Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξοσωματικη μετα τα 45


Σανδυ

Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

@jazz σε τι φάση βρίσκεσαι κορίτσι μου;;; @sansa???

Τι κάνεις κορίτσι μου;;; Εγώ μετά την 4η αποτυχία είμαι σε αναμονή για δοτρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Τι κάνεις κορίτσι μου;;; Εγώ μετά την 4η αποτυχία είμαι σε αναμονή για δοτρια..

Πολύ καλά θα κάνεις κορίτσι μου. Εύχομαι να μην είναι  μεγάλη η αναμονή. Και να δεις αυτή τη φορά θα πετύχει!!!

Σου στέλνω φιλιά και όλες τις ευχές μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Τι κάνεις κορίτσι μου;;; Εγώ μετά την 4η αποτυχία είμαι σε αναμονή για δοτρια..

Θυμάμαι μαζί ξεκινήσαμε τις διέγερσεις...αν θυμάμαι πηγε καλα η τριτη διεγερση...εκανες ετ τοτε;;; τί έγινε στην 4η διεγερση κ αποφάσισες τα δανεικά;;; καλη επιτυχία βέβαια να έχεις....

Εγω είμαι τωρα σε ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η jazz είπε:

Τι κάνεις κορίτσι μου;;; Εγώ μετά την 4η αποτυχία είμαι σε αναμονή για δοτρια..

Μπράβο ρε κορίτσι!Πολύ καλά κάνεις!  Όλα θα πάνε καλά! Εύχομαι γρήγορα μια μεγάλη  χοριακή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι!Πολύ καλά κάνεις!  Όλα θα πάνε καλά! Εύχομαι γρήγορα μια μεγάλη  χοριακή!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Εσύ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Πολύ καλά θα κάνεις κορίτσι μου. Εύχομαι να μην είναι  μεγάλη η αναμονή. Και να δεις αυτή τη φορά θα πετύχει!!!

Σου στέλνω φιλιά και όλες τις ευχές μου!!!

Γλυκό μου!!! Ευχαριστώ πολύ!!! Στείλε μωρουδιλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Εσύ?????

Εγώ μετά από μεγάλη  προσπάθεια να μαζέψω  2 έμβρυα, έκανα συνολικά 8 ωοληψιες και μου πήρε ένα χρόνο και.. Τα έβαλα και εμεινα  έγκυος..

Είμαι  πολύ αρχή όμως.. 8 εβδομάδων. Ακούσαμε καρδούλα μεν αλλά υπάρχουν 1-2 θεματάκια που άπασχολουν τον γιατρό και είμαστε στην αναμονή και στο περίμενε για το πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη... Οποτε ακόμα δεν μπορω να χαρώ κανονικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγώ μετά από μεγάλη  προσπάθεια να μαζέψω  2 έμβρυα, έκανα συνολικά 8 ωοληψιες και μου πήρε ένα χρόνο και.. Τα έβαλα και εμεινα  έγκυος..

Είμαι  πολύ αρχή όμως.. 8 εβδομάδων. Ακούσαμε καρδούλα μεν αλλά υπάρχουν 1-2 θεματάκια που άπασχολουν τον γιατρό και είμαστε στην αναμονή και στο περίμενε για το πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη... Οποτε ακόμα δεν μπορω να χαρώ κανονικά.. 

Πόσο χαίρομαι όταν διαβάζω τετοια ευχάριστα νέα...παίρνω εν μέρει δυνάμεις και αισιοδοξία ότι κάποια στιγμή ίσως συμβεί και σε μένα! Είμαι 40 ετών με πρόβλημα ενδομητρίωσης, υψηλή fsh και χαμηλή AMH...Ψάχνουμε λοιπόν να βρούμε το ΕΝΑ και ΚΑΛΟ ωαριάκι που ίσως μας δώσει το πολυπόθητο αποτέλεσμα!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα θεματάκια σας να λυθούν και όλα να πάνε καλά!!! Αν επιτρέπεται κορίτσι μου τι πρόβλημα υπήρχε; Η fsh σου πόσο ήταν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Πόσο χαίρομαι όταν διαβάζω τετοια ευχάριστα νέα...παίρνω εν μέρει δυνάμεις και αισιοδοξία ότι κάποια στιγμή ίσως συμβεί και σε μένα! Είμαι 40 ετών με πρόβλημα ενδομητρίωσης, υψηλή fsh και χαμηλή AMH...Ψάχνουμε λοιπόν να βρούμε το ΕΝΑ και ΚΑΛΟ ωαριάκι που ίσως μας δώσει το πολυπόθητο αποτέλεσμα!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα θεματάκια σας να λυθούν και όλα να πάνε καλά!!! Αν επιτρέπεται κορίτσι μου τι πρόβλημα υπήρχε; Η fsh σου πόσο ήταν; 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, ευχομαι και σε σένα συντομα να έρθει το θαυματάκι σου.. Ξέρω πόσο έχεις ταλαιπωρηθεί.. 
Έχω  δεύτερογενη υπογονιμότητα, (έχω ήδη ένα παιδί 4 ετών), λόγω χαμηλής ΑΜΗ και υψηλής FSh.. πριν από σχεδόν 2 χρόνια που έκανα την ΑΜΗ ήταν 0,1 ng σε ένα άλλο μικροβιολογικό μου είχε βγει 0,05ng. βέβαια ο γιατρός μου ήταν καθησύχαστικος γιατί έχω πολύ σταθερό κύκλο, κάθε 27-28 περίπου, κάνω ωορρηξία και έβλεπε πάντα το ωοθυλακιο του  μήνα να Μεγαλώνει.. η FSh μου  ήταν πριν από 1,5 χρόνο 14,5.. 

Δεν είχα καμία ανταπόκριση στα φάρμακα της εξωσωματικής. Έκανα φυσικό τροποποιημένο κύκλο και πολλές ωοληψιες για να μαζέψω 2 έμβρυα.. είχα πάντα ωάριο κάθε μήνα αλλά σκεψου πως σε 8 ωοληψιες μόνο τα 2 ήταν καλά.. τις πιο πολλές φορές, ή ήταν άδειο, ή ήταν κακής ποιότητας και δεν γονιμοποιούνταν κ.ο.κ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγώ μετά από μεγάλη  προσπάθεια να μαζέψω  2 έμβρυα, έκανα συνολικά 8 ωοληψιες και μου πήρε ένα χρόνο και.. Τα έβαλα και εμεινα  έγκυος..

Είμαι  πολύ αρχή όμως.. 8 εβδομάδων. Ακούσαμε καρδούλα μεν αλλά υπάρχουν 1-2 θεματάκια που άπασχολουν τον γιατρό και είμαστε στην αναμονή και στο περίμενε για το πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη... Οποτε ακόμα δεν μπορω να χαρώ κανονικά.. 

Κορίτσι εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κ να ξεπεραστούν όλα! Πάλεψες πολύ γι'αυτό το μωρό κ ελπίζω ότι στο τέλος θα δικαιωθείς! Εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κ να ξεπεραστούν όλα! Πάλεψες πολύ γι'αυτό το μωρό κ ελπίζω ότι στο τέλος θα δικαιωθείς! Εύχομαι τα καλύτερα!

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Να αρχίσω να χαίρομαι χωρίς φόβο! Σου εύχομαι και εσένα σύντομα τα καλύτερα!!! Και εσυ στον αγώνα είσαι.. σας διαβάζω στο άλλο θέμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, ευχομαι και σε σένα συντομα να έρθει το θαυματάκι σου.. Ξέρω πόσο έχεις ταλαιπωρηθεί.. 
Έχω  δεύτερογενη υπογονιμότητα, (έχω ήδη ένα παιδί 4 ετών), λόγω χαμηλής ΑΜΗ και υψηλής FSh.. πριν από σχεδόν 2 χρόνια που έκανα την ΑΜΗ ήταν 0,1 ng σε ένα άλλο μικροβιολογικό μου είχε βγει 0,05ng. βέβαια ο γιατρός μου ήταν καθησύχαστικος γιατί έχω πολύ σταθερό κύκλο, κάθε 27-28 περίπου, κάνω ωορρηξία και έβλεπε πάντα το ωοθυλακιο του  μήνα να Μεγαλώνει.. η FSh μου  ήταν πριν από 1,5 χρόνο 14,5.. 

Δεν είχα καμία ανταπόκριση στα φάρμακα της εξωσωματικής. Έκανα φυσικό τροποποιημένο κύκλο και πολλές ωοληψιες για να μαζέψω 2 έμβρυα.. είχα πάντα ωάριο κάθε μήνα αλλά σκεψου πως σε 8 ωοληψιες μόνο τα 2 ήταν καλά.. τις πιο πολλές φορές, ή ήταν άδειο, ή ήταν κακής ποιότητας και δεν γονιμοποιούνταν κ.ο.κ.. 

Πόσο ενθαρρυντικά μου ακούγονται όλα αυτά κορίτσι μου, που παρ'όλες τις δυσκολίες τα κατάφερες! Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά! Εγώ έχω ΑΜΗ 0,5 και FSH γύρω στο 12 με οχι καλή ανταποκριση στα φαρμακα γι' αυτο μετα τις γιορτες θα παω ίσως και εγω σε φυσικο...δεν ειμαι εύκολη περίπτωση και έχω ταλαιπωρηθεί πολύ αλλά πρεπει να το παλέψω!!! Θα χαρώ να μαθαίνω ευχάριστα σου!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να περάσεις όμορφα στις γιορτές, με αγάπη και ευτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Πόσο ενθαρρυντικά μου ακούγονται όλα αυτά κορίτσι μου, που παρ'όλες τις δυσκολίες τα κατάφερες! Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά! Εγώ έχω ΑΜΗ 0,5 και FSH γύρω στο 12 με οχι καλή ανταποκριση στα φαρμακα γι' αυτο μετα τις γιορτες θα παω ίσως και εγω σε φυσικο...δεν ειμαι εύκολη περίπτωση και έχω ταλαιπωρηθεί πολύ αλλά πρεπει να το παλέψω!!! Θα χαρώ να μαθαίνω ευχάριστα σου!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να περάσεις όμορφα στις γιορτές, με αγάπη και ευτυχία!!!

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμη κορίτσι μου...σου μεταφέρανε 1 ή 2 έμβρυα; Ήταν βλαστοκύστες ή 3 ημερών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγώ μετά από μεγάλη  προσπάθεια να μαζέψω  2 έμβρυα, έκανα συνολικά 8 ωοληψιες και μου πήρε ένα χρόνο και.. Τα έβαλα και εμεινα  έγκυος..

Είμαι  πολύ αρχή όμως.. 8 εβδομάδων. Ακούσαμε καρδούλα μεν αλλά υπάρχουν 1-2 θεματάκια που άπασχολουν τον γιατρό και είμαστε στην αναμονή και στο περίμενε για το πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη... Οποτε ακόμα δεν μπορω να χαρώ κανονικά.. 

Τί λες βρε κορίτσι; Χάρηκα απίστευτα. 

Εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσουν όλα καλά! Και θα συνεχίσουν είμαι αισιόδοξη!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμη κορίτσι μου...σου μεταφέρανε 1 ή 2 έμβρυα; Ήταν βλαστοκύστες ή 3 ημερών;

Μου βάλανε 2 έμβρυα, δυο ημερών! Ο γιατρός μου επέμενε να τα αφήνω βλαστοκυστες. Εγώ δεν ηθελα. Επειδή εβελεπα με το κυαλι τα ωάρια, φοβόμουνα να περιμένω να γίνουν  βλαστοκύστη., Η εμβρυολογος τότε μου είπε αν δεν θέλω βλαστοκύστη, τότε να τα αφήνουμε ως 2 ημερών που είναι ίδια με των 3.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Τί λες βρε κορίτσι; Χάρηκα απίστευτα. 

Εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσουν όλα καλά! Και θα συνεχίσουν είμαι αισιόδοξη!!!

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Πως πάτε με τα νινακια σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Μου βάλανε 2 έμβρυα, δυο ημερών! Ο γιατρός μου επέμενε να τα αφήνω βλαστοκυστες. Εγώ δεν ηθελα. Επειδή εβελεπα με το κυαλι τα ωάρια, φοβόμουνα να περιμένω να γίνουν  βλαστοκύστη., Η εμβρυολογος τότε μου είπε αν δεν θέλω βλαστοκύστη, τότε να τα αφήνουμε ως 2 ημερών που είναι ίδια με των 3.. 

Και τελικά αποδείχτηκε ότι καλά έκανες και δεν ήθελες να περιμένεις να γίνουν βλαστοκύστες! Μη σκεφτεσαι αρνητικά και όλα θα συνεχίσουν καλά, θα το δεις!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2019 at 9:24 ΜΜ, ο/η jazz είπε:

Τι κάνεις κορίτσι μου;;; Εγώ μετά την 4η αποτυχία είμαι σε αναμονή για δοτρια..

@jazz μου το σίγουρο είναι ότι μαμά θα γίνεις! Σου ευχομαι να τα καταφέρεις σύντομα και να μην ταλαιπωρηθείς αλλο!

@Lisaki 80 είμαι αισιόδοξη πως όλα θα πάνε καλα και δίνεις κουράγιο στα κορίτσια εδω! ;) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/12/2019 at 12:19 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

@jazz μου το σίγουρο είναι ότι μαμά θα γίνεις! Σου ευχομαι να τα καταφέρεις σύντομα και να μην ταλαιπωρηθείς αλλο!

@Lisaki 80 είμαι αισιόδοξη πως όλα θα πάνε καλα και δίνεις κουράγιο στα κορίτσια εδω! ;) 

 

Ευχαριστώ κορίτσι μου γλυκό!! Εσύ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η jazz είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου γλυκό!! Εσύ;;;;

Κι εγω ακομα στον αγωνα! Θελω να πιστευω ξεκιναω διεγερση μεσα Γεναρη και προεμφυτευτικο. 

Σε σκεφτομαι πολλες φορες και θα χαρω πολυ να διαβασω τα ομορφα νεα σου συντομα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/12/2019 at 11:08 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Κι εγω ακομα στον αγωνα! Θελω να πιστευω ξεκιναω διεγερση μεσα Γεναρη και προεμφυτευτικο. 

Σε σκεφτομαι πολλες φορες και θα χαρω πολυ να διαβασω τα ομορφα νεα σου συντομα!?

Με το καλό! Μακάρι το 2020 να μας φέρει τα μωράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα ούτε αυτό δε βοηθούσε για να είμαι ειλικρινής! Μακάρι να σου περάσει γρήγορα κορίτσι μου.
    • Σ' ευχαριστώ για το γλυκό σου μήνυμα!!!😍
    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...