Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την υποστήριξη! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας. Το κυριότερο είναι να μην αγχωνομαστε και να είμαστε χαλαρές, αυτό μου συστησε κ ο γυναικολόγος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα είμαι 20 χρονων και είμαι σχεδόν 11 βδομαδες έγκυος?.Και εγώ έχω καμία φορά τσιμπηματάκια κάτω χαμηλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και με το καλό το μωράκι σου !!!! Είχα κι εγώ στις αρχές πονακια αρκετά που δεν εξελίχθηκαν καλά γιατί έπαθα μια αιμορραγία! Έτσι αναγκάστηκα και πήρα utrogestan και μαγνήσιο και αυτά σταμάτησαν Κ όλα εξελίχθηκαν φυσιολογικα! Αν συνεχίσεις κ πονάς συνεχόμενα λαβε και μια δεύτερη γνώμη έτσι για να σου φύγει η ιδέα!! Καλύτερη η πρόληψη απ την καταστολή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ το εύχομαι :)Ευτυχώς εχτές ήμουν πιο ήρεμη. Σήμερα πάλι είχα πονακια γιατί κουράστηκα αρκετά στη δουλειά. Από χθες άρχισα κι ευκοιλιοτητες. Παίζει με τις ανησυχίες μου αυτή η εγκυμοσύνη ? είναι που το θέλω πολύ μάλλον. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η JoanS είπε:

Ευχαριστώ το εύχομαι :)Ευτυχώς εχτές ήμουν πιο ήρεμη. Σήμερα πάλι είχα πονακια γιατί κουράστηκα αρκετά στη δουλειά. Από χθες άρχισα κι ευκοιλιοτητες. Παίζει με τις ανησυχίες μου αυτή η εγκυμοσύνη ? είναι που το θέλω πολύ μάλλον. 

 

Ειναι φθσιολογικα ολα αυτα!και εγω ειχα πονους στην δουλεια και σπιτι καθολου.ειναι απο το αγχος,την κουραση.εμενα ο γιατρος μου εδωσε μαγνησιο και πινω.σκεψου οτι μεσα μας μεγαλωνει μια ψυχουλα και γινονται πολλες αλλαγες στο σωμα μας για να μπορεσει να ανταπεξελθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ! Τελευταία περίοδος 9/5 και πιθανή σύλληψη 25/5 ( καθυστερημένη ) . Στις 18,6 ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος βλέποντας σάκο και καπάκι πήγα για χοριακη . Ήταν 5100 , προγεστερονη 20,5 και οιστραδιολη 260. Μου έδωσε  2 cyclacur ( πρωί βράδυ ) μια ένεση προλουτεξ. Φελισιν 1 πρεζολον 5mg , 1 inohep, και Σαλοσπίρ . Στην πορεία ο θυροειδης από 1,3 πήγε 3,45 και παίρνω και t4 65 mg προληπτικά . Γενικά δεν πονούσα . Είχα στις 25,6 κόκκινο και λίγα καφέ. Κάναμε υπέρηχο δεβ υπήρχε αποκόλληση και κου είπε είναι από τράχηλο λόγω ορμονών . Ξεκούραση . Σήμερα έχω καφέ πολλά αλλά όχι πόνο. Αύριο έχω υπέρηχο . Τα έβλεπε ολα

οκ μέχρι τώρα . Αυτά τα καφέ γιατί ξαναρθαν με άγχωσαν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Littleme είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Τελευταία περίοδος 9/5 και πιθανή σύλληψη 25/5 ( καθυστερημένη ) . Στις 18,6 ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος βλέποντας σάκο και καπάκι πήγα για χοριακη . Ήταν 5100 , προγεστερονη 20,5 και οιστραδιολη 260. Μου έδωσε  2 cyclacur ( πρωί βράδυ ) μια ένεση προλουτεξ. Φελισιν 1 πρεζολον 5mg , 1 inohep, και Σαλοσπίρ . Στην πορεία ο θυροειδης από 1,3 πήγε 3,45 και παίρνω και t4 65 mg προληπτικά . Γενικά δεν πονούσα . Είχα στις 25,6 κόκκινο και λίγα καφέ. Κάναμε υπέρηχο δεβ υπήρχε αποκόλληση και κου είπε είναι από τράχηλο λόγω ορμονών . Ξεκούραση . Σήμερα έχω καφέ πολλά αλλά όχι πόνο. Αύριο έχω υπέρηχο . Τα έβλεπε ολα

οκ μέχρι τώρα . Αυτά τα καφέ γιατί ξαναρθαν με άγχωσαν .

Το καφέ μπορεί να είναι αίμα που έχει απομείνει μέσα Κ απλά το αποβάλει ο οργανισμός σου.. σε κάθε περίπτωση πρέπει να πας να σε δει..Δεν τ αφήνουμε αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariapretty είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι βάζετε για τις ραγάδες? 

Εγώ έχω βάλει το λαδακι της αναπλασις καθώς και το bio oil

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Το καφέ μπορεί να είναι αίμα που έχει απομείνει μέσα Κ απλά το αποβάλει ο οργανισμός σου.. σε κάθε περίπτωση πρέπει να πας να σε δει..Δεν τ αφήνουμε αυτά 

Τη Δευτέρα έχω ραντεβού ούτως ή άλλως .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Τη Δευτέρα έχω ραντεβού ούτως ή άλλως .

Κοριτσι μου κ γω σχεδον με την ιδια αγωγη με σενα περνω!ειχα αιμα κ τωρα καφε καθαρισματα ειναι!λογικο να μην τα θελουμε!εγω εχω δυο βδομαδες που τα εχω!εχουμε ακουσει τρεις φορες καρδια!θα πανε ολα καλα με τον υπερηχο!να ξεκουραζεσαι εχει κ ζεστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα γιατρό όλα καλά! Έκανα και καλλιέργειες γιατί είχα τσούξιμο . Μπυ είπε είναι λίγο ανοικτός ο τράχηλος αλλά θα τον αξιολογήσουμε στις 18,8 για το αν θα κάνουμε περίδεση ή όχι. Υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...