Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• κορίτσια μου τι κάνετε;; διαβάζω τα κατορθώματα των μωρών σας και με μερικές ταυτίζομαι... εδώ και μια βδομάδα αποκτήσαμε και εμείς θέμα με τον ύπνο... Ενώ ήταν ένα μωράκι που κοιμόταν καθώς θηλαζε και την έβαζα στο κρεβατάκι της μέχρι τον επόμενο θηλασμό (4ωρο συνήθως) που την έπαιρνα στο κρεβάτι μας και θηλαζε και κοιμόμασταν ήσυχα και ωραία. Τώρα η σουσουραδα θέλει να κοιμάται πάνω μας στην κούνια έτσι και την βάλω ξυπνάει σε 5 λεπτά και ξανά από την αρχή... οπότε την παίρνω στο κρεβάτι μας από την αρχή και όλη νύχτα θηλάζει ασταμάτητα.. Δεν είναι θέμα πείνας όσο νομίζω παρηγοριάς.. Από την Πέμπτη ξεκίνησε και έντονη γκρίνια οπότε νομίζω ότι μάλλον ετοιμαζόμαστε για τα επάνω δόντια να βγουν. πάνω που είχαμε ηρεμισει βουρ ξανά... 😩😩😩
    • Έτσι υπολογίζουν και στο δικό μου κέντρο. 14 μέρες μετά την ωοληψια στο φρέσκο κύκλο. Που σημαίνει μετά την ΕΤ: 11 μέρες για έμβρυα 3 ημερών και 9 ημέρες για βλαστοκυστες.  @marakipap αν δεν εχεις θεμα με τις σαλπιγγες θεωρώ ότι είναι απειροελάχιστη η πιθανότητα για εξωμήτριο που θα ήταν και το χειρότερο σενάριο.  Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι η καλύτερη τιμή για να ξεκινήσεις αλλά υπάρχει ισχυρό ενδεχόμενο να προχωρήσει καλά. Σου το εύχομαι κορίτσι μου!
    • Εγώ είμαι στην 35η εβδομάδα (ΠΗΤ 15/8) οπότε είμαι από τις τελευταίες. Ελπίζω αρχές Αυγούστου να έρθει η μικρή και να μην πάρει όλο τον μήνα. Βέβαια δεν τα έχω όλα έτοιμα οπότε ελπίζω να μην βρεθώ προ εκπλήξεων. 
    • Και εγω το ιδιο ειμαι 37 εβδομαδων, εν αναμονη!!! Ουτε ιχνος πονου!! Κατι ψιλοενοχλησεις που κουνιεται λιγακι και το πρηξιμο στα ποδια!!! Και μενα με πιανει φοβος @Angelina85 και ανυπομονησία και ολα!!! Αλλα ειμαι αισιόδοξη να εισαι και εσυ! ❤️❤️ Σε λιγο θα τα εχουμε και εμεις αγκαλιτσα! 
    • Καλησπέρα σας!!! Σήμερα μπήκα στην 8η εβδομάδα και σαν συμπτώματα εγώ έχω ναυτιες και ζαλάδες. Το μόνο που με ηρεμεί είναι να τρώω και ιδιαίτερα κασέρι. Μιλάμε για πολύ τυρί...χιχι
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...