Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Όλα μπαίνουν σε μια σειρά και σύντομα θα το πετύχεις το μπεμπέ! Λογικά θα έδειχνε το τεστ όντως, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Νομίζω πως τα one step δεν είναι και πολύ αξιόπιστα ή είναι ιδέα μου? 

Ξέρω κ εγώ τι να σ πω δεν είχε τίποτα άλλο το φαρμακείο κ ντράπηκα να φύγω. Μ επριξε κ η φαρμακοποιός να το πάρω γιατί είχε μόνο αυτά κ είναι λέει αξιοπιστα.. όπως κ να έχει όπως λες μακάρι να τα καταφέρω... Ξέρεις αυτή η υπομονή κάθε φορά... Θα κάνω κάτι καινούργιο τουλάχιστον με την πρόκληση αλλάζω λίγο από την ρουτίνα χαχααα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Από αυτά που Μ έχει γράψει εγώ καταλαβαίνω 1 χάπι όπως λες δύο φορές την ημέρα για 5 μέρες. Από την 2η δλδ να ξεκινήσω μέχρι κ την 6η.

IMG_20190813_072456.jpg

Ναι πολύ σωστά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Το καλό είναι σ αυτό τον κύκλο ότι εφταιαξα την προλακτίνη κ δεν είδα αίμα μάλλον αυτό έφταιγε ήταν ορμονικό @Soulful..κ @Χρυσάφω όσο για το τεστ μη νοιάζεσαι την έκανα την βλακεία Μ ένα της First step. Αρνητικό.. 26η σήμερα τίποτα προς το παρόν.. 

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου.Εγω ακομα δεν αδιαθετησα.Ενας μηνας καθυστέρηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου.Εγω ακομα δεν αδιαθετησα.Ενας μηνας καθυστέρηση...

Πήρες χάπια κ αδρανοποίηση όπως αυτά που δίνουν σε θεραπεία ενδομήτριωσης η όχι??γιατί τόσο καιρό ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Πήρες χάπια κ αδρανοποίηση όπως αυτά που δίνουν σε θεραπεία ενδομήτριωσης η όχι??γιατί τόσο καιρό ??

Δεν εχω παρει τιποτα...Ανωμαλια περιοδου...Απλα εμμηνοπαυση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Δεν εχω παρει τιποτα...Ανωμαλια περιοδου...Απλα εμμηνοπαυση;;

Έχεις ξανά παιε γυναικολόγο? Τι σου λέει? Εγώ όταν είχα τόση καθυστέρηση μου έδινε χάπια κ μου ερχόταν σε 3 ημέρες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Έχεις ξανά παιε γυναικολόγο? Τι σου λέει? Εγώ όταν είχα τόση καθυστέρηση μου έδινε χάπια κ μου ερχόταν σε 3 ημέρες.... 

Πηγα πριν 15 μερες..Μου ειπε να περιμενουμε και σε 15 μερες θα ερθει ..Ακομα ομως αφαντη...Τα νευρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Πηγα πριν 15 μερες..Μου ειπε να περιμενουμε και σε 15 μερες θα ερθει ..Ακομα ομως αφαντη...Τα νευρα μου...

Ε ξανά πάρε την να της το πεις όμως!!!!! Μην χάνουμε μερούλες. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορτσουδια ...βρίσκομαι στην 27η μέρα του κύκλου με ωορηξια την 12η... 15 μέρες μετά δλδ.. τι ωχρινικη φάση κάνω δλδ δε μπορώ να καταλάβω. Ενώ απο την 19η πονούσα συνέχεια εδώ κ δύο μέρες τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορτσουδια ...βρίσκομαι στην 27η μέρα του κύκλου με ωορηξια την 12η... 15 μέρες μετά δλδ.. τι ωχρινικη φάση κάνω δλδ δε μπορώ να καταλάβω. Ενώ απο την 19η πονούσα συνέχεια εδώ κ δύο μέρες τίποτα... 

Καλημέρα! Η ωχρινικη μπορεί να είναι έως 16 ημέρες... Παρασκευή ξανακάνε τεστακι! Μακάρι να μην έρθει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παραμονές 15αυγουστου και νιώθω μια μελαγχολία ρε κορίτσια.. Δεν μου βγήκε αυτός ο ένας χρόνος όπως τον υπολόγιζα.... Εύχομαι σύντομα να έχουμε διαφορετικά, ευχάριστα νέα. Καλά να περάσετε! Να μας βοηθά η Παναγίτσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Παραμονές 15αυγουστου και νιώθω μια μελαγχολία ρε κορίτσια.. Δεν μου βγήκε αυτός ο ένας χρόνος όπως τον υπολόγιζα.... Εύχομαι σύντομα να έχουμε διαφορετικά, ευχάριστα νέα. Καλά να περάσετε! Να μας βοηθά η Παναγίτσα! 

Μακάρι να έχουμε την υγεία μας κ να μας έρθει αυτό που επιθυμούμε... Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες της παρέας αν έχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Παραμονές 15αυγουστου και νιώθω μια μελαγχολία ρε κορίτσια.. Δεν μου βγήκε αυτός ο ένας χρόνος όπως τον υπολόγιζα.... Εύχομαι σύντομα να έχουμε διαφορετικά, ευχάριστα νέα. Καλά να περάσετε! Να μας βοηθά η Παναγίτσα! 

Μια αγκαλίτσα από εμένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου... εδω και 2..3 μερες το στηθος μου εχει πρηστει και με ποναει .. θετικο τεστ ωορρηξιας ειχα 4-5 αυγ..(14-15 μερα του κυκλου) σημερα βρισκομαι 24 εκανα τεστ σε ταινια ηταν .. και ηταν αρνητικο.. μηπως το εκανα νωρις ??  Απο την ωορρηξια εχουν περασεο 8-9 μερες !!! 

Εχω και πονους χαμηλα οπως πριν αδιαθετησουμε .. τι να πω δε ξερω !!!

κυκλο 28-29 μερες !!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!Χρόνια πολλά και να περασετε αυριο ομορφα που ειναι της Παναγίας!Να ειστε αισιοδοξες και με θετικη σκέψη!Ολα θα γίνουν στην ωρα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου... εδω και 2..3 μερες το στηθος μου εχει πρηστει και με ποναει .. θετικο τεστ ωορρηξιας ειχα 4-5 αυγ..(14-15 μερα του κυκλου) σημερα βρισκομαι 24 εκανα τεστ σε ταινια ηταν .. και ηταν αρνητικο.. μηπως το εκανα νωρις ??  Απο την ωορρηξια εχουν περασεο 8-9 μερες !!! 

Εχω και πονους χαμηλα οπως πριν αδιαθετησουμε .. τι να πω δε ξερω !!!

κυκλο 28-29 μερες !!! ?

Μην βιάζεσαι να κάνεις τεστ!! Το έκανες πάρα πάρα πολύ νωρίς!! Τεστ θα κάνεις πάλι όταν θα είσαι 14 μέρες μετά την ωορρηξία!! Μην σου πω 16 να είσαι σε καθυστερηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bebouli είπε:

Μην βιάζεσαι να κάνεις τεστ!! Το έκανες πάρα πάρα πολύ νωρίς!! Τεστ θα κάνεις πάλι όταν θα είσαι 14 μέρες μετά την ωορρηξία!! Μην σου πω 16 να είσαι σε καθυστερηση!! 

Τωρα δεν ξανα κανω αν δεν δω καθυστερηση!!! Αλλα και τα συμπτωματα που εχω ειναι ιδια με αυτα τ περιοδου .. γιαυτο με ετρωγε μεσα μου κανε ενα τεστ κανε ενα τεστ χαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Τωρα δεν ξανα κανω αν δεν δω καθυστερηση!!! Αλλα και τα συμπτωματα που εχω ειναι ιδια με αυτα τ περιοδου .. γιαυτο με ετρωγε μεσα μου κανε ενα τεστ κανε ενα τεστ χαχα!!! 

Αμ δεν τα ξέρω? Σε κοιτάνε καλά καλά και σου λένε εεελα έλα να φας τα μούτρα σου!! Χαχαχα λοιπόν μην το σκέφτεσαι πολύ χαλάρωσε μην μπλοκάρεις τον οργανισμό σου έτσι!! Τώρα βρίσκεσαι στα στάδια εμφύτευσης!! Ξανά κάνε ένα σε 5-6 μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Παραμονές 15αυγουστου και νιώθω μια μελαγχολία ρε κορίτσια.. Δεν μου βγήκε αυτός ο ένας χρόνος όπως τον υπολόγιζα.... Εύχομαι σύντομα να έχουμε διαφορετικά, ευχάριστα νέα. Καλά να περάσετε! Να μας βοηθά η Παναγίτσα! 

Σε νιώθω... δεν με εχει πιάσει απογοήτευση, αλλά δεν μπορώ να μη σκέφτεσαι πόσο έξω έπεσα στα σχέδια... βέβαια όπως λένε όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο θεός γελά! Μέσα μου για κάποιο λόγο ακόμα κ πριν ξεκινήσουμε πίστευα ότι θα δυσκολευτω! Διαίσθηση να το πω; πάντως πάντα το έβλεπα βουνό... Από εδω κ πέρα φυσικά κ προσπαθώ κ ελπίζω αλλά ταυτόχρονα θα κάνω κ ο,τι ενέργεια μπορώ να βοηθήσω την κατάσταση... θα δεις του χρόνου θα λέμε άλλα!!! 

Α! Τελικά θετικό είδα τη 14η αντι 13η που βλέπω συνήθως. Γενικά είχα πολλές επαφές αλλά οκ έχω δει οτι αν ειναι να γίνει αρκεί κ μία! Φυσικά δεν μπορώ να καταλάβω αν έγινε κάτι, ειδα + το Σάββατο κ είναι μόλις Τετάρτη. Κανονικά έπρεπε να μας λεει με το που σηκωθούμε απο το κρεβάτι χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κανονικά έπρεπε να μας λεει με το που σηκωθούμε απο το κρεβάτι χαχαχαχα

Αυτό σκεφτόμουν σήμερα που παρέλαβα τα τεστ ωορρηξίας!! Άιντε πάλι να βρούμε μέρες άιντε να γίνει θετικό άιντε μετά να περιμένεις 14 μέρες πω πωωω!! Απελπισία με πιάνει ώρες ώρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σε νιώθω... δεν με εχει πιάσει απογοήτευση, αλλά δεν μπορώ να μη σκέφτεσαι πόσο έξω έπεσα στα σχέδια... βέβαια όπως λένε όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο θεός γελά! Μέσα μου για κάποιο λόγο ακόμα κ πριν ξεκινήσουμε πίστευα ότι θα δυσκολευτω! Διαίσθηση να το πω; πάντως πάντα το έβλεπα βουνό... Από εδω κ πέρα φυσικά κ προσπαθώ κ ελπίζω αλλά ταυτόχρονα θα κάνω κ ο,τι ενέργεια μπορώ να βοηθήσω την κατάσταση... θα δεις του χρόνου θα λέμε άλλα!!! 

Α! Τελικά θετικό είδα τη 14η αντι 13η που βλέπω συνήθως. Γενικά είχα πολλές επαφές αλλά οκ έχω δει οτι αν ειναι να γίνει αρκεί κ μία! Φυσικά δεν μπορώ να καταλάβω αν έγινε κάτι, ειδα + το Σάββατο κ είναι μόλις Τετάρτη. Κανονικά έπρεπε να μας λεει με το που σηκωθούμε απο το κρεβάτι χαχαχαχα

Χαχαχα καλά θα ταν να μας το λέει κατευθείαν να μην αγωνιουμε... 

Ζήτημα χρόνου και τύχης είναι στις περισσότερες εδώ μέσα, αυτό κατάλαβα. 

Απλά μ έχει πιάσει μια ανυπομονησία! 

Καλή συνέχεια κορίτσι και καλή διασκέδαση αύριο που έχεις και τη γιιορτουλα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου... εδω και 2..3 μερες το στηθος μου εχει πρηστει και με ποναει .. θετικο τεστ ωορρηξιας ειχα 4-5 αυγ..(14-15 μερα του κυκλου) σημερα βρισκομαι 24 εκανα τεστ σε ταινια ηταν .. και ηταν αρνητικο.. μηπως το εκανα νωρις ??  Απο την ωορρηξια εχουν περασεο 8-9 μερες !!! 

Εχω και πονους χαμηλα οπως πριν αδιαθετησουμε .. τι να πω δε ξερω !!!

κυκλο 28-29 μερες !!! ?

Ακριβώς στα ίδια είμαστε, κι εγώ 4 είχα θετικό τεστ, οπότε 20 περιμένω. Νωρίς το έκανες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ακριβώς στα ίδια είμαστε, κι εγώ 4 είχα θετικό τεστ, οπότε 20 περιμένω. Νωρίς το έκανες... 

Με κύκλο 30 μέρες ?? Εγώ 28-29.. όποτε περιμένω νωρίτερα με 1-2 μέρες διαφορά είμαστε .. μακάρι τα αποτελέσματα μας να είναι θετικά ? πάντως νιώθω ότι θα αδιαθέτησω αύριο ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η diana8 είπε:

Με κύκλο 30 μέρες ?? Εγώ 28-29.. όποτε περιμένω νωρίτερα με 1-2 μέρες διαφορά είμαστε .. μακάρι τα αποτελέσματα μας να είναι θετικά ? πάντως νιώθω ότι θα αδιαθέτησω αύριο ... 

Ο κύκλος μου κυμαίνεται από 30 έως 35 κι η ωχρινικη 14 οπότε τώρα με τεστ κι στην 14η ημέρα υπολογίζω ωορρηξία 16η και 30άρη κύκλο. Οψόμεθα! Απλά μην κάνεις τεστ τοοοοοσοοο νωρίς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
    • Καλημέρα κορίτσια ! Πως είστε ;;  μείνει καμία για τεστακι/χοριακη;  εγω νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες, δεν έχω κ γεμάτο πρόγραμμα αυτές τις μέρες κ κοιτάω όλο τις ημερομηνίες.. (δεν) περιμένω την ακατανόμαστη το μεγάλο Σάββατο , που μάλιστα δουλεύω.. πιθανότατα θα νιώσω την ανάγκη μεγάλη Παρασκευή να πάνω ένα τεστακι για να είμαι σπίτι μου άνετα …
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...