησα και επισημα σημερα τα ξημερωματα.. δε βαριεσαι συνιθισμενα τα βουνα. Κοιταξτε ομως αυτο που μου εστειλε η κουμπαρα μου. Εσεις βλεπετε κατι?  Ειναι ν αδιαθετησει σε 2 μερες επισης προσφατα χωρισε μετα απο 13 χρονια σχεση γαμο? Εγω τις λεω δεν βλεπω κατι.

20190911_075639.jpg

Καλησπέρα! Δεν είμαι σίγουρη ότι βλέπω κάτι. Φαίνεται σαν να πέφτει η σκιά στο σημείο που βγαίνει το αποτέλεσμα αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειράζει @lactaki μου πάμε παρακάτω!!!Η Δευτέρη φορά θα είναι και η τυχερή!!!!?.Να σε ρωτήσω κάτι ; Η κλομιφαινη έχει περιορισμό; Δηλαδή μπορείς να την πάρεις συγκεκριμένες φορές η όσους κύκλους θέλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Δεν πειράζει @lactaki μου πάμε παρακάτω!!!Η Δευτέρη φορά θα είναι και η τυχερή!!!!?.Να σε ρωτήσω κάτι ; Η κλομιφαινη έχει περιορισμό; Δηλαδή μπορείς να την πάρεις συγκεκριμένες φορές η όσους κύκλους θέλεις;

@lactaki εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή! Πόσους κύκλους έχεις πάρει;

@ViKcy να θυμάμαι καλά έχει περιορισμό τις 3 ή 4 φορές... Είχα ρωτήσει και για μένα (2 γιατρούς) για αυτό το θυμάμαι... μου είχαν όμως κ οι 2 πει ότι δεν έχει νόημα καθώς κάνω κανονικά ωορρηξία οπότε δεν θα μου προσφέρει κάτι (το έχω τσεκάρει με υπέρηχο). Σε κορίτσια που δεν κάνουν ωορρηξία η αλήθεια είναι ότι κάνει θαύματα όπως μου είπαν όμως κ οι 2 δεν έχει κάποιο άλλο νόημα εκτός από το να "κατεβάσεις" περισσότερα ωάρια οπότε με αυτή την έννοια αυξάνεις τις πιθανότητες...  Να σημειώσω ότι και οι 2 ασχολούνται με την υποβοηθούμενη δεν ήταν απλοί γυναικολόγοι, οπότε επέλεξα να μην φορτωθώ κ βλέπουμε για παρακάτω! Εσύ έχεις δοκιμάσει κάτι ανάλογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Δεν πειράζει @lactaki μου πάμε παρακάτω!!!Η Δευτέρη φορά θα είναι και η τυχερή!!!!?.Να σε ρωτήσω κάτι ; Η κλομιφαινη έχει περιορισμό; Δηλαδή μπορείς να την πάρεις συγκεκριμένες φορές η όσους κύκλους θέλεις;

Δε το έχουμε συζητήσει αυτό με τη γιατρό.  Είμαστε στη 2η προσπαθεια..αυτή τη φορά θα Μ μειώσει την δόση γιατί γέμισα αβγά στη 1η χαχααα... Κ μάλλον δε θα κάνω ένεση για να σπάσουν.. λέω να το πάρω κ πιο χαλαρά θα φύγω από βδομάδα λίγες μέρες διακοπές.. το καλό είναι ότι το ξεπερνώ γρήγορα προς το παρόν κ προχωρω στην επόμενη προσπάθεια. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@lactaki εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή! Πόσους κύκλους έχεις πάρει;

@ViKcy να θυμάμαι καλά έχει περιορισμό τις 3 ή 4 φορές... Είχα ρωτήσει και για μένα (2 γιατρούς) για αυτό το θυμάμαι... μου είχαν όμως κ οι 2 πει ότι δεν έχει νόημα καθώς κάνω κανονικά ωορρηξία οπότε δεν θα μου προσφέρει κάτι (το έχω τσεκάρει με υπέρηχο). Σε κορίτσια που δεν κάνουν ωορρηξία η αλήθεια είναι ότι κάνει θαύματα όπως μου είπαν όμως κ οι 2 δεν έχει κάποιο άλλο νόημα εκτός από το να "κατεβάσεις" περισσότερα ωάρια οπότε με αυτή την έννοια αυξάνεις τις πιθανότητες...  Να σημειώσω ότι και οι 2 ασχολούνται με την υποβοηθούμενη δεν ήταν απλοί γυναικολόγοι, οπότε επέλεξα να μην φορτωθώ κ βλέπουμε για παρακάτω! Εσύ έχεις δοκιμάσει κάτι ανάλογο;

Ο δεύτερος κύκλος που κάνω είναι. Εγώ κάνω κανονική ωορηξια απλά τα παίρνω οπως λες για παραπάνω πιθανότητες περισσότερα αβγά.. είπα να το δοκιμάσω για αλλαγή χαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ο δεύτερος κύκλος που κάνω είναι. Εγώ κάνω κανονική ωορηξια απλά τα παίρνω οπως λες για παραπάνω πιθανότητες περισσότερα αβγά.. είπα να το δοκιμάσω για αλλαγή χαχααα

ε αμα εχεις κάνει μόνο μια φορά εντάξει καλά είσαι! :-) Πήγαινε τις διακοπούλες σου κ εύχομαι όλα να έρθουν εύκολα κ σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δε το έχουμε συζητήσει αυτό με τη γιατρό.  Είμαστε στη 2η προσπαθεια..αυτή τη φορά θα Μ μειώσει την δόση γιατί γέμισα αβγά στη 1η χαχααα... Κ μάλλον δε θα κάνω ένεση για να σπάσουν.. λέω να το πάρω κ πιο χαλαρά θα φύγω από βδομάδα λίγες μέρες διακοπές.. το καλό είναι ότι το ξεπερνώ γρήγορα προς το παρόν κ προχωρω στην επόμενη προσπάθεια. 

Μια χαρά!εγώ γενικά ρωτάω γιατί θα με ενδιέφερε αλλά για άλλη χρήση  για εξωσωματική γ αυτό λέω μήπως σου είπε γενικότερα!το καλύτερο θα κάνεις οι διακοπές πάντα βοηθούν να χαλαρώσουμε!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μια χαρά!εγώ γενικά ρωτάω γιατί θα με ενδιέφερε αλλά για άλλη χρήση  για εξωσωματική γ αυτό λέω μήπως σου είπε γενικότερα!το καλύτερο θα κάνεις οι διακοπές πάντα βοηθούν να χαλαρώσουμε!!!!??

για τροποποιημένο φυσικό κορίτσι; σου έχει μιλήσει ο γιατρός σου σχετικά με το τι γίνεται σε διέγερση με χάπια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@lactaki εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή! Πόσους κύκλους έχεις πάρει;

@ViKcy να θυμάμαι καλά έχει περιορισμό τις 3 ή 4 φορές... Είχα ρωτήσει και για μένα (2 γιατρούς) για αυτό το θυμάμαι... μου είχαν όμως κ οι 2 πει ότι δεν έχει νόημα καθώς κάνω κανονικά ωορρηξία οπότε δεν θα μου προσφέρει κάτι (το έχω τσεκάρει με υπέρηχο). Σε κορίτσια που δεν κάνουν ωορρηξία η αλήθεια είναι ότι κάνει θαύματα όπως μου είπαν όμως κ οι 2 δεν έχει κάποιο άλλο νόημα εκτός από το να "κατεβάσεις" περισσότερα ωάρια οπότε με αυτή την έννοια αυξάνεις τις πιθανότητες...  Να σημειώσω ότι και οι 2 ασχολούνται με την υποβοηθούμενη δεν ήταν απλοί γυναικολόγοι, οπότε επέλεξα να μην φορτωθώ κ βλέπουμε για παρακάτω! Εσύ έχεις δοκιμάσει κάτι ανάλογο;

Όχι εγώ δεν έχω δοκιμάσει δεν ταιριάζει στην περίπτωση άσε που και εγώ κάνω κανονικά ωορρηξία.Εγω διαβασαγια εξωσωματική τροποποιημένου φυσικού κύκλου μ το συγκεκριμένο φάρμακο για περισσότερες πιθανότητες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Όχι εγώ δεν έχω δοκιμάσει δεν ταιριάζει στην περίπτωση άσε που και εγώ κάνω κανονικά ωορρηξία.Εγω διαβασαγια εξωσωματική τροποποιημένου φυσικού κύκλου μ το συγκεκριμένο φάρμακο για περισσότερες πιθανότητες

γραψαμε ταυτόχρονα! Ναι για αυτό τα έχω ακούσει και εγώ! Ξέρεις καμιά να έχει σχετική εμπειρία κ πως δούλεψε αυτή η ήπια διέγερση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

για τροποποιημένο φυσικό κορίτσι; σου έχει μιλήσει ο γιατρός σου σχετικά με το τι γίνεται σε διέγερση με χάπια;

Όχι ακόμα! Μόνη μου το σκέφτηκα απ' αυτά που έχω βρει στο ίντερνετ έχω δει ότι γίνεται!! τέλος Οκτωβρίου θα μιλήσω με τον γιατρό να το συζητήσουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

γραψαμε ταυτόχρονα! Ναι για αυτό τα έχω ακούσει και εγώ! Ξέρεις καμιά να έχει σχετική εμπειρία κ πως δούλεψε αυτή η ήπια διέγερση; 

Προσωπικα όχι αλλά στο ίντερνετ διάβασα περιπτώσεις που έχει επιτυχία!απλά ξέρω ότι συνήθως τα παίρνουν και αφήνουν έναν μήνα να περάσει και μετά γίνεται η έμβρυομεταφορα. Λόγω ενδομήτριου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η melita11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι καινούργια στην παρέα σας!!

Ελπίζω όσες προσπαθούμε για μωράκι να τα καταφέρουμε πολύ πολύ σύντομα!!

Ήθελα να ρωτήσω και εσάς που προσπαθείτε για μωράκι, αν παίρνετε φολλικό οξύ, και αν ναι πόσο καιρό πριν από την εγκυμοσύνη χρειάζεται να παίρνουμε??

Καλησπερα κοριτσι και καλός ήρθες στην παρέα μας!!! Πες μας για εσένα προσπαθείτε καιρό για μωράκι!!! 

Το φιλικό καλό είναι να το ΠΕΡΝΕΙΣ από πριν εγώ πιστεύω πως την πρώτη φορά με βοήθησε κ στη σύλληψη το επερνα ξανά 6μηνο αυτή τη φορά δεν το επερνα θα το ξεκινήσω σήμερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...