Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχνο θετικο τεστ εγκυμοσυνης!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 548
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Σωτ εφη είπε:

Nai

ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΥΗΣΗ Π ΕΙΧΑ Π ΗΤΑΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΑ ΗΤΑΝ Κ ΕΜΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟ Κ ΤΟ IGG Κ ΤΟ IGM ...TO IGG ΗΤΑΝ 15,5 Κ ΤΟ IGM 47,5 Κ Μ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΡΦΗ ΕΡΠΗ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΦΟΒΟΤΑΝ ΓΕΝΙΚΑ ΛΟΓΟ Τ ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑΣ Κ ΕΙΧΑ ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΠΡΙΝ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ Τ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ Μ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ 2 ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ...ΤΩΡΑ Σ ΑΥΤΟΝ ΤΝ ΕΛΕΓΧΟ Π ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena ta igm einai arnhtika eutuxws pou shmainei oti palia kapoia stigmh eixa noshsei entaksei gia thn eruthra to hksera perasa mikrh alla auto me to cvm den to hksera k mexri na dw ti einai polu klama gt an kollhseis sthn egkumosunh einai polu epikinduno 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν κανω λαθος η εξεταση igg δειχνει οτι εχεις νοσησει στο παρελθον...Και γω εχω νοσησει, δεν εχω ιδεα ποτε, τυχαια το ανακαλυψαμε καποια στιγμη παλιοτερα, αλλα ποτε κανενας γυναικολογος δεν το αξιολογησε σαν εμποδιο για να προχωρησω σε εγκυμοσυνη...Ισως να νοσησα οταν ημουν παιδι και να μην το θυμαμαι καν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σωτ εφη είπε:

Emena ta igm einai arnhtika eutuxws pou shmainei oti palia kapoia stigmh eixa noshsei entaksei gia thn eruthra to hksera perasa mikrh alla auto me to cvm den to hksera k mexri na dw ti einai polu klama gt an kollhseis sthn egkumosunh einai polu epikinduno 

εγω δεν εχω ιδεα τι ακριβως ειναι κ τι επιπτωσεις εχει μιας κ οταν πηρα τα αποτελεσματα τοτε των εξετασεων δεν προλαβα να τα δειξω στον γιατρο γιατι με προλαβε το αιμα κ χειρουργηθηκα.... τα εδειξες στον γιατρο σ? τι σ ειπε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kamia είπε:

Αν δεν κανω λαθος η εξεταση igg δειχνει οτι εχεις νοσησει στο παρελθον...Και γω εχω νοσησει, δεν εχω ιδεα ποτε, τυχαια το ανακαλυψαμε καποια στιγμη παλιοτερα, αλλα ποτε κανενας γυναικολογος δεν το αξιολογησε σαν εμποδιο για να προχωρησω σε εγκυμοσυνη...Ισως να νοσησα οταν ημουν παιδι και να μην το θυμαμαι καν...

Profanws tha eixes arnhtiko igm gt auto einai to kako shmainei oti einai energos ios dld oti noseis h noshses polu prosfata prepei na ginei arnhtiko gia na ksekinhseis prospatheies pragmatika exw frikarei einai eksairetika eukolo na to kollhseis k auto pou me sokare einai oti kollaei sunhthws apo paidia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το igm ηταν αρνητικο, εχεις δικιο...τα περισσοτερα νοσηματα απο παιδια κολλανε καλο μου γιαυτο καλο ειναι οταν γινονται προσπαθειες για μωρο να αποφευγονται οι πολλες επαφες με παιδια...Ποσο καιρο θελει να γινει αρνητικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σωτ εφη είπε:

Tou ta eipa mou eipe na mhn anhsuxw efoson to igm einai arnhtiko kai tha ta poume kalutera apo konta... auto exw omws exw apisteuth taraxh apo xthes

αφου σ ειπε πως ολα ειναι  καλα μν στεναχωριεσαι ξερει ο γιατρος σ.... ποτε εχεις ξανα ραντεβου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kamia είπε:

Ναι το igm ηταν αρνητικο, εχεις δικιο...τα περισσοτερα νοσηματα απο παιδια κολλανε καλο μου γιαυτο καλο ειναι οταν γινονται προσπαθειες για μωρο να αποφευγονται οι πολλες επαφες με παιδια...Ποσο καιρο θελει να γινει αρνητικο?

Den gnwrizw na sou pw thn alhtheia sigoura einai analoga to anosopoihtiko tou kathenos gt ta atoma me kalo anosopoihtiko den katalavainoun pote oti exoun perasei ton io kathws den emfanizoun sumptwmata h an emfanisei einai enas elafrus puretos k ligo ponolemos pou se kanenos to mualo de tha paei oti exei cmv

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

αφου σ ειπε πως ολα ειναι  καλα μν στεναχωριεσαι ξερει ο γιατρος σ.... ποτε εχεις ξανα ραντεβου?

7/8  mporei na mhn hthele na me anhsuxhsei gt kserei oti pathainw kriseis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

7/8  mporei na mhn hthele na me anhsuxhsei gt kserei oti pathainw kriseis

δεν νομιζω κοριτσι μ ν ξερει πως κινδυνευει η κυηση κ ν αφησει ν σε δει στις 7/8...ηρεμησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

7/8  mporei na mhn hthele na me anhsuxhsei gt kserei oti pathainw kriseis

Μην προτρεχεις και μην αγχωνεσαι αδικα! Κοιτα να χαλαρωσεις και εμπιστευσου τον γιατρο σου...Θεωρω πως αν ηταν κατι επικινδυνο δεν θα σε αφηνε ετσι τοσες μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σωτ εφη είπε:

Nai mallon den kserw sokaristhka gt den hksera oti to exw

πολλα μπορει ν εχουμε π δν τα ξερουμε μεχρι ν εξεταστουμε εγω πιστευω πως αν ηταν κατι π θα απειλουσε την κυηση σ θα σ ειχε δωσει αντιβιωση η θα σ ελεγε ν σε δει νωριτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

πολλα μπορει ν εχουμε π δν τα ξερουμε μεχρι ν εξεταστουμε εγω πιστευω πως αν ηταν κατι π θα απειλουσε την κυηση σ θα σ ειχε δωσει αντιβιωση η θα σ ελεγε ν σε δει νωριτερα!!

Nai sigoura den kserw einai pou eimai kai kleismenh spiti eimai k polu agxwdhs apo monh mou kai trww frikes polles fores

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σωτ εφη είπε:

Nai sigoura den kserw einai pou eimai kai kleismenh spiti eimai k polu agxwdhs apo monh mou kai trww frikes polles fores

καλα κ εγω το ιδιο ειμαι κ τωρα με αυτα τα λιγα υγρα φοβαμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σωτ εφη είπε:

Douleues prin? Den einai kati ta ugra tha einai auto pou eipe o giatros

οχι δεν δουλευω....δεν εχω τρελη ποσοτητα υγρων απλα απ την παρασκευη π ειχα για πρωτη φορα μπεζ-καφε υγρα 2-3 φορες στο σκουπισμα ειχα ξανα το σαββατο αλλες 2-3 φορες κ σημερα παλι αλλα μονο στο σκουπισμα1!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

οχι δεν δουλευω....δεν εχω τρελη ποσοτητα υγρων απλα απ την παρασκευη π ειχα για πρωτη φορα μπεζ-καφε υγρα 2-3 φορες στο σκουπισμα ειχα ξανα το σαββατο αλλες 2-3 φορες κ σημερα παλι αλλα μονο στο σκουπισμα1!

Epeidh h mhtra kanei suspaseis twra kai megalwnei logiko einai an exei upolleimata mesa ap thn emfuteush na feugoun twra

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Epeidh h mhtra kanei suspaseis twra kai megalwnei logiko einai an exei upolleimata mesa ap thn emfuteush na feugoun twra

 μακαρι ν ειναι ετσι ο γιατρος μ ειπε ν μν φοβαμαι κ πως μποει ν εχω καφε σε καθε αλλαγη τ μηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Nai sigoura den kserw einai pou eimai kai kleismenh spiti eimai k polu agxwdhs apo monh mou kai trww frikes polles fores

Κορίτσι μου τσάμπα αγχώνεσαι. Σου έχω απαντήσει και στο σχετικό θέμα που άνοιξες. Το cmv δηλαδή ο μεγαλοκυτταροιος είναι ένας κοινοτατος ιός που έχει περάσει το 90/100 του πληθυσμού σαν απλή ίωση. Δεν έχει ιδιαίτερα χαρακτηριστικά εκτός από πυρετό είναι σαν κοινό κρυολόγημα. 

Είναι επικίνδυνο μόνο στην εγκυμοσύνη και ευτυχώς που έχεις τα igg αντισώματα γιατί είσαι λιγότερο ευάλωτη στο να τον εκδηλώσεις ξανά τώρα που δεν πρέπει. 

Έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου. Δε χρειάζεται τόσο άγχος. Το ίδιο ισχύει και για τις υπόλοιπες ασθένειες που εξετάζουν στην εγκυμοσύνη. Μακάρι να έχουμε αντισώματα σε όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

 μακαρι ν ειναι ετσι ο γιατρος μ ειπε ν μν φοβαμαι κ πως μποει ν εχω καφε σε καθε αλλαγη τ μηνα!!

Auto ontws einai suxno fainomeno sthn allagh tou mhna opws kai oi entones krampes kana ponaki exeis egw arketa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου τσάμπα αγχώνεσαι. Σου έχω απαντήσει και στο σχετικό θέμα που άνοιξες. Το cmv δηλαδή ο μεγαλοκυτταροιος είναι ένας κοινοτατος ιός που έχει περάσει το 90/100 του πληθυσμού σαν απλή ίωση. Δεν έχει ιδιαίτερα χαρακτηριστικά εκτός από πυρετό είναι σαν κοινό κρυολόγημα. 

Είναι επικίνδυνο μόνο στην εγκυμοσύνη και ευτυχώς που έχεις τα igg αντισώματα γιατί είσαι λιγότερο ευάλωτη στο να τον εκδηλώσεις ξανά τώρα που δεν πρέπει. 

Έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου. Δε χρειάζεται τόσο άγχος. Το ίδιο ισχύει και για τις υπόλοιπες ασθένειες που εξετάζουν στην εγκυμοσύνη. Μακάρι να έχουμε αντισώματα σε όλες. 

Nai entaksei prospathw na eimai xalarh alla niwthw san wrologiakh vomva den kserw an ftaine oi ormones 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Auto ontws einai suxno fainomeno sthn allagh tou mhna opws kai oi entones krampes kana ponaki exeis egw arketa

εχω καποιες φορες σαν ελαγφρια πονακια περιοδου κ τραβηγματα δεξια.... επισης το στηθος μ μια ποναει πολυ μια λιγοτερο μια καθολου κ παλι απ την αρχη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...