Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα..Έκανα προγεστερόνη σήμερα 22η μέρα του κύκλου κ ήταν 19.96 με όριο 10-86nmol/L.Αν και είναι μέσα στο φυσιολογικό δεν είναι πολύ λίγο το 19 με οριο το 86;;;!Έχει καμία κάποια παρόμοια εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Χμμμ ενδιαφέρον μου ακούγεται...Αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν μου το ειπε ο γιατρος..? Εγω εχω αγχωθεί λίγο με το θέμα της ωορρηξιας..και δεν γίνει απο την καλή μεριά τι θα κάνω??Εκεί νομιζω οτι θα με παρει απο κάτω.. 

Στην αρχη και εγω ετσι ημουν...ελεγα και αν κανω ποσους μηνες ωορρηξια απο τη βουλωμενη σαλπιγγα? Αλλα σκεψου οτι ετυχε επι 3 μηνες να κανω ωορρηξια απο την καλη σαλπιγγα. Και γενικα απο τοτε που το παρακολουθω περισσοτερες φορες κανω απο τη καλη σαλπιγγα. Οποτε μην αποθαρρυνεσαι! προσπαθησε, οσο μπορεις, να μην αγχωνεσαι! Μπορει να εισαι τυχερη και να εχεις δυο κ τρεις μηνες ωορρηξια απο τη καλη σαλπιγγα. Και αν δεν ειναι απο την καλη, κανε υπομονη μεχρι τον επομενο μηνα ή τον παραεπομενο. Ρωτα το γιατρο σου για την υστεροσκοπηση να δεις τι θα σου πει. Καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..Έκανα προγεστερόνη σήμερα 22η μέρα του κύκλου κ ήταν 19.96 με όριο 10-86nmol/L.Αν και είναι μέσα στο φυσιολογικό δεν είναι πολύ λίγο το 19 με οριο το 86;;;!Έχει καμία κάποια παρόμοια εμπειρία;

ρώτα κοριτσάκι τη γιατρό σου.. το μέγιστο ειναι 86 δλδ? σ μενα οι μετρήσεις ήταν αλλιώς. από 15 έως 20 ήταν τα φυσιολογικα όρια .. εγώ εδώ κ 3 μήνες μετά την ωορηξία παίρνω προγεστερόνη .. αν είναι χαμηλή ξανα κάνε να την τσεκάρεις κ θα σ δώσει λογικά ο γιατρός utsogestan 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ρώτα κοριτσάκι τη γιατρό σου.. το μέγιστο ειναι 86 δλδ? σ μενα οι μετρήσεις ήταν αλλιώς. από 15 έως 20 ήταν τα φυσιολογικα όρια .. εγώ εδώ κ 3 μήνες μετά την ωορηξία παίρνω προγεστερόνη .. αν είναι χαμηλή ξανα κάνε να την τσεκάρεις κ θα σ δώσει λογικά ο γιατρός utsogestan 

Τον ρώτησα κ μου είπε ότι είναι φυσιολογική,αλλά μου φαίνεται λίγο το 19 με ανώτατο το 86 την 22ημερα.Θα το ψάξω.Σε ευχαριστω!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ειδα αιμα στο σκουπισμα επιτελους σημερα μετα απο 11 μερες καθυστερηση....λογικα ερχεται!!!! Και ναι....χαιρομαι!!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κοριτσια μου ειδα αιμα στο σκουπισμα επιτελους σημερα μετα απο 11 μερες καθυστερηση....λογικα ερχεται!!!! Και ναι....χαιρομαι!!!!! ???

Απίστευτο δεν είναι?!!! Να χαίρεσαι που έρχεται?!!! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Κοριτσια μου ειδα αιμα στο σκουπισμα επιτελους σημερα μετα απο 11 μερες καθυστερηση....λογικα ερχεται!!!! Και ναι....χαιρομαι!!!!! ???

Χαχα λογικό κορίτσι μου να τελειώσει κιόλας η ρουφιάνα για να ξαναρχίσεις δυναμικά :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Geo2009 @Αννια27 θα χρειαστε να μεταφερω και το ραντεβου με τη γυναικολογο τωρα βεβαια, αλλα δεν πειραζει, θα το παω λιγες μερες αργοτερα. Ειπαμε τωρα θα ξεκινησουμε εξετασεις να δουμε τι αν υπαρχει λογος που 10 μηνες τωρα δεν πιασαμε μωρακι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2019 at 4:24 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Να ρωτήσω εγώ κάτι; αφού όπως είπες ποιο πάνω δεν είχες ποτέ περίοδο από μόνη σου. Τα αντισυλληπτικα στα 14 γιατί σου τα έδωσε; 

Καλημέρα κορίτσι μου! Η περίοδός μου ήρθε κανονικά, στα 12....και μετά πάει..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@Geo2009 @Αννια27 θα χρειαστε να μεταφερω και το ραντεβου με τη γυναικολογο τωρα βεβαια, αλλα δεν πειραζει, θα το παω λιγες μερες αργοτερα. Ειπαμε τωρα θα ξεκινησουμε εξετασεις να δουμε τι αν υπαρχει λογος που 10 μηνες τωρα δεν πιασαμε μωρακι.....

Καλά θα κάνεις κοριτσάκι μου και μόλις μάθεις να μας πεις μήπως πάρουμε κ εμείς καμία ιδέα και ότι θες εδώ είμαστε :-) !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

@Geo2009 @Αννια27 θα χρειαστε να μεταφερω και το ραντεβου με τη γυναικολογο τωρα βεβαια, αλλα δεν πειραζει, θα το παω λιγες μερες αργοτερα. Ειπαμε τωρα θα ξεκινησουμε εξετασεις να δουμε τι αν υπαρχει λογος που 10 μηνες τωρα δεν πιασαμε μωρακι.....

Να κάνεις ότι χρειάζεται κοριτσάκι μου, να φύγει από το μυαλό σου και να ηρεμήσεις και όλα θα γίνουν! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Στην αρχη και εγω ετσι ημουν...ελεγα και αν κανω ποσους μηνες ωορρηξια απο τη βουλωμενη σαλπιγγα? Αλλα σκεψου οτι ετυχε επι 3 μηνες να κανω ωορρηξια απο την καλη σαλπιγγα. Και γενικα απο τοτε που το παρακολουθω περισσοτερες φορες κανω απο τη καλη σαλπιγγα. Οποτε μην αποθαρρυνεσαι! προσπαθησε, οσο μπορεις, να μην αγχωνεσαι! Μπορει να εισαι τυχερη και να εχεις δυο κ τρεις μηνες ωορρηξια απο τη καλη σαλπιγγα. Και αν δεν ειναι απο την καλη, κανε υπομονη μεχρι τον επομενο μηνα ή τον παραεπομενο. Ρωτα το γιατρο σου για την υστεροσκοπηση να δεις τι θα σου πει. Καλη επιτυχια!!!

Μακαριι!!Αυτόν τον μήνα εκανα απο την βουλωμενη ελπιζω τον άλλο να γινει από την αλλη και να σταθώ τυχερή!!σε ευχαριστώ πολύ ευχομαι και σε εσενα να πάνε όλα καλά ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η liza_pan93 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Η περίοδός μου ήρθε κανονικά, στα 12....και μετά πάει..!

Καλημέρα και σε σένα θετική σκέψη και όλα θα γινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω, παίρνει καμία από όσες προγεστερόνη; Και αν ναι, τι τιμή είχε και της είπε ο γιατρός της να πάρει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Μακαριι!!Αυτόν τον μήνα εκανα απο την βουλωμενη ελπιζω τον άλλο να γινει από την αλλη και να σταθώ τυχερή!!σε ευχαριστώ πολύ ευχομαι και σε εσενα να πάνε όλα καλά ??

Δεν πειραζει κοριτσι μου! Τον αλλο μηνα! Χαλαρωσε λοιπον αυτο το μηνα και καλη επιτυχια τον επομενο! Ευχομαι να ακουσω συντομα ευχαριστα νεα σου! Σ ευχαριστω πολυ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

Liza_pan93: 02/11

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

mummy5:14/11

anna90: 19/11

Diana8: 20/11

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου! Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά ! έχω μέρες να μπω ας πούμε ότι έκανα μια γενική αποτοξίνωση! 13η μέρα του κύκλου μου σήμερα και αποφάσισα να αρχίσω τεστακια ωορρηξιας.. βέβαια λόγο του ότι έκανα 38κυκλο τον προηγούμενο μήνα δεν ξέρω τώρα ποτέ να την περιμένω! Δεν το έψαξα όμως το γιατί! Είπα θα το αφήσω μέχρι τα Χριστούγεννα! Μετά όμως σίγουρα θα το ψάξω εντατικά! Εύχομαι σε όλες μας μέσα από την καρδιά μου να είναι τα τελευταία Χριστούγεννα που θα περάσουμε «μόνες». ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

Liza_pan93: 02/11

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

mummy5:14/11

Diana8: 20/11?

anna90: 

Μπεμπούλιιιιιιι! Τι γίνεται? Είδαμε κάνα φασολάκι ή όχι ακόμα?!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Σήμερα είναι να μου έρθει κανονικά δεν έχω κανένα πονο αντιθέτως με τις προηγούμενες μέρες...η θερμοκρασία 37,2 ΑΚΌΜΗ. Μετά από την χοριακη στις 21/10 και τον γυναικολόγο είχα πιστέψει ότι δεν είμαι με τίποτα έγκυος..το στήθος ακόμη πονάει και η μέση μου..!!! Τι λέτε;; Εγώ ακόμη θεωρώ ότι θα μου έρθει αλλά πώς δικαιολογείται η θερμοκρασία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Σήμερα είναι να μου έρθει κανονικά δεν έχω κανένα πονο αντιθέτως με τις προηγούμενες μέρες...η θερμοκρασία 37,2 ΑΚΌΜΗ. Μετά από την χοριακη στις 21/10 και τον γυναικολόγο είχα πιστέψει ότι δεν είμαι με τίποτα έγκυος..το στήθος ακόμη πονάει και η μέση μου..!!! Τι λέτε;; Εγώ ακόμη θεωρώ ότι θα μου έρθει αλλά πώς δικαιολογείται η θερμοκρασία;;

Μήπως να κάνεις άλλο ένα τεστακι??? ? Η θερμοκρασία είναι αισιόδοξο συμοτωματακι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μήπως να κάνεις άλλο ένα τεστακι??? ? Η θερμοκρασία είναι αισιόδοξο συμοτωματακι ?

Μακαριιι !!! Το είχα πάρει απόφαση ότι δεν είμαι ...Θέλω να κάνω τόσο πολύ αλλά φοβάμαι κλασσικά..λέω να περιμένω αύριο και αν δεν έρθει ούτε αύριο στις 26/10 θα κάνω!! Αλλά έπαθα σοκ η θερμοκρασία εκεί σταθερά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Μακαριιι !!! Το είχα πάρει απόφαση ότι δεν είμαι ...Θέλω να κάνω τόσο πολύ αλλά φοβάμαι κλασσικά..λέω να περιμένω αύριο και αν δεν έρθει ούτε αύριο στις 26/10 θα κάνω!! Αλλά έπαθα σοκ η θερμοκρασία εκεί σταθερά 

Μακάρι να είναι θετικό. Ας ελπίζουμε!!! ? Εχεις τεστακι ούρων? Κάνε με πρωινά κ θα φανούν όλα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Σήμερα είναι να μου έρθει κανονικά δεν έχω κανένα πονο αντιθέτως με τις προηγούμενες μέρες...η θερμοκρασία 37,2 ΑΚΌΜΗ. Μετά από την χοριακη στις 21/10 και τον γυναικολόγο είχα πιστέψει ότι δεν είμαι με τίποτα έγκυος..το στήθος ακόμη πονάει και η μέση μου..!!! Τι λέτε;; Εγώ ακόμη θεωρώ ότι θα μου έρθει αλλά πώς δικαιολογείται η θερμοκρασία;;

Δε θέλω να σε προσγειώσω αλλά την προτελευταία φορά πριν αδιαθετήσω, είχα δέκατα και καθυστέρηση μαζί..την τρίτη ή τέταρτη μέρα της καθυστέρησης η θερμοκρασία έπεσε απότομα (σε λιγότερο από 12 ώρες) και φυσικά αδιαθέτησα αν όχι την ίδια μέρα την επομένη το πρωί... Μακάρι βέβαια σε σένα να είναι διαφορετικά τα πράγματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Δε θέλω να σε προσγειώσω αλλά την προτελευταία φορά πριν αδιαθετήσω, είχα δέκατα και καθυστέρηση μαζί..την τρίτη ή τέταρτη μέρα της καθυστέρησης η θερμοκρασία έπεσε απότομα (σε λιγότερο από 12 ώρες) και φυσικά αδιαθέτησα αν όχι την ίδια μέρα την επομένη το πρωί... Μακάρι βέβαια σε σένα να είναι διαφορετικά τα πράγματα!!! 

Και εγώ το ίδιο πιστεύω γιατί ο γιατρός που μου έκανε κολπικό υπέρηχο είδε ωαριο που αιματωνοταν μαζί με την κύστη που εντοπίστηκε..γι'αυτό και το θεωρώ απίθανο να είμαι !! Γιαυτο λέω να δω αν θα Υπάρξει καθυστερηση...ήθελα να εκφράσω την απορία μου !! Ευχαριστώ πολύ ❤️

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μακάρι να είναι θετικό. Ας ελπίζουμε!!! ? Εχεις τεστακι ούρων? Κάνε με πρωινά κ θα φανούν όλα. ?

Δεν εχωωω θα κάνω υπομονή μην αγοράζω πάλι χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είπα να αρχίσω πιο εντατικά τα τεστάκια.. Πώς τα βλέπετε; Είναι με τη σειρά 9η, 10η και 12η μέρα(σήμερα) ...λέτε να ήταν πιο έντονο την 11η και να το’χασα; ? ή καλό είναι και σήμερα;

2D561A0C-CD58-41D1-BE48-043361D5BA65.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...