Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

 Βebouli: (θετικό)

anna90: 12/10

Diana8: 16/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

Titika88: 

liza_pan93 

Μαρία 89:

Mt3508 :

ViKcy: 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Έχεις επιβεβαιωμένη ωορρηξία? Τι στο καλο γιατί να έχεις καθυστερηση άμα δεν είναι αυτό που θέλουμε ??

Δεν εκανα τεστ ωορρηξιας αυτον τον μηνα, δεν ξερω! Γενικα δεν εχω ασχοληθει ιατρικα ακομα με το θεμα και ηρθε ο καιρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Δεν εκανα τεστ ωορρηξιας αυτον τον μηνα, δεν ξερω! Γενικα δεν εχω ασχοληθει ιατρικα ακομα με το θεμα και ηρθε ο καιρος!!

Α οπότε μπορεί να μην έχεις ακόμη 4 μέρες καθυστέρηση!! Περιμένουμε λίγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

@Bebouli συγχαρητηριαααα! Ποσο χαρηκα για σενααα! Σου ευχομαι να σου πανε ολα τέλεια! Απολαυσε το απο εδω και περα! ??

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!! Θα τρελαθωωωω!!! ????

20191016_095214.jpg

Μας τρέλανες!!! Μπραβο κοριτσι μουυυυ!!!! Συγχαρητηρια!!! Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PAPA EVA είπε:

Μας τρέλανες!!! Μπραβο κοριτσι μουυυυ!!!! Συγχαρητηρια!!! Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! ❤️❤️❤️ 

???? Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!

Ειμαι καινούργια στο forum..ειμαι παντρεμένη εδω και ένα χρόνο και το τελευταίο εξάμηνο προσπαθω για παιδακι εκανα τα παντα απο όλες τις εξετασεις και εγω και ο άντρας μου!!Ήταν ολα καλα ομως μωρακι δεν ήρθε ποτέ και έτσι με παρότρυνε ο γιατρός να κάνω και την υστεροσαλπιγγογραφια..την οποία μολις εκανα εχθες..το αποτέλεσμα δυστυχώς δεν ήταν καλό ηταν και οι 2 βουλωμενες και μπόρεσε να ανοίξει μονο την μια..Επίσης μου είπε ότι σε ένα 3μηνο θα ξανα βουλώσει..εχω πάθει ενα σοκ..διοτι ειμαι και μικρή και ακομη δεν θέλω να μπω στην διαδικασία εξωσωματικής..Καμία που να έχει παρόμοια εμπειρία??

Σας φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Ειμαι καινούργια στο forum..ειμαι παντρεμένη εδω και ένα χρόνο και το τελευταίο εξάμηνο προσπαθω για παιδακι εκανα τα παντα απο όλες τις εξετασεις και εγω και ο άντρας μου!!Ήταν ολα καλα ομως μωρακι δεν ήρθε ποτέ και έτσι με παρότρυνε ο γιατρός να κάνω και την υστεροσαλπιγγογραφια..την οποία μολις εκανα εχθες..το αποτέλεσμα δυστυχώς δεν ήταν καλό ηταν και οι 2 βουλωμενες και μπόρεσε να ανοίξει μονο την μια..Επίσης μου είπε ότι σε ένα 3μηνο θα ξανα βουλώσει..εχω πάθει ενα σοκ..διοτι ειμαι και μικρή και ακομη δεν θέλω να μπω στην διαδικασία εξωσωματικής..Καμία που να έχει παρόμοια εμπειρία??

Σας φιλώ!!

Καλώς ήρθες κοριτσάκι! Από που βγήκε το συμπέρασμα ότι σε 3 μήνες θα είναι πάλι βουλωμένη?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Καλώς ήρθες κοριτσάκι! Από που βγήκε το συμπέρασμα ότι σε 3 μήνες θα είναι πάλι βουλωμένη?! 

Καλώς σας βρήκα!!!

Πραγματικά δεν κατάλαβα.. με έστειλε ο γυναικολόγος μου σε έναν άλλο που είχε ιατρείο με το μηχάνημα που είναι με υπέρηχο και μου τα είπε αυτα..περιμένω να παω την αλλη εβδομαδα στον γυναικολόγο μου διοτι λείπει σε συνέδριο.. Και Εγώ έχω παρα πολλες απορίες.. για πράγματα που δεν μπορώ να εξηγήσω.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλώς σας βρήκα!!!

Πραγματικά δεν κατάλαβα.. με έστειλε ο γυναικολόγος μου σε έναν άλλο που είχε ιατρείο με το μηχάνημα που είναι με υπέρηχο και μου τα είπε αυτα..περιμένω να παω την αλλη εβδομαδα στον γυναικολόγο μου διοτι λείπει σε συνέδριο.. Και Εγώ έχω παρα πολλες απορίες.. για πράγματα που δεν μπορώ να εξηγήσω.. ??

Κοριτσάκι καλησπέρα κ από εμένα!! πραγματικά ούτε εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο είπε αυτό.αρχικα η σαλπιγγογραφια με το υγρό που περνάει μέσα από την μήτρα ανοίγει μερικές φλεγμονές αλλά ακόμα κ υδροσαλπιγγια να είχες με επέμβαση λαπαροσκοπική σε καθαρίζουν τελείως .πως ακριβώς σου έκαναν την εξέταση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσάκι καλησπέρα κ από εμένα!! πραγματικά ούτε εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο είπε αυτό.αρχικα η σαλπιγγογραφια με το υγρό που περνάει μέσα από την μήτρα ανοίγει μερικές φλεγμονές αλλά ακόμα κ υδροσαλπιγγια να είχες με επέμβαση λαπαροσκοπική σε καθαρίζουν τελείως .πως ακριβώς σου έκαναν την εξέταση;;;

Καλησπέρα και σε εσενα κοριτσι μου!!

Λοιπόν μου έκανε με υπέρηχο ολη την διαδικασια για να μην φάω την ακτινοβολία.. συγκεκριμένα λεγεται υστεροσαλπιγγογραφια με υπέρηχο  το μόνο που άλλαξε ουσιαστικά ειναι οτι απλα εγω την εκανα με υπέρηχο..!!Να σας πω την αληθεια πραγματικα δεν μπορω να καταλάβω πως έχει γίνει αυτό Διοτι γενικα δεν είχα κάποια φλεγμονή στο παρελθόν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα και σε εσενα κοριτσι μου!!

Λοιπόν μου έκανε με υπέρηχο ολη την διαδικασια για να μην φάω την ακτινοβολία.. συγκεκριμένα λεγεται υστεροσαλπιγγογραφια με υπέρηχο  το μόνο που άλλαξε ουσιαστικά ειναι οτι απλα εγω την εκανα με υπέρηχο..!!Να σας πω την αληθεια πραγματικα δεν μπορω να καταλάβω πως έχει γίνει αυτό Διοτι γενικα δεν είχα κάποια φλεγμονή στο παρελθόν.. 

Θα σου έλεγα να πάρεις και δεύτερη γνώμη και σίγουρα να κάνεις σαλπιγγογραφια που δείχνει τα πάντα καθαρά!και φυσικά να ξέρεις όλα λύνονται πλέον και υπάρχη λύση πάντα!!!μην ανχωνεσαι πριν βεβαιωθεί ς τι συμβαίνει και γενικά μην ανχωνεσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αννια27 είπε:

Θα σου έλεγα να πάρεις και δεύτερη γνώμη και σίγουρα να κάνεις σαλπιγγογραφια που δείχνει τα πάντα καθαρά!και φυσικά να ξέρεις όλα λύνονται πλέον και υπάρχη λύση πάντα!!!μην ανχωνεσαι πριν βεβαιωθεί ς τι συμβαίνει και γενικά μην ανχωνεσαι ?

Η αλήθεια είναι πως και εγω ετσι σκεφτηκα να κάνω για αρχή ειπα να περιμένω να παω στον γυναικολόγο μου να δω ποια είναι η γνώμη του και να πάρω και αλλη μια δευτερη γνώμη ετσι για να υπάρχει.. Ξερω Οτι Υπάρχουν  πολλές λύσεις απλα ειμαι προβληματισμενη με το τι να κανω..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Η αλήθεια είναι πως και εγω ετσι σκεφτηκα να κάνω για αρχή ειπα να περιμένω να παω στον γυναικολόγο μου να δω ποια είναι η γνώμη του και να πάρω και αλλη μια δευτερη γνώμη ετσι για να υπάρχει.. Ξερω Οτι Υπάρχουν  πολλές λύσεις απλα ειμαι προβληματισμενη με το τι να κανω..

 

Ακριβώς αυτό να κάνεις και βλέπεις αφού σ μιλήσει κ ο γυναικολόγος σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλώς σας βρήκα!!!

Πραγματικά δεν κατάλαβα.. με έστειλε ο γυναικολόγος μου σε έναν άλλο που είχε ιατρείο με το μηχάνημα που είναι με υπέρηχο και μου τα είπε αυτα..περιμένω να παω την αλλη εβδομαδα στον γυναικολόγο μου διοτι λείπει σε συνέδριο.. Και Εγώ έχω παρα πολλες απορίες.. για πράγματα που δεν μπορώ να εξηγήσω.. ??

Μου ακούγεται κάπως παράλογο το ότι σε 3 μήνες θα έχει βουλώσει πάλι... Δεν βουλώνουν έτσι εύκολα! Οπωσδήποτε να πάρεις και 2η, μη σου πω και 3η γνώμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Ακριβώς αυτό να κάνεις και βλέπεις αφού σ μιλήσει κ ο γυναικολόγος σου 

@Αννια27 πραγματικα αναμένω να έρθει η δευτερα μπας και βρω άσπρο φως..?

@Geo2009 Δεν ξερω ειμαι λιγο άσχετη γενικα με σάλπιγγες και τέτοια !!Και εμενα μου φαίνεται κουλό το ότι σε 3μηνες θα βουλωσουν δηλαδη τι είναι ?άρα αν ξαναβουλωσουν σημαίνει ότι κατι κανω εγω λαθος..Και επίσης αφου την Ξεβουλωσε δεν μπορώ να ξαναπάω να την ξανα ανοίξει??Μα γιατί ολα να είναι τόσο πολύπλοκα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Natasha24 είπε:

@Αννια27 πραγματικα αναμένω να έρθει η δευτερα μπας και βρω άσπρο φως..?

@Geo2009 Δεν ξερω ειμαι λιγο άσχετη γενικα με σάλπιγγες και τέτοια !!Και εμενα μου φαίνεται κουλό το ότι σε 3μηνες θα βουλωσουν δηλαδη τι είναι ?άρα αν ξαναβουλωσουν σημαίνει ότι κατι κανω εγω λαθος..Και επίσης αφου την Ξεβουλωσε δεν μπορώ να ξαναπάω να την ξανα ανοίξει??Μα γιατί ολα να είναι τόσο πολύπλοκα????

Κοίτα, σίγουρα δεν φταις εσύ για ότι γίνεται εκεί μέσα... Δεν είναι αρτηρία, που τρώγοντας πολλά λιπαρά, τη βουλώνεις! Έτσι πιστεύω δηλαδή! Σίγουρα όμως ο γιατρός σου θα σου δώσει περισσότερες διευκρινήσεις! Μη διστάσεις να τον ρωτήσεις από που προκύπτει αυτό με τους 3 μήνες! Είμαι κι εγώ πολύ περίεργη να μάθω! Θα περιμένω νέα σου! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κοίτα, σίγουρα δεν φταις εσύ για ότι γίνεται εκεί μέσα... Δεν είναι αρτηρία, που τρώγοντας πολλά λιπαρά, τη βουλώνεις! Έτσι πιστεύω δηλαδή! Σίγουρα όμως ο γιατρός σου θα σου δώσει περισσότερες διευκρινήσεις! Μη διστάσεις να τον ρωτήσεις από που προκύπτει αυτό με τους 3 μήνες! Είμαι κι εγώ πολύ περίεργη να μάθω! Θα περιμένω νέα σου! ????

Μόλις παωω θα σας γράψω νεότερα!!Ελπίζω και εσεις να έχετε τα αποτελέσματα που επιθυμείτε..!! 

Σας φιλωωω γλυκα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Ειμαι καινούργια στο forum..ειμαι παντρεμένη εδω και ένα χρόνο και το τελευταίο εξάμηνο προσπαθω για παιδακι εκανα τα παντα απο όλες τις εξετασεις και εγω και ο άντρας μου!!Ήταν ολα καλα ομως μωρακι δεν ήρθε ποτέ και έτσι με παρότρυνε ο γιατρός να κάνω και την υστεροσαλπιγγογραφια..την οποία μολις εκανα εχθες..το αποτέλεσμα δυστυχώς δεν ήταν καλό ηταν και οι 2 βουλωμενες και μπόρεσε να ανοίξει μονο την μια..Επίσης μου είπε ότι σε ένα 3μηνο θα ξανα βουλώσει..εχω πάθει ενα σοκ..διοτι ειμαι και μικρή και ακομη δεν θέλω να μπω στην διαδικασία εξωσωματικής..Καμία που να έχει παρόμοια εμπειρία??

Σας φιλώ!!

Κορίτσι μου Καλημέρα και καλώς όρισες στο σπιτικό μας( χαχα). Λοιπόν έτσι για την ιστορία να σου πω ότι και εγω έχω μια κλειστή σαλπιγγα από τη γέννηση μου έκανα υστεροσαλπιγγογραφια  και το ανακάλυψα ο γυναικολόγος όμως τότε μου είχε πει ότι μετά από μια τέτοια διαδικασία μένεις πολύ εύκολα έγκυος όποτε έχεις τρεις μήνες μπροστά σου να προσπαθήσει μέχρι να ξανα βουλώσει όποτε βουρ σεξακι και ολα θα γινουν   εγώ δεν έμεινα γιατί έχω και άλλα θεματάκια αλλά για να είμαι και ειλικρίνεια δεν προσπάθησα και πολύ εύχομαι σύντομα εγκυουλα??? εδώ θα μαστε θα τα λεμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/10/2019 at 9:54 ΠΜ, ο/η Bebouli είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!! Θα τρελαθωωωω!!! ????

20191016_095214.jpg

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bebouli Συγχαρητήρια κορίτσι μου !! Με το καλό μια τελειομανή εγκυμοσύνη!!!❤️❤️❤️ 
 

Εγω ακόμα περιμένω... Εχθές ήταν να έρθει αλλά τίποτα... Δεν έχω ελπίδες όμως με το αρνητικό τεστ της Δευτέρας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια . 
Χαίρομαι πολύ που είμαι  και εγώ στην παρέα σας!! 
Ξεκινήσαμε και εμείς προσπάθειες αυτό το μήνα . Δεν είχα άγχος κανένα αλλά από τη 17 ημέρα του κύκλο δεν έχω καθόλου υγρά και εκεί που ήμουν μέσα στη χαρά με έχει πιάσει μελαγχολία  .?

τελευταία μέρα περιόδου 5/9 

ελευθερες επαφές 6-7-9-10-12-14-15

13/9 με έπιασε ένας δυνατός πόνος πήγα τουαλέτα και έφυγαν κάποιες σταγόνες αίμα καφετί. 
απο την πρώτη μέρα ελεύθερης επαφής έχω πονοκέφαλο 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! ???

@Bebouli συγχαρητήρια !!!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! ❤??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...