Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα!

@lactaki ήθελα να σε ρωτήσω, τα χάπια αυτά γιατί τα παίρνεις ακριβώς; Θέλω να πω η @Starrr λόγω πολυκυστικων δεν έκανε ωορρηξία, κ το ρύθμισε με κλομιφαινη, εσύ όμως κάνεις κανονικά, σε τι σε βοηθάει ακριβώς; τη βελτιώνει; 

Τα γεμίζει στη ουσία... Τα φουσκώνει.... Αντί να είναι κενά μέσα τα γεμίζει με υλικό.... Δεν τα παίρνουν μόνο όσοι έχουν πολυκυστικες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τα γεμίζει στη ουσία... Τα φουσκώνει.... Αντί να είναι κενά μέσα τα γεμίζει με υλικό.... Δεν τα παίρνουν μόνο όσοι έχουν πολυκυστικες ?

aaaaa μάλιστα... σε ευχαριστώ πολύ! Εσύ πως τα πας κορίτσι; πότε περιμένεις με το καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

aaaaa μάλιστα... σε ευχαριστώ πολύ! Εσύ πως τα πας κορίτσι; πότε περιμένεις με το καλό;

Τώρα μπήκα στο 7ο μήνα!!!!. Πολύ ζέστη δεν παλεύεται..... Κ περιμένω να περάσει ο καιρός!!!!. Μέχρι 21 Νοεμβρίου έχω τελευταία ημερομηνία.... Αλλά τέλη Σεπτεμβρίου θέλω να τα χω όλα έτοιμα!!!! Γιατί είναι κ το 1ο μου όποτε ποτέ δε ξέρεις πότε θα χει όρεξη να βγει!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τώρα μπήκα στο 7ο μήνα!!!!. Πολύ ζέστη δεν παλεύεται..... Κ περιμένω να περάσει ο καιρός!!!!. Μέχρι 21 Νοεμβρίου έχω τελευταία ημερομηνία.... Αλλά τέλη Σεπτεμβρίου θέλω να τα χω όλα έτοιμα!!!! Γιατί είναι κ το 1ο μου όποτε ποτέ δε ξέρεις πότε θα χει όρεξη να βγει!!! ?

Με το καλό! Πάντως από φίλες  κ γνωστές συνήθως δεν βιάζονται πολύ... σε βλέπω μέχρι τέλους :-) κ καλύτερα δλδ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα!

@lactaki ήθελα να σε ρωτήσω, τα χάπια αυτά γιατί τα παίρνεις ακριβώς; Θέλω να πω η @Starrr λόγω πολυκυστικων δεν έκανε ωορρηξία, κ το ρύθμισε με κλομιφαινη, εσύ όμως κάνεις κανονικά, σε τι σε βοηθάει ακριβώς; τη βελτιώνει; 

Ακριβώς πρόκληση μιας καλύτερης ωορηξιας με παραπάνω ωάρια κ περισσοτερες πιθανότητες συνήθως.. έχω σταθερό κύκλο αλλά δεν έχει να κάνει. Κ εκείνη αν δε κάνω λάθος έκανε ωορηξια κανονικά αλλά αργουσε... Εμένα κ αύριο κλειστή... Δευτέρα μια κ καλή θα πάω, επαφές κανονικά θα εχω σουκου.. πιστεύω πως θα το προλάβω την Δευτέρα να το δω μεσημέρι θα πάω δε νομίζω να έχει σκασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Με το καλό! Πάντως από φίλες  κ γνωστές συνήθως δεν βιάζονται πολύ... σε βλέπω μέχρι τέλους :-) κ καλύτερα δλδ!

Πρόκληση ωορρηξίας είναι η απλή διαδικασία που έχει στόχο να ενισχύσει τις ωοθήκες να παράξουν και να απελευθερώσουν ένα ή περισσότερα ωάρια, έτσι ώστε να αυξηθεί η πιθανότητα σύλληψης.

Η μέθοδος αυτή είναι η πρωταρχική αντιμετώπιση του προβλήματος της υπογονιμότητας αυξάνοντας την πιθανότητα σύλληψη

Η θεραπεία αυτή προτείνεται σε γυναίκες που παράγουν χαμηλά επίπεδα των ορμονών που προκαλούν ωορρηξία, που δεν έχουν καθόλου ωορρηξία, έχουν φυσιολογική ωορρηξία αλλά παρουσιάζουν ανεξήγητη υπογονιμότητα ή γυναίκες που εμφανίζουν δυσμηνόρροια και σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών. Επίσης, προτείνεται σε ορισμένες περιπτώσεις, όπως νεαρά ζευγάρια με μικρής διάρκειας υπογονιμότητα, ζευγάρια που ζουν σε απόσταση μεταξύ τους, κλπ.

αν δε κάνω λάθος είσαι στην ανεξήγητη εσύ??γιατί να μη τονώσεις-ξυπνησεις λίγο Μ αυτό τον τρόπο τον οργανισμό σου κ μετά προχωράς σπερματεγχυση που κ εκεί θα κάνεις πρόκληση... Αν δε σε μπερδεύω ΕΕ χαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τώρα μπήκα στο 7ο μήνα!!!!. Πολύ ζέστη δεν παλεύεται..... Κ περιμένω να περάσει ο καιρός!!!!. Μέχρι 21 Νοεμβρίου έχω τελευταία ημερομηνία.... Αλλά τέλη Σεπτεμβρίου θέλω να τα χω όλα έτοιμα!!!! Γιατί είναι κ το 1ο μου όποτε ποτέ δε ξέρεις πότε θα χει όρεξη να βγει!!! ?

Πω πω σα χθες Μ φαίνεται πως πέρασε ο καιρός βρε παιδί μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/8/2019 at 12:29 ΠΜ, ο/η Efitr είπε:

@diana8 σ ευχαριστώ πάρα πολύ ?αλλά κ να μην είμαι όλα καλά! τον άλλο μήνα πάλι ! Σ εύχομαι τον άλλο μήνα να έχει ένα θετικό τεστ κ ένα μικρό σπορακι στην κοιλιά σου ??

Περιμένουμε νέα σου....ακόμα να πας για χοριακη??μη το καθυστερεις για να αρχίσεις να παίρνεις κ τα απαραίτητα που θα σ πει ο γιατρός σε περίπτωση εγκυμοσύνης...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πρόκληση ωορρηξίας είναι η απλή διαδικασία που έχει στόχο να ενισχύσει τις ωοθήκες να παράξουν και να απελευθερώσουν ένα ή περισσότερα ωάρια, έτσι ώστε να αυξηθεί η πιθανότητα σύλληψης.

Η μέθοδος αυτή είναι η πρωταρχική αντιμετώπιση του προβλήματος της υπογονιμότητας αυξάνοντας την πιθανότητα σύλληψη

Η θεραπεία αυτή προτείνεται σε γυναίκες που παράγουν χαμηλά επίπεδα των ορμονών που προκαλούν ωορρηξία, που δεν έχουν καθόλου ωορρηξία, έχουν φυσιολογική ωορρηξία αλλά παρουσιάζουν ανεξήγητη υπογονιμότητα ή γυναίκες που εμφανίζουν δυσμηνόρροια και σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών. Επίσης, προτείνεται σε ορισμένες περιπτώσεις, όπως νεαρά ζευγάρια με μικρής διάρκειας υπογονιμότητα, ζευγάρια που ζουν σε απόσταση μεταξύ τους, κλπ.

αν δε κάνω λάθος είσαι στην ανεξήγητη εσύ??γιατί να μη τονώσεις-ξυπνησεις λίγο Μ αυτό τον τρόπο τον οργανισμό σου κ μετά προχωράς σπερματεγχυση που κ εκεί θα κάνεις πρόκληση... Αν δε σε μπερδεύω ΕΕ χαχααα

Μπορείτε να με βοηθήσετε πάρακαλω..

Τί ακριβώς είναι αυτό? 

Χάπι? Και ποτέ το ξεκινάω?

Χρειάζεται συμβουλή γιατρού;

Προσπάθουμε κ μεις 6μηνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katerinoula87 είπε:

Μπορείτε να με βοηθήσετε πάρακαλω..

Τί ακριβώς είναι αυτό? 

Χάπι? Και ποτέ το ξεκινάω?

Χρειάζεται συμβουλή γιατρού;

Προσπάθουμε κ μεις 6μηνες...

Ναι μόνο με συμβολή γιατρού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Katerinoula87 είπε:

Μπορείτε να με βοηθήσετε πάρακαλω..

Τί ακριβώς είναι αυτό? 

Χάπι? Και ποτέ το ξεκινάω?

Χρειάζεται συμβουλή γιατρού;

Προσπάθουμε κ μεις 6μηνες...

Κορίτσι ναι καλυτερα να το συνεννοηθείς με τον γιατρό σου... Είναι χάπι serpafar λέγεται η clomifaini..μη τα πάρεις μόνη σου. Το ξεκινάς 2η μεχρι 6η μέρα του κυκλου σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα!Αύριο κάνω την πρώτη ένεση για διακοπή περιόδου κ θα κάνω 3συνολικα. Επομενως οι προσπάθειες για εμάς σταματάνε.Οταν τελειώσει η θεραπεία κ έχει το επιθυμητο αποτέλεσμα θα ετοιμαστούμε για εξωσωματική επιτέλους.Πήρα το οκ απ'τον γιατρό!Ο χειμώνας για μένα θα είναι δύσκολος αλλά σκέφτομαι ότι ίσως του χρόνου τέτοιο καιρό καταφέρω να είμαι εγκυούλα!

Θα συνεχιζω να μπαίνω κ να σας διαβάζω κ να τα λέμε βέβαια! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες!Τα φιλιά μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα!Αύριο κάνω την πρώτη ένεση για διακοπή περιόδου κ θα κάνω 3συνολικα. Επομενως οι προσπάθειες για εμάς σταματάνε.Οταν τελειώσει η θεραπεία κ έχει το επιθυμητο αποτέλεσμα θα ετοιμαστούμε για εξωσωματική επιτέλους.Πήρα το οκ απ'τον γιατρό!Ο χειμώνας για μένα θα είναι δύσκολος αλλά σκέφτομαι ότι ίσως του χρόνου τέτοιο καιρό καταφέρω να είμαι εγκυούλα!

Θα συνεχιζω να μπαίνω κ να σας διαβάζω κ να τα λέμε βέβαια! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες!Τα φιλιά μου???

Κορίτσι μου καλή αρχή στη θεραπεία σου! Είχα καταλάβει οτι πάτε για φυσική σύλληψη μετα τη θεραπεία, όμως σημασία έχει το αποτέλεσμα όχι ο τρόπος! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τώρα μπήκα στο 7ο μήνα!!!!. Πολύ ζέστη δεν παλεύεται..... Κ περιμένω να περάσει ο καιρός!!!!. Μέχρι 21 Νοεμβρίου έχω τελευταία ημερομηνία.... Αλλά τέλη Σεπτεμβρίου θέλω να τα χω όλα έτοιμα!!!! Γιατί είναι κ το 1ο μου όποτε ποτέ δε ξέρεις πότε θα χει όρεξη να βγει!!! ?

Kοριτσι με την πρόκληση που έκανες θες να Μ πεις αν είδες κάποια διαφορά απ' την ημέρα που πήρες τα χάπια μέχρι την ωορρηξία??εγώ χθες βράδυ τα σταμάτησα... Νιώθεις όπως κάθε φορά ίσως με πιο έντονα συμπτώματα της ωορηξιας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου καλή αρχή στη θεραπεία σου! Είχα καταλάβει οτι πάτε για φυσική σύλληψη μετα τη θεραπεία, όμως σημασία έχει το αποτέλεσμα όχι ο τρόπος! Καλή επιτυχία!

Σ'ευχαριστώ πολύ!Μετά τη θεραπεία θα κάνουμε μια παύση δύο μηνών μέχρι να ξεκινήσουμε την εξωσωματική.Να σου πω δν αντέχω να προσπαθήσω παραπάνω.Ηδη προσπαθουμε πολύ κ έχω τόση στεναχώρια κ άγχος που δε βοηθάει να πετύχει η φυσική σύλληψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ!Μετά τη θεραπεία θα κάνουμε μια παύση δύο μηνών μέχρι να ξεκινήσουμε την εξωσωματική.Να σου πω δν αντέχω να προσπαθήσω παραπάνω.Ηδη προσπαθουμε πολύ κ έχω τόση στεναχώρια κ άγχος που δε βοηθάει να πετύχει η φυσική σύλληψη. 

Καλή επιτυχία σε ό,τι ακολουθήσει! Όλα να πάνε κατ ευχήν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Kοριτσι με την πρόκληση που έκανες θες να Μ πεις αν είδες κάποια διαφορά απ' την ημέρα που πήρες τα χάπια μέχρι την ωορρηξία??εγώ χθες βράδυ τα σταμάτησα... Νιώθεις όπως κάθε φορά ίσως με πιο έντονα συμπτώματα της ωορηξιας??

Εγώ τα πήρα άλλες μέρες από εσένα... Αλλά γενικά στη αρχή ένιωθα ότι ήμουν πολύ καλά, χαμογελούσε χωρίς λόγο, κ δεν ε είχα ευαισθησίες.. Όταν έφτανα προς την ωορρηξία είχα τα υγρά πρώτη φορά της ωορρηξιας αυτά που είναι σα λάστιχο σορρυ κιόλας..... Κ το απόγευμα της ωορρηξιας είχα έντονο πόνο κ αισθάνθηκα πως έσκασε.... Επίσης νομίζω ταίριαξε κ η θερμοκρασία, γθατι μετρούσα κ θερμοκρασία!!!! Αυτά από ότι θυμάμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Kοριτσι με την πρόκληση που έκανες θες να Μ πεις αν είδες κάποια διαφορά απ' την ημέρα που πήρες τα χάπια μέχρι την ωορρηξία??εγώ χθες βράδυ τα σταμάτησα... Νιώθεις όπως κάθε φορά ίσως με πιο έντονα συμπτώματα της ωορηξιας??

Τώρα που τα κοίταξα είχα 36.1 την κια μέρα... Μετά 35.9....μετα 36.2......μετα ανέβαινε έως 36.5... Κ μετά από μια εβδομάδα ξανά κατέβηκε.... Οπότε μάλλον έγινε η εμφύτευση τότε...!!! Δνε ξέρω αν όλα αυτά σε διευκολύνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2019 at 4:41 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ την φορά που είχα μείνει. Με είχε πιάσει ένας πόνος 7.30 το απόγευμα. Κ είχα επαφή κ την προηγούμενη το βράδυ. Κ εκείνη την ημέρα το βράδυ. Γιατί μας είπε ότι από την στιγμή που σπάει έχουμε ακόμη κ 48 ώρες. Που είναι ανοιχτό να δεχτεί σπερματοζωαρια. ? Κ είχα πάει κ μετά από 2 ημέρες κ είδαμε ότι είχε σπάσει..... Κ μετά από 10 μέρες είχα κάνει τεστ κ βγήκε θετικό. ?

Και ήρθατε σε επαφή καθημερινά ;;;; Γιατί ακούω ότι.δεν κάνει και κάθε μέρα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλή επιτυχία σε ό,τι ακολουθήσει! Όλα να πάνε κατ ευχήν! 

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Κ σε σένα εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunset13 είπε:

Και ήρθατε σε επαφή καθημερινά ;;;; Γιατί ακούω ότι.δεν κάνει και κάθε μέρα.

 

 

Ναι είχαμε επαφή, όχι, επαφη(μας είπε ότι θα σκάσει) επαφή, επαφή, επαφή, όχι, επαφή...., ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσι ναι καλυτερα να το συνεννοηθείς με τον γιατρό σου... Είναι χάπι serpafar λέγεται η clomifaini..μη τα πάρεις μόνη σου. Το ξεκινάς 2η μεχρι 6η μέρα του κυκλου σου.. 

@lactaki σας έψαχνα???έχω να μπω πολύ καιρό ...κοριτσιαααα ελπίζω να είστε όλες καλά κ να υπάρχουν ευχάριστες εξελίξεις. Εγώ είχα ξεχαστεί εντελώς με το θέμα...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η thalaki είπε:

@lactaki σας έψαχνα???έχω να μπω πολύ καιρό ...κοριτσιαααα ελπίζω να είστε όλες καλά κ να υπάρχουν ευχάριστες εξελίξεις. Εγώ είχα ξεχαστεί εντελώς με το θέμα...?

Που είσαι ρε κορίτσι σε σκέφτομαι συχνά να ξέρεις.. λέω που είναι τι κάνει... Μπράβο που μπορείς κ ξεχνιέσαι εγώ όλο κ με κάτι ασχολούμαι κ δε μπορώ να ξεχαστω. Μια υπέρηχο μια εξετασεις. ..Κάνεις προσπάθειες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αδιαθετησα..παλι..πρωι πρωι..χωρις πονους, χωρις υγρα, χωρις προεορτια..κατευθειαν στο ψητο...κ ετσι απλα διαλυθηκαν παλι ολες μου οι ελπιδες.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσια αδιαθετησα..παλι..πρωι πρωι..χωρις πονους, χωρις υγρα, χωρις προεορτια..κατευθειαν στο ψητο...κ ετσι απλα διαλυθηκαν παλι ολες μου οι ελπιδες.. ??

Μη νομίζεις κ γω ακολουθώ... απλά εχω προετοιμαστεί γιατί έχω τα κλασσικά, πονακια χαμηλά, στήθος που έπαψε να πονάει κ τα υγρά σαν νερό που εχω συνήθως πριν την περίοδο! Αυτή τη φορά προστέθηκε στη λίστα κ η ναυτία κ ανακατωσούρα που έχω απο το πρωί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...