Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Πιστεύω σωστά αδιαθετησες. Ίσως απλά έχεις μεγαλύτερης διάρκεια ωχρινικη, δηλ 16 ημερών κι όχι 14. Σημασία έχει να γίνεται η ωορρηξια. Το αν θα γίνει 12η ή 14η μικρή σημασία έχει.. Άσε που αλλάζει κάποιους μήνες ο κύκλος μας. 

Τώρα ξεκίνησα παρακολουθηση κ ακόμα μαθαίνω...οπότε θα δούμε.. θα ξανά πάω 13η μέρα την Τετάρτη.. πάντως είπαμε σ επόμενο κύκλο να πάρω χαπακια πρόκλησης όπως η @Starrr... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τώρα ξεκίνησα παρακολουθηση κ ακόμα μαθαίνω...οπότε θα δούμε.. θα ξανά πάω 13η μέρα την Τετάρτη.. πάντως είπαμε σ επόμενο κύκλο να πάρω χαπακια πρόκλησης όπως η @Starrr... 

Χρήσιμη η παρακολούθηση πάντως! Οπότε μεθαύριο θα ξέρεις τι έγινε! Θα περιμένουμε νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Χρήσιμη η παρακολούθηση πάντως! Οπότε μεθαύριο θα ξέρεις τι έγινε! Θα περιμένουμε νέα! 

Ναι ναι.. αν κ με στεναχώρησε λίγο που δεν ήταν ολοστρόγγυλο.. κ σκέφτομαι τζάμπα θα προσπαθήσω.. από την άλλη πάλι Μ πε ότι το ενδομήτριο ήταν πάρα πολύ καλό. Θα δούμε δε ξέρω τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr πες μου τη γνώμη σου με βάση τα παραπάνω αν μπορείς.. εμένα μόνο Μ φαίνονται περίεργα??αλλά νόμιζα αλλά βλέπω με τον υπέρηχο.. πολύ νωρίς Μ φαίνεται δύο μήνες τώρα..θα ξεκαθαρίσει βέβαια κ την Τετάρτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Kοριτσια θα μου στρίψει... Πήγα στη γιατρό 11η μέρα κ έχω ωοθυλάκιο 20κ κάτι.. χιλιοστά.. είναι δυνατόν??αφού έψαχνε τον υπέρηχο του προηγούμενου μήνα μήπως κ δεν έσκασε..αλλά το ειχαμε δει ότι είχε σκάσει το επιβεβαιώσαμε...Μ πε ότι δεν είναι ολοστρόγγυλο που σημαίνει δεν είναι πολύ καλό..βέβαια από την άλλη το ενδομήτριο ήταν σούπερ λέει.. ωορηξια από την δεξιά πάλι ελπίζω τυχαίο γεγονός... 

Μια χαρά είσαι!Γιατί να σου στρίψει;Είσαι έτοιμη για ωορρηξια με σούπερ ενδομήτριο!Τέλειος συνδυασμός.Οσον αφορά αυτό που λες ότι είναι απ'την δεξιά, δν είναι απαραίτητο να κάνουμε εναλλάξ ωορρηξια.Αντε καλά να περάσεις αυτες τις μερες? κ good luck!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

@Starrr πες μου τη γνώμη σου με βάση τα παραπάνω αν μπορείς.. εμένα μόνο Μ φαίνονται περίεργα??αλλά νόμιζα αλλά βλέπω με τον υπέρηχο.. πολύ νωρίς Μ φαίνεται δύο μήνες τώρα..θα ξεκαθαρίσει βέβαια κ την Τετάρτη...

Δες τι θα σου πει κ την Τετάρτη. Και βλέπουμε.... Αυτός ο μήνας ήταν ο πρώτος με παρακολούθηση έτσι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δες τι θα σου πει κ την Τετάρτη. Και βλέπουμε.... Αυτός ο μήνας ήταν ο πρώτος με παρακολούθηση έτσι??? 

Κ τον προηγούμενο μήνα κάναμε παρακολουθηση αλλά όχι εντατική.. πήγα την 12η κ Μ πε ότι ήταν 19,9 άμα θυμάσαι κ μετά ξανά πήγα την 19η κ είδαμε ότι πράγματι είχε σκάσει ήδη.. αυτή τη φορά θα το δούμε πιο στενά.. θα πάω την Τετάρτη το μεσημέρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κ τον προηγούμενο μήνα κάναμε παρακολουθηση αλλά όχι εντατική.. πήγα την 12η κ Μ πε ότι ήταν 19,9 άμα θυμάσαι κ μετά ξανά πήγα την 19η κ είδαμε ότι πράγματι είχε σκάσει ήδη.. αυτή τη φορά θα το δούμε πιο στενά.. θα πάω την Τετάρτη το μεσημέρι..

Αντε να δούμε... Αλλιώς σου είπα εγώ θεωρώ πως αξίζει το κόπο για 3 ευρώ που κάνουν τα χάπια. Δηλαδή τόσο θαυματουργά....... Τουλάχιστον για εμένα έτσι..... Γιατί άλλους δεν πιάνουν... Και τώρα μετά από 6 μήνες. Νιώθω μπουνιές στη κοιλιά μου... Δηλ είναι καταπληκτικό. Κ τώρα βέβαια βαριέμαι. Λέω Αντε... Γιατί να είναι 9 μήνες η εγκυμοσύνη.... Έχω βαρεθεί να είμαι έγκυος... Το θελα πιο γρήγορο. ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κ τον προηγούμενο μήνα κάναμε παρακολουθηση αλλά όχι εντατική.. πήγα την 12η κ Μ πε ότι ήταν 19,9 άμα θυμάσαι κ μετά ξανά πήγα την 19η κ είδαμε ότι πράγματι είχε σκάσει ήδη.. αυτή τη φορά θα το δούμε πιο στενά.. θα πάω την Τετάρτη το μεσημέρι..

Επίσης ούτε έμενα ήταν όλο στρογγυλό από όσο θυμάμαι. Κ ήταν ο δεύτερος μήνας από την ίδια μεριά. Κ μάλιστα έλεγα ότι αφού τη πρώτη δεν πέτυχε. Πάει να πει πως κ τώρα τσάμπα γίνεται το όλο πράγμα. Έχε στο νου σου πόνο που ίσως νιώσεις... Εγώ με τη κλομιφαινη βέβαια τον ένιωσα τον πόνο του σκασιματος. Κ μάλιστα μας είχε πει ο γιατρός να μην δοκιμαζαμε γιατί θα έσκαγε κατά την επαφή. Αλλά εγώ ένιωσα τον πόνο μετά από φουλ περπάτημα 7.30 απόγευμα. Και κατά της 10 είχαμε επαφή. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω.,, δηλαδή πήρατε τον γιατρό σας και είπατε ότι θέλω να παρακαλουθξσω την ωορρηξία; 

Εγώ στη περίπτωση μου. Έψαξα Κ βρήκα νέο γιατρό γιατί κανείς δεν με γέμιζε. Μέσω μιας γνωστής πήγαμε σε πρώτο ραντεβού. Είπαμε ότι θέλουμε να προσπαθήσουμε για παιδί Κ προσπαθούμε 5 μήνες μόνοι μας... Κ ότι λόγω πολυκυστικων δεν μπορούμε να γνωρίζουμε σωστά την ωορρηξία μας. Και ότι χρησιμοποίησα και τεστακια ωορρηξιας αλλά δε έβγαζα άκρη. Έτσι τον 1ο μήνα κάναμε παρακολούθηση με υπέρηχο.. Κ τον 2ο εξετάσεις την 2η ημέρα περιόδου ξανά παρακολούθηση κ χάπια... Κ αλληλούια!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσι όπως τα λες θα έκανες ωορρηξια αλλά αργότερα από τη συνηθισμένη.Αλλωστε αυτό δεν είναι στάνταρ κάθε μήνα.Η περίοδος όντως θα είναι kinder έκπληξη ?Τώρα σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;

Είμαι στην 31η κορίτσι μου.. Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mia ? είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω.,, δηλαδή πήρατε τον γιατρό σας και είπατε ότι θέλω να παρακαλουθξσω την ωορρηξία; 

Ναι κ εγώ άλλαξα γιατρό γιατί ήταν στο νοσοκομείο κ δε μπορούσε να Μ πρόσφερει αυτά που θέλω.. οπότε πήγα πρώτο ραντεβού μιλήσαμε πήρε ιστορίκο κ ξεκινήσαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι κ εγώ άλλαξα γιατρό γιατί ήταν στο νοσοκομείο κ δε μπορούσε να Μ πρόσφερει αυτά που θέλω.. οπότε πήγα πρώτο ραντεβού μιλήσαμε πήρε ιστορίκο κ ξεκινήσαμε...

Πάντως κορίτσι δεν είναι απίθανο να κάνεις ωορρηξία νωρίτερα! Εγώ συνήθως κάνω τη 14η, έλα όμως που 2 τελευταίους κύκλους έχω κάνει τη 12η! Το καλύτερο είναι να το παρακολουθείς όσο πιο τακτικά μπορείς. Μικρή είσαι θα δεις θα έχεις αποτελέσματα σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πάντως κορίτσι δεν είναι απίθανο να κάνεις ωορρηξία νωρίτερα! Εγώ συνήθως κάνω τη 14η, έλα όμως που 2 τελευταίους κύκλους έχω κάνει τη 12η! Το καλύτερο είναι να το παρακολουθείς όσο πιο τακτικά μπορείς. Μικρή είσαι θα δεις θα έχεις αποτελέσματα σίγουρα!

Σ ευχαριστω κοπέλα μου... Η αλήθεια είναι Μ έχει παραξενεψει γιατί με βάση τα τεστακια που σκουραιναν υπέθετα πως έκανα 14η κ 16η... Τώρα δύο κύκλους που το παρακολουθω είναι αρκετά μεγάλο. Σήμερα είμαι 12η μέρα κ αύριο θα πάω να δω τι απέγινε το αβγό μου..χαχαα... Συμπτώματα εκτός από λίγα υγρά δε νιώθω ..θα δείξει... Υπάρχει περίπτωση να πάει 24χιλ πχ  @Starrr κ να φθασω μέχρι 14η??... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστω κοπέλα μου... Η αλήθεια είναι Μ έχει παραξενεψει γιατί με βάση τα τεστακια που σκουραιναν υπέθετα πως έκανα 14η κ 16η... Τώρα δύο κύκλους που το παρακολουθω είναι αρκετά μεγάλο. Σήμερα είμαι 12η μέρα κ αύριο θα πάω να δω τι απέγινε το αβγό μου..χαχαα... Συμπτώματα εκτός από λίγα υγρά δε νιώθω ..θα δείξει... Υπάρχει περίπτωση να πάει 24χιλ πχ  @Starrr κ να φθασω μέχρι 14η??... 

Ναι μπορεί. Απλά δεν θέλουν να μεγαλώνει τόσο γιατί μπορεί να γίνει κυστικο. Ούτως ή αλλιώς αν προσπαθείτε εσείς. Το σπέρμα μένει για 48 ωρες. Οπότε εγώ θα προσπαθούσα κ σήμερα βράδυ κ αύριο βραδυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@paradisebird καλημέρα! Είπαμε ότι δεν θα ανοίξουμε άλλο θέμα για τον Αύγουστο καθώς ήδη μπαίνουμε πολύ αραιά κ με τις διακοπές ακόμα περισσότερο οπότε να μην ψαχνόμαστε κιόλας! Είναι κ το θέμα τέτοιο που καλύπτει όλο το καλοκαιράκι κ είπαμε να το κρατήσουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@paradisebird καλημέρα! Είπαμε ότι δεν θα ανοίξουμε άλλο θέμα για τον Αύγουστο καθώς ήδη μπαίνουμε πολύ αραιά κ με τις διακοπές ακόμα περισσότερο οπότε να μην ψαχνόμαστε κιόλας! Είναι κ το θέμα τέτοιο που καλύπτει όλο το καλοκαιράκι κ είπαμε να το κρατήσουμε ?

Sorry, δεν το πρόσεξα. Οπότε άκυρο το θέμα μου. Καλή επιτυχία και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστω κοπέλα μου... Η αλήθεια είναι Μ έχει παραξενεψει γιατί με βάση τα τεστακια που σκουραιναν υπέθετα πως έκανα 14η κ 16η... Τώρα δύο κύκλους που το παρακολουθω είναι αρκετά μεγάλο. Σήμερα είμαι 12η μέρα κ αύριο θα πάω να δω τι απέγινε το αβγό μου..χαχαα... Συμπτώματα εκτός από λίγα υγρά δε νιώθω ..θα δείξει... Υπάρχει περίπτωση να πάει 24χιλ πχ  @Starrr κ να φθασω μέχρι 14η??... 

Τι κάνεις? Πως είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαζεύοντας στο ιντερνετ έπεσα πάνω σε αυτό...

https://www.lifo.gr/now/greece/246718/xaristoyla-karioti-i-sygklonistiki-synenteyksi-tis-roditissas-poy-sta-60-tis-gennise-didyma

Ε εντάξει όλα γίνονται τελικά! χαχαχαχα

Βέβαια να πω κιόλας ότι σήμερα αυτό δε θα μπορούσε να συμβεί καθώς ο νόμος πια απαγορεύει στην εξωσ. σε γυναίκες άνω των 50 (στην Ελλάδα, σε άλλες χώρες φτάνει κ τα 55 αν δεν κάνω λάθος). Αλλά τελοσπάντων θέλω να πω η επιστήμη και η φύση κάνουν θαύματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Τι κάνεις? Πως είσαι? 

Έλα κορίτσι λοιπόν τώρα γύρισα από τη γιατρό... Έσκασε το αβγό μας.. κ το κατάλαβα χθες το απόγευμα.. 12η μέρα... Είχα επαφές 8-10-11-12η... Πολυ νωρίς τι να πω μαθαίνεις αλλα με τον υπέρηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Έλα κορίτσι λοιπόν τώρα γύρισα από τη γιατρό... Έσκασε το αβγό μας.. κ το κατάλαβα χθες το απόγευμα.. 12η μέρα... Είχα επαφές 8-10-11-12η... Πολυ νωρίς τι να πω μαθαίνεις αλλα με τον υπέρηχο...

Είχες τέλειες μέρες επαφή!!! Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Έλα κορίτσι λοιπόν τώρα γύρισα από τη γιατρό... Έσκασε το αβγό μας.. κ το κατάλαβα χθες το απόγευμα.. 12η μέρα... Είχα επαφές 8-10-11-12η... Πολυ νωρίς τι να πω μαθαίνεις αλλα με τον υπέρηχο...

Ναι... Είναι άλλο επίπεδο. Οπότε στην ουσία έχεις κ σπέρμα έως κ την 14η..?Πολύ καλή επιτυχία κ καλά αποτελέσματα σου εύχομαι. Αληθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως ο υπέρηχος βοηθάει! Εγω είχα διασταυρώσει υπέρηχο με τεστακια κ ήταν ίδιο το αποτέλεσμα... γενικά κάθε μα κάθε μήνα εχω γόνιμες 11η με 15η με εμφαση 12 με 14. Θα δεις λακτακι θα μπεις σε σειρά σιγα σιγά κ θα φτιαξει ο κυκλος σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...