Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Mt3508 : 04/10

lactaki:  08/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

Titika88: 0/11

liza_pan93 : 0/11

Μαρία 89: /11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 35η ημέρα σήμερα άφαντη η κυρία..και δεν νομίζω να έρθει σήμερα διότι πάντα την προηγούμενη βλέπω λίγο αίμα.. Παρόλα αυτά το στήθος μου έχει φουσκώσει και έχω ένα ελαφρύ πόνο κάτω αριστερά τηλεφώνησα όμως στην γιατρό μου και άφησα μήνυμα κάποια στιγμή να με πάρει εάν δεν έρθει μέχρι αύριο να πάω να με δει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 35η ημέρα σήμερα άφαντη η κυρία..και δεν νομίζω να έρθει σήμερα διότι πάντα την προηγούμενη βλέπω λίγο αίμα.. Παρόλα αυτά το στήθος μου έχει φουσκώσει και έχω ένα ελαφρύ πόνο κάτω αριστερά τηλεφώνησα όμως στην γιατρό μου και άφησα μήνυμα κάποια στιγμή να με πάρει εάν δεν έρθει μέχρι αύριο να πάω να με δει..

Έκανες άλλο τεστ εκτός από εκείνο προχθές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έκανες άλλο τεστ εκτός από εκείνο προχθές;

Όχι δεν έκανα άλλο.. είτε είμαι είτε όχι σκέφτηκα ότι πρέπει να πάω στην γιατρό μου  γιατί πρώτη φορά έχω τόσο μεγάλο κύκλο και ίσως το συζητήσουμε και χρειαστεί να μου γράψει αναλύσεις.. οι αλήθεια ξεκινήσαμε προσπάθειες τον Μάρτη και μέχρι τώρα δεν κάναμε κάποια εξέταση κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Όχι δεν έκανα άλλο.. είτε είμαι είτε όχι σκέφτηκα ότι πρέπει να πάω στην γιατρό μου  γιατί πρώτη φορά έχω τόσο μεγάλο κύκλο και ίσως το συζητήσουμε και χρειαστεί να μου γράψει αναλύσεις.. οι αλήθεια ξεκινήσαμε προσπάθειες τον Μάρτη και μέχρι τώρα δεν κάναμε κάποια εξέταση κλπ

Ίσως να έκανες άλλο ένα για να σιγουρευτείς; Ειδάλλως Απλά έχεις μεγάλο κύκλο αυτή τη φορά. Καμιά φορά συμβαίνει δεν σημαίνει ότι είναι κάτι ανησυχητικό... Ποσο χρονων είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ίσως να έκανες άλλο ένα για να σιγουρευτείς; Ειδάλλως Απλά έχεις μεγάλο κύκλο αυτή τη φορά. Καμιά φορά συμβαίνει δεν σημαίνει ότι είναι κάτι ανησυχητικό... Ποσο χρονων είσαι;

Η αλήθεια δεν θέλω να απογοητευτώ άλλο.. σκέφτομαι ότι θα ήταν καλύτερα να πάω στη γιατρό..γιατί την τελευταία φορά που πήγα έχει αρκετό καιρό μου έδωσε κάτι αναλύσεις να κάνω και δεν πήγα γιατί σκέφτηκα ότι ίσως είναι γρήγορα να αρχίσω και να το αφήσω χαλαρά.. είμαι 26 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Η αλήθεια δεν θέλω να απογοητευτώ άλλο.. σκέφτομαι ότι θα ήταν καλύτερα να πάω στη γιατρό..γιατί την τελευταία φορά που πήγα έχει αρκετό καιρό μου έδωσε κάτι αναλύσεις να κάνω και δεν πήγα γιατί σκέφτηκα ότι ίσως είναι γρήγορα να αρχίσω και να το αφήσω χαλαρά.. είμαι 26 ?

Είσαι όντως μικρή και μία χαρά σκέφτεσαι να το αφήσεις χαλαρά... Δεν θα διαφωνήσω καθόλου σε αυτό.. ωστόσο να σου πω το εξής... Είναι σημαντικό κάποιες εξετάσεις να τις κάνουμε όσο είμαστε μικρές προκειμένου να διαπιστώνουμε αν υπάρχει κάποιο θέμα ώστε να διορθώνεται άμεσα χωρίς να χάνουμε χρόνο. Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει ότι πάρα πολλά κορίτσια έχασαν πολύτιμο χρόνο επειδή δεν διαγνώστηκαν έγκαιρα κάποια προβλήματα... Κοινώς αφού σκέφτεσαι για παιδάκι και το επιθυμείς κάντε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και εσύ και ο άντρας σου έτσι νομίζω θα ηρεμήσετε περισσότερο. ακόμα και στην περίπτωση που κάτι διαγνωστεί θα μπορέσετε να το αντιμετωπίσετε πάρα πολύ έγκαιρα τώρα που είστε μικροί. Να ξέρεις ότι οι πιθανότητες αυτή τη στιγμή είναι με το μέρος σας προχωρά ακάθεκτη χωρίς να φοβάσαι τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Είσαι όντως μικρή και μία χαρά σκέφτεσαι να το αφήσεις χαλαρά... Δεν θα διαφωνήσω καθόλου σε αυτό.. ωστόσο να σου πω το εξής... Είναι σημαντικό κάποιες εξετάσεις να τις κάνουμε όσο είμαστε μικρές προκειμένου να διαπιστώνουμε αν υπάρχει κάποιο θέμα ώστε να διορθώνεται άμεσα χωρίς να χάνουμε χρόνο. Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει ότι πάρα πολλά κορίτσια έχασαν πολύτιμο χρόνο επειδή δεν διαγνώστηκαν έγκαιρα κάποια προβλήματα... Κοινώς αφού σκέφτεσαι για παιδάκι και το επιθυμείς κάντε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και εσύ και ο άντρας σου έτσι νομίζω θα ηρεμήσετε περισσότερο. ακόμα και στην περίπτωση που κάτι διαγνωστεί θα μπορέσετε να το αντιμετωπίσετε πάρα πολύ έγκαιρα τώρα που είστε μικροί. Να ξέρεις ότι οι πιθανότητες αυτή τη στιγμή είναι με το μέρος σας προχωρά ακάθεκτη χωρίς να φοβάσαι τίποτα..

Σε ευχαριστώ πολύ.. ναι η αλήθεια δεν έχω κάνει κάποια εξέταση.. μόνο το Μάρτη είχα κάνει τα βασικά τεστ παπ και ουλτρασουντ και όλα μια χαρά.. γι’αυτο το λόγο όμως θέλω να πάω στην γιατρό..θα κλείσω το ραντεβού και εάν μέχρι απόψε δεν έρθει η ακατανόμαστη θα πάω να πιάσω ένα τεστ να το κάνω το πρωί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mt3508 εύχομαι να σου κανει την έκπληξη το τεστ και να είναι θετικό!!! ♥️♥️ Καλά το σκέφτεσαι με τις εξετάσεις κάνε μια ωραία συζήτηση με την γιατρό σου και μετά βλέπεις τι θα κάνεις!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

@Mt3508 εύχομαι να σου κανει την έκπληξη το τεστ και να είναι θετικό!!! ♥️♥️ Καλά το σκέφτεσαι με τις εξετάσεις κάνε μια ωραία συζήτηση με την γιατρό σου και μετά βλέπεις τι θα κάνεις!!! ??

Μακάρι! Θα σπάσει η καρδιά μου από το άγχος!

@lactaki πως είσαι εσύ κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.. ναι η αλήθεια δεν έχω κάνει κάποια εξέταση.. μόνο το Μάρτη είχα κάνει τα βασικά τεστ παπ και ουλτρασουντ και όλα μια χαρά.. γι’αυτο το λόγο όμως θέλω να πάω στην γιατρό..θα κλείσω το ραντεβού και εάν μέχρι απόψε δεν έρθει η ακατανόμαστη θα πάω να πιάσω ένα τεστ να το κάνω το πρωί..

@Mt3508 Καλημέρα κορίτσι!Σκέφτεσαι πολύ σωστά!Εγώ είμαι 30 και το έχω μετανιώσει που δεν ξεκίνησα προσπάθειες πιο νωρίς!Σίγουρα η ηλικία είναι με το μέρος σου!Μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.. ναι η αλήθεια δεν έχω κάνει κάποια εξέταση.. μόνο το Μάρτη είχα κάνει τα βασικά τεστ παπ και ουλτρασουντ και όλα μια χαρά.. γι’αυτο το λόγο όμως θέλω να πάω στην γιατρό..θα κλείσω το ραντεβού και εάν μέχρι απόψε δεν έρθει η ακατανόμαστη θα πάω να πιάσω ένα τεστ να το κάνω το πρωί..

Και εγώ ξεκίνησα από τα 25 και με λάθος συμβουλές έφτασα στα 28 για εντοπίσω τα θέματα που υπάρχουν.. Θεωρώ πολύ σημαντικές εξετάσεις την ΑΜΗ και τη σαλπιγγογραφία, όπως επίσης και όλες τις ορμονικές. Το ότι είσαι μικρή σε ηλικία δεν σημαίνει τίποτα εγώ αυτό κατάλαβα.. Εγώ παλεύω σχεδόν 3 χρόνια και ακόμη τίποτα και μια φίλη μου στα 35 της επιασε από τον 3ο μήνα προσπάθειας. Μετά τους 6-7 μήνες προσπαθειών θεωρώ ότι χρειάζεται να γίνει σωστή διερεύνυση σε γιατρό που ειδικεύεται σε θέματα υπογονημότητας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

@Mt3508 Καλημέρα κορίτσι!Σκέφτεσαι πολύ σωστά!Εγώ είμαι 30 και το έχω μετανιώσει που δεν ξεκίνησα προσπάθειες πιο νωρίς!Σίγουρα η ηλικία είναι με το μέρος σου!Μην αγχώνεσαι!

Σε ευχαριστώ πολύ.. Θεωρώ όμως ότι καλό θα ήταν να αρχίσω να ψάχνομαι γιατί ο καιρός περνά καμία φορά χωρίς να το καταλάβουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Και εγώ ξεκίνησα από τα 25 και με λάθος συμβουλές έφτασα στα 28 για εντοπίσω τα θέματα που υπάρχουν.. Θεωρώ πολύ σημαντικές εξετάσεις την ΑΜΗ και τη σαλπιγγογραφία, όπως επίσης και όλες τις ορμονικές. Το ότι είσαι μικρή σε ηλικία δεν σημαίνει τίποτα εγώ αυτό κατάλαβα.. Εγώ παλεύω σχεδόν 3 χρόνια και ακόμη τίποτα και μια φίλη μου στα 35 της επιασε από τον 3ο μήνα προσπάθειας. Μετά τους 6-7 μήνες προσπαθειών θεωρώ ότι χρειάζεται να γίνει σωστή διερεύνυση σε γιατρό που ειδικεύεται σε θέματα υπογονημότητας.

Σε ευχαριστώ πολύ Άντρεα μου.. η αλήθεια έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις στις οποίες έχασαν χρόνο ενώ θα μπορούσαν να είχαν εντοπίσει ένα προβλημα πιο νωρίς! Και δεν λέω εννοείται μακάρι να μην υπάρξει κάποιο θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mt3508 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Άντρεα μου.. η αλήθεια έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις στις οποίες έχασαν χρόνο ενώ θα μπορούσαν να είχαν εντοπίσει ένα προβλημα πιο νωρίς! Και δεν λέω εννοείται μακάρι να μην υπάρξει κάποιο θέμα!

Φυσικά κορίτσι μου μακάρι να μην έχετε απολύτως κανένα θέμα και να μας ανακοινωσεις σύντομα τα ευχάριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Φυσικά κορίτσι μου μακάρι να μην έχετε απολύτως κανένα θέμα και να μας ανακοινωσεις σύντομα τα ευχάριστα!!

Ευχαριστώ πολύ ? Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας προετοιμασα κ από χθες εγώ ..αδιαθετησα μίλησα με τη γιατρό. Μ έγραψε εξετάσεις ορμονολογικες να ξανά κάνω συν θηροειδη 3η μέρα.. κ έκλεισα ραντεβού 10η μέρα του κύκλου για υπέρηχο να δούμε ωορηξια. Θα πάρω κ αυτό το μήνα σερπαφαρ κ βλεπουμε... Θα μιλήσω μαζί της αυτό Μ νοιάζει για αρχή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου σας προετοιμασα κ από χθες εγώ ..αδιαθετησα μίλησα με τη γιατρό. Μ έγραψε εξετάσεις ορμονολογικες να ξανά κάνω συν θηροειδη 3η μέρα.. κ έκλεισα ραντεβού 10η μέρα του κύκλου για υπέρηχο να δούμε ωορηξια. Θα πάρω κ αυτό το μήνα σερπαφαρ κ βλεπουμε... Θα μιλήσω μαζί της αυτό Μ νοιάζει για αρχή... 

Δεν πειράζει όλα για κάποιο λόγο γινονται.. σε λίγες μέρες ακολουθώ και εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου σας προετοιμασα κ από χθες εγώ ..αδιαθετησα μίλησα με τη γιατρό. Μ έγραψε εξετάσεις ορμονολογικες να ξανά κάνω συν θηροειδη 3η μέρα.. κ έκλεισα ραντεβού 10η μέρα του κύκλου για υπέρηχο να δούμε ωορηξια. Θα πάρω κ αυτό το μήνα σερπαφαρ κ βλεπουμε... Θα μιλήσω μαζί της αυτό Μ νοιάζει για αρχή... 

Ναι κορίτσι μου ακολούθησε τις οδηγίες της και θα τα καταφέρεις!! ?? Εύχομαι η τρίτη φορά να ειναι και η τυχερή!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Δεν πειράζει όλα για κάποιο λόγο γινονται.. σε λίγες μέρες ακολουθώ και εγω

Εσύ έχεις μέρες ακομη, μην βιάζεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Mt3508 : 04/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

Titika88: 0/11

liza_pan93 : 0/11

Μαρία 89: /11

Lactaki: /11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου σας προετοιμασα κ από χθες εγώ ..αδιαθετησα μίλησα με τη γιατρό. Μ έγραψε εξετάσεις ορμονολογικες να ξανά κάνω συν θηροειδη 3η μέρα.. κ έκλεισα ραντεβού 10η μέρα του κύκλου για υπέρηχο να δούμε ωορηξια. Θα πάρω κ αυτό το μήνα σερπαφαρ κ βλεπουμε... Θα μιλήσω μαζί της αυτό Μ νοιάζει για αρχή... 

Τελεια❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...