Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι έγκυος η συνέβη κάτι?


Recommended Posts

Γειά σας και από εμένα.. Θα ήθελα και εγώ την βοήθεια σας γιατί έχω αγχωθεί εκανα 3 τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν θετικά και τα 3.με μια μέρα καθυστέρηση έκανα χοριακη και ήταν 32.8 την επόμενη μετά πήγε 56.9 αλλά μου ήρθε περίοδος. Ο γιατρός μου έδωσε utrozestan και μου είπε να κανω χοριακη σε 5 μέρες... Είμαι έγκυος η συνεβεια κάτι? Έχω πεθάνει από το άγχος μου που είδα αίμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenelen είπε:

Γειά σας και από εμένα.. Θα ήθελα και εγώ την βοήθεια σας γιατί έχω αγχωθεί εκανα 3 τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν θετικά και τα 3.με μια μέρα καθυστέρηση έκανα χοριακη και ήταν 32.8 την επόμενη μετά πήγε 56.9 αλλά μου ήρθε περίοδος. Ο γιατρός μου έδωσε utrozestan και μου είπε να κανω χοριακη σε 5 μέρες... Είμαι έγκυος η συνεβεια κάτι? Έχω πεθάνει από το άγχος μου που είδα αίμα... 

Γεια σου κορίτσι μου.. κ τα τεστ κ η χοριακη δείχνουν πως είσαι έγκυος.. δεν έχω εμπειρία αλλά πολλές κοπέλες βλέπουν αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης.. εσένα σου ήρθε κανονικά περίοδος κανονική ροή? Όπως σ είπε ο γιατρός σου πάρε τα χαπακια σου κ ξεκούραση εύχομαι να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenelen είπε:

Γειά σας και από εμένα.. Θα ήθελα και εγώ την βοήθεια σας γιατί έχω αγχωθεί εκανα 3 τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν θετικά και τα 3.με μια μέρα καθυστέρηση έκανα χοριακη και ήταν 32.8 την επόμενη μετά πήγε 56.9 αλλά μου ήρθε περίοδος. Ο γιατρός μου έδωσε utrozestan και μου είπε να κανω χοριακη σε 5 μέρες... Είμαι έγκυος η συνεβεια κάτι? Έχω πεθάνει από το άγχος μου που είδα αίμα... 

Αφου έχεις θετική χοριακή είσαι έγκυος σίγουρα. Απο εκεί κ περα θα δειξει αν προχωρήσει. Πάντως το αιμα δεν ειναι απαραίτητα κακό, ειδικά τόσο στην αρχη μπορεί να ειναι εμφύτευση! Κ επίσης η χοριακή σου ανεβαίνει μια χαρά οπότε μάλλον όλα καλά! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά ευχαριστώ μακάρι να πάνε όλα καλά... Έχω κανονική ροή ναι... Ελπίζω να είναι από την εμφύτευση και να ανέβει η χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω ότι για να έρθει περίοδος πρέπει να μηδενίσει η χοριακη δηλαδή να πάει κάτω από 10 τουλάχιστον. 

Αυτό το αίμα μπορεί να είναι  ασήμαντο γιατί πολλές κοπέλες έχουν αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης που δε σημαίνει κάτι. 

Άκου το γιατρό και περίμενε τη χοριακη να δεις αν θα αυξηθεί για να δείτε αν θα προχωρησει η εγκυμοσύνη. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elenelen είπε:

Γειά σας και από εμένα.. Θα ήθελα και εγώ την βοήθεια σας γιατί έχω αγχωθεί εκανα 3 τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν θετικά και τα 3.με μια μέρα καθυστέρηση έκανα χοριακη και ήταν 32.8 την επόμενη μετά πήγε 56.9 αλλά μου ήρθε περίοδος. Ο γιατρός μου έδωσε utrozestan και μου είπε να κανω χοριακη σε 5 μέρες... Είμαι έγκυος η συνεβεια κάτι? Έχω πεθάνει από το άγχος μου που είδα αίμα... 

Όταν λες επόμενη εννοείς την επόμενη μέρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenelen είπε:

Ναι την επόμενη μέρα εννοώ ακριβώς... Που μου ήρθε αίμα. 

Οκ άρα στο 48ωρο λογικά θα υπήρχε ο απαιτούμενος διπλασιασμός!! Ξεκουράσου πάρε και τα ουτροτζεσταν που σου έδωσε σε κατάλαβαινω απόλυτα είναι ότι χειρότερο να είσαι έγκυος και να βλέπεις αυτό το αιμα!! Ας προσευχηθούμε να μην είναι κάτι σοβαρο και να φτιαχτεί με την προγεστερόνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχιιι δεν συμβαίνει κάτι κακο!!! Είσαι έγκυος κάτσε Ξεκουράσου και πάρε τα χάπια σου! Λογικά θα σου σταματήσει το αίμα!!Δεν πονάς ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/6/2019 at 1:34 ΜΜ, ο/η Elenelen είπε:

Γειά σας και από εμένα.. Θα ήθελα και εγώ την βοήθεια σας γιατί έχω αγχωθεί εκανα 3 τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν θετικά και τα 3.με μια μέρα καθυστέρηση έκανα χοριακη και ήταν 32.8 την επόμενη μετά πήγε 56.9 αλλά μου ήρθε περίοδος. Ο γιατρός μου έδωσε utrozestan και μου είπε να κανω χοριακη σε 5 μέρες... Είμαι έγκυος η συνεβεια κάτι? Έχω πεθάνει από το άγχος μου που είδα αίμα... 

Γειά σου! Η χοριακή σου είναι καλή προς το παρόν. Ξέρω και κοπέλα που ήταν έγκυος, είχε κανονικά περίοδο και πήγαν όλα καλά. Οπότε utrogestan σίγουρα και να είσαι ξαπλωμένη αυτές τις μέρες. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι έγκυος. Το θεμα είναι να εξελιχθεί η κύηση. 

Μείνει όσο μπορείς ξαπλωμένη κ απέφευγε την ζέστη. Εύχομαι  α πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...