Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

anna90: 12/10

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

Liza_pan93: 02/11

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

mummy5:14/11

Diana8: 20/11?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

@Natasha24 Καλημέρα κορίτσι μου! Σου ευχομαι καλη επιτυχια και συντομα να εχεις το μωρακι σου. Εισαι μικρη ακομα για εξωσωματικη... (γνωμη μου) Εκτος απο τη βουλωμενη σαλπιγγα, ολες οι αλλες εξετασεις σου ειναι οκ? Εχεις κανει υστεροσκοπηση ή λαπαροσκοπηση? 

Καλυτερα να προχωρησεις σε ολες τις εξετασεις κ μετα να μπεις για εξωσωματικη.... Για να αποκλεισεις ολα τα ενδεχομενα. 

Καλημέρα κοριτσάκι μου, 

Έχω κάνει ορμονολογικα και σαλπιγγογραφια και έχει εξεταστεί και ο άντρας μου και όλα τα υπόλοιπα είναι καλα!!Αυτό μου ειπε και ο γιατρός ότι δηλαδή ειναι κριμα να μπω ακομη σε αυτόν τον δρομο..τον ρώτησα για λαμπαροσκοπηση και μου ειπε οτι δεν εχω υδροσαλπιγγα απλα εχουν τασει οι σάλπιγγες μου να βουλωνουν..και όταν τον ρώτησα απο τι μπορεί να συμβαίνει αυτό μου ειπε η απο το χειρουργείο της σκωληκοειδιτιδας που είχα κάνει.η απο τραχιλιτιδα και κολίτιδα (συγκεκριμένα απο φλεγμωνες) του ειπα ομως οτι κατι τετοιο δεν εχω παθει..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Πωπω έχεις περάσει και εσύ πολλά κοριτσάκι μου ελπίζω να τελειώνουν σύντομα οοοολα αυτά και να έρθει ακόμα πιο σύντομα και το νινι ?

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Να δούμε πότε θα τελειώσουν γιατί όλο και κάτι καινούργιο βγαίνει....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Έχεις ταλαιπωρηθεί πολυυ..και εγώ πολυκιστηκες ωοθήκες..και παιδεύτηκα αρκετά!!Πρέπει να βρεις έναν καλό ενδοκρινολογο..να σου ρυθμίσει σωστά τα ορμονικά σου..διοτι και εγω ετσι την πάτησα..!!Εύχομαι όλα να πάνε καλά,μην χάνεις την υπομονή σου !!Όλα καλά θα πάνε θα δεις!!

Καλημέρα @Natasha24 μου! Σε λίγες μέρες έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο, να δούμε τι θα πει...Αχ την υπομονή την έχασα. Το χειρότερο είναι να παλεύεις με τον εαυτό σου, το ξέρεις αυτό! Είμαστε και ίδια ηλικία (εχμ τον Δεκέμβριο θα γίνω 26 εγώ)..κάτι έχει η γενιά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

anna90: 12/10

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

Liza_pan93: 02/11

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

mummy5:14/11

Diana8: 20/11?

καλημερα!!!ευχομαι να μπω κ εγω στη λιστα σε λιγες μερες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Πω πω ρε συ!! Οοοχι δεν τα παρατάμε!! Θα το λύσουμε το πρόβλημα με την κωλοκυστη!! Ας φύγει η ρημαδα νωρίς νωρίς να μην χρειαστεί να τα πάρεις αλλο και επιτέλους να έρθει μόνη της να μπορέσεις να βάλεις τα πράγματα στην σειρά τους!! Πολύ με νευριάζουν ρε συ όλοι αυτοί!! 

Μαζί με την κύστη, έφυγε και η υπομονή @Bebouli μου. Με αποθάρρυναν πολύ και οι γιατροί που πήγα (όχι γυναικολόγοι) και το βλέπω όλο και πιο δύσκολο να κάνω μωράκι..........

Πάντως ναι, εχεις δίκιο, όλοι κάτι άλλο λένε και μ έχουν χαζεψει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέχασα να προσθέσω στην "ιστορία της ζωής μου" ότι ο τελευταίος γυναικολόγος μου χαρακτήρισε "εγκληματία" τον πρώτο μου γυναικολόγο διότι στα 14 δεν πρέπει ΠΟΤΕ να δίνουμε αντισυλληπτικά γιατί σταματούν την ανάπτυξη (γι αυτό είμαι με το ζόρι 1,50 μέτρο......). Έπρεπε απλώς να δωσει ρυθμιστικά κύκλου τύπου cyclacur, divina κλπ. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Να δούμε πότε θα τελειώσουν γιατί όλο και κάτι καινούργιο βγαίνει....:(

Θετική σκέψη θετική σκέψη :-) !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Κορίτσια ξέχασα να προσθέσω στην "ιστορία της ζωής μου" ότι ο τελευταίος γυναικολόγος μου χαρακτήρισε "εγκληματία" τον πρώτο μου γυναικολόγο διότι στα 14 δεν πρέπει ΠΟΤΕ να δίνουμε αντισυλληπτικά γιατί σταματούν την ανάπτυξη (γι αυτό είμαι με το ζόρι 1,50 μέτρο......). Έπρεπε απλώς να δωσει ρυθμιστικά κύκλου τύπου cyclacur, divina κλπ. ?

Κ εμενα δεν μου έδωσαν κάτι. Μου Χαν πει ότι θα φτιάξει. Κ θα το ξανά δούμε μετά τα 18... Και εσύ μικρή μικρή ξεκίνησες αντισυλληπτικα χωρίς μια δεύτερη γνώμη? ? Εγώ μετά τα 18-19 ξανά έψαξα με γυναικολόγος κ ενδοκρινολογους. Όχι ότι έβγαλα άκρη...... Δηλ με το θέμα περίοδο δεν ξέρω τι θα γίνει μετά τη γέννα. Ανυπομονώ να δω αν θα ναι τόσο χάλια όσο ηταν? αν κ μου λένε μετά φτιάχνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Πού να βρω κάπου να αγοράσω;;;; :P

Κοίτα ξέρω ότι αυτά που σ λέω είναι μόνο λόγια αλλά να θυμάσαι ότι από εμάς πηγάζει η αισιοδοξία κ η καλή ενέργεια και δεύτερον καμία γυναίκα δεν μένει χωρίς παιδάκι σήμερα καμία όμως απλά κάποιες παγιδεύονται περισσότερο αλλά όλες θα αποκτήσουμε νινακι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κ εμενα δεν μου έδωσαν κάτι. Μου Χαν πει ότι θα φτιάξει. Κ θα το ξανά δούμε μετά τα 18... Και εσύ μικρή μικρή ξεκίνησες αντισυλληπτικα χωρίς μια δεύτερη γνώμη? ? Εγώ μετά τα 18-19 ξανά έψαξα με γυναικολόγος κ ενδοκρινολογους. Όχι ότι έβγαλα άκρη...... Δηλ με το θέμα περίοδο δεν ξέρω τι θα γίνει μετά τη γέννα. Ανυπομονώ να δω αν θα ναι τόσο χάλια όσο ηταν? αν κ μου λένε μετά φτιάχνει... 

Κορίτσι μου μένω σε "κατι" σαν χωριό και στην πόλη μας ζήτημα αν έχει 2-3 γυναικολόγους..ο συγκεκριμένος που πηγα ηταν ο πιο νέος, 45-50 (μιλάμε για τρελές ηλικίες για τους άλλους). Έγραψα λίγο πιο πάνω την ιστορία μου, αν είδες, σχεδόν όλοι είπαν πως πρεπει να ειμαι με αντισυλληπτικά.Και πράγματι, οι εξετασεις αυτό έδειχναν. 

Κι εμένα μου ειχαν πει πως μετά μια γέννα ίσως φτιάξει το θέμα (βρε ας κάνω εγώ ένα μωρό και ας μην ξαναρθει ποτέ). Εμενα το ζόρι μου αυτό είναι! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Κορίτσι μου μένω σε "κατι" σαν χωριό και στην πόλη μας ζήτημα αν έχει 2-3 γυναικολόγους..ο συγκεκριμένος που πηγα ηταν ο πιο νέος, 45-50 (μιλάμε για τρελές ηλικίες για τους άλλους). Έγραψα λίγο πιο πάνω την ιστορία μου, αν είδες, σχεδόν όλοι είπαν πως πρεπει να ειμαι με αντισυλληπτικά.Και πράγματι, οι εξετασεις αυτό έδειχναν. 

Κι εμένα μου ειχαν πει πως μετά μια γέννα ίσως φτιάξει το θέμα (βρε ας κάνω εγώ ένα μωρό και ας μην ξαναρθει ποτέ). Εμενα το ζόρι μου αυτό είναι! :(

Εγώ μόνο με την κλομιφαινη έβγαλα άκρη... Και κάθε δύο μέρες υπέρηχο..... Θέλει υπομονή!!!!!. Πάντως κ μόνο με τη κλομιφαινη που ήξερα πότε έκανα ωορρηξία κ ότι θα ερχόταν η περίοδος σε 14 μέρες ένιωθα ανακούφιση μόνο με αυτό...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ μόνο με την κλομιφαινη έβγαλα άκρη... Και κάθε δύο μέρες υπέρηχο..... Θέλει υπομονή!!!!!. Πάντως κ μόνο με τη κλομιφαινη που ήξερα πότε έκανα ωορρηξία κ ότι θα ερχόταν η περίοδος σε 14 μέρες ένιωθα ανακούφιση μόνο με αυτό...... 

Ο γιατρός είπε πως την κλομιφαίνη μπορεί κανείς να την πάρει για 3-4 μήνες το πολύ...άσε που αντέδρασε η μήτρα μου και έβγαλε κύστη λόγω της κλομιφαίνης (παρόλο που πήρα την κατώτατη δόση). Έφταιξε, είπε, που δεν είναι συνηθισμένη η μήτρα μου να έχει ωορρηξία (άκου να δεις). Άσε που πάλι είχα καθυστέρηση με την κλομιφαίνη (τσάμπα είχα χαρεί...........).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Ο γιατρός είπε πως την κλομιφαίνη μπορεί κανείς να την πάρει για 3-4 μήνες το πολύ...άσε που αντέδρασε η μήτρα μου και έβγαλε κύστη λόγω της κλομιφαίνης (παρόλο που πήρα την κατώτατη δόση). Έφταιξε, είπε, που δεν είναι συνηθισμένη η μήτρα μου να έχει ωορρηξία (άκου να δεις). Άσε που πάλι είχα καθυστέρηση με την κλομιφαίνη (τσάμπα είχα χαρεί...........).

Α ναι??? Έμα μωρέ.... ??? Πφφφφ. Εμένα έπιασε τη πρώτη φορά...... Τώρα δε ξέρω αν ήταν τυχαίο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Α ναι??? Έμα μωρέ.... ??? Πφφφφ. Εμένα έπιασε τη πρώτη φορά...... Τώρα δε ξέρω αν ήταν τυχαίο. 

Αχ ωραία! ❤️ Μα πιάνει σε πολλές από την πρώτη κιόλας φορά. Σε εμένα το ανώμαλο δεν πιάνει τίποτα :P ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Αχ ωραία! ❤️ Μα πιάνει σε πολλές από την πρώτη κιόλας φορά. Σε εμένα το ανώμαλο δεν πιάνει τίποτα :P ??

K εγώ έτσι πίστευα.... Ότι ναι σιγά μην πιάσει... Αλλά ήρθε έτσι στα ξαφνικά... Έτσι στα ξαφνικά να σου έρθει κ σένα. ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

K εγώ έτσι πίστευα.... Ότι ναι σιγά μην πιάσει... Αλλά ήρθε έτσι στα ξαφνικά... Έτσι στα ξαφνικά να σου έρθει κ σένα. ????

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ καρδούλα! ❤️❤️❤️❤️ τώρα με τα cyclacur πολύ χλωμό το βλέπω γιατί νομίζω δεν φέρνουν ωορρηξία αλλά μια "εικονική περίοδο". Πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ καρδούλα! ❤️❤️❤️❤️ τώρα με τα cyclacur πολύ χλωμό το βλέπω γιατί νομίζω δεν φέρνουν ωορρηξία αλλά μια "εικονική περίοδο". Πφφφφ

Nai έτσι νομίζω κ εγώ.... Γι αυτό μήπως πρέπει να τα παίρνεις κάπως αλλιώς... Τώρα τι να σου πω... Δεν τα ξέρω... Ελπίζω με τη συνεργασία των γιατρών να βγάλεις άκρη. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η liza_pan93 είπε:

Καλημέρα @Natasha24 μου! Σε λίγες μέρες έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο, να δούμε τι θα πει...Αχ την υπομονή την έχασα. Το χειρότερο είναι να παλεύεις με τον εαυτό σου, το ξέρεις αυτό! Είμαστε και ίδια ηλικία (εχμ τον Δεκέμβριο θα γίνω 26 εγώ)..κάτι έχει η γενιά μας!!!

Μπορώ να πω οτι σε καταλαβαίνω απόλυτα ομως ας ελπισουμε ολα να πάνε καλά!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Μπορώ να πω οτι σε καταλαβαίνω απόλυτα ομως ας ελπισουμε ολα να πάνε καλά!!!??

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! ❤️ επίσης!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλε η @Titika88 που χάθηκε???

Εδω ειναι η τιτικα μαρη....απλα εχω μπλεξει με δουλειες ..διαβαζω ομως! Βλεπω τι κανετε μωρακι...θα εισελθω πιο δυναμικα μαζι με το παιδι μου εγω...οταν αποφασισει να μας κανει τη τιμη!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα! 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κανένα καλό εργαστήριο για σπερμοδιαγραμμα να μου προτείνετε... Λέμε να πάμε να κοιτάξουμε και το σπέρμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Εδω ειναι η τιτικα μαρη....απλα εχω μπλεξει με δουλειες ..διαβαζω ομως! Βλεπω τι κανετε μωρακι...θα εισελθω πιο δυναμικα μαζι με το παιδι μου εγω...οταν αποφασισει να μας κανει τη τιμη!!! ????

Αχαχα σωστή!!! Μας έλειψες κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα! 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κανένα καλό εργαστήριο για σπερμοδιαγραμμα να μου προτείνετε... Λέμε να πάμε να κοιτάξουμε και το σπέρμα..

Καλησπέρα κορίτσι μου από ποια περιοχή είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...