Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσι μου μην απογοητεύεται!Το τεστακι που έκανες χθες κ ανέβασες την φωτό είναι ξεκάθαρα θετικό.Σημερα τι τεστ έκανες;Άλλης εταιρείας;; Είπες ότι ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση ,άρα περίμενε.Μην ξανακάνεις άλλο,να έχεις καθυστέρηση πρώτα κ μετά.Ευχομαι τα καλύτερα!??

Το πιστεύεις. Ότι είναι θετικό ;;;; Της ίδιας εταιρίας έκανα πάλι.,, αλλά τίποτα σήμερα.,, είναι δυνατόν να δείχνει μια μέρα θετικό και την άλλη αρνητικό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Ναι έγινε,,, 

Αν θες κάνε μια χοριακη αύριο να δεις την τιμή της!! Επειδή αυτά τα τεστ τα χρησιμοποιω όταν έστω και άχνη είναι θετικό το αρνητικο δεν εμφανίζεται τιιιιιιποτα δίπλα ούτε μετά από ώρες !! Απλά θέλω να δεις την τιμή της για τυχόν βιοχημική κύηση να ανιχνεύσει δηλαδή την ορμόνη μιας που είναι ευαίσθητα και μετά να πέσει η τιμή της χοριακης μου έχει συμβεί δυστυχώς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Μου καλησπέρα. Είναι νέα στην ομάδα..και ελπίζω η αισιοδοξία σας να μου φέρει τύχη..σε όλες μας..

Τον περασμένο Ιούλιο είχα μείνει έγκυος αλλά κατέληξε σε παλινδρόμη δυστυχώς.  Απ' τον Γενάρη προσπάθουμε,όχι εντατικά κ αυτό το μήνα πλέον στοχευμένα με τεστ ωορρηξίας...

Έχω κάνει 3 τεστ εγκυμοσύνης της εταιρείας one step..το ένα 5 μέρες πριν την περίοδο το άλλο 4 πριν την περίοδο και ένα σήμερα ,2μερες πριν την περίοδο..ηταν κ τα 3 αρνητικά...

Να στεναχωρηθω? Η να σκεφτώ ότι πριν την καθυστέρηση τα τεστ δεν είναι αξιόπιστα;;

Τ.ε.ρ. ήταν 24/6 με 30-31 κύκλο..

Σας έχουν τύχει αρνητικά τεστ πριν την καθυστέρηση και τελικά να ήσασταν έγκυουλες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Καλά άσε εγώ μια φορά είχα κάνει 30η μέρα είχα σκάσει ότι δεν ειχα εκείνο τον μήνα!!! Να έχεις και αύριο επαφή και σήμερα! 

Ναι θα προσπαθήσω για επαφή κ σημερα κ αύριο! Πρώτη φορα κανω 17η μέρα ωορρηξία, ασε τα ξεπατωσα τα τεστακια 7 χάλασα κ ηταν κ το ψηφιακό ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας... Έτοιμη για την σαλπιγγογραφια την Παρασκευή..πήρα τις οδηγίες μου..

Πήρα τις ορμονολογικες κ έχω φρικαρει. Μια χαρά όλα αλλά η προλακτίνη στο θεο.. με όριο 26 έχω 42. Έλεος δλδ το ένα φτιάχνω το άλλο χαλάει.. τώρα είμαι στη γυναικολογο περιμένω να τα δει να Μ πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mia ? είπε:

Το πιστεύεις. Ότι είναι θετικό ;;;; Της ίδιας εταιρίας έκανα πάλι.,, αλλά τίποτα σήμερα.,, είναι δυνατόν να δείχνει μια μέρα θετικό και την άλλη αρνητικό ; 

Γεια σου και από εμένα κορίτσι. Η φωτογραφία που μας έβαλες από το τεστ σου ήταν αμέσως αφού το έκανες;
Τα τεστ τα διαβάζουμε για λίγη ώρα αφού τα κάνουμε γιατί μετά αλλοιώνεται το αποτέλεσμα. Δεν έχει νόημα να το κρατάς και να το συγκρίνεις με τα επόμενα που θα κάνεις...
Εγώ εύχομαι να είσαι, και αυτό θα φανεί κάνοντας μία χοριακή μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης του μεγαλύτερου σου κύκλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Γεια σου και από εμένα κορίτσι. Η φωτογραφία που μας έβαλες από το τεστ σου ήταν αμέσως αφού το έκανες;
Τα τεστ τα διαβάζουμε για λίγη ώρα αφού τα κάνουμε γιατί μετά αλλοιώνεται το αποτέλεσμα. Δεν έχει νόημα να το κρατάς και να το συγκρίνεις με τα επόμενα που θα κάνεις...
Εγώ εύχομαι να είσαι, και αυτό θα φανεί κάνοντας μία χοριακή μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης του μεγαλύτερου σου κύκλου. 

Γεια σου κορίτσι..,,;Ναι εννοείται.,,, μέσα σε 2 λεπτά είναι το αποτέλεσμα αυτό.,, μετά σκουρινε κι άλλο.,, αλλά το λέει και επάνω στις οδηγίες ότι μετά την μισή ώρα δεν πρέπει να λαμβάνουμε υπόψιν το αποτέλεσμα .,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Γεια σου και από εμένα κορίτσι. Η φωτογραφία που μας έβαλες από το τεστ σου ήταν αμέσως αφού το έκανες;
Τα τεστ τα διαβάζουμε για λίγη ώρα αφού τα κάνουμε γιατί μετά αλλοιώνεται το αποτέλεσμα. Δεν έχει νόημα να το κρατάς και να το συγκρίνεις με τα επόμενα που θα κάνεις...
Εγώ εύχομαι να είσαι, και αυτό θα φανεί κάνοντας μία χοριακή μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης του μεγαλύτερου σου κύκλου. 

Τα συγκεκριμένα τεστ που κάνει δεν εμφανίζουν την γραμμή εξατμισης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Ναι θα προσπαθήσω για επαφή κ σημερα κ αύριο! Πρώτη φορα κανω 17η μέρα ωορρηξία, ασε τα ξεπατωσα τα τεστακια 7 χάλασα κ ηταν κ το ψηφιακό ??

Χαχαχα άστα να πάνε....ααλλα αν είναι να το πετύχαμε χααααλαλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γεια σας... Έτοιμη για την σαλπιγγογραφια την Παρασκευή..πήρα τις οδηγίες μου..

Πήρα τις ορμονολογικες κ έχω φρικαρει. Μια χαρά όλα αλλά η προλακτίνη στο θεο.. με όριο 26 έχω 42. Έλεος δλδ το ένα φτιάχνω το άλλο χαλάει.. τώρα είμαι στη γυναικολογο περιμένω να τα δει να Μ πει...

Γεια σου κορίτσι!Τι έγινε;Τι σου είπε η γιατρός;Θα πάρεις αγωγή για να πέσει η προλακτίνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Γεια σου κορίτσι!Τι έγινε;Τι σου είπε η γιατρός;Θα πάρεις αγωγή για να πέσει η προλακτίνη;

Έλα κορίτσι έχω μπει σε μια διαδικασία φουλ πρόγραμμα..πφφφ. έριξα ένα κλάμα πριν αλλά Μ πέρασε.. το χρειαζομουν χαχα... Η γιατρος Μ πε προληπτικά για να αποκλείσουμε κάθε ενδέχομενο να κανω μαγνητική εγκεφάλου κ μετά ναι να Μ δώσει χαπάκι πέφτει εύκολα Μ λέει... Δεν είμαι τίποτα..άντε να δούμε...πως θα μπω πάλι εκεί μέσα??πφφφφ θα μ πιάσουν τα κλειστοφοβικα μου..ειδικά τώρα με το κεφάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Έλα κορίτσι έχω μπει σε μια διαδικασία φουλ πρόγραμμα..πφφφ. έριξα ένα κλάμα πριν αλλά Μ πέρασε.. το χρειαζομουν χαχα... Η γιατρος Μ πε προληπτικά για να αποκλείσουμε κάθε ενδέχομενο να κανω μαγνητική εγκεφάλου κ μετά ναι να Μ δώσει χαπάκι πέφτει εύκολα Μ λέει... Δεν είμαι τίποτα..άντε να δούμε...πως θα μπω πάλι εκεί μέσα??πφφφφ θα μ πιάσουν τα κλειστοφοβικα μου..ειδικά τώρα με το κεφάλι...

Άσε το πέρασα και εγώ..,κλείσε τα μάτια και σκέψου κάτι ωραιο.,,, κλειστοφοβία φουλ.,,, και εγώ έχω θέμα με την προλακτινη.,, σε 2 μέρες θα κάνω πάλι .. σου έδωσε χαπάκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Άσε το πέρασα και εγώ..,κλείσε τα μάτια και σκέψου κάτι ωραιο.,,, κλειστοφοβία φουλ.,,, και εγώ έχω θέμα με την προλακτινη.,, σε 2 μέρες θα κάνω πάλι .. σου έδωσε χαπάκι; 

Όχι πρώτα η μαγνητική κ μετά το χαπάκι... Όταν είχα κάνει πριν την επέμβαση είχε βγει λίγο πιο πάνω απ' ότι όριο καθόλου ανησυχητικό αλλά τώρα βγήκε αρκετά υψηλό... Οπότε το πάει βήμα βήμα να ναι σίγουρη απ' ότι κατάλαβα κ να δώσει χαπι.. μισό χαπάκι την εβδομάδα Μ πε κ θα στρώσει.. προς το παρόν πρέπει να σκέφτομαι την σαλπιγγογραφια.εχω χάσει τη μπάλα με τόσες εξετασεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Όχι πρώτα η μαγνητική κ μετά το χαπάκι... Όταν είχα κάνει πριν την επέμβαση είχε βγει λίγο πιο πάνω απ' ότι όριο καθόλου ανησυχητικό αλλά τώρα βγήκε αρκετά υψηλό... Οπότε το πάει βήμα βήμα να ναι σίγουρη απ' ότι κατάλαβα κ να δώσει χαπι.. μισό χαπάκι την εβδομάδα Μ πε κ θα στρώσει.. προς το παρόν πρέπει να σκέφτομαι την σαλπιγγογραφια.εχω χάσει τη μπάλα με τόσες εξετασεις..

Λοιπόν,σκέψου όσο πιο θετικά μπορείς.Σε πρώτη φάση καλά έκανες κ ξεσπασες αλλα βλέπεις οτι ολα φτιάχνουν!Τι είναι μισό χαπακι την εβδομάδα; Σιγά!Κ η σαλπιγγογραφια θα περάσει,δν είναι κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Όχι πρώτα η μαγνητική κ μετά το χαπάκι... Όταν είχα κάνει πριν την επέμβαση είχε βγει λίγο πιο πάνω απ' ότι όριο καθόλου ανησυχητικό αλλά τώρα βγήκε αρκετά υψηλό... Οπότε το πάει βήμα βήμα να ναι σίγουρη απ' ότι κατάλαβα κ να δώσει χαπι.. μισό χαπάκι την εβδομάδα Μ πε κ θα στρώσει.. προς το παρόν πρέπει να σκέφτομαι την σαλπιγγογραφια.εχω χάσει τη μπάλα με τόσες εξετασεις..

Κορίτσι μου κ εγώ είχα κάνει αξονική εγκεφάλου κ μάλιστα βλέπαμε μια κυστουλα. Κάθε 5 χρόνια έπρεπε να το επαναλαμβάνω. Κ εγώ την ίδια προλακτίνη είχα. Δεν πήρα χάπι. Όλα καλά. Κ έμεινα έγκυος. Κ ακύρωσα κ την μαγνητική κ δεν την έκανα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Χαχαχα άστα να πάνε....ααλλα αν είναι να το πετύχαμε χααααλαλι!!

Καλα ναι δε το συζητώ χαλάλι εννοείτε! Αντε ναδούμε πως θα παει κ αυτός ο μήνας!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια, τι εννοειται " γραμμή εξατμισης" στα τεστ ωορρηξιας..?? οτι μπορει να φανει μετα απο καποια ωρα πανω στο τεστ? Μα η κοπελα το τεστ το διαβασε μεσα στα επομενα 2 λεπτα ειπε δεν το αφησε ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κορίτσι!Αυτο το τεστ που ειδα ναι μεν φαίνεται η γραμμη ,αλλα θεωρείται αρνητικο.Ειναι η γραμμή εξάχνωσης.Ετσι μου εβγαιναν ολα και η χοριακη αρνητικη.Σου ευχομαι το επομενο να ειναι καρα θετικο!

Καλημερα κοριτσι! Αυτή η γραμμή ήταν μέσα σε 2 λέπτα.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοροτσια .,, έκανα χοριακη πρωί πρωί .,, μόλις πήρα αποτέλεσμα.,, είναι 15. Αλλά τώρα γύρισα σπίτι και πονάει η κοιλιά μ σαν να αδιαθετησω και έχω και ροζ πολύ όπως όταν μου έρχεται.,,, περιμένω να με πάρει ο γιατρός μ πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Καλημερα κοροτσια .,, έκανα χοριακη πρωί πρωί .,, μόλις πήρα αποτέλεσμα.,, είναι 15. Αλλά τώρα γύρισα σπίτι και πονάει η κοιλιά μ σαν να αδιαθετησω και έχω και ροζ πολύ όπως όταν μου έρχεται.,,, περιμένω να με πάρει ο γιατρός μ πίσω 

κορίτσι κάτι έγινε εκεί σίγουρα... είναι όντως χαμηλή αλλά έχουμε δει κ κορίτσια με τόσο νούμερο να συνεχίζουν κανονικά! Μακάρι να έχεις ευχάριστα! Πάντως το 15 είναι θετικό, αρνητικό είναι κάτω από 5! Αυτό με το ροζ με προβληματίζει λίγο αλλά να ξέρεις ότι μπορεί να είναι κ εμφύτευση κ για αυτό ακόμα να είναι τόσο χαμηλή η χοριακή! Άντε κορίτσι στο εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι κάτι έγινε εκεί σίγουρα... είναι όντως χαμηλή αλλά έχουμε δει κ κορίτσια με τόσο νούμερο να συνεχίζουν κανονικά! Μακάρι να έχεις ευχάριστα! Πάντως το 15 είναι θετικό, αρνητικό είναι κάτω από 5! Αυτό με το ροζ με προβληματίζει λίγο αλλά να ξέρεις ότι μπορεί να είναι κ εμφύτευση κ για αυτό ακόμα να είναι τόσο χαμηλή η χοριακή! Άντε κορίτσι στο εύχομαι!

Οταν έμαθα τον αριθμό χάρηκα και λίγο είναι αλήθεια.., αλλά πονάω σαν να αδιαθετησω τώρα.., όποτε δεν ξέρω τι παίζει.,,, άρα για αυτό ήταν έτσι η γραμμή .,, ήταν χαμηλή η τιμή.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Οταν έμαθα τον αριθμό χάρηκα και λίγο είναι αλήθεια.., αλλά πονάω σαν να αδιαθετησω τώρα.., όποτε δεν ξέρω τι παίζει.,,, άρα για αυτό ήταν έτσι η γραμμή .,, ήταν χαμηλή η τιμή.,, 

εισαι σε μερες που μετρας καθυστερηση? μπορει να ειναι ακομα πολυ αρχη γι αυτο κ να ειναι χαμηλη κ η χοριακη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mellenaki είπε:

εισαι σε μερες που μετρας καθυστερηση? μπορει να ειναι ακομα πολυ αρχη γι αυτο κ να ειναι χαμηλη κ η χοριακη σου.

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mia ? είπε:

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης 

Λογικά ο γιατρός θα σου πει να επαναλάβεις τη χοριακή για να δει αν ανεβαίνει ή αν πέφτει (που μακάρι να μην γίνει!). Εύχομαι σύντομα με καλά νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...