Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνοι περιοδου αλλά τίποτα....


Popaki21

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clementina είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @PAPA EVA! εμένα πάντα με "βολευε" να περιμένω την καθυστ'ερηση.. γιατί αλλίως αγχωνομαι ... αλλά ρε σεις πως εχουν προηχθεί τα τεστ!! ακου μεχρι και 6 μερες πριν!!! ?

Καλα ναι, ποτε δεν εχω παρει να κανω! Γιατι ειμαι υπερ της καθυστερησης κ δεν θελω να απαγοητευτω... Απλα προληπτικα λεω μηπως το κανω για να προσεχω γενικα στις διακοπες κ να μην πιω αλκοολ κλπ. !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλα ναι, ποτε δεν εχω παρει να κανω! Γιατι ειμαι υπερ της καθυστερησης κ δεν θελω να απαγοητευτω... Απλα προληπτικα λεω μηπως το κανω για να προσεχω γενικα στις διακοπες κ να μην πιω αλκοολ κλπ. !

Ασε κι εγω ηπια 2 μπιρες χθες!!! αλλα ρωτησα και γυναικολόγο και μου ειχε πει οτι αρκει να μην το παρακάνεις δηλ 1-2 κρασακια την εβδομαδα δεν βλαπτουν. καλυτερα βεβαια καθόλου.. και οταν μεινεις εγγυος εννοειται καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clementina είπε:

Ασε κι εγω ηπια 2 μπιρες χθες!!! αλλα ρωτησα και γυναικολόγο και μου ειχε πει οτι αρκει να μην το παρακάνεις δηλ 1-2 κρασακια την εβδομαδα δεν βλαπτουν. καλυτερα βεβαια καθόλου.. και οταν μεινεις εγγυος εννοειται καθολου!

Εε ναι κ επειδη θα ειμαστε με παρεα που γενικα πινουμε  στις διακοπες, δεν θελω να το ρισκαρω!  Ναι 1 κρασακι κανει! μου το ειχε πει κ μια φιλη μου που ηταν εγκυος κ της το ειχε επιτρψει η γιατρος της. 

Εσυ να προσεχεις κ ολα καλα θα πανε! Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PAPA EVA είπε:

Εε ναι κ επειδη θα ειμαστε με παρεα που γενικα πινουμε  στις διακοπες, δεν θελω να το ρισκαρω!  Ναι 1 κρασακι κανει! μου το ειχε πει κ μια φιλη μου που ηταν εγκυος κ της το ειχε επιτρψει η γιατρος της. 

Εσυ να προσεχεις κ ολα καλα θα πανε! Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! 

Καλες διακοπες σου ευχομαι και γρήγορα τα ευχάριστα!! στελνω θετική ενεργεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clementina είπε:

Καλες διακοπες σου ευχομαι και γρήγορα τα ευχάριστα!! στελνω θετική ενεργεια!!!!

Σ ευχαριστω πολυ!!!! Μακαρι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλες και ελπίζω να έχετε ένα καλό Φθινόπωρο..

Πήγαμε εχθές για το δευτερο υπερηχο (early scan) στις 8 εβδομάδες και 4 ημέρες που ήμουν και δυστυχώς δεν φάνηκε η καρδιά του εμβρύου να χτυπάει! 

Τ'ωρα σε λίγες ώρες θα επισκευτώ τον γενικό γιατρό για να μου πει τι θα πρεπει να κανω.. τόσο περιεργο δεν εχω ουτε αιμοραγία ουτε πόνους.. παρόλα αυτά το έμβρυο 'εχει πεθάνει.. 

 

ειμαι πολύ στεναχωρημένη και δεν με χωράει το σπίτι, τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

Καλημέρα σε όλες και ελπίζω να έχετε ένα καλό Φθινόπωρο..

Πήγαμε εχθές για το δευτερο υπερηχο (early scan) στις 8 εβδομάδες και 4 ημέρες που ήμουν και δυστυχώς δεν φάνηκε η καρδιά του εμβρύου να χτυπάει! 

Τ'ωρα σε λίγες ώρες θα επισκευτώ τον γενικό γιατρό για να μου πει τι θα πρεπει να κανω.. τόσο περιεργο δεν εχω ουτε αιμοραγία ουτε πόνους.. παρόλα αυτά το έμβρυο 'εχει πεθάνει.. 

 

ειμαι πολύ στεναχωρημένη και δεν με χωράει το σπίτι, τίποτα..

Λυπάμαι πολύ. 
Έχασα το παιδί μου στις 30 εβδομάδες, και αυτόν τον τελευταίο υπέρηχο δεν θα τον ξεχάσω ποτέ...
Οι επόμενες ώρες και μέρες θα περάσουν βασανιστικά αλλά μηχανικά. Το δύσκολο θα έρθει μετά.... 
Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς για να κλάψεις. Δεν θα σου πω τα συνηθισμένα, εγώ τα άκουγα και έβραζα μέσα μου.
Λυπάμαι... Πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clementina είπε:

Καλημέρα σε όλες και ελπίζω να έχετε ένα καλό Φθινόπωρο..

Πήγαμε εχθές για το δευτερο υπερηχο (early scan) στις 8 εβδομάδες και 4 ημέρες που ήμουν και δυστυχώς δεν φάνηκε η καρδιά του εμβρύου να χτυπάει! 

Τ'ωρα σε λίγες ώρες θα επισκευτώ τον γενικό γιατρό για να μου πει τι θα πρεπει να κανω.. τόσο περιεργο δεν εχω ουτε αιμοραγία ουτε πόνους.. παρόλα αυτά το έμβρυο 'εχει πεθάνει.. 

 

ειμαι πολύ στεναχωρημένη και δεν με χωράει το σπίτι, τίποτα..

Κοριτσι μου δεν εχω λογια, λυπαμαι παρα πολυ...δεν εχω μεινει εγκυος ποτε, δεν ξερω πως ειναι να χανεις μωρακι, μπορω μονο να το φανταστω και ο πονος προφανως ειναι μεγαλος...μοιρασου το με κοπελες που το περασαν, πιστευω θα σε βοηθησουν να παρεις μια ανασουλα και να σταθεις στα ποδια σου, να δυναμωσεις και να προσπαθησεις ξανα με αισιο αποτελεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 11/9/2019 at 9:48 ΠΜ, ο/η Clementina είπε:

Καλημέρα σε όλες και ελπίζω να έχετε ένα καλό Φθινόπωρο..

Πήγαμε εχθές για το δευτερο υπερηχο (early scan) στις 8 εβδομάδες και 4 ημέρες που ήμουν και δυστυχώς δεν φάνηκε η καρδιά του εμβρύου να χτυπάει! 

Τ'ωρα σε λίγες ώρες θα επισκευτώ τον γενικό γιατρό για να μου πει τι θα πρεπει να κανω.. τόσο περιεργο δεν εχω ουτε αιμοραγία ουτε πόνους.. παρόλα αυτά το έμβρυο 'εχει πεθάνει.. 

 

ειμαι πολύ στεναχωρημένη και δεν με χωράει το σπίτι, τίποτα..

krima pou sunebh auto. 

Mia erwthsh, pws hsoun 8 bdomades kai 4 hmerwn afou 10 aygoustou eixes kanei to test egkumosunhs... sou eipe o giatros pote emeis egkuos akribws?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JohannaMak είπε:

krima pou sunebh auto. 

Mia erwthsh, pws hsoun 8 bdomades kai 4 hmerwn afou 10 aygoustou eixes kanei to test egkumosunhs... sou eipe o giatros pote emeis egkuos akribws?

καλησπέρα, 

ήμουν 8 εβδομάδες και 4 ημερών διότι έχω κύκλο 25 ημερών και βάσει τελευταίας περιόδου όταν έκανα το τεστ ήμουν 4 εβδομάδων και 2 ημερών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...