Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω έκανα την 26η τεστ αλλά αρνητικό μαλλον το εκανα νωρις. Δεν ξέρω μακαρι βρε κορίτσια.

την ημερα π ειδες τα καφε??? λογικα ειναι νωρις εγω τοεκανα 29 μερα τ κυκλου σε οχι πολυ σταθερο κυκλο περιπου απο 30-32 ημερες..σ ευχομαι ν εχεις τ επιθυμητο αποτελεσμα εγω ειχα θετικο τεστ ωορηξιας 26 ιουνιου κ ειχα επαφες 26 κ 30 ιουνιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 29 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

την ημερα π ειδες τα καφε??? λογικα ειναι νωρις εγω τοεκανα 29 μερα τ κυκλου σε οχι πολυ σταθερο κυκλο περιπου απο 30-32 ημερες..σ ευχομαι ν εχεις τ επιθυμητο αποτελεσμα εγω ειχα θετικο τεστ ωορηξιας 26 ιουνιου κ ειχα επαφες 26 κ 30 ιουνιου

Εγώ πάω για σπερματεγχυση όποτε δεν απελπίζομαι και να μου έρθει δεν πειραζει ας έρθει υγεία να έχουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ πάω για σπερματεγχυση όποτε δεν απελπίζομαι και να μου έρθει δεν πειραζει ας έρθει υγεία να έχουμε. 

αχ εμενα με πηγαινε ο πρωην γιατρος μ για εξωσωματικη κ τν μηνα π θα εκανα την εξωσωματικη εμεινα εγκυος ομως ηταν εξωμητριο[αυτο εγινε τν μαρτιο] κ απο λαθος τ γιατρου μ γιατι λιγο καιρο πριν ειχα κανει λαπαροσκοπηση για αφαιρεση υδροσαλπιγγας οπου δεν μ την αφαιρεσε ολη ειχε αφησει ενα κομμαακι κ εκει ειχε πιαστει το εμβρυακι μ χειρουργηθηκα γιατι επαθα εσωτερικη αιμοραγια εσπασε η σαλπιγγα [με αλλον γιατρο οπου τωρα ειναι ο γιατρος μ] εκει μ βρηκε ενδομητριωση εκανα θεραπεια με διακοπη περιοδου κ πριν να μ ερθει η πρωτη περιοδος απ την θεραπεια εμειναεγκυος ξανα ....σ ευχομαι καλη επιτυχια σε οτι κ αν κανεις..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

αχ εμενα με πηγαινε ο πρωην γιατρος μ για εξωσωματικη κ τν μηνα π θα εκανα την εξωσωματικη εμεινα εγκυος ομως ηταν εξωμητριο[αυτο εγινε τν μαρτιο] κ απο λαθος τ γιατρου μ γιατι λιγο καιρο πριν ειχα κανει λαπαροσκοπηση για αφαιρεση υδροσαλπιγγας οπου δεν μ την αφαιρεσε ολη ειχε αφησει ενα κομμαακι κ εκει ειχε πιαστει το εμβρυακι μ χειρουργηθηκα γιατι επαθα εσωτερικη αιμοραγια εσπασε η σαλπιγγα [με αλλον γιατρο οπου τωρα ειναι ο γιατρος μ] εκει μ βρηκε ενδομητριωση εκανα θεραπεια με διακοπη περιοδου κ πριν να μ ερθει η πρωτη περιοδος απ την θεραπεια εμειναεγκυος ξανα ....σ ευχομαι καλη επιτυχια σε οτι κ αν κανεις..

 

Και εγω κάπως έτσι έχω ταλαιπωρηθεί ενδωμητριωση θεραπείες εγκυμοσυνη (που δεν προχώρησε) και δεν συμμαζεύεται.. κουραστηκα να περιμένω και φέτος έφαγα φλασιά και δεν κυνηγάω τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω κάπως έτσι έχω ταλαιπωρηθεί ενδωμητριωση θεραπείες εγκυμοσυνη (που δεν προχώρησε) και δεν συμμαζεύεται.. κουραστηκα να περιμένω και φέτος έφαγα φλασιά και δεν κυνηγάω τιποτα

καλα κανεις αν ειναι ν ερθει θα ερθει .... εγω 7 χρονια προσπαθουσα ειχα μια βιοχημικη στα 2,5 χρονια προσπαθειας επειτα την εξωμητρια πριν λιγ  καιρο κ τωρα παλι π ελπιζω ν φτασω ως το τελος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω έκανα την 26η τεστ αλλά αρνητικό μαλλον το εκανα νωρις. Δεν ξέρω μακαρι βρε κορίτσια.

Σε πόσες μέρες (δεν) περιμένεις;Τι κύκλο έχεις συνήθως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2019 at 1:37 ΠΜ, ο/η Efitr είπε:

Γειά σας κορίτσια είμαι καινούργια στην παρέα ?☺️ εύχομαι σ όλες μας να έχουμε ευχάριστα νέα σύντομα! Καλές διακοπές κ καλό καλοκαίρι σε όλες! Αν κ εγώ μόλις γύρισα από διακοπές δυστυχώς! ?

Γεια σου ? και εγω καινουργια ειμαι στην παρεα μακαρι να εχουμε ολες καλα νεα συντομα !!! Και εγω γυρισα πριν μια εβδομαδα απο διακοπες στη ζακυνθο.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Σε πόσες μέρες (δεν) περιμένεις;Τι κύκλο έχεις συνήθως;

Καλησπέρα @Soulful περιμενω στις 17 Αυγούστου πάντα είμαι σταθερή και δεν έχω καθυστερησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου ..  Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! @lactaki θέμα χρόνου είναι όταν ξεαγχωθεις θα μείνεις χωρίς να το καταλάβεις  . Εγώ πάλι 13η μέρα επαφή και 24η ετοιμαζόμουν για μπανιο και τσουπ να μια σταγόνα καφέ λέω ΩΧ δεν θα παμε για μπανιο αυριο( Κυριακή). Πάω για μπανιο γυρνάω τιποτα από καφέ τώρα 26η τσουπ το στήθος τούμπανο.  Αναμονή περιοδου για τις 17 Αυγούστου.  

Μακάριιι αν θυμάμαι καλά κάπως έτσι είχε ξεκινήσει κ η προηγούμενη σου εγκυμοσύνη. Με τέτοιου είδους συμπτώματα... Λίγες μέρες μείνανε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου ..  Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! @lactaki θέμα χρόνου είναι όταν ξεαγχωθεις θα μείνεις χωρίς να το καταλάβεις  . Εγώ πάλι 13η μέρα επαφή και 24η ετοιμαζόμουν για μπανιο και τσουπ να μια σταγόνα καφέ λέω ΩΧ δεν θα παμε για μπανιο αυριο( Κυριακή). Πάω για μπανιο γυρνάω τιποτα από καφέ τώρα 26η τσουπ το στήθος τούμπανο.  Αναμονή περιοδου για τις 17 Αυγούστου.  

Σήμερα είσαι 26η??? Κ περιμένεις 17? Τι κύκλο θα κάνεις.?? 31??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ πάω για σπερματεγχυση όποτε δεν απελπίζομαι και να μου έρθει δεν πειραζει ας έρθει υγεία να έχουμε. 

Τώρα που βρήκες άκρια αν δε δω αποτέλεσμα μετά από 3 κύκλους πρόκληση που έχω σκοπό να κάνω θα σ ακολουθησω φίλη μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα @Soulful περιμενω στις 17 Αυγούστου πάντα είμαι σταθερή και δεν έχω καθυστερησεις

Λίγες μέρες υπομονή! Εύχομαι να μην έρθει..!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Σήμερα είσαι 26η??? Κ περιμένεις 17? Τι κύκλο θα κάνεις.?? 31??

Συνήθως 31 μα 32 μέρες κύκλο εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Συνήθως 31 μα 32 μέρες κύκλο εχω

Κορίτσια ειχα ωορηξια την 12η μέρα με βάση τον υπέρηχο..12η απόγευμα κατάλαβα κιόλας ότι έσπασε.. είμαι στην 25η μέρα ποτέ να περιμένω?? Μ έδωσε η γιατρος να πάρω τα serpafar από την δεύτερη μέρα του κύκλου.. δε καταλαβαίνω τι γράφει στο χαρτί. 1χ2?? @Starrr τα φώτα σου. Δύο την ημέρα δλδ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια ειχα ωορηξια την 12η μέρα με βάση τον υπέρηχο..12η απόγευμα κατάλαβα κιόλας ότι έσπασε.. είμαι στην 25η μέρα ποτέ να περιμένω?? Μ έδωσε η γιατρος να πάρω τα serpafar από την δεύτερη μέρα του κύκλου.. δε καταλαβαίνω τι γράφει στο χαρτί. 1χ2?? @Starrr τα φώτα σου. Δύο την ημέρα δλδ??

Λογικά θα κάνεις 26μερες κύκλο,άρα ίσως σου έρθει αυριο-μεθαυριο.Εγω που πήρα κλομιφαινη σε δύο κύκλους έπαιρνα ένα χάπι το πρωί κ ένα το βράδυ.Παρε την γιατρό σου τηλ για σιγουριά όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια ειχα ωορηξια την 12η μέρα με βάση τον υπέρηχο..12η απόγευμα κατάλαβα κιόλας ότι έσπασε.. είμαι στην 25η μέρα ποτέ να περιμένω?? Μ έδωσε η γιατρος να πάρω τα serpafar από την δεύτερη μέρα του κύκλου.. δε καταλαβαίνω τι γράφει στο χαρτί. 1χ2?? @Starrr τα φώτα σου. Δύο την ημέρα δλδ??

Είναι ανάλογα τη γυναίκα.... Η γιατρός θα σου πει τη δόση... Πόσα να πάρεις κ κάθε πότε κ πόσες μέρες... ? Πάρε την τηλεφωνο αύριο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια ειχα ωορηξια την 12η μέρα με βάση τον υπέρηχο..12η απόγευμα κατάλαβα κιόλας ότι έσπασε.. είμαι στην 25η μέρα ποτέ να περιμένω?? Μ έδωσε η γιατρος να πάρω τα serpafar από την δεύτερη μέρα του κύκλου.. δε καταλαβαίνω τι γράφει στο χαρτί. 1χ2?? @Starrr τα φώτα σου. Δύο την ημέρα δλδ??

Το 1επι 2. Σημαίνει ένα χάπι 2 φορές την ημέρα. Πρωί βράδυ δηλαδή.... Είμαι νοσηλεύτρια. Γι αυτό το ξέρω. Αλλά πάρε τηλέφωνο για σίγουρα... Κ να σου πει πόσες μέρες να το πάρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια ειχα ωορηξια την 12η μέρα με βάση τον υπέρηχο..12η απόγευμα κατάλαβα κιόλας ότι έσπασε.. είμαι στην 25η μέρα ποτέ να περιμένω?? Μ έδωσε η γιατρος να πάρω τα serpafar από την δεύτερη μέρα του κύκλου.. δε καταλαβαίνω τι γράφει στο χαρτί. 1χ2?? @Starrr τα φώτα σου. Δύο την ημέρα δλδ??

Επίσης εγώ αύριο το πρωί θα έκανα τεστακι. ???????? Αλλά μη σου βάζω ιδέες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από μένα κορίτσια! Έχω καιρό να μπω στην παρεούλα σας λόγω διακοπών! Εγώ αδιαθετησα πάλι χτες... Πάμε για τον επόμενο κύκλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Επίσης εγώ αύριο το πρωί θα έκανα τεστακι. ???????? Αλλά μη σου βάζω ιδέες!! 

Το καλό είναι σ αυτό τον κύκλο ότι εφταιαξα την προλακτίνη κ δεν είδα αίμα μάλλον αυτό έφταιγε ήταν ορμονικό @Soulful..κ @Χρυσάφω όσο για το τεστ μη νοιάζεσαι την έκανα την βλακεία Μ ένα της First step. Αρνητικό.. 26η σήμερα τίποτα προς το παρόν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Είναι ανάλογα τη γυναίκα.... Η γιατρός θα σου πει τη δόση... Πόσα να πάρεις κ κάθε πότε κ πόσες μέρες... ? Πάρε την τηλεφωνο αύριο!!! 

Από αυτά που Μ έχει γράψει εγώ καταλαβαίνω 1 χάπι όπως λες δύο φορές την ημέρα για 5 μέρες. Από την 2η δλδ να ξεκινήσω μέχρι κ την 6η.

IMG_20190813_072456.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Από αυτά που Μ έχει γράψει εγώ καταλαβαίνω 1 χάπι όπως λες δύο φορές την ημέρα για 5 μέρες. Από την 2η δλδ να ξεκινήσω μέχρι κ την 6η.

IMG_20190813_072456.jpg

Αυτό σου γράφει, ναι. Καλημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αυτό σου γράφει, ναι. Καλημέρα! 

Καλημέρα κορίτσι... Άντε να δούμε τι θα γίνει κ Μ αυτά... Τουλάχιστον είδα ένα καλό αυτό το μήνα επανηλθα δεν είδα αίμα στα μέσα του κύκλου..σήμερα δεν αδιαθετησα αλλά δεν ελπίζω κ σε κάτι άλλο. Το first step Μ το είπε ξεκάθαρα χαχα θα έδειχνε άμα ήταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι... Άντε να δούμε τι θα γίνει κ Μ αυτά... Τουλάχιστον είδα ένα καλό αυτό το μήνα επανηλθα δεν είδα αίμα στα μέσα του κύκλου..σήμερα δεν αδιαθετησα αλλά δεν ελπίζω κ σε κάτι άλλο. Το first step Μ το είπε ξεκάθαρα χαχα θα έδειχνε άμα ήταν...

Όλα μπαίνουν σε μια σειρά και σύντομα θα το πετύχεις το μπεμπέ! Λογικά θα έδειχνε το τεστ όντως, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Νομίζω πως τα one step δεν είναι και πολύ αξιόπιστα ή είναι ιδέα μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...