Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχνο θετικο τεστ εγκυμοσυνης!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Αχχχ δεν  το ξερω αυτο...Τα κορίτσια που ειναι εγκυουλες θα μας πουν..Και ο γιατρός φυσικα.

σωστα οποια μπορει λοιπον κ ξερει ας μας λυσει την απορια...ισως η @Πιου-πιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 548
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω αυριο το μεσημερι θα παω στο γιατρο...η χοριακη για να ειναι σιγουρο οτι εισαι πρεπει να ειναι πανω απο 5...ομως μπορει να εισαι πολυ πολυ αρχη...γιαυτο σου ειπα πηγαινε παρασκευη.εγω αφησα να εχω καθυστερηση 8 μερες...ειχα τρελαθει πολλες φορες...στις 2-3 μερες εκανα τεστ και τρλενομουνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

σωστα οποια μπορει λοιπον κ ξερει ας μας λυσει την απορια...ισως η @Πιου-πιου

Κορίτσι μου ναι πάνω γύρω στο 1500 θέλουμε για να φανεί σακος. Πολλοί γιατροί σε εξετάζουν την 5η εβδομάδα που βλέπουν απλά σάκο και πολλοί την 6η που ακούνε και καρδούλα. 

Εσύ αν αγχωθεις ζήτησε να σε δει για σάκο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου ναι πάνω γύρω στο 1500 θέλουμε για να φανεί σακος. Πολλοί γιατροί σε εξετάζουν την 5η εβδομάδα που βλέπουν απλά σάκο και πολλοί την 6η που ακούνε και καρδούλα. 

Εσύ αν αγχωθεις ζήτησε να σε δει για σάκο. 

αρχικα μ ειπε να κανω την χοριακη την παρασκευη κ μολις εχω το αποτελεσμα θα μ πει ποτε θα με δει... εγω φανταζομαι πως θα μ πει γυρω στις 20 τ μηνα...απλα κερεις τι εχω παθει αγχονομαι λογο ιστορικου.. καθε π παω τουαλετα εχω την εννοια μηπως εχω αιμα...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mairimairi είπε:

Χρυσανθη καλησπέρα και σε όλες τις υποψήφιες μανούλες....καταλαβαινω και νοιωθω αυτο που περνας....ακριβώς αυτο βίωσα και εγω πριν πέντε μερες .....δυσκιλες στιγμές...μετα απο 3 χρονια προσπαθειας ....και χθες εκανα μια χοριακη και ειναι θετικοτατη....μην αγχωνεσαι....ισως ειναι νωρις ...μην το περνας αυτο με το τεστ....πηγαινε την παρασκευη και κανε χοριακη....ακριβως το ιδιο εκανα και πηγε η ψυχη μου παλι στα πατωματα...μην απελπιζεσαι...στο λεει μια γυναικα που τρεις κορυφαιοι γυναιλολογοι την πιεζαν για εξωσωματικη....

κ εγω για εξωσωματικη πηγαινα κοριτσι μ κ εμεινα εγκυος πρωτη φορα τν φεβρουαριο τν μηνα π ετοιμαζομουν για την εξωσωματικη οπου κατεληξε σε εξωμητριο απο λαθος τ γιατρου π ειχα γιατι τν σεπτεμβριο με χειρουργησε κ μ αφαιρεσε κ καλα την υδροσαλπιγγα αλλα δεν την ειχε αφαιρεσει ολη ειχε αφησει ενα κομματι π ουτε εκεινος ξερει γιατι κ το εμβρυακι μ πιαστηκε εκει πανω ειχα αρκετες μερες εσωτερικη αιμοραγια κ κοντεψα να πεθανω αλλαξα γιατρο με χειρουργησε για το εξωμητριο μ βρηκε ενδομητριωση μ εδωσε θεραπεια διακοπης περιοδου απο τν μαιο κ τωρα πριν καν μ ερθει η πρωτη περιοδος απο την θεραπεια εμεινα εγκυος...ενω μας ειχαν βγαλει ανικανους σκεψου πως τ αντρα μ ο γιατρος π μας πηγαινε για εξωσωματικη τ ειχε πει πως ισως χρειαστουμε κ δοτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mairimairi είπε:

Εγω αυριο το μεσημερι θα παω στο γιατρο...η χοριακη για να ειναι σιγουρο οτι εισαι πρεπει να ειναι πανω απο 5...ομως μπορει να εισαι πολυ πολυ αρχη...γιαυτο σου ειπα πηγαινε παρασκευη.εγω αφησα να εχω καθυστερηση 8 μερες...ειχα τρελαθει πολλες φορες...στις 2-3 μερες εκανα τεστ και τρλενομουνα

ποσο ηταν η χοριακη σ τωρα π σ ειπε ο γιατρος σ να πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

κ εγω για εξωσωματικη πηγαινα κοριτσι μ κ εμεινα εγκυος πρωτη φορα τν φεβρουαριο τν μηνα π ετοιμαζομουν για την εξωσωματικη οπου κατεληξε σε εξωμητριο απο λαθος τ γιατρου π ειχα γιατι τν σεπτεμβριο με χειρουργησε κ μ αφαιρεσε κ καλα την υδροσαλπιγγα αλλα δεν την ειχε αφαιρεσει ολη ειχε αφησει ενα κομματι π ουτε εκεινος ξερει γιατι κ το εμβρυακι μ πιαστηκε εκει πανω ειχα αρκετες μερες εσωτερικη αιμοραγια κ κοντεψα να πεθανω αλλαξα γιατρο με χειρουργησε για το εξωμητριο μ βρηκε ενδομητριωση μ εδωσε θεραπεια διακοπης περιοδου απο τν μαιο κ τωρα πριν καν μ ερθει η πρωτη περιοδος απο την θεραπεια εμεινα εγκυος...ενω μας ειχαν βγαλει ανικανους σκεψου πως τ αντρα μ ο γιατρος π μας πηγαινε για εξωσωματικη τ ειχε πει πως ισως χρειαστουμε κ δοτη...

Πωωω τέτοιες ιστορίες είναι τόσο ωραία να τις διαβάζεις!!!εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!Είχε και άντρα σου θεματακι με το σπέρμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Πωωω τέτοιες ιστορίες είναι τόσο ωραία να τις διαβάζεις!!!εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!Είχε και άντρα σου θεματακι με το σπέρμα;

με τν αντρα μ εχει γινει ενα σιριαλ... κανουμε πρωτο σπερμοδιαγραμμα στο μητερα κ βγαινει μετριο ειχαμε λιγο κακη κινητικοτητα δευτερο σπερμοδιαγραμμα στον λυμπεροπουλο οπου δεν βρισκει καν σπερματοζωαριο ζωντανο εκει χασαμε  τν γη κατω απο τα ποδια μαςτριτο σπερμοδιαγραμμα σε απλο μικροβιολογικο οπου βγαινει καλη μορφολογια κ κινητικοτητα  αλλα χαμηλος αριθμος ολα αυτα λοιπον τα παμε κ τα βλεπει ο εξωσωματικος π μας ειχε παραπεμψει ο τοτε γυναικολογος μ κ μας λεει παιδια δεν γινετε καποιο απ ολα δεν στεκει εχουν τεραστιες αποκλεισεις .. μας λεει λοιπον να παμε σε ουρολογο παμε κ ολα ηταν οκ... επειτα κανονιζουμε για την εξωσωματικη κ παμε στο κεντρο για να γινει κ η τελευταια εξεταση π ηταν κατατμιση dna σπερματος κ μας λεει ο γιτρος αφου δινει ο συζηγος δειγμα... εχετε δουλεια? αν οχι περιμενετε μιση ωριτσα να κανουμε ενα σπερμοδιαγραμμα εδω γιατι θα τρελαθω στο τελος.. μας κανει λοιπον κ βγηκε αριστο μαλιστα κρατησε κ δειγμα απο αυτο για να εχουμε σε περιπτωση π οντως καναμε εξωσωματικη μιας κ εγω ειχα μια σαλπιγγα εεε μετα απο 15 μερες εμαθα πως ημουν εγκυος κ ευτυχως π εγινε ετσι γιατι θα μπορουσε να ειχε συμβει η εξωμητριος κυηση κ απο την εξωσωματικη κ μετα θα ηταν πολυ χειροτερο ψυχολοικα.. κ τωρα ουσιαστικα 3 μηνες μετα απο την ληξη την εγκυμοσυνης εκεινης ειδα παλι θετικη χοριακη μετα απο 7 χρονια προσπαθειων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Πωωω τέτοιες ιστορίες είναι τόσο ωραία να τις διαβάζεις!!!εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!Είχε και άντρα σου θεματακι με το σπέρμα;

Απίστευτο!Πώς μπορούν να σε τρελάνουν οι γιατροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι απολυτως κανενα...και οτι εχει σχεση με μενα κοριτσια εχασα την εμπιστοσυνη μου στους γιατρους...ολα ενα εμποριο....συμπεριλαμβανομενου και του πρωτου μου επι χρονια γυναικολογου....αλλος δεν εβλεπε ωαρια,, αλλος ελεγε εισαι μεγαλη -σημερα 40 και 2 μηνες- αλλος ελεγε βλεπω και μια κυστη....εν κατακλειδι πηγα στο ελενα και εκει ο γιατρος που μου συστησαν μεδιωξε και μου ειπε εισαι '' κρυσταλο'' επι λεξη...φυγε και θα τα πουμε το σεπτεμβριο...και γβ παλι επειδη δεν ειχα εμπιστοσυνη παλι ψαχτηκα και αποφασισα πως την αλλη τριτη θα πηγαινα σε γιατρο να ξεκινησω εξωσωματικη...και χθες εμαθα οως ειμαι εγγυος...με εσωσε ο γιστρος του ελενα ο οποιος και θα με αναλαβει....ειληκρινα αυριο θα τον δω δευτερη φορα...τι να παω εγω τβρα να πω στους αλλους ειδικα σε εναν ο οποιος μεγαλοκαθηγητης μου ειπε πως δεν εβλεπε ουτε ενα ωαριο και οως εμπενε στην κλιμακτηριο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

Απίστευτο!Πώς μπορούν να σε τρελάνουν οι γιατροι!

μπορουν να σε τρελανουν πολυ ευκολα κ υποτιθετε πως πηγα κ σε γιατρο π διαφιμιζε πολυ τν εαυτο τ στο φεισμπουκ κ ολο θετικα σχολια κ βρεθηκε σε εμενα ννα γινει  το λαθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

με τν αντρα μ εχει γινει ενα σιριαλ... κανουμε πρωτο σπερμοδιαγραμμα στο μητερα κ βγαινει μετριο ειχαμε λιγο κακη κινητικοτητα δευτερο σπερμοδιαγραμμα στον λυμπεροπουλο οπου δεν βρισκει καν σπερματοζωαριο ζωντανο εκει χασαμε  τν γη κατω απο τα ποδια μαςτριτο σπερμοδιαγραμμα σε απλο μικροβιολογικο οπου βγαινει καλη μορφολογια κ κινητικοτητα  αλλα χαμηλος αριθμος ολα αυτα λοιπον τα παμε κ τα βλεπει ο εξωσωματικος π μας ειχε παραπεμψει ο τοτε γυναικολογος μ κ μας λεει παιδια δεν γινετε καποιο απ ολα δεν στεκει εχουν τεραστιες αποκλεισεις .. μας λεει λοιπον να παμε σε ουρολογο παμε κ ολα ηταν οκ... επειτα κανονιζουμε για την εξωσωματικη κ παμε στο κεντρο για να γινει κ η τελευταια εξεταση π ηταν κατατμιση dna σπερματος κ μας λεει ο γιτρος αφου δινει ο συζηγος δειγμα... εχετε δουλεια? αν οχι περιμενετε μιση ωριτσα να κανουμε ενα σπερμοδιαγραμμα εδω γιατι θα τρελαθω στο τελος.. μας κανει λοιπον κ βγηκε αριστο μαλιστα κρατησε κ δειγμα απο αυτο για να εχουμε σε περιπτωση π οντως καναμε εξωσωματικη μιας κ εγω ειχα μια σαλπιγγα εεε μετα απο 15 μερες εμαθα πως ημουν εγκυος κ ευτυχως π εγινε ετσι γιατι θα μπορουσε να ειχε συμβει η εξωμητριος κυηση κ απο την εξωσωματικη κ μετα θα ηταν πολυ χειροτερο ψυχολοικα.. κ τωρα ουσιαστικα 3 μηνες μετα απο την ληξη την εγκυμοσυνης εκεινης ειδα παλι θετικη χοριακη μετα απο 7 χρονια προσπαθειων...

Αχχ κορίτσι μου πολύ με συγκίνησε η ιστορία σου.. Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά.. Μακάρι να φέρεις τύχη στο γκρουπάκι και να έχουμε κ άλλες εγκυούλες τον Ιούλη!! Σου εύχομαι μια τεράστιααα χοριακή και 9 υπέροχους μήνες εγκυμοσύνης!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχ κορίτσι μου πολύ με συγκίνησε η ιστορία σου.. Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά.. Μακάρι να φέρεις τύχη στο γκρουπάκι και να έχουμε κ άλλες εγκυούλες τον Ιούλη!! Σου εύχομαι μια τεράστιααα χοριακή και 9 υπέροχους μήνες εγκυμοσύνης!!! :)

απ το στομα σ κ στου θεου τ αυτι... θελω να χαρω κ δεν μπορω ακομη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

απ το στομα σ κ στου θεου τ αυτι... θελω να χαρω κ δεν μπορω ακομη...

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Έχεις καθόλου συμπτώματα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

μπορουν να σε τρελανουν πολυ ευκολα κ υποτιθετε πως πηγα κ σε γιατρο π διαφιμιζε πολυ τν εαυτο τ στο φεισμπουκ κ ολο θετικα σχολια κ βρεθηκε σε εμενα ννα γινει  το λαθος...

Πέρασες πολλά κορίτσι μου και τωρα τα όμορφα ερχονται!Να κοιτάς μπροστα και το νεο ζουζουνάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Έχεις καθόλου συμπτώματα;;

οχι εντονα η μεση μ με ενοχλει οι θηλες μ  ειναι πιο σκουρες κ ευαισθητες κ δνε εχω ορεξη για φαγητο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Πέρασες πολλά κορίτσι μου και τωρα τα όμορφα ερχονται!Να κοιτάς μπροστα και το νεο ζουζουνάκι σου!

σ ευχαριστω παρα πολυ μ δινουν δυναμη οι ευχες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μ... λοιπον ακου καταρχην την ενδομητριωση την βρηκα σε εγκυμοσυνη π ειχα τν μαρτιο η οποια ηταν εξωμητρια κ επανω στο χειρουργειο βρηκαμε την ενδομητριωση μολις μ ηρθε περιοδος εκανα την τριτη ημερα περιοδου μια ενεση την arvekap 3,75 π η φαρμακευτικη της δραση κραταει 28 μερες κ επειτα σιγα σιγα το σωμα αρχιζει να επανερχετε κ μπαινει στην διαδικασια να φτιαξει ωαρια για να γινει ωορηξια κ να ερθει περιοδος.... σκεψου πως εκανα την ενεση 2 μαιου κ 26/6 ειχα θετικιο τεστ ωορηξιας ηρθα σε επαφη στις 26/6 κ 30/6 κ προεκυψε ανελπιστα η εγκυμοσυνη....εμενα μ διεκοψε ουσιαστικα για 2,5 μηνες την περιοδο γιατι ηταν σε αρχικο σταδιο η ενδομητριωση... εσυ ποσες ενεσεις θα κανεις?

Εμένα μου είπε ο γιατρός να κάνουμε διακοπή περιόδου για 3μηνες.Υποθετω ότι θα κάνω 3.Δεν ξέρω κιόλας.Θα πάω ξανά μες το μήνα.Εσυ απ'οτι καταλαβα δε θα έκανες άλλη ένεση,ετσι;Για αυτό κ έκανες ωάριο.Εν τω μεταξύ έχω διαβάσει την ιστορία σου κ πραγματικά χαίρομαι.Μεσα σε λίγους μήνες έμεινες δύο φορές έγκυος!Καθε άλλο παρά υπογονιμοι είστε δηλαδή!Εύχομαι ολόψυχα αυτή σου η εγκυμοσύνη να είναι τελειομηνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Εμένα μου είπε ο γιατρός να κάνουμε διακοπή περιόδου για 3μηνες.Υποθετω ότι θα κάνω 3.Δεν ξέρω κιόλας.Θα πάω ξανά μες το μήνα.Εσυ απ'οτι καταλαβα δε θα έκανες άλλη ένεση,ετσι;Για αυτό κ έκανες ωάριο.Εν τω μεταξύ έχω διαβάσει την ιστορία σου κ πραγματικά χαίρομαι.Μεσα σε λίγους μήνες έμεινες δύο φορές έγκυος!Καθε άλλο παρά υπογονιμοι είστε δηλαδή!Εύχομαι ολόψυχα αυτή σου η εγκυμοσύνη να είναι τελειομηνη!

σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι μ... ναι εκανα μια μηνιαια ενεση κ δεν θα εκανα αλλη...πιο πολυ για να μην ξαναγινει η ενδομητριωση αλλα βοηθαει κ στη γονιμοτητα.. σ ευχομαι τα καλυτερα κ να ξερεις τιποτα δεν τελειωνει αν το τελος δεν ειναι αυτο π θες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι μ... ναι εκανα μια μηνιαια ενεση κ δεν θα εκανα αλλη...πιο πολυ για να μην ξαναγινει η ενδομητριωση αλλα βοηθαει κ στη γονιμοτητα.. σ ευχομαι τα καλυτερα κ να ξερεις τιποτα δεν τελειωνει αν το τελος δεν ειναι αυτο π θες!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ!Ήδη προσπαθούμε πολύ καιρό κ αυτό μου προέκυψε ξαφνικά,δν είχα τίποτα όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες.Τωρα θα με πάει πίσω όλο αυτό αλλά δε μπορώ να κάνω αλλιώς.Σου εύχομαι κ πάλι όλα να πάνε καλά κ την Παρασκευή να έχεις μια τεράστια χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ!Ήδη προσπαθούμε πολύ καιρό κ αυτό μου προέκυψε ξαφνικά,δν είχα τίποτα όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες.Τωρα θα με πάει πίσω όλο αυτό αλλά δε μπορώ να κάνω αλλιώς.Σου εύχομαι κ πάλι όλα να πάνε καλά κ την Παρασκευή να έχεις μια τεράστια χοριακη!

ειμαι σιγουρη πως μετα την ληξη της θεραπειας θα τα καταφερετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω πολυ... τωρα αυτο δεν το ξερω ακριβως γιατι ειχα κανει διακοπη περιοδου απ τν μαιο για θεραπεια ενδομητριωσης οποτε εχω να δω περιοδο απ τν μαιο... απλα εκανα τεστ ωορηξιας κ βρηκα την μερα π ειχα ωορηξια... απ την ωορηξια μ π ηταν 26/6 ειμαι 14 μερες μετα.... επαφες ειχα στις 26/6 κ στις 30 /6

Συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά! Καλή είναι η χοριακή σου, αρκεί να διπλασιαστεί ή τουλάχιστον να ανέβει 60% το λιγότερο σε 2 μέρες.

Εμένα ο γιατρός μου όταν έκανα χοριακή και βγήκε 129 μου είπε να κάνω μετά από ακριβώς 1 βδομάδα και βγήκε 3.912

Σάκο όμως πήγα να δω στις 4εβδ + 6ημ (μου έκανε υπερηχογράφημα από την κοιλιά). Οπότε πρέπει να κάνεις λίγο ακόμα υπομονή να φτάσει η χοριακή 1500 με 2000 για να δεις σάκο και να ηρεμήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...