Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχνο θετικο τεστ εγκυμοσυνης!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Εγώ βλέπω μια αχνη γραμμή!!!είναι τεστ εγκυμοσύνης;

Ναι κοπελα μου ...Κι εγω την βλεπω..Ηθελα να την ανεβασω για να μην παιρνουν τα μυαλα μου αερα...Στα συγκεκριμενα τεστ αυτο ειναι αρνητικο προφανως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 548
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι κοριτσι μου..Δυστυχώς ετσι μου βγαινουν ολα οσα κανω και οι χοριακες μου ειναι αρνητικες..η αντε μεχρι 4,80 ...Μαλλον αυτη η πολυ αχνη γραμμη στο συγκεκριμενο μεταφραζεται αρνητικη...

τι τεστ ειναι απ το hometest..? το εχω παθει κ εγω μια φορα αλλα τα ειχα παρει απο το mother2be...τν τελευταιο καιρο παιρνω απ το ebay κ ειναι πολυ καλα κ την προηγουμενη φοραπ ηουν εγκυος μ βγηκε αχνο θετικο την αναμενομενη ημερα περιοδου κ επειτα εκαν χοριακη κ ηταν 75 μοναδς..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι κοπελα μου ...Κι εγω την βλεπω..Ηθελα να την ανεβασω για να μην παιρνουν τα μυαλα μου αερα...Στα συγκεκριμενα τεστ αυτο ειναι αρνητικο προφανως...

αυτο το τεστ ποτε το εκανες?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι κοπελα μου ...Κι εγω την βλεπω..Ηθελα να την ανεβασω για να μην παιρνουν τα μυαλα μου αερα...Στα συγκεκριμενα τεστ αυτο ειναι αρνητικο προφανως...

Είσαι σίγουρη ότι είναι αρνητικό; Εγώ δεν έχω δει ποτέ ούτε άχνη οπότε δεν ξέρω αλλά έχω ακούσει ότι στα τεστ εγκυμοσύνης η άχνη γραμμή είναι θετική!Αν θες μπορείς να κάνεις ακόμα ένα μετά από δύο μέρες να δεις άμα σκουρηνει!έχεις καθυστέρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

αυτο το τεστ ποτε το εκανες?

 

To εκανα Σαββατο απογευμα και το φωτογράφησα...Χαχαχα!Ειμαι ομως πολλες μερες πριν απο την αναμενόμενη περιοδο.Αν ειχα ωορρηξια στις 1 του μηνα οπως υπολογιζω ,θα φανει στις 12 το αποτελεσμα τουλαχιστον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

To εκανα Σαββατο απογευμα και το φωτογράφησα...Χαχαχα!Ειμαι ομως πολλες μερες πριν απο την αναμενόμενη περιοδο.Αν ειχα ωορρηξια στις 1 του μηνα οπως υπολογιζω ,θα φανει στις 12 το αποτελεσμα τουλαχιστον..

κ εκανες κ χοριακη κ σ βγηκε 4.8? ξαναεκανες τεστ απ το σαββατο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Είσαι σίγουρη ότι είναι αρνητικό; Εγώ δεν έχω δει ποτέ ούτε άχνη οπότε δεν ξέρω αλλά έχω ακούσει ότι στα τεστ εγκυμοσύνης η άχνη γραμμή είναι θετική!Αν θες μπορείς να κάνεις ακόμα ένα μετά από δύο μέρες να δεις άμα σκουρηνει!έχεις καθυστέρηση;

Δεν ξέρω κοριτσι μου..Ολο ετσι μου βγαινουν και οι χοριακες 2,70 ,3,50 4,50...Ειλικρινα εχω αρχίσει και ανησυχώ..Κανονικα αδιαθετω 12-14 του μηνα..Που ευχομαι να ΜΗΝ...Λεω να περιμενω 2 -3 μερες ακομα και να παω για χοριακη.Αν και φοβαμαι οτι αυτες οι τιμες ειναι της εμμηνοπαυσης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

κ εκανες κ χοριακη κ σ βγηκε 4.8? ξαναεκανες τεστ απ το σαββατο?

Οχι καλη μου ..Βγηκε 2,70..Δεν ξαναεκανα..Φοβαμαι..χαχαχαχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Οχι καλη μου ..Βγηκε 2,70..Δεν ξαναεκανα..Φοβαμαι..χαχαχαχχ

εχεις αλλα τεστ αν ναι κανε ενα γιατι ισως να ανιχνευσαι μια μικρη ποσοστητα ορμονης αρκετα νωρις... εγω πριν δω σημερα το τεστακι π σας εδειξα το πρωι πριν 4 μερες ειχα κανει ενα ακομη το οποιο στηναρχη δεν φαινοταν τιποτα κ μετα απο 15-20 λεπτα εμφανησε κατι ελαχιστο να σκεφτεις με φακο το κοιταζα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

εχεις αλλα τεστ αν ναι κανε ενα γιατι ισως να ανιχνευσαι μια μικρη ποσοστητα ορμονης αρκετα νωρις... εγω πριν δω σημερα το τεστακι π σας εδειξα το πρωι πριν 4 μερες ειχα κανει ενα ακομη το οποιο στηναρχη δεν φαινοταν τιποτα κ μετα απο 15-20 λεπτα εμφανησε κατι ελαχιστο να σκεφτεις με φακο το κοιταζα...

Θα δω ..Σε παρακαλω αν πας στο γιατρο σου μεσα στις επομενες ημερες ,ρωτησε τον.Στην ηλικια των 43 μπορει να αρχίσει να ανεβαινει η χοριακη και να μην εισαι εγκυος;;Ρωτησα τον γιατρο μου και δεν μου εδωσε καμμια απαντηση ,απλα οτι η τιμες αυτες δεν ειναι αξιολογίσιμες. Ωραιοτατα.Και τι σημαινουν τελος παντων;;;Δεν μου εδωσε απαντηση...Αν μπορεις ρωτα...Θα σκασω..Ποτε στο παρελθος δεν μου συνεβαινε και τωρα και κανα 6μηνο το βλέπω συχνα.Ανοιξα και θεμα..Καποια κοριτσια λενε οτι συμβαινει να υπαρχει ανίχνευση της τιμης στο αιμα..Γιατι ομως οχι παντα;; Και γιατι τωρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Είσαι σίγουρη ότι είναι αρνητικό; Εγώ δεν έχω δει ποτέ ούτε άχνη οπότε δεν ξέρω αλλά έχω ακούσει ότι στα τεστ εγκυμοσύνης η άχνη γραμμή είναι θετική!Αν θες μπορείς να κάνεις ακόμα ένα μετά από δύο μέρες να δεις άμα σκουρηνει!έχεις καθυστέρηση;

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Θα δω ..Σε παρακαλω αν πας στο γιατρο σου μεσα στις επομενες ημερες ,ρωτησε τον.Στην ηλικια των 43 μπορει να αρχίσει να ανεβαινει η χοριακη και να μην εισαι εγκυος;;Ρωτησα τον γιατρο μου και δεν μου εδωσε καμμια απαντηση ,απλα οτι η τιμες αυτες δεν ειναι αξιολογίσιμες. Ωραιοτατα.Και τι σημαινουν τελος παντων;;;Δεν μου εδωσε απαντηση...Αν μπορεις ρωτα...Θα σκασω..Ποτε στο παρελθος δεν μου συνεβαινε και τωρα και κανα 6μηνο το βλέπω συχνα.Ανοιξα και θεμα..Καποια κοριτσια λενε οτι συμβαινει να υπαρχει ανίχνευση της τιμης στο αιμα..Γιατι ομως οχι παντα;; Και γιατι τωρα;;

εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο..ωραιος γιατρος ρε συ..μηπως να τν αλλαξεις? αν μ πει ο γιατρος να παω αυτες τις μερες θα τν ρωτησω..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xrisanthi είπε:

εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο..ωραιος γιατρος ρε συ..μηπως να τν αλλαξεις? αν μ πει ο γιατρος να παω αυτες τις μερες θα τν ρωτησω..

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!!Ειλικρινα!Σου ευχομαι απο καρδιας να μας ανακοινωσεις μια μεγαλη χοριακη και να πανε ολα κατ ευχην!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!!Ειλικρινα!Σου ευχομαι απο καρδιας να μας ανακοινωσεις μια μεγαλη χοριακη και να πανε ολα κατ ευχην!!!!!!

σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι μ..ευχομαι το τεστακι σ ν ειναι αληθινο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω Καλε κ εγω τη βλεπω την αχνη γραμμη??! Βρε μηπως ειναι μωρις για τεστάκι κορίτσι μου; Αν περιμένεις 12-14/7;;; Περίμενε λιγάκι κ ξερω γω 12-13/7 κανε ενα! Μαζι Χρυσαφω μαζι! Παμε δυνατα!!!!!????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!!Ειλικρινα!Σου ευχομαι απο καρδιας να μας ανακοινωσεις μια μεγαλη χοριακη και να πανε ολα κατ ευχην!!!!!!

Χρυσαφω μου βγαινουν αχνα τα τεστ κ ας εχεις χοριακη κατω απο 5?θετικη η χοριακη για κυηση οτι κατι πηγε να γινει πρεπει νσ εχεις πανω απο 5!η χοριακη οταν βγαινει 2 η 3 δν ειναι κατι να σε ανησυχει η να σε φοβιζει!δν ειναι παντα 0!

Το αλλο που παει το μυαλο μου ειναι να εχεις χοριακη 10 πχ να την ανιχνευει το τεστ κ οταν πας εσυ για αιματολογικη εξεταση να εχει πεσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσια ,ενα τέτοιο τεστ ,πως το ερμηνευετε;;

66330622_388873235069504_192690443559895040_n.jpg

Καλημερα καλη μου! Θετικο! Εχω δει ακομη πιο αχνα απο αυτο που ηταν θετικοτατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

κοριτσια μ καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας.. βρισκομουν σε θεραπεια ενδομητριωσης οπου ανακαλυφθηκε τν απριλιο σε χειρουργειο εξωμητριου κυησης... πριν 11 μερες ειχα ωορηξια [το ξερω γιατι εκανα τεστ ωορηξιας]ομως πριν 3 μερες ειχα μια σταγονα ροζ-καφε στο εσωρουχο μ κ μ φανηκε παραξενο ,σημερα εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ μ βγηκε αχνη γραμμουλα..δειτε κ πειτε μ την γνωμη σας βρε κοριτσια... κανονικα με βαση την ωορηξια περιοδος θα πρεπει ν μ ερθει την τεταρτη!!!

65955037_737619600021909_6692273545042460672_n.jpg

Καλημερα  φιλη! Εγω βλεπω πολλες αχνες γραμμες...ποια ειναι αυτη που πρεπει να αξιολογησεις? Δεν γνωριζω πως λειτουργουν τα συγκεκριμενα τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kamia είπε:

Καλημερα  φιλη! Εγω βλεπω πολλες αχνες γραμμες...ποια ειναι αυτη που πρεπει να αξιολογησεις? Δεν γνωριζω πως λειτουργουν τα συγκεκριμενα τεστ!

καλημερα η εντονη γραμμη ειναι αυτη της επιβεβαιωσης κ η πρωτη π φαινετε αυτη π σ δειχνει το αποτελεσμα..δεν υπαρχει αλλη γραμμη 2 ειναι μηπως μπερδευσαι στην αρχη τ τεστ π φαινετε κατι ειναι εκει π ξεκιναει η ταινια τ.. αυτα τα τρια τεστ εκανα σημερα66256556_337101327211430_8319286918604914688_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQlPWU8FChLGXl__HUb6goZAxTq-K6Mg-ENUVKI3C9jyArh-Wj7Rj8hxwfhB7vjEr6XO_RJqVPUghoh1B9gBCbDp&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=c775faeb00f84f10f81de05ed298bc01&oe=5DC27BD4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

καλημερα η εντονη γραμμη ειναι αυτη της επιβεβαιωσης κ η πρωτη π φαινετε αυτη π σ δειχνει το αποτελεσμα..δεν υπαρχει αλλη γραμμη 2 ειναι μηπως μπερδευσαι στην αρχη τ τεστ π φαινετε κατι ειναι εκει π ξεκιναει η ταινια τ.. αυτα τα τρια τεστ εκανα σημερα66256556_337101327211430_8319286918604914688_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQlPWU8FChLGXl__HUb6goZAxTq-K6Mg-ENUVKI3C9jyArh-Wj7Rj8hxwfhB7vjEr6XO_RJqVPUghoh1B9gBCbDp&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=c775faeb00f84f10f81de05ed298bc01&oe=5DC27BD4

Θετικοτατο κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

@Χρυσάφω Καλε κ εγω τη βλεπω την αχνη γραμμη??! Βρε μηπως ειναι μωρις για τεστάκι κορίτσι μου; Αν περιμένεις 12-14/7;;; Περίμενε λιγάκι κ ξερω γω 12-13/7 κανε ενα! Μαζι Χρυσαφω μαζι! Παμε δυνατα!!!!!????????

Αντε και δεν εχω λαικ!Μακαρι μακαρι..Ξερω οτι ειναι πολυ νωρις αλλα δεν μπορω να κρατηθω τελικα..Ξανα εκανα τωρα απο το Σαββατο ,αλλα ειναι το ιδιο.Λαιβ φαινεται ,στη φωτο οχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Θα δω ..Σε παρακαλω αν πας στο γιατρο σου μεσα στις επομενες ημερες ,ρωτησε τον.Στην ηλικια των 43 μπορει να αρχίσει να ανεβαινει η χοριακη και να μην εισαι εγκυος;;Ρωτησα τον γιατρο μου και δεν μου εδωσε καμμια απαντηση ,απλα οτι η τιμες αυτες δεν ειναι αξιολογίσιμες. Ωραιοτατα.Και τι σημαινουν τελος παντων;;;Δεν μου εδωσε απαντηση...Αν μπορεις ρωτα...Θα σκασω..Ποτε στο παρελθος δεν μου συνεβαινε και τωρα και κανα 6μηνο το βλέπω συχνα.Ανοιξα και θεμα..Καποια κοριτσια λενε οτι συμβαινει να υπαρχει ανίχνευση της τιμης στο αιμα..Γιατι ομως οχι παντα;; Και γιατι τωρα;;

Χρυσαφω μου εγώ στη θέση σου δεν θα ξαναέκανα τεστ και μάλιστα αυτής της εταιρίας, ούτε φυσικά τόσο νωρίς που κάνεις. Νομίζω ότι σου ρίχνει την ψυχολογία πολύ και σε βάζει συνέχεια σε αμφιβολίες. 

Να πηγαίνεις κάθε μήνα στη σωστή ημερομηνία να κάνεις μια χοριακη γιατί καταλαβαίνω ότι θέλεις να ξέρεις και αγωνιάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Θετικοτατο κοριτσι μου!

μακαρι τι να πω ο γιατρος μ ειπε τεταρτη να παω για χοριακη οποτε υπομονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Χρυσαφω μου εγώ στη θέση σου δεν θα ξαναέκανα τεστ και μάλιστα αυτής της εταιρίας, ούτε φυσικά τόσο νωρίς που κάνεις. Νομίζω ότι σου ρίχνει την ψυχολογία πολύ και σε βάζει συνέχεια σε αμφιβολίες. 

Να πηγαίνεις κάθε μήνα στη σωστή ημερομηνία να κάνεις μια χοριακη γιατί καταλαβαίνω ότι θέλεις να ξέρεις και αγωνιάς. 

Εχεις δικιο..Αν ομως μπορουσα θα το εκανα...Δυστηχως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...