Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έγκυος χωρίς πρησμένο στήθος


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Έχω μια εβδομάδα καθυστέρηση. Τη Δευτέρα έκανα τεστ και βγήκε θετικό!!! Χθες άρχισα να έχω ροζ υγρά και έχω κατααγχωθει! Ο γιατρός λέει πιθανόν να μην είναι τίποτα, ξεκούραση και utrogestan. Το θέμα είναι ότι δεν έχω καθόλου πρησμένο στήθος. Έχει τύχει σε κάποια και τελικά να πήγαν όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Reginaki , εγω τώρα ειμαι στην 11 η εβδομαδα ,τις πρωτες μερες καθολουυυ πρησμένο στήθος δεν είχα...μετά πηρε τα πάνω του!Ξεκουράσου κ έχε πιστη οτι ολα θα πανε καλά!Θετική σκέψη πάνω απ όλα!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Reginaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Έχω μια εβδομάδα καθυστέρηση. Τη Δευτέρα έκανα τεστ και βγήκε θετικό!!! Χθες άρχισα να έχω ροζ υγρά και έχω κατααγχωθει! Ο γιατρός λέει πιθανόν να μην είναι τίποτα, ξεκούραση και utrogestan. Το θέμα είναι ότι δεν έχω καθόλου πρησμένο στήθος. Έχει τύχει σε κάποια και τελικά να πήγαν όλα καλά;

Καλημερα!εμενα το στηθος μου αρχισε να ποναει μετα που ειδα λιγο αιμα που πιθανολογω οτι ηταν εμφυτευση.και ξαναεβγαλα λιγο ροζ την 5η εβδομαδα.σημερα ειμαι στην 12η εβδομαδα και ολα πηγαινουν καλα.δν νομιζω οτι ειναι κατι ανυσηχητικο αυτοπου μας λες.με το καλο ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια! Είμαι φουλ αγχωμενη, προσπαθώ να ηρεμήσω γιατί ξέρω ότι αυτό δε μου κάνει καλό. Με το καλό τα μωράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Reginaki είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Είμαι φουλ αγχωμενη, προσπαθώ να ηρεμήσω γιατί ξέρω ότι αυτό δε μου κάνει καλό. Με το καλό τα μωράκια σας!

Και εσυ με το καλο!με τον καιρο θα ηρεμησεις λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Reginaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Έχω μια εβδομάδα καθυστέρηση. Τη Δευτέρα έκανα τεστ και βγήκε θετικό!!! Χθες άρχισα να έχω ροζ υγρά και έχω κατααγχωθει! Ο γιατρός λέει πιθανόν να μην είναι τίποτα, ξεκούραση και utrogestan. Το θέμα είναι ότι δεν έχω καθόλου πρησμένο στήθος. Έχει τύχει σε κάποια και τελικά να πήγαν όλα καλά;

Συγχαρητήρια σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη..εμένα κορίτσι μου το στήθος μου δεν πρηστικε ποτέ και γενικά Δεν είχα κανένα συμπτωμα σε όλη την εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Reginaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Έχω μια εβδομάδα καθυστέρηση. Τη Δευτέρα έκανα τεστ και βγήκε θετικό!!! Χθες άρχισα να έχω ροζ υγρά και έχω κατααγχωθει! Ο γιατρός λέει πιθανόν να μην είναι τίποτα, ξεκούραση και utrogestan. Το θέμα είναι ότι δεν έχω καθόλου πρησμένο στήθος. Έχει τύχει σε κάποια και τελικά να πήγαν όλα καλά;

Μην σκας!Δεν σημαινει κατι!!Και μενα δεν πρηστηκε ποτέ σε ολη την εγκυμοσύνη..Μονο τωρα με τον θηλασμό..Ουτε στηθος ουτε πόδια ούτε δαχτυλα ουτε πρόσωπο..Μια ηρεμη εγκυμοσύνη να έχεις!Με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Reginaki είπε:

Κορίτσια είμαι πολύ στενοχωρημένη. Έχω αίμα και φοβάμαι πολύ

εύχομαι να πάνε όλα καλά και στη δική σου περίπτωση, όπως και σε εμένα. είχα και εγώ αίμα, ακόμη και πριν κάνω το τεστ.. νόμιζα ότι ήταν περίοδος να φανταστείς. αρκετό πάνω στη σερβιέτα..  πήγαν όλα καλά. Απο καρδιάς και σε εσένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η demie_14 είπε:

εύχομαι να πάνε όλα καλά και στη δική σου περίπτωση, όπως και σε εμένα. είχα και εγώ αίμα, ακόμη και πριν κάνω το τεστ.. νόμιζα ότι ήταν περίοδος να φανταστείς. αρκετό πάνω στη σερβιέτα..  πήγαν όλα καλά. Απο καρδιάς και σε εσένα!!

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Και στο πρώτο μου παιδάκι είχα αίμα, αλλά όχι τόσο όσο τώρα. Είχα και μια αποβολή και το σκέφτομαι συνέχεια.

Θυμάσαι πόσες μέρες σου κράτησε το αίμα; Ήταν σαν περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Reginaki για 2 με 3 μέρες, ναι, ήταν σαν περίοδος.. Μετά σταμάτησε και ξανά μέσα σε 4 μέρες είχα έντονα καφέ... πήγα να δω εάν υπάρχει σάκος και εμβρυικά στοιχεία κ αρχικά ο γιατρός είδε μόνο σάκο, άδειο.. κατόπιν, κ έπειτα από προσπάθεια και ώρα, είδε εμβρυικά στοιχεία στον πάτο (κυριολεκτικά) του σάκου και ακούσαμε μάλιστα και καρδούλα!!! αυτή ήταν η εμπειρία μου στο δεύτερο παιδί. Στο πρώτο όλα ήταν νορμάλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η demie_14 είπε:

@Reginaki για 2 με 3 μέρες, ναι, ήταν σαν περίοδος.. Μετά σταμάτησε και ξανά μέσα σε 4 μέρες είχα έντονα καφέ... πήγα να δω εάν υπάρχει σάκος και εμβρυικά στοιχεία κ αρχικά ο γιατρός είδε μόνο σάκο, άδειο.. κατόπιν, κ έπειτα από προσπάθεια και ώρα, είδε εμβρυικά στοιχεία στον πάτο (κυριολεκτικά) του σάκου και ακούσαμε μάλιστα και καρδούλα!!! αυτή ήταν η εμπειρία μου στο δεύτερο παιδί. Στο πρώτο όλα ήταν νορμάλ.

Κι εμένα είναι σαν περίοδος τελευταίας μέρας. Τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό να δούμε τι γίνεται, αν και μου είπε ότι είναι ακόμα πολύ νωρίς. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...