Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γεια σας... Σ λιγάκι θα μπω για την σαλπιγγογραφια... Πφφφφφφ έχω χτυπήσει κόκκινο νομίζω 

Φοβάμαι κ τη διαδικασία κ το αποτέλεσμα...

Καλα αποτελέσματα κοριτσι ..όλα καλα να πανε ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 35 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γεια σας... Σ λιγάκι θα μπω για την σαλπιγγογραφια... Πφφφφφφ έχω χτυπήσει κόκκινο νομίζω 

Φοβάμαι κ τη διαδικασία κ το αποτέλεσμα...

καλα αποτελεσματα ! δεν ειναι τιποτα, ενας στιγμιαιος πονος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γεια σας... Σ λιγάκι θα μπω για την σαλπιγγογραφια... Πφφφφφφ έχω χτυπήσει κόκκινο νομίζω 

Φοβάμαι κ τη διαδικασία κ το αποτέλεσμα...

Κορίτσι μου μην φοβάσαι καθόλου, 5 λεπτάκια κρατάει μόνο! Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γεια σας... Σ λιγάκι θα μπω για την σαλπιγγογραφια... Πφφφφφφ έχω χτυπήσει κόκκινο νομίζω 

Φοβάμαι κ τη διαδικασία κ το αποτέλεσμα...

Ολα καλά να πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας... Πόνους περιόδου ένιωσα κ νιώθω κ πράγματι κράτησε ούτε 10λ... Ευτυχώς όλα καλά σάλπιγγες διαβάτες χωρίς σημεία πλήρωσης η στένωσης...ευχερής δίοδος του σκιαγραφικου.. έτσι λέει κ Μ πε να εκμεταλλευτω το επόμενο 3μηνο.. τώρα έχει σειρά ο σύζυγος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας... Πόνους περιόδου ένιωσα κ νιώθω κ πράγματι κράτησε ούτε 10λ... Ευτυχώς όλα καλά σάλπιγγες διαβάτες χωρίς σημεία πλήρωσης η στένωσης...ευχερής δίοδος του σκιαγραφικου.. έτσι λέει κ Μ πε να εκμεταλλευτω το επόμενο 3μηνο.. τώρα έχει σειρά ο σύζυγος...

Μπράβο κορίτσι μου! Κάντε εντατική προσπάθεια αυτό το μήνα! Το υγρό της σαλπιγγογραφίας βοηθάει πολύ στη σύλληψη, πολλές κοπέλες συνέλαβαν μετά τη σαλπιγγογραφία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Κάντε εντατική προσπάθεια αυτό το μήνα! Το υγρό της σαλπιγγογραφίας βοηθάει πολύ στη σύλληψη, πολλές κοπέλες συνέλαβαν μετά τη σαλπιγγογραφία!

Μακάρι ναι μακάρι.. σίγουρα θα προσπαθήσουμε. Ειμαι στην 8η μέρα κ από Δευτέρα θα ξεκινήσω με υπέρηχο με τη γιατρό... μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας από δω κ πέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μακάρι ναι μακάρι.. σίγουρα θα προσπαθήσουμε. Ειμαι στην 8η μέρα κ από Δευτέρα θα ξεκινήσω με υπέρηχο με τη γιατρό... μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας από δω κ πέρα...

Εύχομαι σε τρεις εβδομάδες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Εύχομαι σε τρεις εβδομάδες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! :)

Λες με την πρώτη???χαχα μακάρι.. προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη από δω κ πέρα νόμιζω εξαντλησα τις εξετάσεις που έπρεπε να κάνω χαχα...θα αφήσω να περάσουν οι γονιμες κ θα στείλω κ τον άντρα μου να κάνει.. από μέρα σ μέρα το πάμε μεχρι να το αποφασισει...πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @lactaki! Για τον άντρα σου άσε λίγο να περάσουν οι μέρες γιατί θέλει 3-4 μέρες αποχή! Νομίζω τέλειωσες με εξετάσεις... στο ξαναλέω δώσε λίγο στο σώμα σου να ηρεμίσει, ολόκληρο χειρουργείο έκανες, θα δεις μόλις συνέρθεις όλα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μπράβο @lactaki! Για τον άντρα σου άσε λίγο να περάσουν οι μέρες γιατί θέλει 3-4 μέρες αποχή! Νομίζω τέλειωσες με εξετάσεις... στο ξαναλέω δώσε λίγο στο σώμα σου να ηρεμίσει, ολόκληρο χειρουργείο έκανες, θα δεις μόλις συνέρθεις όλα θα γίνουν!

Ναι ναιιι κορίτσι μου παίρνω θάρρος Μ αυτό που Μ λες αλλά κ αυτό το άτιμο ας τελειώνει να ηρεμήσει μια χαρά νιώθω χαχααα... Πόσο χρόνο θέλει πια... Νομίζω τελείωσα πράγματι με τις εξετάσεις έχω πιει κ ήδη μισο χαπάκι για την προλακτίνη. Τελικά μετά από τηλ που έκανα στην γιατρό δεν έκανα μαγνητική.. είναι ψυχοφθόρο για μένα έχω κάνει ένα σωρό εξετασεις δε μπορώ με αγχωνει. Κ Μ πε να πάρω τα χάπια κ θα πέσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μπράβο @lactaki! Για τον άντρα σου άσε λίγο να περάσουν οι μέρες γιατί θέλει 3-4 μέρες αποχή! Νομίζω τέλειωσες με εξετάσεις... στο ξαναλέω δώσε λίγο στο σώμα σου να ηρεμίσει, ολόκληρο χειρουργείο έκανες, θα δεις μόλις συνέρθεις όλα θα γίνουν!

Ναι θα αφήσω να περάσουν οι γονιμες κ μετά θα τον στειλω είμαι στην 8η ήδη .. 

Πάντως μέχρι να έρθω σπίτι είχα αίμα κ πόνους περιόδου τώρα είμαι καλύτερα.. δε πονάω.. αντιβίωση Μ πε μέχρι την κυριακη να συνεχίσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι θα αφήσω να περάσουν οι γονιμες κ μετά θα τον στειλω είμαι στην 8η ήδη .. 

Πάντως μέχρι να έρθω σπίτι είχα αίμα κ πόνους περιόδου τώρα είμαι καλύτερα.. δε πονάω.. αντιβίωση Μ πε μέχρι την κυριακη να συνεχίσω..

Κορίτσια μου..επειδη δεν γνωρίζω πολλά για την σαλπιγγογραφια και επειδή με αφορά Πολυ το θέμα..

Μπορείτε να μου πείτε,αν μετά απ' αυτό μπορούμε να έρθουμε κανονικα σε ελεύθερη επαφή? Η θα χρειαστεί ένα διάστημα αποχής?

Και τα αποτελέσματα τα παίρνουμε αμέσως?

 Θέλει συγκεκριμένη μέρα του κύκλου να γίνει?

Σας ευχαριστώ πολύ..

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerinoula87 είπε:

Κορίτσια μου..επειδη δεν γνωρίζω πολλά για την σαλπιγγογραφια και επειδή με αφορά Πολυ το θέμα..

Μπορείτε να μου πείτε,αν μετά απ' αυτό μπορούμε να έρθουμε κανονικα σε ελεύθερη επαφή? Η θα χρειαστεί ένα διάστημα αποχής?

Και τα αποτελέσματα τα παίρνουμε αμέσως?

 Θέλει συγκεκριμένη μέρα του κύκλου να γίνει?

Σας ευχαριστώ πολύ..

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια...?

Είμαι φρέσκια φρέσκια την έκανα πριν 1 ώρα... Λοιπόν Μ στοίχισε 150€ συν το υγρό που πήρα από το φαρμακείο με δύο σύριγγες 6€.. μόλις αδιαθετησεις παίρνεις τηλ κ κ σου κλείνουν εκείνοι ραντεβου μεταξύ 8-10ης μέρας .. όχι πιο μετά μη τυχόν κ επηρεαστεί κάποια πιθανή σύλληψη..κρατάει όλη η διαδικασία το πολύ 10λ.. το μόνο που ένιωσα ήταν πόνοι περιόδου ανεκτοί.. τα αποτελέσματα τα πήρα εκείνη την ώρα περίμενα 5λ μόνο... Είχα λίγο αίμα κ πόνους περιόδου αλλά τώρα 1 ώρα μετά δεν έχω τίποτα.. είμαι οκ.. επίσης μια μέρα πριν μέχρι 2 μέρες μετά την εξέταση παίρνεις αντιβιωση...αυτά ότι άλλο χρειαστείς ειμαστε εδωω

Α ξέχασα να σ πω πως από την 1η μέρα περίοδου μέχρι την εξέταση δεν έρχεστε σε επαφή καθόλου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Είμαι φρέσκια φρέσκια την έκανα πριν 1 ώρα... Λοιπόν Μ στοίχισε 150€ συν το υγρό που πήρα από το φαρμακείο με δύο σύριγγες 6€.. μόλις αδιαθετησεις παίρνεις τηλ κ κ σου κλείνουν εκείνοι ραντεβου μεταξύ 8-10ης μέρας .. όχι πιο μετά μη τυχόν κ επηρεαστεί κάποια πιθανή σύλληψη..κρατάει όλη η διαδικασία το πολύ 10λ.. το μόνο που ένιωσα ήταν πόνοι περιόδου ανεκτοί.. τα αποτελέσματα τα πήρα εκείνη την ώρα περίμενα 5λ μόνο... Είχα λίγο αίμα κ πόνους περιόδου αλλά τώρα 1 ώρα μετά δεν έχω τίποτα.. είμαι οκ.. επίσης μια μέρα πριν μέχρι 2 μέρες μετά την εξέταση παίρνεις αντιβιωση...αυτά ότι άλλο χρειαστείς ειμαστε εδωω

Α ξέχασα να σ πω πως από την 1η μέρα περίοδου μέχρι την εξέταση δεν έρχεστε σε επαφή καθόλου....

Σε ευχαριστώ πολύ...

Και έχω ακούσει, θεωρητικά πάντα..ότι μέτα απ' αυτό είναι πιο εύκολη η σύλληψη ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinoula87 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...

Και έχω ακούσει, θεωρητικά πάντα..ότι μέτα απ' αυτό είναι πιο εύκολη η σύλληψη ε? 

Ναι μου το έχει πει η γυναικολόγος αλλά κ ο ακτινολόγος τώρα που έκανα την εξέταση.. ότι το επόμενο τρίμηνο είναι γόνιμο γιατί καθαρίστηκε κ πέρασε το υγρό πήγε παντού... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ναι μου το έχει πει η γυναικολόγος αλλά κ ο ακτινολόγος τώρα που έκανα την εξέταση.. ότι το επόμενο τρίμηνο είναι γόνιμο γιατί καθαρίστηκε κ πέρασε το υγρό πήγε παντού... 

Σου εύχομαι πραγματικά να είναι όντως το πιο γόνιμο διάστημα για σένα...

Καλή επιτυχία από δω κ πέρα...

Θα κάνω κ γω...!!

Θα σας ενημερώσω!!

Τί ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katerinoula87 & @lactaki κοριτσάκια το λένε πολλοί αυτό με τη γονιμότητα αλλά αυτό που τελικά έχω δει είναι ότι κάνει διαφορά σε κορίτσια που είχαν θέμα κ όντως το υγρό ανοίγει τις σάλπιγγες. Σε όσες δεν είχαν κάποιο πρόβλημα εξ αρχής δεν φαίνεται να κάνει κάποια ιδιαίτερη διαφορά... Αν δείτε κ από τα κορίτσια εδώ (που σε καμιά δε βρέθηκε θέμα) δεν έκανε κάτι, αντίθετα σε φίλη μου με πρόβλημα όντως το υγρό έκανε τη διαφορά κ έμεινε έγκυος. Δε θέλω να σας απογοητεύω απλά κρατήστε στο στα υπόψη... Ειδικά για σένα λακτάκι θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου κ όχι λόγω της εξέτασης αυτής αλλά επειδή έλυσες το ζήτημα της ενδομητρίωσης... μόλις ανακάμψεις από αυτό θα δεις ότι θα έχεις ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinoula87 είπε:

Σου εύχομαι πραγματικά να είναι όντως το πιο γόνιμο διάστημα για σένα...

Καλή επιτυχία από δω κ πέρα...

Θα κάνω κ γω...!!

Θα σας ενημερώσω!!

Τί ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;

Σ ευχαριστω πάρα πολύ να είσαι καλά... Είμαι 28 κ έκανα το Μάρτιο επέμβαση ενδομητριωσης.. τώρα προσπαθώ να μπω σε μια σειρά ξανά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστω πάρα πολύ να είσαι καλά... Είμαι 28 κ έκανα το Μάρτιο επέμβαση ενδομητριωσης.. τώρα προσπαθώ να μπω σε μια σειρά ξανά... 

Όλα καλά να σου πανε κορίτσι μου!! 

Θα δεις θα αλλάξουν όλα..

Περιμένουμε νέα σου...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2019 at 12:40 ΠΜ, ο/η Maroulita? είπε:

Παντρευτηκα!!!! Ευχαριστω πολυ!!! Κ τωρα ξερετε ε;; Αντε κ του χρονου 3...κτλ κτλ κτλ!!! Πρωτα ο Θεος απανταω κ ολα στη σειρα τους!!! ??

Να ζήσετε μονοιασμενοι κι ευτυχισμένοι και σύντομα να γίνετε περισσότεροι ??

@lactaki πάει πέρασε κι αυτό! Γνώμη μου, πείσε τον σύζυγο να κάνει την εξέταση σύντομα, είναι εξίσου σημαντική με τη σαλπιγγογραφια που κάνουμε εμείς και καλό είναι να γίνονται ταυτόχρονα οι εξετάσεις..

@Mia ? μου λυπάμαι για την εξέλιξη.. Εύχομαι σύντομα να έρθει το πολυπόθητο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Να ζήσετε μονοιασμενοι κι ευτυχισμένοι και σύντομα να γίνετε περισσότεροι ??

@lactaki πάει πέρασε κι αυτό! Γνώμη μου, πείσε τον σύζυγο να κάνει την εξέταση σύντομα, είναι εξίσου σημαντική με τη σαλπιγγογραφια που κάνουμε εμείς και καλό είναι να γίνονται ταυτόχρονα οι εξετάσεις..

@Mia ? μου λυπάμαι για την εξέλιξη.. Εύχομαι σύντομα να έρθει το πολυπόθητο! 

Ναι κορίτσι μόλις τελειώσω με τις γόνιμες θα κάνει κ εκείνος την εξέταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Katerinoula87 & @lactaki κοριτσάκια το λένε πολλοί αυτό με τη γονιμότητα αλλά αυτό που τελικά έχω δει είναι ότι κάνει διαφορά σε κορίτσια που είχαν θέμα κ όντως το υγρό ανοίγει τις σάλπιγγες. Σε όσες δεν είχαν κάποιο πρόβλημα εξ αρχής δεν φαίνεται να κάνει κάποια ιδιαίτερη διαφορά... Αν δείτε κ από τα κορίτσια εδώ (που σε καμιά δε βρέθηκε θέμα) δεν έκανε κάτι, αντίθετα σε φίλη μου με πρόβλημα όντως το υγρό έκανε τη διαφορά κ έμεινε έγκυος. Δε θέλω να σας απογοητεύω απλά κρατήστε στο στα υπόψη... Ειδικά για σένα λακτάκι θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου κ όχι λόγω της εξέτασης αυτής αλλά επειδή έλυσες το ζήτημα της ενδομητρίωσης... μόλις ανακάμψεις από αυτό θα δεις ότι θα έχεις ευχάριστα!!!

Κορίτσι μου αν επιτρέπεται τη πρόβλημα είχε η φίλη σου και την βοήθησε;; Αν θυμάσαι είμαι και εγώ παθούσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσι μου αν επιτρέπεται τη πρόβλημα είχε η φίλη σου και την βοήθησε;; Αν θυμάσαι είμαι και εγώ παθούσα!

Γεια σου κοριτσάκι! είχε κλειστές κ τις 2 σάλπιγγες κ ειχε κ πολύποδα. Για τον πολύποδα έκανε υστεροσκόπηση κ το αφαίρεσε αλλά οι σάλπιγγες άνοιξαν σε μεγάλο βαθμό με την εξέταση. Μετά την υστεροσκόπηση έμεινε έγκυος ενώ ήδη μάζευε τα χαρτιά της για εξωσωματική!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σου κοριτσάκι! είχε κλειστές κ τις 2 σάλπιγγες κ ειχε κ πολύποδα. Για τον πολύποδα έκανε υστεροσκόπηση κ το αφαίρεσε αλλά οι σάλπιγγες άνοιξαν σε μεγάλο βαθμό με την εξέταση. Μετά την υστεροσκόπηση έμεινε έγκυος ενώ ήδη μάζευε τα χαρτιά της για εξωσωματική!

 

Σίγουραμε με την υστεροσκόπηση θα καθάρησε και τις σάλπιγγες.. και εγω αυτό σκεφτόμουν μήπως και γλυτώσω την λαπαροσκόπηση.. αλλά απότι βλέπω είναι μονόδρομος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...