Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ο κύκλος μου κυμαίνεται από 30 έως 35 κι η ωχρινικη 14 οπότε τώρα με τεστ κι στην 14η ημέρα υπολογίζω ωορρηξία 16η και 30άρη κύκλο. Οψόμεθα! Απλά μην κάνεις τεστ τοοοοοσοοο νωρίς ?

Δεν θα κανω αλλο.!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κορίτσια!Χρόνια πολλά και υγεία και ευτυχία στο σπιτικό σας!Η Παναγίτσα να πραγματοποιήσει ολα σας τα ονειρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην Παναγία αρκεί να μιλήσουμε με τον πιο απλό τρόπο και Αυτή ξέρει τι κάνει αρκεί να πιστεύουμε σε Αυτή, στον Υιό της και στον Πατέρα μας! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα κοριτσαρες μου,να μας εχει καλα και να μας φερει γερα μωράκια σε ολες η Παναγια ..καλο υπολοιπο καλοκαιριου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο ότι φαίνεται περνάμε καλα!Για πρώτη φόρα τόση ησυχία στο φορουμ.!Μπραβο κορίτσια!!!Καλη διασκεδαση σε όλες και με το καλο να επανέλθουμε δριμύτερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Απο ότι φαίνεται περνάμε καλα!Για πρώτη φόρα τόση ησυχία στο φορουμ.!Μπραβο κορίτσια!!!Καλη διασκεδαση σε όλες και με το καλο να επανέλθουμε δριμύτερες!!!!

Είμαστε σε γιορτινό μούντ!!!Ολες σε εξορμήσεις!!! Καλα να περάσεις κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MAROYLI είπε:

Είμαστε σε γιορτινό μούντ!!!Ολες σε εξορμήσεις!!! Καλα να περάσεις κοπέλα μου!!!

Ευχαριστω πολυ!!!!Επισης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου.. κ του χρόνου με υγεία κ ότι επιθυμούμε η καθεμία!!! 

Εγώ έκανα έναν ωραιότατο 28αρη.. κρατώ τα θετικά κ προχωρώ.. έφτιαξα το ορμονικό θέμα κ δεν βλέπω αίμα στα μισά. Προχωρώ με πρόκληση αυτό το μήνα κ ενίσχυση της προγεστερόνης..

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, σήμερα είδα αίμα στο σκούπισμα δεν είναι ροή κανονική.. να το θεωρήσω πρωτη μέρα??αύριο δλδ να πάρω τα serpafar?? 2η μέρα Μ πε να τα ξεκίνησω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα !!! Ευχομαι η παναγιτσα μας να μας εχει παντα καλα και πολυ συντομα να εχουμε ευχαριστα νεα ολες μας !!!! 

Εγω βρισκομαι στη βαση που ποναει το στηθος μου αρκετα θα ελεγα εδω και 3-4 μερες και εχω ακομα 5-6 μεχρι να αδιαθετησω και πονακια χαμηλα στη κοιλια αλλα αυτα τα εχω και πριν την περιοδο 1-2 μερες πιο πριν ...που μακαρι να μην ερθει !!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας φίλες μου.. κ του χρόνου με υγεία κ ότι επιθυμούμε η καθεμία!!! 

Εγώ έκανα έναν ωραιότατο 28αρη.. κρατώ τα θετικά κ προχωρώ.. έφτιαξα το ορμονικό θέμα κ δεν βλέπω αίμα στα μισά. Προχωρώ με πρόκληση αυτό το μήνα κ ενίσχυση της προγεστερόνης..

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, σήμερα είδα αίμα στο σκούπισμα δεν είναι ροή κανονική.. να το θεωρήσω πρωτη μέρα??αύριο δλδ να πάρω τα serpafar?? 2η μέρα Μ πε να τα ξεκίνησω.. 

Δε συνεχίζει η ροή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Χρόνια πολλά κ του χρόνου εύχομαι όλες με γερά μωράκια!

@lactaki νομιζω αν είναι κανονικό κόκκινο αίμα μπορείς να την πεις 1η μερα. Αν είναι λίγα καφετιά νομίζω οχι... οπως λεει κ η σταρ παραπάνω δεν μεγαλώνει η ροή; θα ελεγα αν αύριο που θα ξυπνήσεις δεις κανονική ροή, μέτρα οτι όντως σήμερα ειναι η 1η. Εύχομαι καλά αποτελέσματα με τη νεα προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δε συνεχίζει η ροή? 

Ναι συνεχίζει λίγο όμως δε το λες κ πρώτη μέρα. Πονάω κιόλας. Αλλά νομίζω θα το θεωρήσω πρωτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χρόνια πολλά κ του χρόνου εύχομαι όλες με γερά μωράκια!

@lactaki νομιζω αν είναι κανονικό κόκκινο αίμα μπορείς να την πεις 1η μερα. Αν είναι λίγα καφετιά νομίζω οχι... οπως λεει κ η σταρ παραπάνω δεν μεγαλώνει η ροή; θα ελεγα αν αύριο που θα ξυπνήσεις δεις κανονική ροή, μέτρα οτι όντως σήμερα ειναι η 1η. Εύχομαι καλά αποτελέσματα με τη νεα προσπάθεια!

Ναι αίμα αμέσως είχα καφέ καθόλου αυτό το μήνα δεν είχα.... Οπότε μάλλον αύριο θα ξεκινήσω τα χάπια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ναι αίμα αμέσως είχα καφέ καθόλου αυτό το μήνα δεν είχα.... Οπότε μάλλον αύριο θα ξεκινήσω τα χάπια...

Συμφωνώ κ εγώ με την @Tokyo! Καλή αρχή κ καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Μαζευόμαστε σιγά σιγά βλέπω. ?

20η μερα για μενα σήμερα..αναμενόμενη περίοδος 22 του μήνα! Στην τυχη του τελειως αυτος ο μηνας..Νιωθω ηδη τσιμπηματακια χαμηλα καποιες φορες αλλα τπτ το ιδιαιτερο..μου ρχετει παλι η ατιμη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Μαζευόμαστε σιγά σιγά βλέπω. ?

20η μερα για μενα σήμερα..αναμενόμενη περίοδος 22 του μήνα! Στην τυχη του τελειως αυτος ο μηνας..Νιωθω ηδη τσιμπηματακια χαμηλα καποιες φορες αλλα τπτ το ιδιαιτερο..μου ρχετει παλι η ατιμη!! 

@Maroulita? μαζί είμαστε!Εγώ 21η μέρα σήμερα κ περιμένω 21-22 του μηνός.Εχει ξεκινήσει το στήθος μου κ πρήζεται από χθες.Αυτο σημαίνει ότι το αργότερο σε 7 μέρες θα έρθει.Το έχω μάθει πια το έργο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Αύριο επιστροφή Αθήνα κ από Τρίτη δουλεύω! Περιμένω Παρασκευή αν θυμάμαι καλά, κάπου εκεί τελοσπαντων... Μακάρι να έγινε κάτι αλλά κρατάω μικρο καλάθι! Σε κάθε περίπτωση από Σεπτέμβρη θα προχωρήσω με βοήθεια από το γιατρό, ο,τι έκανα μόνη έκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Αρκετό καιρό έχω να σας γράψω.. ο λόγος κυρίως διότι είχαμε σταματήσει τις προσπάθειες από το Μάη αφού μια φάση ένιωθα ότι μου είχε γίνει εμμονή και δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο.Έτσι αφήσαμε το καλοκαίρι να περάσει και με το καλό θα ξεκινήσουμε και πάλι προσπάθειες αυτό το μήνα σήμερα βρίσκομαι στην 11 μέρα του κύκλου μου.Ευχομαι σε όλες τα καλύτερα και σύντομα να πούμε τα ευχάριστα! xxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Efitr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω μια μέρα καθυστερηση ποτέ Ν κάνω τεστ; φοβάμαι μην το κάνω νωρίς 

Καλησπέρα! Ανάλογα τον κυκλο σου, Εαν ειναι ρολόι ο κύκλος σου κανε ενα τεστακι κ ας ειναι η πρώτη μερα καθυστέρησης, εαν παίζεται κανα δυο μερες πανω κατω εαν εχεις υπομονή κάντο στην 3 μερα καθυστέρησης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλησπέρα! Ανάλογα τον κυκλο σου, Εαν ειναι ρολόι ο κύκλος σου κανε ενα τεστακι κ ας ειναι η πρώτη μερα καθυστέρησης, εαν παίζεται κανα δυο μερες πανω κατω εαν εχεις υπομονή κάντο στην 3 μερα καθυστέρησης! 

@Mellenaki οκ θα περιμένω γιατί έχω κύκλο 35 ημερών κ δεν είναι σταθερός οπότε Θ κάνω υπομονή! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Efitr είπε:

@Mellenaki οκ θα περιμένω γιατί έχω κύκλο 35 ημερών κ δεν είναι σταθερός οπότε Θ κάνω υπομονή! ?

Αν κλέψεις κ κάνεις νωρίτερα ενημέρωσε μας!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mellenaki είπε:

Αν κλέψεις κ κάνεις νωρίτερα ενημέρωσε μας!! ??

Εννοείται θα σας πω είτε είναι θετικό είτε είναι αρνητικό! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Efitr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω μια μέρα καθυστερηση ποτέ Ν κάνω τεστ; φοβάμαι μην το κάνω νωρίς 

Ευχομαι να μας πεις νεα θετικα !!!? εγω βρισκομαι δυο μερες πριν τ περιοδο εκανα αλλα ηταν αρνητικο.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...