Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαλπιγγογραφια


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Την Τρίτη πάω για σαλπιγγογραφια στο ιασω. Και από τώρα με έχουν πιάσει τρεμουλες από το άγχος. Ακούω αποψεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Την Τρίτη πάω για σαλπιγγογραφια στο ιασω. Και από τώρα με έχουν πιάσει τρεμουλες από το άγχος. Ακούω αποψεις.....

Να μην φοβασαι καθολου.Μοιαζουν με πονακια περιοδου.Παιρνεις ενα παυσίπονο και ολα καλα.Να σκέφτεσαι οτι μετα απο αυτο αυξάνονται οι πιθανότητες για εγκυμοσύνη και ολα καλα θα πανε.Εχω κανει 2 φορες και την μια χωρις καν παυσίπονο..Μια χαρα θα εισαι .Να εισαι χαλαρη και ολα θα γινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβάμαι και το αποτέλεσμα. Φοβάμαι μήπως δεν είναι διαβάτες οι σαλπιγγες. Έχω κάνει 2 αποξεσεις και μια μεθοτρεταξη ένεση για εξωμητριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικιά μου εμπειρία σε σύγκριση με μιας φίλης μου με τον ίδιο ιατρό ήταν διαφορετική χωρίς να έχει καμία από τις δυο μας θέμα. Εγώ πόνεσα λίγο στην εξέταση και είχα αίμα χωρίς πόνο μετά, εκείνη πόνεσε περισσότερο και δεν είχε καθόλου αίμα, μόνο πονάκια μετά. Το κοινό και στις δύο περιπτώσεις όμως είναι ότι ήταν μια διαδικασία που κράτησε λίγο και δεν θα μας απέτρεπε από το να την επαναλάβουμε αν χρειαστεί.

Να μη φοβάσαι λοιπόν, όπως λέει η Χρυσάφω, 1 παυσιπονάκι αρκεί & κράτα πως το ταξίδι προς την εγκυμοσύνη διευκολύνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου έκανα σαλπιγγογραφία πριν περίπου ενα μισή χρόνο στο ιασω! Δεν είναι τίποτα που να μην αντέχει κρατάει ελεχιστα και εγώ έπεσα και σε πολύ καλή γιατρό! 

Τσάμπα είχα και εγώ αγνοία και άγχος διάβαζα ότι να ναι και αγχονωμουν μη φοβάσαι με το καλό κ όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην φοβάσαι όλα καλά θα πάνε..εγώ είχα κάνει στο Λητώ..1 ώρα πριν Μ είχε πει ο γιατρός να πάρω 2  buscopan ..την τα της εξέτασης πόνεσα όταν Μ έβαλε το υγρό είναι σαν πόνοι περιόδου ακριβώς .κατάργησαν όσο κράτησε η εξέταση..ελάχιστο αίμα μόλις πήγα τουαλέτα εκεί ..μετά τίποτα..με το καλό εύχομαι ..να έχεις τέλεια αποτελέσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εγω την εκανα Ρεα με εναν πολυ καλο γιατρο, με ειχαν τρομοκρατησει πολυ οσον αφορα το θεμα του πονου κ πηγα πολυ αγχωμενη! η εξεταση κραταει πολυ λιγο γυρω στα 15 λεπτα, πονας λιγο οταν σου ριχνει το σκιαγραφικο αλλα οκ ειναι ανεκτο , ειναι σαν πονοι περιοδου οπως ειπαν κ παραπανω τα κοριτσια αλλα διαρκει δευτερολεπτα ο πονος. Εγω ειχα αρκετο αιμα μετα, οποτε καλα θα ειναι να εχεις μαζι σου ενα εσωρουχο κανονικο κ σερβιετα μεγαλη (εμενα μου εδωσαν απο το Ρεα), καλη επιτυχια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...