Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βλαστοκύστς 6 ημερών


angrybird83

Recommended Posts

Οι ορμόνες σου είναι άψογες! Φυσικά και να ξαναπροσπαθησεις και θα πετύχει! Μόνο δεν ξέρω αν πρέπει να περάσει ένα διάστημα από τη γέννα για να επανέλθει ο κύκλος σου για νέα διέγερση. Από την καισαρική σίγουρα ένα 6μηνο θέλουν πριν προχωρήσεις σε νέα εγκυμοσυνη. Το ίδιο πρωτόκολλο μας είχαν την 1η φορά. Με 175 μονάδες ξεκίνησα αλλά έπαθα υπερδιέγερση. Τη 2η φορά ξεκινησα με 150 και έπεσα στο 100. Οι περισσότερες πάντως 200-300 μονάδες κάνουν και όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Οι ορμόνες σου είναι άψογες! Φυσικά και να ξαναπροσπαθησεις και θα πετύχει! Μόνο δεν ξέρω αν πρέπει να περάσει ένα διάστημα από τη γέννα για να επανέλθει ο κύκλος σου για νέα διέγερση. Από την καισαρική σίγουρα ένα 6μηνο θέλουν πριν προχωρήσεις σε νέα εγκυμοσυνη. Το ίδιο πρωτόκολλο μας είχαν την 1η φορά. Με 175 μονάδες ξεκίνησα αλλά έπαθα υπερδιέγερση. Τη 2η φορά ξεκινησα με 150 και έπεσα στο 100. Οι περισσότερες πάντως 200-300 μονάδες κάνουν και όλα καλά

Εχω 1 ακομα βλαστοκυστη στην καταψυξη,αλλα δεν εχω πολλες ελπιδες..θα τη βαλω και μετα θα δω,αλλα ξερω οτι οι πιθανοτητες ειναι μικρες.Τοσο πολυ σε πειραξε,ε?Τι fsh και AMH ειχες τοτε?Θελω να πω,για να αντεδρασε ετσι ο οργανισμος σου σε αυτη τη δοση,θα ηταν η μια μικρη και η αλλη πολυ μεγαλη!

Διεγερση μπορεις να κανεις και νωριτερα και να τα καταψυξεις,ωστε να αρχισεις τις εμβρυομεταφορες μετα το 6μηνο ή οποτε θες τελος παντων. Απλα ειναι λιγο και το οικονομικο στη μεση γιατι τα λεφτα ειναι αρκετουτσικα..να ηταν 1000-1500 ευρω θα την ειχα κανει χτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η angrybird83 είπε:

Εχω 1 ακομα βλαστοκυστη στην καταψυξη,αλλα δεν εχω πολλες ελπιδες..θα τη βαλω και μετα θα δω,αλλα ξερω οτι οι πιθανοτητες ειναι μικρες.Τοσο πολυ σε πειραξε,ε?Τι fsh και AMH ειχες τοτε?Θελω να πω,για να αντεδρασε ετσι ο οργανισμος σου σε αυτη τη δοση,θα ηταν η μια μικρη και η αλλη πολυ μεγαλη!

Διεγερση μπορεις να κανεις και νωριτερα και να τα καταψυξεις,ωστε να αρχισεις τις εμβρυομεταφορες μετα το 6μηνο ή οποτε θες τελος παντων. Απλα ειναι λιγο και το οικονομικο στη μεση γιατι τα λεφτα ειναι αρκετουτσικα..να ηταν 1000-1500 ευρω θα την ειχα κανει χτες.

Είχα AMH γύρω στο 3 και FSH νομίζω 6. Μονο μια φορά είχα κάνει εξέταση πριν την πρώτη εξωσωματικη, μπορεί να αλλάζουν λίγο σε κάθε κύκλο. Αφού έχεις ήδη μια στην κατάψυξη μπορείς να πάρεις άλλο ένα ωάριο του φυσικού κύκλου και να βάλεις 2. Νομίζω έχεις πολύ καλές πιθανότητες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο Μητέρα είχα πάει εγώ στον Παρτσινέβελο. Άκου λέει δεν έχεις πιθανότητες. Μια χαρά είσαι. Πολύ καλές είναι οι ορμόνες. Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά πρώτα από όλα. Και αν δεν κάτσει αυτό θα κάνεις και ξανά και θα πας τέλεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...