Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα ολες σας!!!!! Να 'στε καλα....ενα ξεσπασμα ειναι, θα μου περασει!! Φυσικα και θα συνεχισω και να ελπιζω και να προσπαθω!! Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια...φευγω για δουλεια!!

Κι εγώ ενώ προσπαθούσα για παιδί κάποια στιγμή είχα 10 ημέρες καθυστέρηση. Ε! Είπα δεν μπορεί είμαι σίγουρα! Τελικά δεν ήμουν! Αντέδρασα όπως εσύ! Πίστευα ότι θα τρελαθώ! Έλεγα μου κάνουν πλάκα δεν μπορεί! Να ξεσπάσεις και να κλάψεις. Δεν είναι κακό. Μετά όμως να σηκωθείς και να γίνεις πιο δυνατή! Όταν έχασα το πρώτο μου μωράκι ο γιατρός μου με ρώτησε: τι θα κάνεις αν ξαφνικά πέσεις κάτω στο δρόμο; - θα σηκωθώ γιατρέ του απάντησα- αυτό θα κάνεις και τώρα μου είπε... Θα σηκωθείς και θα χαμογελάσεις. Κι εγώ τον άκουσα και μου βγήκε σε καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εγώ ενώ προσπαθούσα για παιδί κάποια στιγμή είχα 10 ημέρες καθυστέρηση. Ε! Είπα δεν μπορεί είμαι σίγουρα! Τελικά δεν ήμουν! Αντέδρασα όπως εσύ! Πίστευα ότι θα τρελαθώ! Έλεγα μου κάνουν πλάκα δεν μπορεί! Να ξεσπάσεις και να κλάψεις. Δεν είναι κακό. Μετά όμως να σηκωθείς και να γίνεις πιο δυνατή! Όταν έχασα το πρώτο μου μωράκι ο γιατρός μου με ρώτησε: τι θα κάνεις αν ξαφνικά πέσεις κάτω στο δρόμο; - θα σηκωθώ γιατρέ του απάντησα- αυτό θα κάνεις και τώρα μου είπε... Θα σηκωθείς και θα χαμογελάσεις. Κι εγώ τον άκουσα και μου βγήκε σε καλό!

Σωστός ο γιατρός! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

anna90: 12/10

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

mummy5:14/11

Diana8: 20/11?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

anna90: 12/10

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

mummy5:14/11

Diana8: 20/11?

 

Ας το αφησουμε ετσι την ημερομηνια και βλεπουμε :) θα το αφησω πολυ χαλαρα ... καποια στιγμη θα ερθει !!! Θα το βγαλω απο το μυαλο μου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Ας το αφησουμε ετσι την ημερομηνια και βλεπουμε :) θα το αφησω πολυ χαλαρα ... καποια στιγμη θα ερθει !!! Θα το βγαλω απο το μυαλο μου !!!

Άστο χαλαρά ναι!! Έχε τις επαφές σου χαλαρά και μην το σκέφτεσαι!! Πότε είναι να επαναλάβεις εξετάσεις θυρεοειδή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

anna90: 12/10

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

mummy5:14/11

Diana8: 20/11?

 

Καλησπέρα κορίτσια, μετά από καιρό! @bebouli μου όλο ξεχνάω να σου γράψω πως μου ήρθε 9/10! Νωρίς το θυμήθηκα...Ειδα ότι με έσβησες Έτσι κι αλλιώς τα παράτησα και λέω να συνεχίσω για ένα χρόνο με cyclacur.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μετά από καιρό! @bebouli μου όλο ξεχνάω να σου γράψω πως μου ήρθε 9/10! Νωρίς το θυμήθηκα...Ειδα ότι με έσβησες Έτσι κι αλλιώς τα παράτησα και λέω να συνεχίσω για ένα χρόνο με cyclacur.

Σε τι θα σε βοηθήσουν τα cyclacur  κορίτσι μου; Μου είχε πει ο γυναικολόγος μου να παίρνω μόνο τα ασπρα χαπάκια από το κουτί στα μέσα του κύκλου μου 3 φορές τη μερα για 10 μέρες αλλά η αλήθεια δεν κατάλαβα τι θα με βοηθούσαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπερα!!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό!!Μου είπε ότι δεν θέλει να με βάλει ακομη στην διαδικασία της εξωσωματικής.. να δώσουμε λιγο χρονο ενα 6μηνο και να παρακολουθεί την ωορρηξία απο ποια μεριά γινεται!!Δυστυχώς αυτον τον μηνα εκανα απο την αριστερή μεριά όπου ειναι και η βουλωμενη..επισης είπε ότι αν σε αυτό το 6μηνο δεν..μπορω να ξανα κανω σαλπιγγογραφια και αν τελικά δεν γίνει το πολυπόθητο τοτε να μπω στην διαδικασία εξωσωματικής..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μετά από καιρό! @bebouli μου όλο ξεχνάω να σου γράψω πως μου ήρθε 9/10! Νωρίς το θυμήθηκα...Ειδα ότι με έσβησες Έτσι κι αλλιώς τα παράτησα και λέω να συνεχίσω για ένα χρόνο με cyclacur.

Πότε περιμένεις πες μου για να σε βάλω!! Είχα γράψει γιατί είχαμε μπερδευτεί με τα ονόματα να μου πουν όσες δεν έχω ημερομηνία γιατί ήταν όλα κενά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπερα!!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό!!Μου είπε ότι δεν θέλει να με βάλει ακομη στην διαδικασία της εξωσωματικής.. να δώσουμε λιγο χρονο ενα 6μηνο και να παρακολουθεί την ωορρηξία απο ποια μεριά γινεται!!Δυστυχώς αυτον τον μηνα εκανα απο την αριστερή μεριά όπου ειναι και η βουλωμενη..επισης είπε ότι αν σε αυτό το 6μηνο δεν..μπορω να ξανα κανω σαλπιγγογραφια και αν τελικά δεν γίνει το πολυπόθητο τοτε να μπω στην διαδικασία εξωσωματικής..!!

Ορθά μίλησε ο δόκτωρ! Πόσο χρονών είσαι κοριτσάκι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπερα!!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό!!Μου είπε ότι δεν θέλει να με βάλει ακομη στην διαδικασία της εξωσωματικής.. να δώσουμε λιγο χρονο ενα 6μηνο και να παρακολουθεί την ωορρηξία απο ποια μεριά γινεται!!Δυστυχώς αυτον τον μηνα εκανα απο την αριστερή μεριά όπου ειναι και η βουλωμενη..επισης είπε ότι αν σε αυτό το 6μηνο δεν..μπορω να ξανα κανω σαλπιγγογραφια και αν τελικά δεν γίνει το πολυπόθητο τοτε να μπω στην διαδικασία εξωσωματικής..!!

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Θύμησε μου την ηλικία σου!! Το θέμα είναι εσύ τι αντέχεις να κάνεις κι αν θέλεις να το προσπαθήσεις κι άλλο μόνη σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, σας γραφω από το νοσοκομείο! Δυστυχώς εχθές όλη νύχτα είχα τρομερούς πόνους και έκανα χοριακη 0,1. Μετά έκανα κολπικό υπέρηχο, και είναι κύστες..και θα αδιαθετησω κανονικά..για κυστίτιδα το κόβω γιατί είχα και πριν δύο μήνες..:(  οπότε πρέπει να ξανά πάρω αντιβίωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinik94 είπε:

Κορίτσια μου, σας γραφω από το νοσοκομείο! Δυστυχώς εχθές όλη νύχτα είχα τρομερούς πόνους και έκανα χοριακη 0,1. Μετά έκανα κολπικό υπέρηχο, και είναι κύστες..και θα αδιαθετησω κανονικά..για κυστίτιδα το κόβω γιατί είχα και πριν δύο μήνες..:(  οπότε πρέπει να ξανά πάρω αντιβίωση

Περαστικά σου κούκλα μου! Όλα καλά να πάνε εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα απέχω λίγο καιρό! Και είναι ευκαιρία να χάσω κάποια κιλά που χρειάζεται!! Οπότε εύχομαι σε όλες το πολυπόθητο θετικό! Και να κρατήσετε σύντομα το νινακι σας!! Εύχομαι κ εγώ του χρόνου να έχω ένα νινακι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Κορίτσια μου, σας γραφω από το νοσοκομείο! Δυστυχώς εχθές όλη νύχτα είχα τρομερούς πόνους και έκανα χοριακη 0,1. Μετά έκανα κολπικό υπέρηχο, και είναι κύστες..και θα αδιαθετησω κανονικά..για κυστίτιδα το κόβω γιατί είχα και πριν δύο μήνες..:(  οπότε πρέπει να ξανά πάρω αντιβίωση

Περαστικα σου!! Γιατί βγάζεις τόσο συχνά κύστες σου είπαν? Βασικά δεν κατάλαβα έχεις κύστες στις ωοθήκες η κυστίτιδα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπερα!!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό!!Μου είπε ότι δεν θέλει να με βάλει ακομη στην διαδικασία της εξωσωματικής.. να δώσουμε λιγο χρονο ενα 6μηνο και να παρακολουθεί την ωορρηξία απο ποια μεριά γινεται!!Δυστυχώς αυτον τον μηνα εκανα απο την αριστερή μεριά όπου ειναι και η βουλωμενη..επισης είπε ότι αν σε αυτό το 6μηνο δεν..μπορω να ξανα κανω σαλπιγγογραφια και αν τελικά δεν γίνει το πολυπόθητο τοτε να μπω στην διαδικασία εξωσωματικής..!!

Πολύ καλά κορίτσι μου! Χαλάρωσε τότε και απλά απόλαυσε τον άντρα σου! Σημασία έχει πώς με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα πετύχεις τον στόχο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Περαστικα σου!! Γιατί βγάζεις τόσο συχνά κύστες σου είπαν? Βασικά δεν κατάλαβα έχεις κύστες στις ωοθήκες η κυστίτιδα? 

Ευχαριστω πολυ ❤️Τελικά μόνο κύστες! Περίμενα την γενική ούρων αλλά ήταν καθαρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinik94 είπε:

Τελικά μόνο κύστες! Περίμενα την γενική ούρων αλλά ήταν καθαρή 

Ωραία!!! Γιατί πρέπει να απέχεις? Σου είπε ο γιατρός η θέλεις εσύ να χαλαρώσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Πότε περιμένεις πες μου για να σε βάλω!! Είχα γράψει γιατί είχαμε μπερδευτεί με τα ονόματα να μου πουν όσες δεν έχω ημερομηνία γιατί ήταν όλα κενά!! 

Βάλε 2/11, αλλά πάλι στο περίπου την υπολογίζω γιατί δεν ξέρω ποσο θα κρατήσει ο κύκλος με τα cyclacur.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Ωραία!!! Γιατί πρέπει να απέχεις? Σου είπε ο γιατρός η θέλεις εσύ να χαλαρώσεις? 

Εγώ για να χαλαρώσω περισσότερο, γιατί με είχε αγχώσει που έχω πολλά κιλά... Ο γιατρός δυσκολευόταν να βρει την δεξια σάλπιγγα! Έχω αρκετά και σκέφτηκα ότι εφόσον δεν είμαι θα ήταν καλώ να χάσω κάποια και να μπορέσω να συνεχίσω αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Σε τι θα σε βοηθήσουν τα cyclacur  κορίτσι μου; Μου είχε πει ο γυναικολόγος μου να παίρνω μόνο τα ασπρα χαπάκια από το κουτί στα μέσα του κύκλου μου 3 φορές τη μερα για 10 μέρες αλλά η αλήθεια δεν κατάλαβα τι θα με βοηθούσαν!

Γεια σου κορίτσι! Εμενα μου είπε να πάρω όλο το κουτί για 2-3 μήνες για να φύγει η κύστη μου (ωχρό σωμάτιο). Μάλλον γιατί δεν έχω ΠΟΤΕ από μονη μου περίοδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Βάλε 2/11, αλλά πάλι στο περίπου την υπολογίζω γιατί δεν ξέρω ποσο θα κρατήσει ο κύκλος με τα cyclacur.

Οοοκκ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

anna90: 12/10

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

Liza_pan93: 02/11

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

mummy5:14/11

Diana8: 20/11?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eirinik94 είπε:

Εγώ για να χαλαρώσω περισσότερο, γιατί με είχε αγχώσει που έχω πολλά κιλά... Ο γιατρός δυσκολευόταν να βρει την δεξια σάλπιγγα! Έχω αρκετά και σκέφτηκα ότι εφόσον δεν είμαι θα ήταν καλώ να χάσω κάποια και να μπορέσω να συνεχίσω αργότερα

Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ για τα κιλά!! Κι εγώ έχω παραπάνω κιλά!! Δεν νομίζω πως αυτός είναι ο λόγος που δυσκολευόταν να βρει την σάλπιγγα!! Παρόλα αυτά θα σου κάνει καλό και στην ψυχολογία σου μην το παρακάνεις απλά άλλαξε κάποιες διατροφικές συνήθειες!! Χαλάρωσε βγαλτο από το μυαλό σου και θα γίνει!! Όλα θα γίνουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...