Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχνο θετικο τεστ εγκυμοσυνης!!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εκανα.2,20..Ειναι οι τιμες μου αυτες.Θα το παρω αποφαση.Δεν ξανακανω.Θα περιμενω να αδιαθετησω πια..Ολα πάνε κλιμακωτά ...Πρώτα δεν μπορούσα να κανω τεστ ωορρηξιας γιατι ειναι ανεβασμενη μια ορμόνη και δείχνουν ψευδώς, μετά τα τεστ και τωρα η ανεβο-κατεβασμενη χοριακη...Δεν μπορω να ελέγξω τιποτα πλεον..Οποτε καλα θα κανω να τα αφήσω ολα στην τυχη τους...

μηπως να αλλαξεις γυναικολογο να μπορει να σε κατευθυνει καλυτερα για να μν τρελενεσαι βρε κοριτσι μ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 548
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

μηπως να αλλαξεις γυναικολογο να μπορει να σε κατευθυνει καλυτερα για να μν τρελενεσαι βρε κοριτσι μ???

Ti φταιει και ο γυναικολογος...Αφου εγω παιρνω την πρωτοβουλία και την αρμοδιότητα και κάνω χοριακες...Δεν τον εχω ενημερώσει τον ανθρωπο...Για το μονο που με εκνευρίζει ειναι που δεν εδωσε απαντηση στις τσιμπημένες χοριακες..Μη αξιολογήσιμες και τελος..οκ..Θα ξέρω το μέλλον οτι αυτές ειναι οι τιμές μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ti φταιει και ο γυναικολογος...Αφου εγω παιρνω την πρωτοβουλία και την αρμοδιότητα και κάνω χοριακες...Δεν τον εχω ενημερώσει τον ανθρωπο...Για το μονο που με εκνευρίζει ειναι που δεν εδωσε απαντηση στις τσιμπημένες χοριακες..Μη αξιολογήσιμες και τελος..οκ..Θα ξέρω το μέλλον οτι αυτές ειναι οι τιμές μου..

αυτο εννοω να σ εξηγησει καποιος γιατι εχεις τις χοριακες αυτες... βγηκε η χοριακη μ 78.80 χαμηλη ειναι αλλα βλεπουμε... μ εφερε ο αντρας μ κ ενα ψηφιακο τεστ το οποιο βγηκε θετικο κ με ενδειξη 2-3 εβδομαδων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

αυτο εννοω να σ εξηγησει καποιος γιατι εχεις τις χοριακες αυτες... βγηκε η χοριακη μ 78.80 χαμηλη ειναι αλλα βλεπουμε... μ εφερε ο αντρας μ κ ενα ψηφιακο τεστ το οποιο βγηκε θετικο κ με ενδειξη 2-3 εβδομαδων...

τελειαααααααα!!!!Ολα να πανε περιφημα!!!!Μια χαρα ειναι η χοριακη σου!Ποια μερα εισαι;;???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

τελειαααααααα!!!!Ολα να πανε περιφημα!!!!Μια χαρα ειναι η χοριακη σου!Ποια μερα εισαι;;

σ ευχαριστω πολυ... τωρα αυτο δεν το ξερω ακριβως γιατι ειχα κανει διακοπη περιοδου απ τν μαιο για θεραπεια ενδομητριωσης οποτε εχω να δω περιοδο απ τν μαιο... απλα εκανα τεστ ωορηξιας κ βρηκα την μερα π ειχα ωορηξια... απ την ωορηξια μ π ηταν 26/6 ειμαι 14 μερες μετα.... επαφες ειχα στις 26/6 κ στις 30 /6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω πολυ... τωρα αυτο δεν το ξερω ακριβως γιατι ειχα κανει διακοπη περιοδου απ τν μαιο για θεραπεια ενδομητριωσης οποτε εχω να δω περιοδο απ τν μαιο... απλα εκανα τεστ ωορηξιας κ βρηκα την μερα π ειχα ωορηξια... απ την ωορηξια μ π ηταν 26/6 ειμαι 14 μερες μετα.... επαφες ειχα στις 26/6 κ στις 30 /6

Κορίτσι μου! Συγχαρητήρια!  Με το καλο!!!!!!??????????????????❤️???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω πολυ... τωρα αυτο δεν το ξερω ακριβως γιατι ειχα κανει διακοπη περιοδου απ τν μαιο για θεραπεια ενδομητριωσης οποτε εχω να δω περιοδο απ τν μαιο... απλα εκανα τεστ ωορηξιας κ βρηκα την μερα π ειχα ωορηξια... απ την ωορηξια μ π ηταν 26/6 ειμαι 14 μερες μετα.... επαφες ειχα στις 26/6 κ στις 30 /6

Συγχαρητηρια χρυσανθη μου!καθολου χαμηλη δν ειναι η χοριακη σου!να εχεις μια ομορφη κυηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κορίτσι μου! Συγχαρητήρια!  Με το καλο!!!!!!??????????????????❤️???

αχ ευχαριστω πολυυυυ... ελπιζω να πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Συγχαρητηρια χρυσανθη μου!καθολου χαμηλη δν ειναι η χοριακη σου!να εχεις μια ομορφη κυηση!

σ ευχαρριστωωω παρρααα πολυ εχω χαρει παρα πολυ αλλα φοβαμαι κιολας μακαρι να διπλασιαστει την παρασκευη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

@xrisanthi κορίτσι μου μπορεις να μ πεις πιο τεστακι εκανες σήμερα; Ποια εταιρια; Ευχαριστω πολυ?

εκανα της clearblue το ψηφιακο π δειχενι κ τις εβδομαδες κυησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xrisanthi είπε:

εκανα της clearblue το ψηφιακο π δειχενι κ τις εβδομαδες κυησης

Ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!  Ευχες: Με το καλο, μια υπέροχη, τελειόμηνη εγκυμοσυνη! Με υγεία εσυ& το φασολάκι σας! Σε 9 μήνες να το κρατας αγκαλια να γελάτε κ να κλαιτε απο ευτυχια κ ευγνωμοσυνη! Πραγματικα σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!!! ??????Στειλε μπεμπεδόσκονη μπας κ γινει τιποτα κ σε εμας! ????????????????????????πολλα γλυκα φιλια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!  Ευχες: Με το καλο, μια υπέροχη, τελειόμηνη εγκυμοσυνη! Με υγεία εσυ& το φασολάκι σας! Σε 9 μήνες να το κρατας αγκαλια να γελάτε κ να κλαιτε απο ευτυχια κ ευγνωμοσυνη! Πραγματικα σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!!! ??????Στειλε μπεμπεδόσκονη μπας κ γινει τιποτα κ σε εμας! ????????????????????????πολλα γλυκα φιλια!

 

κοριτσι μ σε υπερ ευχαριστω ειλικρινα ..ειναι πολυ σπουδαιο να ακους τοσο ομορφες ευχες απο ανθρωπους π καν δεν σε γνωριζουν.. ευχομαι να φερω γουρι σε ολες σας κ συντομα να φουσκωσουν οι κοιλιτσες σας....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

αυτο εννοω να σ εξηγησει καποιος γιατι εχεις τις χοριακες αυτες... βγηκε η χοριακη μ 78.80 χαμηλη ειναι αλλα βλεπουμε... μ εφερε ο αντρας μ κ ενα ψηφιακο τεστ το οποιο βγηκε θετικο κ με ενδειξη 2-3 εβδομαδων...

Μπράβο κοριτσακι μου! Ήμουνα σίγουρη! 

Δεν το λες και χαμηλό πάντως κατά τη γνώμη μου! 

Αισιοδοξία να έχεις τώρα και όλα θα πάνε καλά. 

Δεν θα είναι πάντα ο ίδιος άνθρωπος άτυχος! Θα δεις όλα θα πάνε τέλεια. 

Καλό διπλασιασμό τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπράβο κοριτσακι μου! Ήμουνα σίγουρη! 

Δεν το λες και χαμηλό πάντως κατά τη γνώμη μου! 

Αισιοδοξία να έχεις τώρα και όλα θα πάνε καλά. 

Δεν θα είναι πάντα ο ίδιος άνθρωπος άτυχος! Θα δεις όλα θα πάνε τέλεια. 

Καλό διπλασιασμό τώρα!

σ ευχαριστω  παρα πολυ κοριτσακι μ... ο γιατρος μ ειπε πως για αρχη ειναι καλη μενει την παρασκευη να δουμε διπλασιασμο.... ειμαι περιπου 13-14 μερες μετα την ωορηξια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

σ εχυαριστω  παρα πολυ κοριτσακι μ... ο γιατρος μ ειπε πως για αρχη ειναι καλη μενει την παρασκευη να δουμε διπλασιασμο.... ειμαι περιπου 13-14 μερες μετα την ωορηξια...

Τελειαααα με το καλό όλα θα πάνε περίφημα θα δεις... !!!! Η πρωτη του Ιουλιουυ!!!! Μακάρι να συνεχίσουν κ άλλες να γεμίσει ο μήνας θετικές χοριακες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τελειαααα με το καλό όλα θα πάνε περίφημα θα δεις... !!!! Η πρωτη του Ιουλιουυ!!!! Μακάρι να συνεχίσουν κ άλλες να γεμίσει ο μήνας θετικές χοριακες

σ ευχαριστω πολυ το ευχομαι ολοψυχα σε ολα τα κοριτσια ππροσπαθουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xrisanthi συγχαρητήρια!Σου εύχομαι την Παρασκευή όχι απλώς να έχει διπλασιαστεί η χοριακη σου αλλά να έχει υπερδιπλασιαστεί κ να πάνε όλα καλά ως το τέλος!Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι που θα μ'ενδιεφερε η απάντηση σου γιατι προκειται να προχωρήσω κ εγώ σε διακοπή περιόδου για θεραπεία ενδομητριωσης. Εκανες ωορρηξια ενώ δν έχεις περίοδο; Είπες ότι είχες να δεις περίοδο απ'τον Μάιο.Εκτος κ αν κάτι δν κατάλαβα καλά.Πραγματικα η ιστορία σου μ'εχει εκπλήξει πολύ ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

@xrisanthi συγχαρητήρια!Σου εύχομαι την Παρασκευή όχι απλώς να έχει διπλασιαστεί η χοριακη σου αλλά να έχει υπερδιπλασιαστεί κ να πάνε όλα καλά ως το τέλος!Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι που θα μ'ενδιεφερε η απάντηση σου γιατι προκειται να προχωρήσω κ εγώ σε διακοπή περιόδου για θεραπεία ενδομητριωσης. Εκανες ωορρηξια ενώ δν έχεις περίοδο; Είπες ότι είχες να δεις περίοδο απ'τον Μάιο.Εκτος κ αν κάτι δν κατάλαβα καλά.Πραγματικα η ιστορία σου μ'εχει εκπλήξει πολύ ευχάριστα!

σ ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μ... λοιπον ακου καταρχην την ενδομητριωση την βρηκα σε εγκυμοσυνη π ειχα τν μαρτιο η οποια ηταν εξωμητρια κ επανω στο χειρουργειο βρηκαμε την ενδομητριωση μολις μ ηρθε περιοδος εκανα την τριτη ημερα περιοδου μια ενεση την arvekap 3,75 π η φαρμακευτικη της δραση κραταει 28 μερες κ επειτα σιγα σιγα το σωμα αρχιζει να επανερχετε κ μπαινει στην διαδικασια να φτιαξει ωαρια για να γινει ωορηξια κ να ερθει περιοδος.... σκεψου πως εκανα την ενεση 2 μαιου κ 26/6 ειχα θετικιο τεστ ωορηξιας ηρθα σε επαφη στις 26/6 κ 30/6 κ προεκυψε ανελπιστα η εγκυμοσυνη....εμενα μ διεκοψε ουσιαστικα για 2,5 μηνες την περιοδο γιατι ηταν σε αρχικο σταδιο η ενδομητριωση... εσυ ποσες ενεσεις θα κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω πολυ... τωρα αυτο δεν το ξερω ακριβως γιατι ειχα κανει διακοπη περιοδου απ τν μαιο για θεραπεια ενδομητριωσης οποτε εχω να δω περιοδο απ τν μαιο... απλα εκανα τεστ ωορηξιας κ βρηκα την μερα π ειχα ωορηξια... απ την ωορηξια μ π ηταν 26/6 ειμαι 14 μερες μετα.... επαφες ειχα στις 26/6 κ στις 30 /6

Πολλα πολλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ κ παλι κορίτσι γλυκο.Δεν μπορεσα να σ γραψω αμεσως γιατι ηρθε ο αντρας μ κ με πηρε γ θαλασσα.Καναμε μπανακο,γυρισαμε.

Να μην αγχώνεσαι,οσο μπορείς κ να μην σηκώνεις βαρος.Χαλαρα κ ξεκούραση.

Εύχομαι μεγαλη χοριακη την Παρασκευή κ ολα κατ ευχην!??????????????

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Πολλα πολλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ κ παλι κορίτσι γλυκο.Δεν μπορεσα να σ γραψω αμεσως γιατι ηρθε ο αντρας μ κ με πηρε γ θαλασσα.Καναμε μπανακο,γυρισαμε.

Να μην αγχώνεσαι,οσο μπορείς κ να μην σηκώνεις βαρος.Χαλαρα κ ξεκούραση.

Εύχομαι μεγαλη χοριακη την Παρασκευή κ ολα κατ ευχην!??????????????

 

 

 

 

να εισαι καλα κοριτσι μ ελπιζω σε μια αρκετα μεγαλυτερη χοριακη.. κ δεν εχω κ ιδεα αν απλα πρεπει να διπλασιαστει η αν τριπλασιαστει ας πουμε ειναι φυσιολογικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

να εισαι καλα κοριτσι μ ελπιζω σε μια αρκετα μεγαλυτερη χοριακη.. κ δεν εχω κ ιδεα αν απλα πρεπει να διπλασιαστει η αν τριπλασιαστει ας πουμε ειναι φυσιολογικο...

Διπλασιαστει θέλουμε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2019 at 7:08 ΠΜ, ο/η xrisanthi είπε:

κοριτσια μ καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας.. βρισκομουν σε θεραπεια ενδομητριωσης οπου ανακαλυφθηκε τν απριλιο σε χειρουργειο εξωμητριου κυησης... πριν 11 μερες ειχα ωορηξια [το ξερω γιατι εκανα τεστ ωορηξιας]ομως πριν 3 μερες ειχα μια σταγονα ροζ-καφε στο εσωρουχο μ κ μ φανηκε παραξενο ,σημερα εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ μ βγηκε αχνη γραμμουλα..δειτε κ πειτε μ την γνωμη σας βρε κοριτσια... κανονικα με βαση την ωορηξια περιοδος θα πρεπει ν μ ερθει την τεταρτη!!!

65955037_737619600021909_6692273545042460672_n.jpg

Χρυσανθη καλησπέρα και σε όλες τις υποψήφιες μανούλες....καταλαβαινω και νοιωθω αυτο που περνας....ακριβώς αυτο βίωσα και εγω πριν πέντε μερες .....δυσκιλες στιγμές...μετα απο 3 χρονια προσπαθειας ....και χθες εκανα μια χοριακη και ειναι θετικοτατη....μην αγχωνεσαι....ισως ειναι νωρις ...μην το περνας αυτο με το τεστ....πηγαινε την παρασκευη και κανε χοριακη....ακριβως το ιδιο εκανα και πηγε η ψυχη μου παλι στα πατωματα...μην απελπιζεσαι...στο λεει μια γυναικα που τρεις κορυφαιοι γυναιλολογοι την πιεζαν για εξωσωματικη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Διπλασιαστει θελουμε.

ααα ... αρα ο γιατρος θα αργησει λογικα να μ πει να παω να με δει γιατι αν δεν ξεπερασει τις 2000 μοναδες απ οτι ξερω δεν μπορει να δει τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

ααα ... αρα ο γιατρος θα αργησει λογικα να μ πει να παω να με δει γιατι αν δεν ξεπερασει τις 2000 μοναδες απ οτι ξερω δεν μπορει να δει τιποτα!!

Αχχχ δεν  το ξερω αυτο...Τα κορίτσια που ειναι εγκυουλες θα μας πουν..Και ο γιατρός φυσικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
    • Εγω το πρώτο μου παιδί το γέννησα με καισαρική όποτε λογικά και το δεύτερο έτσι θα πάει δεν πιστεύω ο γιατρός να με πάει φυσιολογική γεννά λίγη παίρνουν το ρίσκο μετά από καισαρική να σε βάλουν να γεννησεις φυσιολογικά έχουν περάσει και 2 χρόνια από την καισαρική όποτε το εχω ξεγράψει πλέον το φυσιολογικό τοκετο  κοριτσια εύχομαι να είστε τυχερές να ζήσετε αυτήν την όμορφη στιγμή με την φυσιολογική γεννά 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...