Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

καλα, ολα με ανησυχουν.....ολα τα σκεφτομαι....!!!!! Καλα αν ειναι αρνητικο, θα φαω μεγαλο ακυρο.... ?????

Χαχαχαχα έλα ρε γλυκούλα σκέψου θετικά!!!πόσο χρονών είπαμε είσαι;;εγώ πάντως πρωί πρωί πιστεύω ότι θα χαρείς πολύ !! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αννια27 είπε:

Χαχαχαχα έλα ρε γλυκούλα σκέψου θετικά!!!πόσο χρονών είπαμε είσαι;;εγώ πάντως πρωί πρωί πιστεύω ότι θα χαρείς πολύ !! ?

Ειμαι 29 και προσπαθουμε απο τα Χριστουγεννα...ειναι η πρωτη φορα απο τη στιγμη που ξεκινησαμε να προσπαθουμε που εχω τετοια καθυστερηση!!! Τον προηγουμενο μηνα ειχα 2-3 μερουλες, αλλα το εντασω στη φυσιολογικη καθυστερηση του κυκλου μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Ειμαι 29 και προσπαθουμε απο τα Χριστουγεννα...ειναι η πρωτη φορα απο τη στιγμη που ξεκινησαμε να προσπαθουμε που εχω τετοια καθυστερηση!!! Τον προηγουμενο μηνα ειχα 2-3 μερουλες, αλλα το εντασω στη φυσιολογικη καθυστερηση του κυκλου μου....

Η αλήθεια είναι ότι 2-3μερες είναι φυσιολογικό αλλά τώρα μια εβδομάδα δεν είναι. είμαι παρααααα πολύ αισιόδοξη!!! Δεν έχεις κάποιο θέμα από ότι θυμάμαι εε; Εννοώ γυναικολογικό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Στειλτε θετικη ενεργεια....αυριο πρωι θα το κανω!!! Αυριο θα εχω 9 μερες καθυστερηση...σημερα κατουραω συνεχειαααα, το βραδυ σηκωθηκα 3 φορες και ωρες ωρες εχω μια ψιλοζαλαδα...

20191020_183204.jpg

Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι θετικό κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Μήπως ήταν το αίμα εμφύτεσης???

Το σκέφτηκα κ εγώ αλλα με κύκλο 28 ημερών είδα ροζ υγρά ελάχιστα 17 κ 19.Ωορρηξια  δεν είναι πολύ αργά και εμφύτευση δεν είναι πολύ νωρίς;;;; ..Τι να πω..Θα δείξει...Σε ευχαριστώ πάντως ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι 2-3μερες είναι φυσιολογικό αλλά τώρα μια εβδομάδα δεν είναι. είμαι παρααααα πολύ αισιόδοξη!!! Δεν έχεις κάποιο θέμα από ότι θυμάμαι εε; Εννοώ γυναικολογικό!! 

Δεν εχω κανει εξετασεις ακομα, ειπαμε με τη νεα χρονια εαν δεν ερθει το σπορακι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Στειλτε θετικη ενεργεια....αυριο πρωι θα το κανω!!! Αυριο θα εχω 9 μερες καθυστερηση...σημερα κατουραω συνεχειαααα, το βραδυ σηκωθηκα 3 φορες και ωρες ωρες εχω μια ψιλοζαλαδα...

20191020_183204.jpg

Καλή επιτυχία κορίτσι!Απορώ πως άντεξες με 9 μέρες και δεν έκανες νωρίτερα!!!Σε θαυμάζω!!!!!9 μέρες είναι πολλές!!!!!!!!Εύχομαι να είναι θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Δεν εχω κανει εξετασεις ακομα, ειπαμε με τη νεα χρονια εαν δεν ερθει το σπορακι.....

Θα έρθει...στο δρόμο είναι... ? !! περιμένω απάντηση αύριο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι!Απορώ πως άντεξες με 9 μέρες και δεν έκανες νωρίτερα!!!Σε θαυμάζω!!!!!9 μέρες είναι πολλές!!!!!!!!Εύχομαι να είναι θετικό!

Εχω κοριτσι μου ενα αρνητικο που εκανα το βραδυ της 4ης μερας.....για αυτο ειμαι και λιγο συγκρατημενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Εχω κοριτσι μου ενα αρνητικο που εκανα το βραδυ της 4ης μερας.....για αυτο ειμαι και λιγο συγκρατημενη!

Αχ,ναι το είχα διαβάσει τώρα που το λες!Καλή επιτυχία για αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

20191021_080907.jpg

Δεν πειράζει κορίτσι μου. Μόνο να μην στεναχωριέσαι. Ξέρω ότι είναι δύσκολο να το κάνεις γιατί ότι και να μας λένε οι άλλοι εμείς μόνο ξέρουμε τι περνάμε. Όπως έγραψα και σε άλλη συζήτηση εγώ έκανα πάνω από δύο χρόνια να μείνω έγκυος. Κι όμως τα κατάφερα! Έχε πίστη! Είσαι μικρή ακόμα. Θα γίνει θα το δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

20191021_080907.jpg

Κοριτσακι μου γλυκο μη στεναχωριεσαι. Να θυμάσαι ήμαστε γυναίκες και ημαστε πολύ δυνατες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

20191021_080907.jpg

Εεε ρε γαμωτο!! Κοριτσάκι μου ψάξε να βρεις έναν γιατρό εκεί που μένεις έστω και προσωρινά να σε δει έναν υπέρηχο!! Δεν το βάζουμε κάτω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bebouli @Σταυρι @Άντρεα @Ευάγγελοςτ ειμαι στα πατωματα.....κλαιω συνεχεια!!! Δεν μου εχει ξανατυχει τετοια καθυστερηση οσο προσπαθουμε....μου εχει τυχει μια φορα στη ζωη μου απο τεραστια στεναχωρια....τωρα τι;;;; Ασχημο παιχνιδι......να δω τωρα πως θα συνελθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@Bebouli @Σταυρι @Άντρεα @Ευάγγελοςτ ειμαι στα πατωματα.....κλαιω συνεχεια!!! Δεν μου εχει ξανατυχει τετοια καθυστερηση οσο προσπαθουμε....μου εχει τυχει μια φορα στη ζωη μου απο τεραστια στεναχωρια....τωρα τι;;;; Ασχημο παιχνιδι......να δω τωρα πως θα συνελθω....

Δεν ξέρουμε πότε έκανες ωορρηξία ρε γαμωτο που απλά που να άργησες παρά πολύ να κάνεις και ίσως έχεις μεγαλύτερο κύκλο!! Εγώ όπως έχω ξαναπει έχω κάνει και ωορρηξία την 30η μέρα!! Δηλαδή αν τοτε δεν είχα μείνει έγκυος (βιοχημική) θα είχα κύκλο 44αρη- 46αρη!! Μην κλαίς και μην το βάζεις κατω!! Ψάξε σήμερα κιόλας γιατρό να σε δει!! Και αν θες από τον επόμενο κύκλο πάρε τεστ ωορρηξίας να αρχίσεις να προσπαθεις πιο σωστά στις επαφές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@Bebouli @Σταυρι @Άντρεα @Ευάγγελοςτ ειμαι στα πατωματα.....κλαιω συνεχεια!!! Δεν μου εχει ξανατυχει τετοια καθυστερηση οσο προσπαθουμε....μου εχει τυχει μια φορα στη ζωη μου απο τεραστια στεναχωρια....τωρα τι;;;; Ασχημο παιχνιδι......να δω τωρα πως θα συνελθω....

Ελα βρε κορίτσι μου!Μην το παιρνεις τόσο κατακαρδα! Εδω εχουμε κοριτσια που παλευουν και 10 χρόνια.Εκλεισα τα 4 και ακόμα το πιστευω και αισιοδοξώ...Θα γίνει την καταλληλη στιγμη κορίτσι μου!Θα δεις!Να είσαι χαλαρη και ήρεμη. Αν τωρα θελεις να κλαψεις και να ξεσπάσεις κανε το .Αλλα να σηκώσεις μανίκια και να χαμογελάσεις ξανά γρήγορα! Η επιτυχία χαμογελάει σε αυτούς που δεν τα παρατάνε!Ενα ταξίδι είναι όλο αυτό!!!!Καλη δύναμη απο εδω και περα και να χαμογελας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@Bebouli @Σταυρι @Άντρεα @Ευάγγελοςτ ειμαι στα πατωματα.....κλαιω συνεχεια!!! Δεν μου εχει ξανατυχει τετοια καθυστερηση οσο προσπαθουμε....μου εχει τυχει μια φορα στη ζωη μου απο τεραστια στεναχωρια....τωρα τι;;;; Ασχημο παιχνιδι......να δω τωρα πως θα συνελθω....

Κορίτσι μου μην απελπίζεσαι.. Όταν θέλει ο Θεός να μας το στείλει θα το στείλει είτε με φυσική είτε με εξωσωματική. Κάθε τι γίνεται για κάποιο λόγο που τις περισσότερες φορές δεν είμαστε σε θέση να το δούμε. Εμένα για παράδειγμα όλες αυτές οι προσπάθειες και η ταλαιπωρία των 3 ετων που προσπαθούμε μας εδεσε πολυ πιο πολυ με τον αντρα μου και τον εφερε και ένα βήμα πιο κοντα στο θεο γιατι δεν πιστευε σχεδόν καθόλου κσι αυτσ για μένα είναι πολύ σημαντικά. Αυτό που θέλω να σου περασω είναι πως ο Θεός ξέρει καλύτερα τι είναι το ιδανικό για μας και ποια η κατάλληλη στγμή να γινει. Είναι φυσικό να στεναχωρεθεις και να κλάψεις, άνθρωποι είμαστε, απλά μην χασεις την πιστη σου και μην αφησεις την απελπισία να σε κυριεύσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

20191021_080907.jpg

Έλα ρε κορίτσι μου..!! Δεν το βάζουμε κατω!! Είμαστε δυνατές και αισιόδοξες!! Θα Γίνει πραγματικά! Πάρε τεστ ωορρηξίας θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

20191021_080907.jpg

Καλημερα αγαπη μου.. 

πιστευω πως ισως εκανες μεγαλυτερο κυκλο μην στεναχωριεσει και εγω πιστευα μηπως και αυτη την φορα εγινε ... ομως ας χαλαρωσουμε και οι δυο πιστευω ειναι πολυ χειροτερα ετσι ας ηρεμησουμε ας κανουμε τις επαφες μας με τα αγορια μας και θα ερθει !!! Εγω προσωπικα δεν θα ξανα ψαξω τπτ ουτε τεστ ωορρηξιας με αγχωνουν μετα μετραω τις μερες ψαχνω συμπτωματα... ουτε τπτ θα κανω αυτο που πρεπει να κανω και ο θεουλης θα μου χαρισει ενα παιδακι !!! ??????♥️♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γλυκα ολες σας!!!!! Να 'στε καλα....ενα ξεσπασμα ειναι, θα μου περασει!! Φυσικα και θα συνεχισω και να ελπιζω και να προσπαθω!! Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια...φευγω για δουλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!

Πρωτη φορα γραφω στη σελιδα σας...μετα την 1η μου εξωσωματικη μου το 2016 εχοντας ενα αγορακι 3 χρονων πια....στις 18/10 εκανα τη δευτερη προσπαθεια μηπως αποκτησουμε ενα ακομα μπεμπακι....αγχος μεχρι τις 27 που θα κανω χοριακη....ευχομαι κ εγω μαζι με οσες περισσοτερες κοπελες γινεται το 2020 να καταφερουμε να φερουμε στον κοσμο ομορφα μπεμπακια....

καλη επιτυχια σε ολες τις υποψηφιες μανουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

20191021_080907.jpg

Γλυκούλα μου μην στεναχωριέσαι όλα για κάποιο γίνεται ξέρει ο θεός πότε θα στο δώσει .ηρέμησε έχουμε όλη τη ζωή μπροστά μας δεν θα σε τρελάνει τώρα μια αποτυχία μικρή ..θα έχουμε επιτυχίες στην πορεία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

@Bebouli @Σταυρι @Άντρεα @Ευάγγελοςτ ειμαι στα πατωματα.....κλαιω συνεχεια!!! Δεν μου εχει ξανατυχει τετοια καθυστερηση οσο προσπαθουμε....μου εχει τυχει μια φορα στη ζωη μου απο τεραστια στεναχωρια....τωρα τι;;;; Ασχημο παιχνιδι......να δω τωρα πως θα συνελθω...

Καλημέρα κορίτσι μου! Θα σου πω μόνο ότι όταν κ εγώ προσπαθούσα ένα χρόνο σχεδόν επειδή υποσυνείδητα αγχωνομουν και είχα κάνει σενάρια πχ να δεις που κάτι θα έχω και δε μένω, ρώτησα γνωστές μου σε ποιον γιατρό πανε και μάζεψα 2 3 υποψήφιους..... Δεν είχα κ εγώ κάποιο σταθερό τότε. Πήγα σε αυτόν που διάλεξα με ξεμπλοκαρε ο άνθρωπος. Μας έβαλε και κάναμε τις βασικές εξετάσεις και μου έφυγε από το μυαλό ότι κάτι συμβαινει

Βρες ένα γιατρό και πήγαινε να σε δει σήμερα κιόλας και αν δεν σου κάνει δεν ξαναπάς. Ομωε θα δεις τι ακριβώς γίνεται να ηρεμήσεις.... 

Πολλά φιλάκια και αν μπορείς μη στεναχωριέσαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χρύσα μου, δυστυχώς όταν είναι ο πατέρας σου αυτός που σε φέρνει σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι εύκολο να τον "αφήσεις"!  Νανούκο μου, σίγουρα δε νιώθω τύψεις για τις πράξεις των άλλων! Απο εχθές το βράδυ τη χαιδεύω και της μιλάω και της ζητάω συγγνώμη! Μουσικούλα δεν της έχω βάλει ακόμα, αλλά θα το προσπαθήσω! Ελκ μου, όταν ήταν έγκυος η 2η "μητέρα" μου στο μικρό μου αδελφό, ένα μεσημέρι γυρνάει ο πατέρας μου απο τη δουλειά και μας λέει... "Απολύθηκα"! Ήταν μεγάλο το σοκ αλλά το ξεπεράσαμε και είναι όλα καλά! Ψυχραιμία κοριτσάκι μου και ΌΛΑ θα βρουν το δρόμο τους! ΌΛΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΌ!!!
    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...