Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Χαχα ααα έχεις κενό στο 89 μάλλον εκεί το χάσαμε ??? εεε ρε γαμωτοοο στην ώρα της κι αυτή πφφφ....παμεεε παμεεε για καλοκαιρινα μωράκια!!

Ναι ρε γαμώτο εγκλέζα πολύ με εκνεύρησε. Στεναχωρέθηκα αλλά δεν το βάζω κάτω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Βάζαμε το μ με μικρό χαχα για αυτό δε σ έβγαζε. Ακριβώς στην ώρα της λοιπόν ε?σηκω κ ξανά ξεκινα!!!!εδώ είμαστε.. 

Κάτσε ακολουθώ κ εγώ σ λίγο γιατί χλωμό το κόβω... 

Μακάρι να μην ακολουθήσεις!!! Αλλά και να γίνει ξεκινάμε πάλι δυναμικά ! Καποια στιγμη θα τα καταφέρουμε εεεε;;; ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κορίτσια και καλή εβδομάδα.. εγω περιμενω σε μια εβδομάδα ακριβώς αλλά να σας πω πονακια έχω από σήμερα .. ελπίδες δεν εκτρεφω γιατί έχασα την οωρηξια μου αλλά anyway όλα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!Καλή εβδομάδα!!!Εγώ γύρισα από ταξίδι  και περιμένω στα γενέθλια μου στις 15 στα γενέθλια μου.Βεβαια τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστερήση οπότε ακριβώς δεν ξέρω!! Εύχομαι όσες περιμένουν αυτήν την εβδομάδα να μας πουν Ευχαριστα!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Mt3508 : 04/10

lactaki:  08/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

ViKcy: 15/10

mummy5 : 20/10

Άντρεα: 23/10

Titika88: 0/11

liza_pan93 : 0/11

Μαρία 89: /11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2019 at 8:08 ΜΜ, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Είναι η απλή πραγματικότητα!Μέσα στα απλά είναι τα ωραία και συχνά το ξεχνάμε!Να είμαστε γερές και δυνατές για όλα όσα θα έρθουν!!!!Και τα μωράκια θα είναι τυχερά και ευλογημένα!

Είχα λίγες μέρες να μπω στο φόρουμ γι' αυτό και άργησα να δω και το μήνυμα σου. 

Δυστυχώς πολλές φορές μέσα στην εντονη επιθυμία μας τα ξεχνάμε αυτά! Σου εύχομαι ότι καλύτερο να έχεις στη ζωή σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια μου.. δεν ξέρω τι να σας απαντήσω.. λοιπόν οι τέσσερις τελευταίοι κύκλοι μου ήταν 27,29,29,28 ημέρες..επομένως υπολόγισα μέσω όρο 29 ημέρες και προχθές συζητούσαμε με τις κοπέλες ότι εάν είναι έτσι όντως και κάνω 20-21 μέρα ωορρηξία με βάση τα τεστ έχω μικρή ωχρινική φάση και θα πήγαινα στην γιατρό μου..

Όμως σήμερα βρίσκομαι στην 34η ημέρα (Θετικό τεστ ωορρηξίας 19η) αφού τελικά δεν αδιαθέτησα το πρωί έκανα τεστ με αρνητικό αποτέλεσμα.. επομένως απλά περιμένω να δω το θα γίνει και μόλις αποφασίσει η κυρία να έρθει να πάω στην γιατρό μου να δω τι συμβαίνει... 
Το μόνο θετικό που μπορώ να δω είναι ότι η ωχρινική φάση δεν είναι μικρή αφού σήμερα πρέπει να είμαι 14 ημέρες μετά την ωορρηξία..

Αυτά λύπαμαι εάν σας κούρασα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mt3508 είπε:

Καλό μεσημέρι κορίτσια μου.. δεν ξέρω τι να σας απαντήσω.. λοιπόν οι τέσσερις τελευταίοι κύκλοι μου ήταν 27,29,29,28 ημέρες..επομένως υπολόγισα μέσω όρο 29 ημέρες και προχθές συζητούσαμε με τις κοπέλες ότι εάν είναι έτσι όντως και κάνω 20-21 μέρα ωορρηξία με βάση τα τεστ έχω μικρή ωχρινική φάση και θα πήγαινα στην γιατρό μου..

Όμως σήμερα βρίσκομαι στην 34η ημέρα (Θετικό τεστ ωορρηξίας 19η) αφού τελικά δεν αδιαθέτησα το πρωί έκανα τεστ με αρνητικό αποτέλεσμα.. επομένως απλά περιμένω να δω το θα γίνει και μόλις αποφασίσει η κυρία να έρθει να πάω στην γιατρό μου να δω τι συμβαίνει... 
Το μόνο θετικό που μπορώ να δω είναι ότι η ωχρινική φάση δεν είναι μικρή αφού σήμερα πρέπει να είμαι 14 ημέρες μετά την ωορρηξία..

Αυτά λύπαμαι εάν σας κούρασα ?

Καλέ δεν μας κούρασες μην το λες αυτό! Εγώ προτείνω αν δεν έρθει αύριο, μεθαύριο, να κάνεις μία χοριακή γιατί καμιά φορά τα τεστ παίζουν με τα νεύρα του κόσμου απ'οτι έχω καταλάβει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλέ δεν μας κούρασες μην το λες αυτό! Εγώ προτείνω αν δεν έρθει αύριο, μεθαύριο, να κάνεις μία χοριακή γιατί καμιά φορά τα τεστ παίζουν με τα νεύρα του κόσμου απ'οτι έχω καταλάβει! 

Ναι έτσι σκέφτηκα να κάνω..σήμερα ξύπνησα από τις 6 για να κάνω και το τεστ πριν την δουλειά..δεν σας κρύβω ότι είχα αρχίσει να μπαίνω στις σκέψεις και να λέω μπας και ;; Όμως μου κόπηκαν τα φτερά πρωί πρωί με πήραν λίγο τα κλάματα σιγά σιγά να μην με ακούσει ο άντρας μου ντύθηκα και ήρθα δουλειά κυρία..έχει ο Θεός που θα πάει κάποια στιγμή θα το πετύχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι έτσι σκέφτηκα να κάνω..σήμερα ξύπνησα από τις 6 για να κάνω και το τεστ πριν την δουλειά..δεν σας κρύβω ότι είχα αρχίσει να μπαίνω στις σκέψεις και να λέω μπας και ;; Όμως μου κόπηκαν τα φτερά πρωί πρωί με πήραν λίγο τα κλάματα σιγά σιγά να μην με ακούσει ο άντρας μου ντύθηκα και ήρθα δουλειά κυρία..έχει ο Θεός που θα πάει κάποια στιγμή θα το πετύχουμε..

Ψυχραιμία κορίτσι μου!! Θα το καταφέρουμε που θα πάει!! Θα έρθει η στιγμή για όλες μας!! Όσο δεν έρχεται η κοκκινομουρα ελπίζουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Ψυχραιμία κορίτσι μου!! Θα το καταφέρουμε που θα πάει!! Θα έρθει η στιγμή για όλες μας!! Όσο δεν έρχεται η κοκκινομουρα ελπίζουμε!! 

Ναι και εγώ έτσι σκέφτομαι αλλά επειδή πρώτη φορά μου άργησε τόσες μέρες και σήμερα είδα αρνητικό σκέφτομαι ότι καλύτερα να έρθει για να ξεκινήσουμε προσπάθειες για αυτό το μήνα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι και εγώ έτσι σκέφτομαι αλλά επειδή πρώτη φορά μου άργησε τόσες μέρες και σήμερα είδα αρνητικό σκέφτομαι ότι καλύτερα να έρθει για να ξεκινήσουμε προσπάθειες για αυτό το μήνα ! 

Όλα θα γίνουν όπως πρέπει κοριτσάκι μου! Μην απογοητευεσαι! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια τι θα κάνουμε επιτέλους με όλους αυτούς τους περίεργους που μας ρωτάνε ποτέ θα κάνουμε κανένα μωράκι.. πραγματικά! Και το απίστευτο ότι μου το κάνει και μια ‘φίλη’ μου! Δεν θυμάμαι να σας πω πόσες φορές με έχει ρωτήσει..Η αλήθεια δεν έχουμε πει σε κανένα ότι ξεκινήσαμε προσπάθειες και τον Ιούλη κλείσαμε ένα χρόνο γάμου..

Και μια μέρα ως συνήθως με πιάνει στην κουβέντα και με ρωτά εσείς ποτέ υπολογίζεται να κάνετε μωράκι;; Η συνήθης απάντηση μου είναι ότι ακόμα προσπαθούμε να φτιάξουμε τις δουλειές μας διαβάσματα κλπ! Και η απάντηση που έλαβα είναι                ‘’ εντάξει δεν είμαστε όλες γεννημένες για να γίνουμε μάνες’’ πραγματικά δεν ξέρω το να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Καλό μεσημέρι κορίτσια μου.. δεν ξέρω τι να σας απαντήσω.. λοιπόν οι τέσσερις τελευταίοι κύκλοι μου ήταν 27,29,29,28 ημέρες..επομένως υπολόγισα μέσω όρο 29 ημέρες και προχθές συζητούσαμε με τις κοπέλες ότι εάν είναι έτσι όντως και κάνω 20-21 μέρα ωορρηξία με βάση τα τεστ έχω μικρή ωχρινική φάση και θα πήγαινα στην γιατρό μου..

Όμως σήμερα βρίσκομαι στην 34η ημέρα (Θετικό τεστ ωορρηξίας 19η) αφού τελικά δεν αδιαθέτησα το πρωί έκανα τεστ με αρνητικό αποτέλεσμα.. επομένως απλά περιμένω να δω το θα γίνει και μόλις αποφασίσει η κυρία να έρθει να πάω στην γιατρό μου να δω τι συμβαίνει... 
Το μόνο θετικό που μπορώ να δω είναι ότι η ωχρινική φάση δεν είναι μικρή αφού σήμερα πρέπει να είμαι 14 ημέρες μετά την ωορρηξία..

Αυτά λύπαμαι εάν σας κούρασα ?

Εντάξει καλό είναι όμως αυτό.. Δεν σου έλεγε λάθος το τεστάκι... Κ ναι να πας στο γιατρό να το σιγουρεψεις μιλάς ότι όντως σκάει... Γιατί το τεστ δείχνει την ορμόνη που αυξάνει το ωοθυλακιο, όχι όμως αν όντως σπάει με καλό τρόπο. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ρε κορίτσια τι θα κάνουμε επιτέλους με όλους αυτούς τους περίεργους που μας ρωτάνε ποτέ θα κάνουμε κανένα μωράκι.. πραγματικά! Και το απίστευτο ότι μου το κάνει και μια ‘φίλη’ μου! Δεν θυμάμαι να σας πω πόσες φορές με έχει ρωτήσει..Η αλήθεια δεν έχουμε πει σε κανένα ότι ξεκινήσαμε προσπάθειες και τον Ιούλη κλείσαμε ένα χρόνο γάμου..

Και μια μέρα ως συνήθως με πιάνει στην κουβέντα και με ρωτά εσείς ποτέ υπολογίζεται να κάνετε μωράκι;; Η συνήθης απάντηση μου είναι ότι ακόμα προσπαθούμε να φτιάξουμε τις δουλειές μας διαβάσματα κλπ! Και η απάντηση που έλαβα είναι                ‘’ εντάξει δεν είμαστε όλες γεννημένες για να γίνουμε μάνες’’ πραγματικά δεν ξέρω το να πω!

Ουυυιιιιιιιιιιι θέλω να τους βαρεσω οοοολους αυτούς ειλικρινά!! Εγώ έχω το άλλο "άντε και με έναν γιο" ελεεεεεος!!! Αυτή η φίδι εεε συγνώμη φιιιλη σου ήθελα να πω ?? σε μια παρόμοια κατάσταση της λέω ξέρεις δεν μπορώ να κάνω παιδιά παααγωσε και χλομιασε δεν ήξερε τι να πει!! Της λέω πλάκα κάνω αλλά καλό είναι να μην ρωτάς τέτοια πράγματα κανέναν γιατί δεν ξέρεις τι σταυρό κουβαλάει ο καθένας!!! 

Δεν ξέρω αλήθεια είναι τραγικός ο κόσμος!! Μην σε επηρεάζει αυτό ,την επόμενη φορά πες της ότι σε έχει ρωτήσει τόσες φορές τι περιμένει να αλλάξει η απάντηση σου από την μια μέρα στην άλλη? Όταν θα έρθει η ώρα μας να κάνουμε παιδί πες της θα το καταλάβει μιας και θα σε δει με την κοιλιά τουρλα!! Έμα Πχια με συγχισαν !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ρε κορίτσια τι θα κάνουμε επιτέλους με όλους αυτούς τους περίεργους που μας ρωτάνε ποτέ θα κάνουμε κανένα μωράκι.. πραγματικά! Και το απίστευτο ότι μου το κάνει και μια ‘φίλη’ μου! Δεν θυμάμαι να σας πω πόσες φορές με έχει ρωτήσει..Η αλήθεια δεν έχουμε πει σε κανένα ότι ξεκινήσαμε προσπάθειες και τον Ιούλη κλείσαμε ένα χρόνο γάμου..

Και μια μέρα ως συνήθως με πιάνει στην κουβέντα και με ρωτά εσείς ποτέ υπολογίζεται να κάνετε μωράκι;; Η συνήθης απάντηση μου είναι ότι ακόμα προσπαθούμε να φτιάξουμε τις δουλειές μας διαβάσματα κλπ! Και η απάντηση που έλαβα είναι                ‘’ εντάξει δεν είμαστε όλες γεννημένες για να γίνουμε μάνες’’ πραγματικά δεν ξέρω το να πω!

??????? Δεν υπάρχουν λόγια! Τρελαίνομαι όταν ακούω τέτοια και μετά από όσα μου έχουν συμβεί, ο πρώτος που θα μου πει κάτι τέτοιο θα τα ακούσει για όλους μα το Θεό! 

Να της πεις χαιρετισμούς ότι όποτε θέλεις θα κάνεις παιδί και δεν θα δώσεις αναφορά σε κανέναν! Επίσης ενημέρωσε την ότι η επόμενη που θα ρωτήσει θα είναι και η τελευταία που θα σου απευθύνει το λόγο! Ακούς εκεί δεν είμαστε όλες για να γίνουμε μάνες!!!! Για στειλτη κατά δω, έχω έτοιμα πολλά να χώσω!!! ???????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

??????? Δεν υπάρχουν λόγια! Τρελαίνομαι όταν ακούω τέτοια και μετά από όσα μου έχουν συμβεί, ο πρώτος που θα μου πει κάτι τέτοιο θα τα ακούσει για όλους μα το Θεό! 

Να της πεις χαιρετισμούς ότι όποτε θέλεις θα κάνεις παιδί και δεν θα δώσεις αναφορά σε κανέναν! Επίσης ενημέρωσε την ότι η επόμενη που θα ρωτήσει θα είναι και η τελευταία που θα σου απευθύνει το λόγο! Ακούς εκεί δεν είμαστε όλες για να γίνουμε μάνες!!!! Για στειλτη κατά δω, έχω έτοιμα πολλά να χώσω!!! ???????

 

Πραγματικά δεν της έδωσα κάποια απάντηση γιατί με έπιασε προ εκπλήξεως καθώς δεν πίστευα ότι θα μου έλεγε κάτι τέτοιο! Και μετά που το ξανασκέφτηκα είπα καλύτερα που δεν απάντησα απλά απομακρύνθηκα και την αποφεύγω με κάθε τρόπο! Έτσι πρέπει να κάνουμε με τέτοιους ανθρώπους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ρε κορίτσια τι θα κάνουμε επιτέλους με όλους αυτούς τους περίεργους που μας ρωτάνε ποτέ θα κάνουμε κανένα μωράκι.. πραγματικά! Και το απίστευτο ότι μου το κάνει και μια ‘φίλη’ μου! Δεν θυμάμαι να σας πω πόσες φορές με έχει ρωτήσει..Η αλήθεια δεν έχουμε πει σε κανένα ότι ξεκινήσαμε προσπάθειες και τον Ιούλη κλείσαμε ένα χρόνο γάμου..

Και μια μέρα ως συνήθως με πιάνει στην κουβέντα και με ρωτά εσείς ποτέ υπολογίζεται να κάνετε μωράκι;; Η συνήθης απάντηση μου είναι ότι ακόμα προσπαθούμε να φτιάξουμε τις δουλειές μας διαβάσματα κλπ! Και η απάντηση που έλαβα είναι                ‘’ εντάξει δεν είμαστε όλες γεννημένες για να γίνουμε μάνες’’ πραγματικά δεν ξέρω το να πω!

Έλεος η βλακεία είναι ανίκητη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Πραγματικά δεν της έδωσα κάποια απάντηση γιατί με έπιασε προ εκπλήξεως καθώς δεν πίστευα ότι θα μου έλεγε κάτι τέτοιο! Και μετά που το ξανασκέφτηκα είπα καλύτερα που δεν απάντησα απλά απομακρύνθηκα και την αποφεύγω με κάθε τρόπο! Έτσι πρέπει να κάνουμε με τέτοιους ανθρώπους!

Μα είναι γελοίο! Τι σκατά θέλουν πια?! Και καλά, από κάτι θείες και μεγάλες γυναίκες το καταλαβαίνω γιατί δεν σκέφτονται, ότι τους κατέβει το πετάνε! Από νέες κοπέλες όμως που γνωρίζουν πολύ καλά το τι συμβαίνει με το συγκεκριμένο θέμα δεν μπορώ να το δεχτώ! Και όπως σου είπα, ένας-μια θα τα ακούσει για όλους! ????????

Θέλει πολλή δουλειά για να καταφέρεις να μην σε επηρεάζουν τα λόγια του κόσμου... 

Εμένα με ενοχλεί να συζητάνε στη δουλειά για μωρά και εγκυμοσυνες από το πουθενά, ειδικά άνθρωποι που γνωρίζουν! Δεν θέλω να μάθω... Ας το πουν όταν θα λείπω ρε γμτ... Έγινε χτες μία φάση τέτοια και ήταν η κουμπάρα μου κιόλας που άνοιξε την κουβέντα και πραγματικά, γλίτωσε τη μπουνιά από τύχη! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Είχα λίγες μέρες να μπω στο φόρουμ γι' αυτό και άργησα να δω και το μήνυμα σου. 

Δυστυχώς πολλές φορές μέσα στην εντονη επιθυμία μας τα ξεχνάμε αυτά! Σου εύχομαι ότι καλύτερο να έχεις στη ζωή σου! 

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου!Τα καλύτερα σε όλες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Μα είναι γελοίο! Τι σκατά θέλουν πια?! Και καλά, από κάτι θείες και μεγάλες γυναίκες το καταλαβαίνω γιατί δεν σκέφτονται, ότι τους κατέβει το πετάνε! Από νέες κοπέλες όμως που γνωρίζουν πολύ καλά το τι συμβαίνει με το συγκεκριμένο θέμα δεν μπορώ να το δεχτώ! Και όπως σου είπα, ένας-μια θα τα ακούσει για όλους! ????????

Θέλει πολλή δουλειά για να καταφέρεις να μην σε επηρεάζουν τα λόγια του κόσμου... 

Εμένα με ενοχλεί να συζητάνε στη δουλειά για μωρά και εγκυμοσυνες από το πουθενά, ειδικά άνθρωποι που γνωρίζουν! Δεν θέλω να μάθω... Ας το πουν όταν θα λείπω ρε γμτ... Έγινε χτες μία φάση τέτοια και ήταν η κουμπάρα μου κιόλας που άνοιξε την κουβέντα και πραγματικά, γλίτωσε τη μπουνιά από τύχη! ??????

Εμένα πραγματικά με αφήνει αδιάφορη η κάθε  κουβέντα!!Συχνά με ρωτάνε αν είμαι έγκυος και απαντάω απλα: έφαγα!! χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...