Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Χαχχαχα εγώ πηρα 3 δεν ξέρω πότε θα κάνω ίσως κανα 2 μέρες πριν έρθει χαχα!

Ναι νομίζω άνετα μπορείς να κάνεις δύο μέρες πριν! Παντός αυτή η αναμονή δε παλεύεται έτσι!? Να βγουν τεστ που να μας λένε την επόμενη μέρα αν έγινε η σύλληψη χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Εγώ ευχοαμια να μη χρειαστείς προσπάθεια τον άλλο μήνα και να έχει είδη τρυπώσει το σποράκι περιμένεις δηλαδή στις 3 του μήνα?? 

Ναι απο σημερα εως και την τρίτη . Λένε οτι αδιαθετείς 14 εως 16 μερες μετα την ωορρηξια . Εγω ειμαι στη 14η μερα κ τπτ . Ελπιζω να μην ερθει και να ναι ευχαριστα αλλα δεν το πιστευω . Εσυ  ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι νομίζω άνετα μπορείς να κάνεις δύο μέρες πριν! Παντός αυτή η αναμονή δε παλεύεται έτσι!? Να βγουν τεστ που να μας λένε την επόμενη μέρα αν έγινε η σύλληψη χαχα

Αχ τι ωραία που θα ήταν αλήθεια!!! Εν τω μεταξύ αυτές τις μέρες δεν δουλεύω κιόλας να απασχολω το μυαλό μου!! Πφφφ....να είχαμε Ματια εκεί μέσα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Wannabeamammy είπε:

Ναι απο σημερα εως και την τρίτη . Λένε οτι αδιαθετείς 14 εως 16 μερες μετα την ωορρηξια . Εγω ειμαι στη 14η μερα κ τπτ . Ελπιζω να μην ερθει και να ναι ευχαριστα αλλα δεν το πιστευω . Εσυ  ; 

Εύχομαι να μην έρθει κ Τρίτη ή Τετάρτη να μας ξαφνιασεις ευχάριστα με ένα θετικοτο τεστακι εγώ περιμένω μέχρι 5 του μήνα! Βέβαια κρινωντας τα πονάκια σήμερα νομίζω θα μου έρθει νωρίτερα δεν θα προλάβω να χαρώ ούτε καθυστέρηση χάχα!!! Δεν ξέρω ακριβός ποτέ έκανα ωορριξια στο περίπου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Αχ τι ωραία που θα ήταν αλήθεια!!! Εν τω μεταξύ αυτές τις μέρες δεν δουλεύω κιόλας να απασχολω το μυαλό μου!! Πφφφ....να είχαμε Ματια εκεί μέσα ????

Χάχα είναι πρόβλημα αυτό όντος προσπαθείσαι να κάνεις άσχετα πράγματα  να μη σκέφτεσαι σε κατάλαβενω 1000%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Εύχομαι να μην έρθει κ Τρίτη ή Τετάρτη να μας ξαφνιασεις ευχάριστα με ένα θετικοτο τεστακι εγώ περιμένω μέχρι 5 του μήνα! Βέβαια κρινωντας τα πονάκια σήμερα νομίζω θα μου έρθει νωρίτερα δεν θα προλάβω να χαρώ ούτε καθυστέρηση χάχα!!! Δεν ξέρω ακριβός ποτέ έκανα ωορριξια στο περίπου 

Αχ αυτα τα πονακια δεν θα μπορουσαν να ήταν και ενδειξη εγκυμοσύνης  ; ε  ; η ελπιδα πεθαινει τελευταια . Καλη επιτυχία σε όλες μας κορίτσια !! Και εγω ολη μερα το σκεφτομαι ειδικα οταν μένω μόνη μου ! Μετραω μερες κ παρατηρω συμπτωματα συνεχεια αλλα .... τπτ ακόμή !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Εύχομαι να μην έρθει κ Τρίτη ή Τετάρτη να μας ξαφνιασεις ευχάριστα με ένα θετικοτο τεστακι εγώ περιμένω μέχρι 5 του μήνα! Βέβαια κρινωντας τα πονάκια σήμερα νομίζω θα μου έρθει νωρίτερα δεν θα προλάβω να χαρώ ούτε καθυστέρηση χάχα!!! Δεν ξέρω ακριβός ποτέ έκανα ωορριξια στο περίπου 

Εμενα με απασχολει και το ενδεχόμενο να μην εκανα ωορρηξια κανονική γιατι το τεστ ηταν κοκκινο αλλα οχι ιδιο με τη γραμμη ελέγχου . Επίσης την επόμενη μέρα την ιδια ωρα δεν εμφανίστηκε καθόλου γραμμή . Ουφ ! Κορίτσια πρόσφατα μετακόμισα στην καβαλα  . Γνωρίζετε κάποιο καλο γυναικολόγο  να ασχοληθεί μαζί μου   ;  θα περιμένω αλλους 2 κύκλους με τα τεστ ωορρηξιας και θα παω στο γιατρο απο Νοεμβρη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Wannabeamammy είπε:

Εμενα με απασχολει και το ενδεχόμενο να μην εκανα ωορρηξια κανονική γιατι το τεστ ηταν κοκκινο αλλα οχι ιδιο με τη γραμμη ελέγχου . Επίσης την επόμενη μέρα την ιδια ωρα δεν εμφανίστηκε καθόλου γραμμή . Ουφ ! Κορίτσια πρόσφατα μετακόμισα στην καβαλα  . Γνωρίζετε κάποιο καλο γυναικολόγο  να ασχοληθεί μαζί μου   ;  θα περιμένω αλλους 2 κύκλους με τα τεστ ωορρηξιας και θα παω στο γιατρο απο Νοεμβρη !!

Δεν έχει σημασία που δεν έγινε ίδιο με τη γραμμή ελέγχου εμένα τα τεστακι ποτέ δε γινωντουσαν σκούρα επερνα μέρα ωορριξιας τη μέρα που ήταν το πιο έντονο από όλα! 

Επίσης φυσικά και υπάρχει πιθανότητα και τις δύο φορές ένιωθα πονάκια περιόδου δεν έχει να λέει!! Επίσης Καβάλα δεν ξέρω καθόλου εγώ!!! 

Αλήθεια κορίτσια τι ηλικίες έχετε??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Δεν έχει σημασία που δεν έγινε ίδιο με τη γραμμή ελέγχου εμένα τα τεστακι ποτέ δε γινωντουσαν σκούρα επερνα μέρα ωορριξιας τη μέρα που ήταν το πιο έντονο από όλα! 

Επίσης φυσικά και υπάρχει πιθανότητα και τις δύο φορές ένιωθα πονάκια περιόδου δεν έχει να λέει!! Επίσης Καβάλα δεν ξέρω καθόλου εγώ!!! 

Αλήθεια κορίτσια τι ηλικίες έχετε??? 

Εγω ειμαι 35 και μ εχει πιασει το αγχος Μamounitsa !  Εσυ ειπες εμεινες 2 φορές έγκυος  ;  συγνωμη αλλα δεν παρακολουθω σωστα οτι γραφει ο καθενας και δε θυμαμαι . Ειμαστε  και πολλές !! Ελπιζω να λιγοστέψουμε σύντομα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Wannabeamammy είπε:

Εγω ειμαι 35 και μ εχει πιασει το αγχος Μamounitsa !  Εσυ ειπες εμεινες 2 φορές έγκυος  ;  συγνωμη αλλα δεν παρακολουθω σωστα οτι γραφει ο καθενας και δε θυμαμαι . Ειμαστε  και πολλές !! Ελπιζω να λιγοστέψουμε σύντομα !

Μη σε πιάνει άγχος το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έρθει απλά μπορεί να αργεί κ ναι το ξέρω είναι ψτχοφθορο!! Δεν σε πειραν κ τα χρόνια μη τρελαθούμε δε θυμάμαι πόσο καιρό αν έχεις πει είστε στην προσπάθεια!! Αλλά μετά το 6 μηνο καλό είναι να κάνετε κάποιες εξετάσεις! Δύο φορές εγώ ή πρώτη μου ήταν βιοχημική πήγε μεχρη 6η εβδομάδα και η άλλη δόξα το Θεό καλά έχω ένα αγοράκι 11 μηνών! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μη σε πιάνει άγχος το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έρθει απλά μπορεί να αργεί κ ναι το ξέρω είναι ψτχοφθορο!! Δεν σε πειραν κ τα χρόνια μη τρελαθούμε δε θυμάμαι πόσο καιρό αν έχεις πει είστε στην προσπάθεια!! Αλλά μετά το 6 μηνο καλό είναι να κάνετε κάποιες εξετάσεις! Δύο φορές εγώ ή πρώτη μου ήταν βιοχημική πήγε μεχρη 6η εβδομάδα και η άλλη δόξα το Θεό καλά έχω ένα αγοράκι 11 μηνών! 

Αχ τι ωραια να το χαιρεσαι !!! Κοιτα εμεις εχουμε απο τον ιανουαριο που προσπαθουμε αλλα οχι στοχευμενα γτ εχω πολυκυστικες . Μετα το 6 μηνο δλδ τον Αυγουστο πηρα τεσρ ωορρηξιας . Βασικο μειωνεκτημα εκτος απο τις πολυκυστικες μας ειναι κ το γεγονος οτι δουλευει σε αλλη πολη κ βρισκομαστε μονο σαββατοκυριακα?... τελος παντων θα δειξει . Οπως ειπα ψαχνω ενα καλο γιατρο . Κ απο Νοεμβρη που μενουμε μαζι θα μπουμε πιο καλα σε προγραμμα ελπιζω. Ανυπομωνω ομως κοριτσια ....  mamounitsa τωρα προσπαθεις για το 2ο  ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Μη σε πιάνει άγχος το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έρθει απλά μπορεί να αργεί κ ναι το ξέρω είναι ψτχοφθορο!! Δεν σε πειραν κ τα χρόνια μη τρελαθούμε δε θυμάμαι πόσο καιρό αν έχεις πει είστε στην προσπάθεια!! Αλλά μετά το 6 μηνο καλό είναι να κάνετε κάποιες εξετάσεις! Δύο φορές εγώ ή πρώτη μου ήταν βιοχημική πήγε μεχρη 6η εβδομάδα και η άλλη δόξα το Θεό καλά έχω ένα αγοράκι 11 μηνών! 

Μπραβοοοο κορίτσι γρήγορα έβαλες πλώρη για το δεύτερο ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Wannabeamammy είπε:

Εμενα με απασχολει και το ενδεχόμενο να μην εκανα ωορρηξια κανονική γιατι το τεστ ηταν κοκκινο αλλα οχι ιδιο με τη γραμμη ελέγχου . Επίσης την επόμενη μέρα την ιδια ωρα δεν εμφανίστηκε καθόλου γραμμή . Ουφ ! Κορίτσια πρόσφατα μετακόμισα στην καβαλα  . Γνωρίζετε κάποιο καλο γυναικολόγο  να ασχοληθεί μαζί μου   ;  θα περιμένω αλλους 2 κύκλους με τα τεστ ωορρηξιας και θα παω στο γιατρο απο Νοεμβρη !!

Ευτυχώς να λες που δεν εμφανίστηκε τότε θα σου έλεγα ότι είχες θέμα με την ωορρηξία τώρα όμως όχι....το πιο πιθανό είναι αν έκανες πάλι ένα τεστ σε 6 ώρες να το έβλεπες τελείως κόκκινο οπότε δεν έχει σημασία που δεν το είδες ετσι!! Άσε που παίζει ρόλο και πόσο ιδρωσες πόσο νερό ήπιες κλπ κλπ!! Περιμένουμε ακομηη!! Για Καβάλα σε ενδιαφέρει δημόσιο η ιδιωτικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Wannabeamammy είπε:

Αχ τι ωραια να το χαιρεσαι !!! Κοιτα εμεις εχουμε απο τον ιανουαριο που προσπαθουμε αλλα οχι στοχευμενα γτ εχω πολυκυστικες . Μετα το 6 μηνο δλδ τον Αυγουστο πηρα τεσρ ωορρηξιας . Βασικο μειωνεκτημα εκτος απο τις πολυκυστικες μας ειναι κ το γεγονος οτι δουλευει σε αλλη πολη κ βρισκομαστε μονο σαββατοκυριακα?... τελος παντων θα δειξει . Οπως ειπα ψαχνω ενα καλο γιατρο . Κ απο Νοεμβρη που μενουμε μαζι θα μπουμε πιο καλα σε προγραμμα ελπιζω. Ανυπομωνω ομως κοριτσια ....  mamounitsa τωρα προσπαθεις για το 2ο  ;  

Ωχ το εξ αποστάσεως είναι λίγο δύσκολο αλλά αν λες ότι από Νοέμβρη θα είναι καλύτερα ίσως τότε να είναι η τυχερή!!! 

Ναι εγώ προσπαθώ δεύτερος μήνας τώρα για το δεύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Μπραβοοοο κορίτσι γρήγορα έβαλες πλώρη για το δεύτερο ????

Εύχαριστω θεωρώ πως αν το αφήσω δεν θα θέλω μετά χάχα! Και λόγο ότι άργησε πολύ να έρθει είπα να ξεκινήσω νωρίς αυτή τη φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,

Μια απορία μόνο.. Μήπως ξέρετε πόσος καιρός πρέπει να περάσει για να ανιχνεύσει το τεστ εγκυμοσύνης την εγκυμοσύνη; Και πόσος καιρός πρέπει να περάσει για τη β- χοριακή; Δεν έχω ακόμη καθυστέρηση αλλά αγωνιώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marla8 είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Μια απορία μόνο.. Μήπως ξέρετε πόσος καιρός πρέπει να περάσει για να ανιχνεύσει το τεστ εγκυμοσύνης την εγκυμοσύνη; Και πόσος καιρός πρέπει να περάσει για τη β- χοριακή; Δεν έχω ακόμη καθυστέρηση αλλά αγωνιώ...

Καλησπερα κοριτσι μου καλύτερα είναι να το κάνεις το τεστ η τη χοριακη τη μέρα που περιμένεις περίοδο αλλά εγώ ασπουμε είχα κάνει τεστ 4 μέρες πριν και βγήκε θετικό και χοριακη 3 μέρες πριν και βγήκε 19 ποτέ περιμένεις?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου καλύτερα είναι να το κάνεις το τεστ η τη χοριακη τη μέρα που περιμένεις περίοδο αλλά εγώ ασπουμε είχα κάνει τεστ 4 μέρες πριν και βγήκε θετικό και χοριακη 3 μέρες πριν και βγήκε 19 ποτέ περιμένεις?? 

Την Τετάρτη αλλά δεν αντέχω την αναμονή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η marla8 είπε:

Την Τετάρτη αλλά δεν αντέχω την αναμονή.. 

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου καλύτερα είναι να το κάνεις το τεστ η τη χοριακη τη μέρα που περιμένεις περίοδο αλλά εγώ ασπουμε είχα κάνει τεστ 4 μέρες πριν και βγήκε θετικό και χοριακη 3 μέρες πριν και βγήκε 19 ποτέ περιμένεις?? 

Τελικά δεν άντεξα έκανα το τεστ.. Βγήκε αρνητικό.. Δεν έχω άλλες ελπίδες.. Με το καλό τον άλλο μήνα να ξαναπροσπαθησουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marla8 είπε:

 

Τελικά δεν άντεξα έκανα το τεστ.. Βγήκε αρνητικό.. Δεν έχω άλλες ελπίδες.. Με το καλό τον άλλο μήνα να ξαναπροσπαθησουμε.. 

Καλά γενικά μην απογοητεύεσαι κάτσε να έρθει η τέταρτη αν όντος υσχιει το αρνητικό αποτέλεσμα δυναμικά τον άλλο μήνα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Άλλαξα γυναικολόγο κι από εκεί που είχα «μόνο» ΣΠΩ και «μην αγχώνεστε» έχω ένα ινομιωμα πολύ κοντά στο ενδομήτριο , ένα αυτοάνοσο που πρέπει να αποκλείσω πως δεν επηρεάζει συν το ότι ο θυρεοειδής πρέπει να είναι χαμηλότερα. Αυτό που θέλω να πω είναι ψάξτε το και βρείτε γιατρό που να ασχολείται , εγώ αποκλείω το γεγονός εγκυμοσύνης δεδομένου όσων έχων να ρυθμίσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Paris27 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Άλλαξα γυναικολόγο κι από εκεί που είχα «μόνο» ΣΠΩ και «μην αγχώνεστε» έχω ένα ινομιωμα πολύ κοντά στο ενδομήτριο , ένα αυτοάνοσο που πρέπει να αποκλείσω πως δεν επηρεάζει συν το ότι ο θυρεοειδής πρέπει να είναι χαμηλότερα. Αυτό που θέλω να πω είναι ψάξτε το και βρείτε γιατρό που να ασχολείται , εγώ αποκλείω το γεγονός εγκυμοσύνης δεδομένου όσων έχων να ρυθμίσω. 

Κορίτσι μου!! Πόσο θυμώνω με κάτι τέτοια ρε συ πόσο πολύ!! Ευτυχώς άλλαξες γιατρό μόλις τα ρυθμίσεις όλα αυτά να δεις που η εγκυμοσύνη θα έρθει αμέσως!! Ο άλλος ο γιατρός ολόκληρο ινομυωμα δεν το είδε?? ??? Με το ινομυωμα θα κάνεις αφαίρεση η δεν επηρεάζει? Ο θυρεοειδής με ένα χαπακι είσαι έτοιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!! @Bebouli όντος οι μέρες όταν γενικά κάτι περιμένεις δε περνάνε με τίποτα!!!

Εγώ περιμένω την Πέμπτη αλλά δεν νομίζω ότι έχω καμία πιθανότητα μιας και όχι μόνο έχω πονάκια περιόδου που συνεχίζονται έχω και κάτι υγρά τα οποία τα έχω πάντα πριν από κάθε περίοδο!!!! Αλλλλαααα δεν πτοούμαι μιας και κάθε μήνα έχουμε 25% μόνο πιθανότητες!! Θα έρθει όπως Κι να έχει κάποια στιγμή θα έρθει!!!!! Είναι κανένα κορίτσι συν αναμονή σήμερα αύριο!! Δεν θυμάμαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλι μου πίνω ήδη χάπι για τον θυροειδη αλλά δεν μου φτάνει πρέπει να αυξήσω δόση! Για το ινομυωμα θα έρθω Ελλάδα τον Δεκέμβρη κι αν είναι αυτό π φταίει θα τ αφαιρέσω , νιώθω σαν να έχω φάει απανωτές σφαλιάρες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...