Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέραααα! Βρε κάνε ένα όπως το @Bebouli! Πόσες μέρες θα περιμένεις ακόμα?!!!

Εγώ είχα κάτι ελάχιστες καφέ βλεννες χτες και προχτές, αλλά τίποτα ακόμα.... Θα περιμένω όμως γιατί παίζει να ήταν περίοδος το αιματακι που είχα στις 20/9, οπότε από Παρασκευή και μετά θα έρθει λογικά... Αλλιώς Δευτέρα θα μιλήσω με το γιατρό να πάω για έναν υπέρηχο να δούμε τι στο καλό γίνεται εκεί μέσα! ?????

Να σου πω, έχεις τσεκάρει αν έχει μηδενίσει η χοριακή σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Άρα πριν τη περίοδο δεν είχες κάποιο σύμπτωμα κορίτσι μου; Είμαι 7 μέρες πριν την περίοδο (περιμένω την επόμενη τετάρτη) και δεν έχω κανένα σύμπτωμα, ούτε κάν περιόδου, να πρηστεί λίγο το στήθος βρε παιδί μου έτσι για την ελπίδα ? Το στήθος σου πότε πρήστηκε; Συγγνωμη κορίτσι μου για τις πολλές ερωτήσεις αλλά η αλήθεια είμαι πολύ αγχομένη ? Παίρνω πρώτο μήνα τώρα κλομιφαίνη και η αλήθεια είχα ελπίδες, οι οποίες σιγά σιγά χάνονται!

Κοίτα εγώ γενικά έχω νωρίς σύμπτωματα περίοδου γύρω στις 10 μέρες πριν έρθει η περίοδος!! Στηθος κ τραβήγματα!! Αλλά εγώ τα έχω παααντα μα πάντα αυτά σε μια περίοδο!!! Μην ψάχνεις για σύμπτωματα δεν μπορείς να καταλάβεις από κει αν έγινε κάτι!!θα παλαβωσεις στο τέλος!!! Κάνε πράγματα να απασχολείς το μυαλό σου βγες έξω μην το σκέφτεσαι πολλή την ώρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Καλέ! Ήμουν στο άλλο θέμα κι έχασα το πάρτυ εδώ πέρα;; Τι γίνεται; 

@Bebouli Συγχαρητήρια, συγχαρητήρια!! Μου βγήκε το μάτι με το τεστ σου! Τι κόκκινο είναι αυτό;;

Λες δίδυμα; Θες δίδυμα;; ?

Άντε να πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά! 

Σε ευχαριστω πολύυυυ!! Είναι τόσο κόκκινο γιατί έχω αρκετή καθυστέρηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Κοίτα εγώ γενικά έχω νωρίς σύμπτωματα περίοδου γύρω στις 10 μέρες πριν έρθει η περίοδος!! Στηθος κ τραβήγματα!! Αλλά εγώ τα έχω παααντα μα πάντα αυτά σε μια περίοδο!!! Μην ψάχνεις για σύμπτωματα δεν μπορείς να καταλάβεις από κει αν έγινε κάτι!!θα παλαβωσεις στο τέλος!!! Κάνε πράγματα να απασχολείς το μυαλό σου βγες έξω μην το σκέφτεσαι πολλή την ώρα!! 

Δικαιο έχεις.. Σε ευχαριστώ πολύ μπεμπούλι! Σου εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν από δω και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανά μπράβο @Bebouli μου, να έχεις την Παναγίτσα κοντά σου μια ζωή!!! Κορίτσια μου έκανα ένα πρώιμο σήμερα βγήκε καρααρνητικο!!!, Τωρα που γύρισα απ' τη δουλειά έχω κ καφέ, όπου να ναι έρχεται , δεν πειράζει ? πάμε για τον επόμενο μήνα... Άντε να κάνουν και οι υπόλοιπες κατακόκκινα τεστακια!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!! Θα τρελαθωωωω!!! ????

20191016_095214.jpg

Αγάπη μου με συγκίνησες τόσο πολύ ❤️❤️❤️ Με το καλό ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Αχχχ ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσαρες μου!!! Τι να σας ξεχάσω βρε?? Εδώ θα μείνω μέχρι να μείνετε όλες εγκυουλες!! ♥️♥️♥️ Οοοολες θα μείνετε το ακούτε?? 

Ναι να μείνεις να μη μας ξεχάσεις ❤️ Και μία μία θα μένουμε και θα συζητάμε για όλα ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Κοίτα τώρα είμαι με 4-5 μέρες καθυστέρηση περίπου!! Δεν το σκεφτόμουν καθόλου το έβγαλα εντελώς από το μυαλό μου και απλά είχα επαφές συχνές χωρίς πρόγραμμα!! Συμπτώματα έχω της περίοδου νιωθω ότι κατεβαίνει από πονακια δεξιά αριστερά τραβήγματα, έχω βγάλει σπυράκια όπως στην περίοδο, πόνος στη μέση μόνο που προχθές και χθες είχα χαλιά στομάχι!! 

Σκεφτόμουν τώρα....είδες που αυτό το μήνα που το πήρες χαλαρά ήρθε; ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, εμένα με πονάει πάρα πολύ το στήθος σήμερα!! Γενικά ποτέ δεν πρήζεται η πονάνε οι θηλές όταν περιμένω να αδιαθετησω, σήμερα ούτε να το ακουμπήσω μπορώ...θα τρελαθώ. !!!

Λίγο που ξαπλωσα μπρούμυτα και πετάχτηκα από τον πόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η wild lavender είπε:

Να σου πω, έχεις τσεκάρει αν έχει μηδενίσει η χοριακή σου; 

Όχι δεν έχω κάνει χοριακή... Λες να πάω? Έκανα υπέρηχο στις 26/9 και ήταν καθαρά όλα... Θα περιμένω ως τη Δευτέρα και θα μιλήσω με το γιατρό μου ξανά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Σε ευχαριστω πολύυυυ!! Είναι τόσο κόκκινο γιατί έχω αρκετή καθυστέρηση!! 

Στον άντρα σου πως το είπες;; Πως αντέδρασε;;; Πες μας...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Όχι δεν έχω κάνει χοριακή... Λες να πάω? Έκανα υπέρηχο στις 26/9 και ήταν καθαρά όλα... Θα περιμένω ως τη Δευτέρα και θα μιλήσω με το γιατρό μου ξανά... 

Καλά, αφού θα πας σύντομα στο γιατρό θα σου πει. Εμένα και στις δύο αποβολές μου πήρε πολύ καιρό να μηδενίσει η χοριακή (ο υπέρηχος καθαρός) οπότε το αίμα που ήρθε στο μεταξύ δεν το λάβαμε ως κανονική περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Καλά, αφού θα πας σύντομα στο γιατρό θα σου πει. Εμένα και στις δύο αποβολές μου πήρε πολύ καιρό να μηδενίσει η χοριακή (ο υπέρηχος καθαρός) οπότε το αίμα που ήρθε στο μεταξύ δεν το λάβαμε ως κανονική περίοδο. 

Μμμμμ... Δεν έχω κλείσει ραντεβού... Είπε να πάω όταν έρθει η άτιμη.... Αν δεν τη δω ως τη Δευτέρα θα τον πάρω να μου πει τι θέλει να κάνω... Αυτό με τη χοριακή όμως το σκέφτηκα κι εγώ. Μήπως πάω Δευτέρα πρωί, αν δεν έρθει πάντα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Μμμμμ... Δεν έχω κλείσει ραντεβού... Είπε να πάω όταν έρθει η άτιμη.... Αν δεν τη δω ως τη Δευτέρα θα τον πάρω να μου πει τι θέλει να κάνω... Αυτό με τη χοριακή όμως το σκέφτηκα κι εγώ. Μήπως πάω Δευτέρα πρωί, αν δεν έρθει πάντα... 

Εγώ χρησιμοποιούσα και τεστ για να την τσεκάρω, αλλά τώρα μου φαίνεται σκληρό να βλέπεις θετικό τεστ εγκυμοσύνης και Pregnant 1-3 weeks, αλλά να είναι επειδή δεν έχει μηδενίσει η χοριακή μετά την αποβολή. Περίμενε να σου πει ο γιατρός, μήπως σου τη γράψει κιόλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Εγώ χρησιμοποιούσα και τεστ για να την τσεκάρω, αλλά τώρα μου φαίνεται σκληρό να βλέπεις θετικό τεστ εγκυμοσύνης και Pregnant 1-3 weeks, αλλά να είναι επειδή δεν έχει μηδενίσει η χοριακή μετά την αποβολή. Περίμενε να σου πει ο γιατρός, μήπως σου τη γράψει κιόλας. 

Ωχ, φαντάζομαι... Δεν έχω τεστ και δεν θα θελα να κάνω μεταξύ μας! Πίστευα ότι μετά από την αποξεση δεν μένει κάτι για να φανεί σε τεστ ή χοριακή,αλλά προφανώς έκανα λάθος! Έχουν περάσει πολλές μέρες όμως, λες να μην έχει μηδενίσει ακόμα?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ωχ, φαντάζομαι... Δεν έχω τεστ και δεν θα θελα να κάνω μεταξύ μας! Πίστευα ότι μετά από την αποξεση δεν μένει κάτι για να φανεί σε τεστ ή χοριακή,αλλά προφανώς έκανα λάθος! Έχουν περάσει πολλές μέρες όμως, λες να μην έχει μηδενίσει ακόμα?! 

Ναι, άστο το τεστ για τις καλές στιγμές να χαιρόμαστε. 
Ε ναι, άμα έχει φτάσει σε χιλιάδες μονάδες ή και εκατοντάδες χιλιάδες η ορμόνη στο αίμα δε θέλει κάποιο καιρό να μηδενίσει; Ακόμα και αν δεν έχει μείνει κανένα κομματάκι να την παράγει. 

Μιλάμε για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου;; ? Τι πολλές μέρες; Εγώ όλο της υπομονής είμαι, στην πτώση της χοριακής, στην περίοδο, στην ωορρηξία... Πιστεύω όμως θα έχεις μηδενίσει εσύ και θα είσαι πανέτοιμη, πουλάκι μου, για νέες περιπέτειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Ναι, άστο το τεστ για τις καλές στιγμές να χαιρόμαστε. 
Ε ναι, άμα έχει φτάσει σε χιλιάδες μονάδες ή και εκατοντάδες χιλιάδες η ορμόνη στο αίμα δε θέλει κάποιο καιρό να μηδενίσει; Ακόμα και αν δεν έχει μείνει κανένα κομματάκι να την παράγει. 

Μιλάμε για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου;; ? Τι πολλές μέρες; Εγώ όλο της υπομονής είμαι, στην πτώση της χοριακής, στην περίοδο, στην ωορρηξία... Πιστεύω όμως θα έχεις μηδενίσει εσύ και θα είσαι πανέτοιμη, πουλάκι μου, για νέες περιπέτειες. 

Νομίζω έχω φτάσει αισίως τις 45... Αν όμως εκείνο το αίμα στις 20 μέρες ήταν περίοδος, λογικά από την Παρασκευή πρέπει να έρθει τσουκου τσουκου...! Αντε να τα αφήσουμε όλα πίσω επιτέλους! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα κοριτσια μου τεστ αρνητικο ( δε το εκανα το πρωι γιατι ημουνα χαλια) και ειχα πιει και νερο δεν ξερω κοριτσια μου δεν πειραζει...εχω θετικη ενεργεια και θα προσπαθω απο δω και περα χωρις τεστ χωρις τπτ οταν εχουμε επαφες και ελπιζω να γινει καποια στιγμη :)  Μονο ετσι θα ειμαι ηρεμη δε θα το παρακολουθω καθολου!!

Πριν ειχα δεκατα κει τωρα εχω πυρετο 38,6 μπορει να καθυστερηση να ερθει.. θετικο ωορρηξιας ειχα 17.. και επαφη 11η ( νόμιζα πως εκανα νωριτερα ωορρηξια ) και 19η μερα επαφη!! 
ευχομαι σε ολες συντομα με θετικα νεα 

και συγχαρητηρια στο κοριτσι μας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αγάπη μου με συγκίνησες τόσο πολύ ❤️❤️❤️ Με το καλό ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Αχχχ ???????

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Σκεφτόμουν τώρα....είδες που αυτό το μήνα που το πήρες χαλαρά ήρθε; ??

Επί της ουσίας είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών γιατί ο προηγούμενος που είχαμε το οκ ξανά και προσπαθήσαμε είχα μια ορμονική διαταραχή και δεν έγινε ωορρηξία!!! ☺️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η diana8 είπε:

Εκανα κοριτσια μου τεστ αρνητικο ( δε το εκανα το πρωι γιατι ημουνα χαλια) και ειχα πιει και νερο δεν ξερω κοριτσια μου δεν πειραζει...εχω θετικη ενεργεια και θα προσπαθω απο δω και περα χωρις τεστ χωρις τπτ οταν εχουμε επαφες και ελπιζω να γινει καποια στιγμη :)  Μονο ετσι θα ειμαι ηρεμη δε θα το παρακολουθω καθολου!!

Πριν ειχα δεκατα κει τωρα εχω πυρετο 38,6 μπορει να καθυστερηση να ερθει.. θετικο ωορρηξιας ειχα 17.. και επαφη 11η ( νόμιζα πως εκανα νωριτερα ωορρηξια ) και 19η μερα επαφη!! 
ευχομαι σε ολες συντομα με θετικα νεα 

και συγχαρητηρια στο κοριτσι μας ?

Δεν πειράζει κοπέλα μου τον επόμενο μήνα ,όλα θα γίνουν αρκεί να είμαστε υγιείς και ψυχικά πνευματικά και θετική σκέψη :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

@anna90Κανε τεστ....κι εγώ έτσι νιώθω ότι θα έρθει η περίοδος!! Έχω όλα τα συμπτώματα μιας περιόδου !!

Μολις εκανα...θα μου πειτε ειναι αργα το απογευμα τωρα....αλλα αν ημουν εγκυος, με 4 μερες καθυστερηση θα εδειχνε, ετσι δεν ειναι;; Το ειπα....θα ειναι αρνητικο!!!!

20191016_195639.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!! Θα τρελαθωωωω!!! ????

20191016_095214.jpg

αααααα τωρα το ειδα!!!! Συγχαρητηρια!!!! Με το καλοοοο!!! Ποσο χαρηκα!!! ❤❤❤???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

αααααα τωρα το ειδα!!!! Συγχαρητηρια!!!! Με το καλοοοο!!! Ποσο χαρηκα!!! ❤❤❤???

Σε ευχαριστώ πολύ ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Μολις εκανα...θα μου πειτε ειναι αργα το απογευμα τωρα....αλλα αν ημουν εγκυος, με 4 μερες καθυστερηση θα εδειχνε, ετσι δεν ειναι;; Το ειπα....θα ειναι αρνητικο!!!!

20191016_195639.jpg

Έχεις επιβεβαιωμένη ωορρηξία? Τι στο καλο γιατί να έχεις καθυστερηση άμα δεν είναι αυτό που θέλουμε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...