Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε διακοπές να γεμίσουν οι κοιλιές!!!!


Maroulita!

Recommended Posts

Που ειστε ρε κοριτσαρες?σας διαβαζω αλλα λογω υποχρεώσεων εχω καιρό να σας γράψω ...ευχομαι σε οσες περιμενετε να εχουμε ευχαριστα νεα!!γεματες κοιλιες για ολες  ..κάθε νυχτα πριν πεσω να κοιμηθώ σας βαζω ολες στην προσευχη μου κ ας μην σας ξερω..εγω ετοιμάζομαι για αυχενικη και τρεμει το φιλοκαρδι μου ,στειλτε μας καλες σκεψεις και θετικη ενεργεια σας παρακαλω..φιλια πολλα σε ολες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Πιο πάνω έχω σχολιάσει σε ένα θετικό τεστ κυήσεως που σας ανεβασε,απλα αυτή ή φωτο ήταν αντεγραμμενη από παλιό φόρουμ του parents cafe.μολις το σχολιασα τη κατέβασε αυτόματα.τεσπα είναι το τελευταίο που σχολιαζω για τη κοπέλα γιατί κι από μέρους μου δεν είναι ωραίο να φαίνεται ότι της επιτίθεμαι συνεχώς.εγω θα της ευχηθω ότι καλύτερο στη συνέχεια της,και συγγνώμη σε όσα ποστ φανηκα επιθετική.στις υπόλοιπες να έχετε σύντομα ότι επιθυμείτε από καρδιάς.

Δεν φάνηκε κάτι τέτοιο, απλά μην ξέροντας για τι πράγμα μιλάτε απορήσαμε αρκετές! Εγώ πχ νόμιζα ότι είναι φωτο από κάποια κοπέλα, βασικά απλά μπερδευτήκαμε... Ίσως έγινε κάποιο μπέρδεμα γιατί τι νόημα έχει να βάλει κάποια τεστ που δεν είναι δικό της... μακάρι να δούμε σύντομα όλες θετικά στα χέρια μας κ όχι σε φωτογραφίες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η billbas είπε:

Που ειστε ρε κοριτσαρες?σας διαβαζω αλλα λογω υποχρεώσεων εχω καιρό να σας γράψω ...ευχομαι σε οσες περιμενετε να εχουμε ευχαριστα νεα!!γεματες κοιλιες για ολες  ..κάθε νυχτα πριν πεσω να κοιμηθώ σας βαζω ολες στην προσευχη μου κ ας μην σαν ξερω..εγω ετοιμάζομαι για αυχενικη και τρεμει το φιλοκαρδι μου ,στειλτε μας καλες σκεψεις και θετικη ενεργεια σας παρακαλω..φιλια πολλα σε ολες ??

Είναι πολύ αγχωτική φάση, σε καταλαβαίνω!!! Να σκέφτεσαι θετικά και σου εύχομαι να έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα!!! Σε ευχαριστούμε που μας σκέφτεσαι! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Ήδη από το Σάββατο που το έμαθα είμαι πολύ καλύτερα.. Οι αρνητικές σκέψεις όμως επιμένουν... που θα πάει θα τις διώξω και αυτές..

Είναι φυσιολογικό δεν είμαστε ρομπότ όταν προσπαθείς πάνω από χρόνο και δεν έρχεται και στο τέλος ανακαλύπτεις προβληματακια είναι φυσικό να νιώθουμε έτσι και εγώ από το Φεβρουάριο που το μάθαμε προσπάθησα πολύ να είναι ψύχραιμη αλλά υπάρχουν και τώρα στιγμές που πέφτω!Αλλά μετά είναι όλα πάλι καλά!!Θα τα καταφέρουμε στο τέλος όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Είναι φυσιολογικό δεν είμαστε ρομπότ όταν προσπαθείς πάνω από χρόνο και δεν έρχεται και στο τέλος ανακαλύπτεις προβληματακια είναι φυσικό να νιώθουμε έτσι και εγώ από το Φεβρουάριο που το μάθαμε προσπάθησα πολύ να είναι ψύχραιμη αλλά υπάρχουν και τώρα στιγμές που πέφτω!Αλλά μετά είναι όλα πάλι καλά!!Θα τα καταφέρουμε στο τέλος όλες!!!

Μακάριιιιι κορίτσι μμμ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Είναι πολύ αγχωτική φάση, σε καταλαβαίνω!!! Να σκέφτεσαι θετικά και σου εύχομαι να έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα!!! Σε ευχαριστούμε που μας σκέφτεσαι! ❤️

Εννοείται κοριτσι μου ότι σας σκέφτομαι ,μαζι ξεκινήσαμε μια ομαδα γιναμε .. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Nai ακριβώς! Σαν κάτι άγρια ζώα αισθάνομαι που κυνηγάνε την αναπαραγωγική περίοδο! χαχαχαχαχα

Για τον Αύγουστο πέφτουν οι μέρες κ μέσα στις διακοπές οπότε θα είμαστε πιο χαλαρά! Κ μετά βλέπουμε... Εσύ πως είσαι; ηρέμησες καθόλου; 

@Tokyo χαχχαχα καταλαβαινω ολες λιγο πολυ το ιδιο κανουμε! ναι κ εγω αυτο ειδα πως τον αυγουστο τουλαχιστον στις γονιμες ελπιζω να ειμαστε πιο χαλαρα γιατι δυστυχως τωρα ειμαστε τσιτα με τις πολιτικες αλλαγες εχουμε αλλαγες στην εργασια του αντρα μου κ μου τον αγχωνουν παρα πανω γαμωτο ! Αλλα θα δω τι μπορω να καταφερω μεσα στη βδομαδα ??

στις πριν 34 λεπτά, ο/η billbas είπε:

Που ειστε ρε κοριτσαρες?σας διαβαζω αλλα λογω υποχρεώσεων εχω καιρό να σας γράψω ...ευχομαι σε οσες περιμενετε να εχουμε ευχαριστα νεα!!γεματες κοιλιες για ολες  ..κάθε νυχτα πριν πεσω να κοιμηθώ σας βαζω ολες στην προσευχη μου κ ας μην σαν ξερω..εγω ετοιμάζομαι για αυχενικη και τρεμει το φιλοκαρδι μου ,στειλτε μας καλες σκεψεις και θετικη ενεργεια σας παρακαλω..φιλια πολλα σε ολες ??

@billbas γεια σου κοριτσι μου ολα καλα θα πανε ! να εχεις θετικη σκεψη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω @Bloublou85 τώρα κατάλαβα τη συζήτηση σας γιατί τώρα είδα το άλλο θεματάκι... Κορίτσια μου όλες έχουμε κουραστεί κ πιεστεί κ ίσως καμιά φορά λέμε κ κάτι παραπάνω, σίγουρα όμως με καλή πρόθεση... ας θυμόμαστε ότι είμαστε εδώ για να δίνουμε στήριξη κ να βοηθάμε κ εύχομαι πραγματικά να έρθουν απλά για όλες τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήρθε η ακατανομαστη το πρωί..... Σκατουλες.... Στεναχωρήθηκα είναι η αλήθεια..... Έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι κάτι δεν πάει καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Κορίτσια ήρθε η ακατανομαστη το πρωί..... Σκατουλες.... Στεναχωρήθηκα είναι η αλήθεια..... Έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι κάτι δεν πάει καλά....

Sorry γιατί σίγουρα το έχουμε ξαναπεί αλλά είμαστε πολλές... Πόσο καιρό προσπαθείτε; αν είσαι κάτω απο χρόνο οκ χαλάρωσε γιατί εισαι κ πιο μικρή (30 αν θυμαμαι καλά). Πάντως για να ηρεμισεις μπορείς απο Σεπτέμβρη να κάνεις κάποιες εξετάσεις, οπως ορμονικά που είναι απλά... 

Ευχομαι να είναι τυχερός ο επόμενος! Μην το βάζεις κάτω κ όλες μας δλδ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας. Επειδή δεν σας διαβάζω συστηματικά και αναλυτικά έχω χάσει πολλά επεισόδια. Βλέπω πως έχουμε αρκετές εγκυούλες αυτό το μήνα. Καρπερός και τυχερός ο μήνας αυτός!!! Καλή εγκυμοσύνη στα κορίτσια που τώρα ξεκινούν το ταξίδι αυτό και καλή επιτυχία σε όσες είναι ακόμη στην προσπάθεια. Εγώ διακριτικά κοντά σας.... τίποτε παραπάνω! Φιλιά.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Sorry γιατί σίγουρα το έχουμε ξαναπεί αλλά είμαστε πολλές... Πόσο καιρό προσπαθείτε; αν είσαι κάτω απο χρόνο οκ χαλάρωσε γιατί εισαι κ πιο μικρή (30 αν θυμαμαι καλά). Πάντως για να ηρεμισεις μπορείς απο Σεπτέμβρη να κάνεις κάποιες εξετάσεις, οπως ορμονικά που είναι απλά... 

Ευχομαι να είναι τυχερός ο επόμενος! Μην το βάζεις κάτω κ όλες μας δλδ...

Κοντευουμε να κλείσουμε χρόνο.. ναι από Σεπτέμβρη θα ψαχτω να δω τι γίνεται.. Μικρή είμαι αλλά όσο περνάει ο καιρός λες ότι κάτι δεν πάει καλά.. Δεν το βάζω κάτω και που θα πάει θα τα καταφέρουμε! Ο θεός είναι μεγάλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Κοντευουμε να κλείσουμε χρόνο.. ναι από Σεπτέμβρη θα ψαχτω να δω τι γίνεται.. Μικρή είμαι αλλά όσο περνάει ο καιρός λες ότι κάτι δεν πάει καλά.. Δεν το βάζω κάτω και που θα πάει θα τα καταφέρουμε! Ο θεός είναι μεγάλος!

Μια χαρά είσαι! Θα σου πει ο γιατρός τι να κάνεις αλλά έτσι απο προσωπική εμπειρία κοίτα ορμονικα κ θυρεοειδή που παίζουν ρόλο κ ρυθμίζονται εύκολα! Εγω προσπαθούσα κ μετά ανακάλυψα ότι εχω ξερυθμισμενο θυρεοειδή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είχαμε κανένα θέμα, τουλάχιστον δεν είχαμε ανακαλύψει τίποτα!! Αλλά θα τα πω αναλυτικά αν και τα έχω ξαναπει σε περίπτωση που βοηθηθεί έστω και μια κοπέλα! Λοιπόν στον πρώτο χρόνο προσπαθειών, επισκεφτήκαμε το γιατρό οπότε και μας έβαλε να κάνουμε μια σειρά εξετάσεων. (Ορμονικές, κολπικό υπέρηχο, σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα ο σύντροφος μου) Όλα έδειχναν τέλεια αλλά αποτέλεσμα δεν υπήρχε. Στον 1,5 χρόνο αναφέραμε στο γυναικολόγο μου ότι χρησιμοποιούσαμε λιπαντικό στις επαφές μες και μας είπε να το σταματήσουμε άμεσα γιατί έχουμε χαραμίσει τόσο καιρό! Το λιπαντικό μπορεί να καταστρέψει το σπέρμα! Συνεχίζουμε για 6 μήνες τις προσπάθειες χωρίς αποτέλεσμα όμως ξανά. Ξεκινάμε πια παρακολούθηση με υπέρηχο, αποτέλεσμα κανένα. Αποφασίζουμε με το σύντροφό μου να ζητήσουμε τη βοήθεια του γιατρού για να καταφέρουμε το στόχο μας! Μου χορηγεί κλομιφαινη και σε συνδυασμό με παρακολούθηση με υπερηχο είχαμε τις προγραμματισμένες μας επαφές για 2 μήνες. Τον τρίτο μήνα κάναμε και μια σπερματέγχυση, αποτυχημένη. Τηλέφωνο στο γιατρό μου αποφασισμένη να του πω ότι θέλω να χαλαρώσω λίγο αυτό το μήνα και μου λέει από μόνος του να μην πάρω φάρμακα και να αφήσουμε να ξεκουραστώ. Είχε σκοπό να μου δώσει άλλη αγωγη τον άλλο μήνα γιατί με τα serpafar που έπαιρνα τον πρώτο μήνα είχα ένα παραπάνω μόνο ωάριο, ενώ το δεύτερο μήνα και τον τρίτο κανένα παραπάνω  (είχα ένα που κάνω ούτως η άλλως μόνη μου). Εκεί λοιπόν που είχα «απαγοητευτει» και σκεφτόμουν μετά τον Οκτώβρη να κάνω λαπαροσκόπηση (για να δει ο γιατρός αν υπάρχει κάτι που με τις υπόλοιπες εξετάσεις δε φαίνεται) και ακολούθως να κάνουμε εξωσωματική τσοοοοουπ έγινε το θαύμα!! Εδώ να σημειώσω ότι μόνη μου τον προηγούμενο μήνα του ζήτησα να μου γράψει καλλιέργεια που ειχα να κάνω από το Σεπτέμβρη και βρέθηκε ότι είχα ουρεοπλασμα και μου έδωσε μια κατάλληλη αντιβίωση. Ίσως και αυτό να έπαιξε το ρόλο του! Στο μόνο που θέλω να καταληξω είναι να ακολουθείτε το ένστικτό σας και να το ψάχνετε λιγάκι παραπάνω γιατί κανείς γιατρός δε νοιάζεται όσο νοιάζεστε εσείς! Καλή συνέχεια σε όλες!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μια χαρά είσαι! Θα σου πει ο γιατρός τι να κάνεις αλλά έτσι απο προσωπική εμπειρία κοίτα ορμονικα κ θυρεοειδή που παίζουν ρόλο κ ρυθμίζονται εύκολα! Εγω προσπαθούσα κ μετά ανακάλυψα ότι εχω ξερυθμισμενο θυρεοειδή... 

Είχα κάνει προγεννητικό έλεγχο και ο θυρεοειδής μου ήταν μια χαρά. Αλλά ορμονικά δεν νομίζω να έκανα.. τι άλλες εξετάσεις χρειάζονται? Μάλλον και σαλπιγγογραφια θα κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Είχα κάνει προγεννητικό έλεγχο και ο θυρεοειδής μου ήταν μια χαρά. Αλλά ορμονικά δεν νομίζω να έκανα.. τι άλλες εξετάσεις χρειάζονται? Μάλλον και σαλπιγγογραφια θα κάνω.

Πριν φτάσεις στη σαλπιγγογραφια κανε τις απλες εξετάσεις αίματος (δεν ξέρω αν τις έκανες στον Προγεννητικο εμενα μου τα ειχε βάλει ολα). Εννοώ πχ προλακτινη, προγεστερόνη, fsh, lh, E2 κλπ. Αν έχεις ηδη κάνει αυτά, ενα σπερμοδιαγραμμα κ τέλος οκ η σαλπιγγογραφια. Όλα αυτά πάντα με το γιατρό σου :-)

Μια συμβουλή που εχω είναι αν έχεις γιατρό που δεν ασχολείται κ δεν συνεργάζεται με κάποιο εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα ψάξου... εχω δει κορίτσια να την πατάνε επειδή ο γιατρός δεν ήξερε ακριβώς τι απαιτείται.

Πάντως δωσε λίγο χρόνο ακόμα στον εαυτό σου, γιατί τον έχεις άλλωστε κ ηλικιακα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Πριν φτάσεις στη σαλπιγγογραφια κανε τις απλες εξετάσεις αίματος (δεν ξέρω αν τις έκανες στον Προγεννητικο εμενα μου τα ειχε βάλει ολα). Εννοώ πχ προλακτινη, προγεστερόνη, fsh, lh, E2 κλπ. Αν έχεις ηδη κάνει αυτά, ενα σπερμοδιαγραμμα κ τέλος οκ η σαλπιγγογραφια. Όλα αυτά πάντα με το γιατρό σου :-)

Μια συμβουλή που εχω είναι αν έχεις γιατρό που δεν ασχολείται κ δεν συνεργάζεται με κάποιο εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα ψάξου... εχω δει κορίτσια να την πατάνε επειδή ο γιατρός δεν ήξερε ακριβώς τι απαιτείται.

Πάντως δωσε λίγο χρόνο ακόμα στον εαυτό σου, γιατί τον έχεις άλλωστε κ ηλικιακα! 

Καλημέραααα!! Σ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου! Το έχω σκεφτεί κι εγώ αυτό ότι αν δεν συνεργάζεται με κάποιον εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα, θα ψαχτω αλλιώς. Από Σεπτέμβρη θα πάμε και για σπερματοδιαγραμμα κ βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια μου καλημέρα είμαι στην αναμονή για να πάω παρακάτω .. με βάση την γιατρό θα έπρεπε χθες να Μ έρθει .σήμερα είμαι 28η.. γενικά έχω δείγμα όπως ξέρετε από την 23η.. αλλά με τέτοια προγεστερόνη επίσης δεν ελπίζω... Οπότε περιμένω ε??μπορεί να κάνω 30αρη κύκλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Kοριτσια μου καλημέρα είμαι στην αναμονή για να πάω παρακάτω .. με βάση την γιατρό θα έπρεπε χθες να Μ έρθει .σήμερα είμαι 28η.. γενικά έχω δείγμα όπως ξέρετε από την 23η.. αλλά με τέτοια προγεστερόνη επίσης δεν ελπίζω... Οπότε περιμένω ε??μπορεί να κάνω 30αρη κύκλο... 

Νομίζω η προγεστερόνη πέρα από το ότι δημιουργεί το περιβάλλον για εμφύτευση, ΝΟΜΙΖΩ (το ξαναλέω δεν είμαι σίγουρη) ότι δείχνει και την ωορρηξία.  Μια πολύ χαμηλή τιμή ίσως σημαίνει ότι δεν έγινε. Όμως ρώτα τη γιατρό σου γιατί αυτό δεν θυμάμαι από που το έχω ακούσει (όχι από το γιατρό μου πάντως γιατί είχα καλή οπότε δεν το συζητήσαμε). Πάντως κράτα στο μυαλό σου ότι φτιάχνει εύκολα...

επίσης ίσως ρε συ να μην έγινε η ωορρηξία τη μέρα που νομίζεις κ τελικά να μέτρησες την ορμόνη πολύ νωρίς οπότε για αυτό να ήταν χαμηλή! Δεν υπάρχει και αυτή η περίπτωση; Μπορεί δλδ να πήγαινες 2-3 μέρες μετά κ να ήταν άλλη η τιμή! Κ αυτό κολλάει κ με το ότι έχεις μια μικρή καθυστέρηση. Περίμενε κ ποτέ δεν ξέρεις πάντως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Νομίζω η προγεστερόνη πέρα από το ότι δημιουργεί το περιβάλλον για εμφύτευση, ΝΟΜΙΖΩ (το ξαναλέω δεν είμαι σίγουρη) ότι δείχνει και την ωορρηξία.  Μια πολύ χαμηλή τιμή ίσως σημαίνει ότι δεν έγινε. Όμως ρώτα τη γιατρό σου γιατί αυτό δεν θυμάμαι από που το έχω ακούσει (όχι από το γιατρό μου πάντως γιατί είχα καλή οπότε δεν το συζητήσαμε). Πάντως κράτα στο μυαλό σου ότι φτιάχνει εύκολα...

επίσης ίσως ρε συ να μην έγινε η ωορρηξία τη μέρα που νομίζεις κ τελικά να μέτρησες την ορμόνη πολύ νωρίς οπότε για αυτό να ήταν χαμηλή! Δεν υπάρχει και αυτή η περίπτωση; Μπορεί δλδ να πήγαινες 2-3 μέρες μετά κ να ήταν άλλη η τιμή! Κ αυτό κολλάει κ με το ότι έχεις μια μικρή καθυστέρηση. Περίμενε κ ποτέ δεν ξέρεις πάντως... 

Ναι πράγματι για αυτό θα το παρακολουθησω πιο καλά αυτό το μήνα θα πηγαίνω να είμαι σίγουρη πότε θα σκάσει.. όπως κ να έχει πάνω από 30αρη κύκλο δε θα κάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι πράγματι για αυτό θα το παρακολουθησω πιο καλά αυτό το μήνα θα πηγαίνω να είμαι σίγουρη πότε θα σκάσει.. όπως κ να έχει πάνω από 30αρη κύκλο δε θα κάνω... 

δεν κατάλαβα εσύ σε ποια μέρα πήγες για υπέρηχο κ τι σου είπε ότι πχ θα κάνεις αύριο; 2-3 μέρες διαφορά για την προγεστερόνη έχουν σημασία! Κ μετά δεν πήγες να δεις ότι όντως έγινε τη μέρα που είπατε; θυμάμαι η @Starrr που έλεγε ότι πήγαινε μετά κ έβλεπε ότι όντως έγιναν όλα σωστά, αλλά ας σου πει η ίδια καλύτερα μήπως θυμάμαι λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

δεν κατάλαβα εσύ σε ποια μέρα πήγες για υπέρηχο κ τι σου είπε ότι πχ θα κάνεις αύριο; 2-3 μέρες διαφορά για την προγεστερόνη έχουν σημασία! Κ μετά δεν πήγες να δεις ότι όντως έγινε τη μέρα που είπατε; θυμάμαι η @Starrr που έλεγε ότι πήγαινε μετά κ έβλεπε ότι όντως έγιναν όλα σωστά, αλλά ας σου πει η ίδια καλύτερα μήπως θυμάμαι λάθος!

Πήγα την 12η κ Μ πε πως θα σκάσει σήμερα το πολύ αύριο γιατί ήταν 19,9 .. ξανά πήγα μετά από μέρες την 19η κ Μ πε ότι έγινε ωορηξια κ έσκασε. Αλλά πράγματι μπορει να έγινε η διαδικασία αλλά να μην ήταν ποιοτική λόγω προγεστερόνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...