Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νεα στην παρεα. Προσπαθειες απο Χριστουγεννα.


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.

Ειμαι καινουργια στην παρεα σας. Ειμαι 29 ετων, παντρεμενη απο τον Σεπτεμβρη του 2018 (αν και ειμαι μαζι με τον αντρα μου απο το 2008). Εμεις ξεκινησαμε να εχουμε ελευθερες επαφες απο τα Χριστουγεννα. Ουτε τεστ ωορρηξιας, ουτε υπολογισμος γονιμων ημερων, ουτε τιποτα απολυτως. Απλως καναμε ελευθερο ερωτα. Επειδη ομως δεν ειχαμε καποιο αποτελεσμα τοσο καιρο, σε αυτον τον κυκλο εκανα τεστ ωορρηξιας της hometest.  Τελευταια περιοδος: 23/7, Θετικο τεστ ωορρηξιας: 9/8, Κυκλος: 26-29 ημερες. Ηρθαμε σε επαφη 9, 10 και 11 του μηνα! Τωρα περιμενω απλα να ΜΗΝ μου ερθει περιοδος, την οποια ΔΕΝ περιμενω  20/8.

Μεσα σε ολα, θα ηθελα να αναφερω οτι ολο το 2018 ηταν ενα πολυ ψυχοφθορο ετος για εμενα. Η μονη χαρα που ειχαμε, ηταν ο γαμος μας. Αρχες του χρονου μαθαμε οτι νοσει ο αδερφος του μπαμπα μου (65 ετων) και τον χασαμε Ιουνιο του 2018. Σεπτεμβριο παντρευτηκαμε και αρχες Οκτωβριου εχασα τον πατερα μου ετσι ξαφνικα απο την ιδια ομως αρρωστια (63 ετων), μεσα σε 20 μερες εφυγε. Ακομα δεν το εχω ξεπερασει. Του ειχα και μου ειχε τρελη αδυναμια! Οποτε καθησυχαζω τον εαυτο μου λιγακι, λεγοντας πως δεν ειμαι ισως ακομα σε ψυχολογικη κατασταση να φιλοξενησω μια ψυχουλα μεσα μου.

Μεχρι στιγμης, δεν εχω τιποτα ενδιαφερον να αναφερω ως συμπτωματα, εκτος απο τσιμπηματα χαμηλα που δεν ειναι σε ενα συγκεκριμενο μερος...! Ελπιζω να τα λεμε συχνα με καλα αποτελεσματα σε ολες μας! ?

Υ.Γ πως μπορω να βαλω φωτογραφια του τεστ ωορρηξιας ας πουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες!! Αν θετικό τεστ ωορρηξίας είχες 9/08 η περίοδος είναι να έρθει 23/08 μην απογοητευτεις δηλ αν κάνεις τεστ νωρίτερα!! Οι επαφές σου είναι οκ οπότε περιμένουμε μακάρι τα θετικά σου νέα!!! Όσο για τα υπόλοιπα να παίρνεις δύναμη να σηκωθείς στα πόδια σου να αποκτήσεις το θαυματακι σου να σου δώσει μεγάλη χαρά και θα δεις πραγματικά πόση αγάπη είχες και δεν το ήξερες ποοοση δύναμη έχουμε μέσα μας!! Φωτό ανεβάζεις εδώ όταν πας να σχολιάσεις που σου λέει κλικ για να επιλέξετε αρχεία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Καλώς ήρθες!! Αν θετικό τεστ ωορρηξίας είχες 9/08 η περίοδος είναι να έρθει 23/08 μην απογοητευτεις δηλ αν κάνεις τεστ νωρίτερα!! Οι επαφές σου είναι οκ οπότε περιμένουμε μακάρι τα θετικά σου νέα!!! Όσο για τα υπόλοιπα να παίρνεις δύναμη να σηκωθείς στα πόδια σου να αποκτήσεις το θαυματακι σου να σου δώσει μεγάλη χαρά και θα δεις πραγματικά πόση αγάπη είχες και δεν το ήξερες ποοοση δύναμη έχουμε μέσα μας!! Φωτό ανεβάζεις εδώ όταν πας να σχολιάσεις που σου λέει κλικ για να επιλέξετε αρχεία!! 

Ευχαριστω και μακαρι....!! Δεν βλεπω πουθενα την επιλογη που μου λες, αλλα επειδη ειμαι στη δουλεια τωρα, θα το κοιταξω το βραδακι στο σπιτι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Ευχαριστω και μακαρι....!! Δεν βλεπω πουθενα την επιλογη που μου λες, αλλα επειδη ειμαι στη δουλεια τωρα, θα το κοιταξω το βραδακι στο σπιτι. ?

Οοοκκκ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η anna90 είπε:

....κι ομως δεν βρισκω κατι σαν αυτο που μου ειπες. Μηπως επειδη ειμαι νεο μελος;;; 

Καλημέρα. Ναι κορίτσι μου για αυτό.. όταν είσαι νέο μέλος δε σ αφήνει αμέσως.. πρέπει να  γράψεις κάποιες φορές 10 αν θυμαμαι καλά κ μετά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα ευχαριστω για τη διευκρυνιση!!! ? Εγω ακομα εδω με την αναμονη και το λογικο αγχος!! 5 μερες μεχρι την περιοδο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....και ναι τωρα μπορω να βαλω φωτο!! Ανεβαζω το θετικο τεστ ωορρηξιας. Οι φωτος ειναι απο 7/8 που ξεκινησε να αχνοφαινεται η γραμμη (αρνητικο δλδ), μεχρις τις 9/8 που ειδα το πολυποθητο θετικο τεστ ωορρηξιας. 

pixlr_20190810012953702.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ηρθε περιοδος κοριτσια χθες βραδυ που ημουν σε ενα γλεντι γαμου.... ?? Ηρθε και νωριτερα. Εκανα αργα ωορρηξια και μου ηρθε νωρις περιοδος...τι φαση; Ισως ετυχε λογω διακοπων και μπανια στη θαλασσα και πολυυυυ ζεστης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Μου ηρθε περιοδος κοριτσια χθες βραδυ που ημουν σε ενα γλεντι γαμου.... ?? Ηρθε και νωριτερα. Εκανα αργα ωορρηξια και μου ηρθε νωρις περιοδος...τι φαση; Ισως ετυχε λογω διακοπων και μπανια στη θαλασσα και πολυυυυ ζεστης....

Τόσο νωρίς??δλδ με βάση τα τεστ έκανες ωορηξια στις 10 Αυγούστου πες... Κ 16 αδιαθετησες?? Ε πως γίνεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Μου ηρθε περιοδος κοριτσια χθες βραδυ που ημουν σε ενα γλεντι γαμου.... ?? Ηρθε και νωριτερα. Εκανα αργα ωορρηξια και μου ηρθε νωρις περιοδος...τι φαση; Ισως ετυχε λογω διακοπων και μπανια στη θαλασσα και πολυυυυ ζεστης....

Γεια σου @anna90Είσαι σίγουρη ότι είναι περίοδος αυτό που έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα ολα τα συμπτωματα, φαινεται για κανονικη περιοδος. Οντως με βαση το τετσ ωορρηξιας, η περιοδος ηρθε πολυ νωρις, αλλα καποιες φορες ο κυκλος μπορει να αλλαξει για δικους του λογους, ετσι δεν ειναι; 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soulful είπε:

Γεια σου @anna90Είσαι σίγουρη ότι είναι περίοδος αυτό που έχεις;

 

....τι αλλο θα επρεπε να σκεφτω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Ειχα ολα τα συμπτωματα, φαινεται για κανονικη περιοδος. Οντως με βαση το τετσ ωορρηξιας, η περιοδος ηρθε πολυ νωρις, αλλα καποιες φορες ο κυκλος μπορει να αλλαξει για δικους του λογους, ετσι δεν ειναι; 

 

....τι αλλο θα επρεπε να σκεφτω;;

Αν ήταν λίγο θα σου έλεγα καμία εμφυτεύση αλλά λες ότι είναι κανονικη ροη.Μου έχει συμβεί κ εμένα.Δυο γιατρούς που είχα ρωτήσει κανεις δε μου έδωσε σαφη απάντηση.Μπορει όντως να αλλάζει ο κύκλος,μπορεί να είναι κάτι ορμονικό,μπορεί να έκανες ανοωρρηκτικο κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλοκαίρι το εχω πάθει κ γω 2-3 φορές! Μιλαμε για 10 μέρες νωρίτερα κ μου χαλαγε τις διακοπές! Ακου τι συσχετισμό είχα κάνει. Αν έκανα τα πρώτα 2-3 μπάνια στη θάλασσα στη δεύτερη φάση του κύκλου κάτι γίνονταν με το κρύο (;) νερό κ αδιαθετουσα. Αν τα έκανα πχ αμέσως μετά την περίοδο (όπως φέτος) συνήθιζα κ μετά δεν με επηρέαζε! Αυτό βέβαια το τσίμπησα τώρα που εχω καταλάβει τον κύκλο μου, παλιά το θεωρούσα τυχαίο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια καλοκαίρι το εχω πάθει κ γω 2-3 φορές! Μιλαμε για 10 μέρες νωρίτερα κ μου χαλαγε τις διακοπές! Ακου τι συσχετισμό είχα κάνει. Αν έκανα τα πρώτα 2-3 μπάνια στη θάλασσα στη δεύτερη φάση του κύκλου κάτι γίνονταν με το κρύο (;) νερό κ αδιαθετουσα. Αν τα έκανα πχ αμέσως μετά την περίοδο (όπως φέτος) συνήθιζα κ μετά δεν με επηρέαζε! Αυτό βέβαια το τσίμπησα τώρα που εχω καταλάβει τον κύκλο μου, παλιά το θεωρούσα τυχαίο! 

Σιγουρα κατι γινεται με τη ζεστη, το νερο, το κολυμπι ισως που δεν το εχουμε στην καθημερινοτητα μας. Παντως αυτος ο κυκλος παει, εφυγε και παμε δυνατα για τον επομενο. Σε αυτον τον μηνα λεω να εφαρμοσω το σχεδιο μερα παρα μερα (εαν μπορουμε να συντονιστουμε με τα ωραρια μας) ???? Θα τον ξεπατωσω τον καημενουλη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....παντως βρε κοριτσια, η περιοδος μου αυτη τη φορα ειναι ο,τι να 'ναι!! Τρεις μερες ειχα κανονικη ροη....μετα σχεδον τιποτα για μια μερα...μετα μιση μερα λιγο αιμα...και τωρα μονο κατι ελαχιστα καφε. Εμενα κανονικα μου κραταει 5 μερες κανονικη ροη και την 6η μερα καφε.... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...