Μετάβαση σε περιεχόμενο

18η εβδομαδα !! Πρώτες κλωτσιες


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Μπηκα στην 18η εβδομαδα και άρχισα να.νιώθω τις πρώτες του κινήσεις και τις πρώτες κλωτσιες .. Το θεμα ειναι οτι το νιώθω πολύ χαμηλα στο υψος της λεκάνης..ειναι φυσιολογικό? Εγω περίμενα να τα νιώσω στη περιοχή της κοιλιάς λιγο πιο κάτω απο τον αφαλό....ειναι η σωστή θεση που πρέπει να βρίσκετε το μωρακι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Anthouli !!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μπηκα στην 18η εβδομαδα και άρχισα να.νιώθω τις πρώτες του κινήσεις και τις πρώτες κλωτσιες .. Το θεμα ειναι οτι το νιώθω πολύ χαμηλα στο υψος της λεκάνης..ειναι φυσιολογικό? Εγω περίμενα να τα νιώσω στη περιοχή της κοιλιάς λιγο πιο κάτω απο τον αφαλό....ειναι η σωστή θεση που πρέπει να βρίσκετε το μωρακι? 

Καλησπέρα! Με το καλό το μωράκι σου! Είναι φυσιολογικό. Κι εγώ χαμηλά το ένιωθα. Ακόμα και τώρα το νιώθω χαμηλά αριστερά και παράλληλα το νιώθω και κοντά στο αφαλό, γιατί τώρα είναι πιο μεγάλο. Εγώ είμαι 25+0. Ο γιατρός δε σου είπε ότι είναι όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Με το καλό το μωράκι σου! Είναι φυσιολογικό. Κι εγώ χαμηλά το ένιωθα. Ακόμα και τώρα το νιώθω χαμηλά αριστερά και παράλληλα το νιώθω και κοντά στο αφαλό, γιατί τώρα είναι πιο μεγάλο. Εγώ είμαι 25+0. Ο γιατρός δε σου είπε ότι είναι όλα καλά;

Με το καλοοο Νικολέτα !! Τι περιμένεις?! Εγω κοριτσάκι..συνήθως αριστερά το νιώθω κ εγώ! Ο.γιατρός μου ειπε ολα καλα η εγκυμοσύνη παει μια.χαρά και το μωρακι απλα ήθελα να μαθω κ τις δικες σας εμπειρίες επειδή ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν το εχω ξανά νιώσει!! Απίστευτο συναίσθημα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mamaioannas είπε:

Αααχ τι ωραία!!! Εκεί πρέπει να τις νοιωθεις μην αγχώνεσαι!!!!

Με το καλό κορίτσια μου τα μωράκια σας!!

Να σαι καλα @Mamaioannas μου !! Να ρωτήσω Και κατι ακόμη ..ειναι φυσιολογικό που δεν το.νιώθω ολη Την ημέρα ετσι? Συνήθως το πρωί κλωτσάει και το μεσημέρι το βράδυ πρέπει να κοιμάται ! Ή επειδή ακόμη ειναι μικρό?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Anthouli !!! είπε:

Με το καλοοο Νικολέτα !! Τι περιμένεις?! Εγω κοριτσάκι..συνήθως αριστερά το νιώθω κ εγώ! Ο.γιατρός μου ειπε ολα καλα η εγκυμοσύνη παει μια.χαρά και το μωρακι απλα ήθελα να μαθω κ τις δικες σας εμπειρίες επειδή ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν το εχω ξανά νιώσει!! Απίστευτο συναίσθημα ❤️

Σ' ευχαριστώ πολύ! Αγοράκι περιμένω. Αφού σου είπε και ο γιατρός μιά χαρά μην αγχώνεσαι.

Εγώ το κατάλαβα να κλωτσάει πρώτη φορά όταν ήμουν 17+3 και πετάχτηκα. Εκείνη την ώρα πετάχτηκα, γιατί δεν το είχα ξανανιώσει. Συγκεκριμένα 3 κλωτσιές κατάλαβα. Το ένιωθα μόνο 1 φορά τη μέρα και όχι κάθε μέρα. Ενώ τώρα εδώ και 2 με 3 βδομάδες περίπου το καταλαβαίνω κάθε μέρα πολλές φορές την ημέρα. Σε λίγο κι εσύ θα το νιώθεις πιο πολύ. Θα βάζεις το χέρι σου και θα καταλαβαίνεις τις κινήσεις του, επίσης θα φαίνεται και η κοιλιά σου που κουνιέται λίγο.

Και αν δεν το νιώθεις έντονα μην αγχωθείς, γιατί δεν κλωτσάνε το ίδιο όλα τα μωρά. Άλλα είναι πολύ ήσυχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anthouli !!! είπε:

Να σαι καλα @Mamaioannas μου !! Να ρωτήσω Και κατι ακόμη ..ειναι φυσιολογικό που δεν το.νιώθω ολη Την ημέρα ετσι? Συνήθως το πρωί κλωτσάει και το μεσημέρι το βράδυ πρέπει να κοιμάται ! Ή επειδή ακόμη ειναι μικρό?! 

Και τα δύο δηλαδή και ότι είναι ακόμα και πολύ μικρό και ότι κοιμάται! Υπομονή έχεις να φας κλωτσιές αργότερα!!! Συνήθως μόνο το τελευταίο μήνα μας λέει ο γιατρός ότι είναι ανυσηχητικο αν δεν το ακούσουμε τουλάχιστον 3φορες την ημέρα..... θα στα πει όλα ο γιατρός σου σιγά σιγά!Με το καλό όλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...