Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμάτωμα η κάτι άλλο μέσα στον σάκο;


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.  Είπα να ανοίξω ένα καινούριο θέμα μήπως βρω κοπέλεςπου μπορεί να τους έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ...Λοιπόν σήμερα πήγα για να ακούσουμε καρδούλα...ευτυχώς όλα καλά το μωρό μεγαλώνει είμαι 6 εβδομάδων και 4 ημερών. . 

Υπάρχει όμως ένα θέμα...Λοιπόν κολλημένο στον σακο υπάρχει σαν μια μπάλα το οποίο δεν ξέρουμε τι είναι δεν ακουμπάει το μωρό.. το καλό είναι ότι μου είπε ο γιατρός ότι δεν έχει αγγεία και δεν αιματονετεοπότε δεν είναι κάτι κακο...Και ρωτώ εγώ τι μπορεί να είναι αυτό; 

Σε μια εβδομάδα θα πάμε να ξανά δούμε εμείς δεν θέλουμε αυτό να μεγαλώσει διότι αν μεγαλώσει θα επηρεάσει το μωρό και θα πρέπει να διακόψουμε την κύηση.   Ειμαι να σκάσω θα ανεβάσω φωτο να δείτε.. Αυτό το εξογκομα που θα δείτε στην φωτο δεν είναι προφανώς το μωρό 

20190802_182238.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι! με το καλό καταρχην! 

Φίλη μου ειχε το ίδιο... το θέμα ειναι πως εξελίσσεται, αν μεγαλώνει δλδ. Το δικό της ΕΥΤΥΧΩΣ στον 7ο σταμάτησε να αναπτύσσεται κ όλα πήγαν καλά. Γέννησε φυσιολογικά απλά της έκαναν πρόκληση στην 38η εβδομάδα κ δεν άφησαν ως τέλος μην ξαφνικά αλλάξει μέγεθος. Απλά πήγαινε στο γιατρό κάθε εβδομάδα τους τελευταίους 3 μήνες για να το βλέπουν συνεχώς. Το έστειλαν κ για βιοψία τπτ δεν ήταν... Σου εύχομαι να γίνει το ίδιο κ με σένα! Σου στέλνω όλες μου τις ευχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποτι μου είπε ο γιατρός μου λέγετε chorionic pan και είναι εξαιρετικά σπάνιο ούτε εκείνος δεν το ήξερε καλά καλά αλλά προώθησε τις φωτογραφίες με κάποια άτομα που συνεργάζεται ...Και εμένα νου είπε κάθε εβδομάδα να πηγαίνω και θέλουμε είτε να μείνει έτσι είτε να πέσει...μου είπε ότι πριν τον 3ο μήνα θα έχουμε μάθει την εξέλιξη του.. Η αγωνία νε τρώει...Η αλήθεια είναι νε καθησύχασες λίγο με αυτό που μου είπες...ελπίζωνα πάμε όλα καλά 

Σε ευχαριστώ πολύ  :)

εμένα μου είπε ότι μετά τον 3ο ούτε θα μπορεί να μεγαλώσει ούτε τίποτα δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να είναι τώρα μικρο και στον 5ο μήνα να γίνει τεράστιο...οπότε περιμένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mariam123 είπε:

Αποτι μου είπε ο γιατρός μου λέγετε chorionic pan και είναι εξαιρετικά σπάνιο ούτε εκείνος δεν το ήξερε καλά καλά αλλά προώθησε τις φωτογραφίες με κάποια άτομα που συνεργάζεται ...Και εμένα νου είπε κάθε εβδομάδα να πηγαίνω και θέλουμε είτε να μείνει έτσι είτε να πέσει...μου είπε ότι πριν τον 3ο μήνα θα έχουμε μάθει την εξέλιξη του.. Η αγωνία νε τρώει...Η αλήθεια είναι νε καθησύχασες λίγο με αυτό που μου είπες...ελπίζωνα πάμε όλα καλά 

Σε ευχαριστώ πολύ  :)

εμένα μου είπε ότι μετά τον 3ο ούτε θα μπορεί να μεγαλώσει ούτε τίποτα δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να είναι τώρα μικρο και στον 5ο μήνα να γίνει τεράστιο...οπότε περιμένω 

Ίσως τοτε δεν είναι η ίδια περίπτωση γιατί το δικό της μπορούσε να μεγαλώσει ανα πασα στιγμή κ μάλιστα είχε αύξηση τον 6ο αλλα μετά τπτ κ ολα πήγαν τέλεια! Εσένα ακούγεται καλύτερο εφόσον από τον 3ο θα σταματήσει :-)

Εύχομαι με ενα πόνο! Θα δεις όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ίσως τοτε δεν είναι η ίδια περίπτωση γιατί το δικό της μπορούσε να μεγαλώσει ανα πασα στιγμή κ μάλιστα είχε αύξηση τον 6ο αλλα μετά τπτ κ ολα πήγαν τέλεια! Εσένα ακούγεται καλύτερο εφόσον από τον 3ο θα σταματήσει :-)

Εύχομαι με ενα πόνο! Θα δεις όλα καλά θα πάνε!

Μακάρι σε ευχαριστώ πολύ  :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2019 at 12:52 ΠΜ, ο/η Mariam123 είπε:

Μακάρι σε ευχαριστώ πολύ  :)

Εμένα τώρα αυτό γτ μου θύμισε κύστη;;; Για πάνε λιγάκι και σε εναν άλλο γιατρό έτσι για μια δεύτερη γνώμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...