Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

Κορίτσια κουνηθηκατε;;; μας έδωσε για τα καλά! Αλλά οκ όλα καλά, στο πρόγραμμα και αυτά!

@Mellenaki ναι κ στον προηγούμενο κύκλο κ σε αυτόν είδα θετικό μια μέρα νωρίτερα από το συνηθισμένο, 12η μέρα που είναι κ η μέρα του πρωτου τεστ που κανω. Να σου πω την αλήθεια οι μέρες είναι το μόνο που δεν ανησυχώ, ξέρω ποτε είναι κ απλά επιβεβαιώνω το +/- μια μέρα με το τεστ... έχεις μεγαλύτερο κύκλο απο μένα οπότε δωσε 1-2 μέρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια γεια σας. Είμαι στην 1η μέρα του κύκλου έκανα τελικά 30αρη... Όπως είπατε ναι πρέπει να πηγαίνω κάθε μέρα έκλεισα ραντεβού την 11η μέρα να το πιάσουμε από την αρχή...κ θα πηγαίνω να το παρακολουθω καθημερινά... Επίσης έκλεισα στην 8η μέρα του κύκλου την άλλη Παρασκευή Σαλπιγγογραφια.. μέχρι τότε Μ πε καθόλου επαφές κ να περάσω να Μ δώσουν οδηγίες.. αυτά τα νέα μου...ααα... Κ την Δευτέρα 4η μέρα του κύκλου θα πάω να κάνω ορμονολογικες πάλι κ πιο μετά ξανά προγεστερόνη....αυτααααααα!!!!χαμουλης από εξετάσεις αυτό το μήνα... 

Κορίτσι μου, ο γιατρός που πήγα πρόσφατα ο οποίος ειδικεύεται στην υπογονιμότητα ήταν κάθετος ότι οι ορμονικές εξετάσεις πρέπει να γίνονται μόνο την 3η μέρα, έτσι είναι πιο αξιοπιστα τα αποτελέσματα. Για να καταλάβεις εμένα με έβαλε να τις κάνω ξανά αυτό τον κύκλο για να τις κάνω την 3η μέρα. Όπως επίσης και τον σύντροφο μου το έβαλε να κάνει ξανά αναλύσεις σε ειδικό εργαστήριο και όχι σε οποιοδήποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ναιιι σ ευχαριστω. Είναι πολύ σημαντικό να έχω καθοδηγηση από την γιατρό πλέον... Πριν ήμουν μόνη κ ότι μάθαινα από εδώ έκανα.. δε γίνεται όμως έτσι.. τώρα όλα καλά αίσιοδοξια κ βλέπουμε. Στην εξεταση θα ερθει η μαμά μου μαζί δεν αγχώνομαι ..πρέπει???πόσο να πονέσω πια..θα δείξει...το βλέπω ως κάτι αίσιοδοξο αν όλα είναι καλά πως θα ακολουθήσει ένα τρίμηνο όπως λένε πιο γόνιμο... 

Αν δεν υπάρχουν κλειστές σάλπιγγες δεν θα πονέσεις καθόλου, αν υπάρχουν θα πονεσεις αλλά ανεκτά. μετά εγώ είχα ηπιους πόνους περιόδου για 1-2 μέρες. Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσι μου, ο γιατρός που πήγα πρόσφατα ο οποίος ειδικεύεται στην υπογονιμότητα ήταν κάθετος ότι οι ορμονικές εξετάσεις πρέπει να γίνονται μόνο την 3η μέρα, έτσι είναι πιο αξιοπιστα τα αποτελέσματα. Για να καταλάβεις εμένα με έβαλε να τις κάνω ξανά αυτό τον κύκλο για να τις κάνω την 3η μέρα. Όπως επίσης και τον σύντροφο μου το έβαλε να κάνει ξανά αναλύσεις σε ειδικό εργαστήριο και όχι σε οποιοδήποτε!

Ρώτησα κ Μ πε δεν πειράζει.. θα τις επαναλάβω κ στον επόμενο κύκλο αν χρειαστεί.. αλλά τώρα πέφτει σουκου κ δεν γίνεται να τις κάνω την 3η μέρα του κύκλου... 21η η προγεστερόνη πέφτει Παρασκευη οπότε θα γίνει κανονικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ρώτησα κ Μ πε δεν πειράζει.. θα τις επαναλάβω κ στον επόμενο κύκλο αν χρειαστεί.. αλλά τώρα πέφτει σουκου κ δεν γίνεται να τις κάνω την 3η μέρα του κύκλου... 21η η προγεστερόνη πέφτει Παρασκευη οπότε θα γίνει κανονικά....

Κι εμένα ο γιατρός μου μου είπε αποκλειστικά την 3η μέρα από κει και πέρα οι εξετάσεις δεν είναι βάσιμες!! Καλύτερα να την κάνεις 2η μέρα δηλ πάρα 4η ! Επίσης η προγεστερόνη την 21η μέρα γίνεται για κύκλο 28αρη αν έχεις 30αρη γίνεται την 23η μέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσι μου, ο γιατρός που πήγα πρόσφατα ο οποίος ειδικεύεται στην υπογονιμότητα ήταν κάθετος ότι οι ορμονικές εξετάσεις πρέπει να γίνονται μόνο την 3η μέρα, έτσι είναι πιο αξιοπιστα τα αποτελέσματα. Για να καταλάβεις εμένα με έβαλε να τις κάνω ξανά αυτό τον κύκλο για να τις κάνω την 3η μέρα. Όπως επίσης και τον σύντροφο μου το έβαλε να κάνει ξανά αναλύσεις σε ειδικό εργαστήριο και όχι σε οποιοδήποτε!

Μια χαρα!Καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πρωινές βλέπω όλες! @Χρυσάφω κοριτσι τι κάνεις;;; σε χάσαμε! Ελπίζω όλα καλά!

ήρθε ο καιρός να κανονίσουμε τις διακοπές μας! Αντε να ξεφύγουμε λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Κι εμένα ο γιατρός μου μου είπε αποκλειστικά την 3η μέρα από κει και πέρα οι εξετάσεις δεν είναι βάσιμες!! Καλύτερα να την κάνεις 2η μέρα δηλ πάρα 4η ! Επίσης η προγεστερόνη την 21η μέρα γίνεται για κύκλο 28αρη αν έχεις 30αρη γίνεται την 23η μέρα!! 

Δυστυχώς η 2η κ η 3η μέρα του κύκλου πέφτει σουκου κ δε μπορώ να τις κάνω ...είναι όλα κλειστά... Όσο για την προγεστερόνη έχω κ 28αρη κ 30αρη χαχα... Θα κάνω 21η κ βλέπουμε... Γιατί πάλι πέφτει Κυριακή η 23η.. ωραία πέσανε οι μέρες χαχααα... Τουλάχιστον θα δούμε αυτά που θέλουμε πάνω κάτω.... Εύκολες εξετασεις είναι μπορώ κ τον επόμενο να τις τσεκαρω αν χρειαστεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δυστυχώς η 2η κ η 3η μέρα του κύκλου πέφτει σουκου κ δε μπορώ να τις κάνω ...είναι όλα κλειστά... Όσο για την προγεστερόνη έχω κ 28αρη κ 30αρη χαχα... Θα κάνω 21η κ βλέπουμε... Γιατί πάλι πέφτει Κυριακή η 23η.. ωραία πέσανε οι μέρες χαχααα... Τουλάχιστον θα δούμε αυτά που θέλουμε πάνω κάτω.... Εύκολες εξετασεις είναι μπορώ κ τον επόμενο να τις τσεκαρω αν χρειαστεί..

Ωρε παιδί μου χαχαχαχ καλέ ναι τη προγεστερόνη μπορείς εύκολα να της υπολογίσεις και από την 21η μέρα για τα υπόλοιπα δεν ξέρω αλλά όντως το πολύ πολύ τις ξανακάνεις τον επόμενο κύκλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Επειδή με τις διακοπές προβλέπεται να το κλείνουμε το μαγαζί (ήδη δεν μπαίνουμε σχεδόν καθόλου) και μιας κ ο τίτλος της αγαπημένης @Maroulita? πιάνει όλο το καλοκαιράκι τι λέτε να αφήσουμε το θέμα να τρέξει και τον Αύγουστο; Φυσικά αν κάποια κοπέλα θέλει να ανοίξει θεματάκι είναι more than welcome που λένε κ στο χωριό μου, απλά το σκέφτηκα επειδή βλέπω μια αδράνεια να το πω, μια καλοκαιρινή ραστώνη να το πω... ό,τι θέλετε φυσικά! Φιλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Επειδή με τις διακοπές προβλέπεται να το κλείνουμε το μαγαζί (ήδη δεν μπαίνουμε σχεδόν καθόλου) και μιας κ ο τίτλος της αγαπημένης @Maroulita? πιάνει όλο το καλοκαιράκι τι λέτε να αφήσουμε το θέμα να τρέξει και τον Αύγουστο; Φυσικά αν κάποια κοπέλα θέλει να ανοίξει θεματάκι είναι more than welcomed που λένε κ στο χωριό μου, απλά το σκέφτηκα επειδή βλέπω μια αδράνεια να το πω, μια καλοκαιρινή ραστώνη να το πω... ό,τι θέλετε φυσικά! Φιλιά! 

Καλημέρα κορίτσια... Συμφωνώ μαζί σου ας κάνουμε κάτι το διαφορετικό ας μη κάνουμε νέο θέμα.. ας το συνεχίσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

αγαπημένο νησί! Σε ποια παραλία είναι;

Μια μικρή παραλία δεν έχει κόσμο καθόλου.. είναι στα πηγαδακια... Έξω από την πόλη πηγαίνοντας προς Γερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Μια μικρή παραλία δεν έχει κόσμο καθόλου.. είναι στα πηγαδακια... Έξω από την πόλη πηγαίνοντας προς Γερα...

μμμ δεν την ξέρω, προφανώς γνωρίζω κ γω τις πιο γνωστές όπως Βατερά, Αγ.Ισίδωρο, Πέτρα κλπ. Πολύ κρύα νερά πάντως ρε παιδί μου αλλά πραγματικά από τα ωραιότερα νησιά! Πολλά φιλιά κ να περάσεις τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

μμμ δεν την ξέρω, προφανώς γνωρίζω κ γω τις πιο γνωστές όπως Βατερά, Αγ.Ισίδωρο, Πέτρα κλπ. Πολύ κρύα νερά πάντως ρε παιδί μου αλλά πραγματικά από τα ωραιότερα νησιά! Πολλά φιλιά κ να περάσεις τέλεια!

Ναιιι πράγματι είπες τις πιο γνωστές βαθειές κ κρύες θάλασσες... Χαχα όμορφα όμως.. σόλο είμαι σήμερα ο σύζυγος δουλεύει. Καφεδάκι κ παραλία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/7/2019 at 6:19 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Ουαουυυυυυ πολλές τρελιτσες τον Ιούλιο δε πηγαίνανε για μπάνιο τα κορίτσια...??? Με το καλό τις εύχομαι του χρόνου με μπρατσακια.. 

Κορίτσια γεια σας!!! 27η μέρα σήμερα.,, έκανα τεστ όχι με πρωίνΑ ουρά βέβαια και υπηρχε μια Γραμμή ροζ πολύ άχνη και όχι ολοκληρωμένη μέχρι κάτι εννοώ.δεν μπορώ να ανεβάσω φωτό...μου γράφει αποτυχία. Λέτε να έγινε το θαύμα,,;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mia ? είπε:

Κορίτσια γεια σας!!! 27η μέρα σήμερα.,, έκανα τεστ όχι με πρωίνΑ ουρά βέβαια και υπηρχε μια Γραμμή ροζ πολύ άχνη και όχι ολοκληρωμένη μέχρι κάτι εννοώ.δεν μπορώ να ανεβάσω φωτό...μου γράφει αποτυχία. Λέτε να έγινε το θαύμα,,;; 

Έχεις άλλο να ξανά κάνεις??για να βγαίνει κάτι θα σημαίνει..μήπως το εβρεξες πολύ??? Κάνε ανανέωση στη σελίδα κ ξανά προσπάθησε να ανεβάσεις. Κάνε κ μια περικοπή μήπως είναι μεγάλο το αρχειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mia ? μακάρι! Στο εύχομαι! Γιατί για να βγαίνει γραμμή κάτι θα σημαίνει! Κάνε άλλο ένα αν έχεις κ ακολούθησε τις οδηγίες που γράφει παραπάνω το λακτάκι μήπως κ ανέβει.

Σόρρυ για την ερώτηση αλλά είμαστε αρκετές κ έχω χαθεί, πόσο καιρό προσπαθείς κ πόσο χρονών είσαι; Μακάρι το καλοκαιράκι να σου έφερε αυτό που επιθυμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Βλέπω χαθήκαμε όλες σε μπανάκια κ στις διακοπουλες!Κ εγώ συμφωνώ να τρέξει το ίδιο θεματακι για Αύγουστο!

@Mia ? σου εύχομαι να είναι όντως θετικό κ να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

@irinula91πως είσαι;;Είσαι εγκυούλα; Θυμάμαι καλά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Soulful είπε:

Γεια σας κορίτσια!Βλέπω χαθήκαμε όλες σε μπανάκια κ στις διακοπουλες!Κ εγώ συμφωνώ να τρέξει το ίδιο θεματακι για Αύγουστο!

@Mia ? σου εύχομαι να είναι όντως θετικό κ να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

@irinula91πως είσαι;;Είσαι εγκυούλα; Θυμάμαι καλά;;

 

 

Μια χαρούλα Δόξα τον Θεό...εσύ πως είσαι? Ναι κορίτσι μου με την Βοήθεια του Θεού, του Χριστού και της Παναγίας μας έγινε το θαύμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...