Μετάβαση σε περιεχόμενο

βλεννα στα κοπρανα μωρου


Recommended Posts

καλησπερα σας.λοιπον εχω ενα παιδι 3 μηνων.τον θηλαζω αποκλειστικά.εδω και μερες εχει βλεννα στα κακα.ο αιδιατρος ειπε να σταματησω να πινω γαλα κ να τρωω οτι μπορει να περιεχει γαλακτομικα.εδω και 10 μερες  εχει ακομη βλεννα.δοκιμασα να του δωσω ξενο γαλα almiron pepti και σημερα εκανε πρασινοπα κακακια.και κανει πολλες φορες την ημερα .δεν ξερω τι μπορει να ειναι.μηπως ξερει καμια απο σας?μηπως σας εχει τυχει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η παλινα είπε:

καλησπερα σας.λοιπον εχω ενα παιδι 3 μηνων.τον θηλαζω αποκλειστικά.εδω και μερες εχει βλεννα στα κακα.ο αιδιατρος ειπε να σταματησω να πινω γαλα κ να τρωω οτι μπορει να περιεχει γαλακτομικα.εδω και 10 μερες  εχει ακομη βλεννα.δοκιμασα να του δωσω ξενο γαλα almiron pepti και σημερα εκανε πρασινοπα κακακια.και κανει πολλες φορες την ημερα .δεν ξερω τι μπορει να ειναι.μηπως ξερει καμια απο σας?μηπως σας εχει τυχει? 

Καλησπέρα , συνήθως η βλέννα υποδεικνύει εντερικο θεματάκι άρα ίσως γι αυτό ο γιατρός είπε κομμένα γαλακτοκομικα 

 

η κόρη μου προσωπικα έκανε διάρροια συχνά και ο γιατρός συνεστησε γάλα χωρίς λακτόζη αλλά επειδή δεν έβλεπα βελτίωση άλλαξα από μόνη μου το γάλα κι τελικά ανακάλυψα ότι την ενοχλούσε το συγκεκριμένο γάλα που δινεις και εσυ και τώρα της έδωσα ένα άλλο και ηρέμησε. Εδώ και μια εβδομάδα είμαστε καλά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως η βλεννα υποδεικνύει αλλεργια στην πρωτεΐνη γάλακτος. Είναι πολύ συνηθισμενή αυτή η αλλεργια. Νομίζω όμως πως τα αποτελεσματα της απόχης φαίνονται μετά απο καναν μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Συνήθως η βλεννα υποδεικνύει αλλεργια στην πρωτεΐνη γάλακτος. Είναι πολύ συνηθισμενή αυτή η αλλεργια. Νομίζω όμως πως τα αποτελεσματα της απόχης φαίνονται μετά απο καναν μηνα

εχουν περασει 11 μερες.για να δουμε.απλα δεν ξερω στην αλλαγη .οταν αρχιζεις να δινεις ξενο γαλα αλλαζει χρωμα στα κακακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2019 at 4:24 ΜΜ, ο/η παλινα είπε:

καλησπερα σας.λοιπον εχω ενα παιδι 3 μηνων.τον θηλαζω αποκλειστικά.εδω και μερες εχει βλεννα στα κακα.ο αιδιατρος ειπε να σταματησω να πινω γαλα κ να τρωω οτι μπορει να περιεχει γαλακτομικα.εδω και 10 μερες  εχει ακομη βλεννα.δοκιμασα να του δωσω ξενο γαλα almiron pepti και σημερα εκανε πρασινοπα κακακια.και κανει πολλες φορες την ημερα .δεν ξερω τι μπορει να ειναι.μηπως ξερει καμια απο σας?μηπως σας εχει τυχει? 

Καλησπερα κοπελα μου.Οταν λες βλεννα στα κακακια εννοεις απλα μια διαφανη βλεννα ή με λιγο ροζ μεσα;Η απλη βλεννα ισως ειναι εντερικο θεμα,χωρις να υποδηλωνει κατι σοβαρο(ο παιδιατρος γνωριζει καλυτερα απο μενα σαφως).Η βλεννα με ροζ ή κοκκινο χρωματακι (αιμα δηλαδη) σημαινει συνηθως αλλεργια στην πρωτεΐνη του γαλατος της αγελαδας.Γι'αυτο και οσο θηλαζεις δεν κανει να τρως καθολου γαλακτοκομικα προϊοντα γιατι περναει στο γαλα σου.

Την αλλεργια αυτη τα παιδια συνηθως την ξεπερνανε γυρω στα 2 ή 3 ετη της ζωης τους.Σπανια ειναι δια βιου αλλεργια.Το εχουν το 3% των μωρων.

Σαφεστατα και γνωριζω πολλα γυρω απο το θεμα γιατι η κορη μου το εμφανισε οταν ηταν 2 μηνων.Μεχρι και σημερα που ειναι 17 μηνων πινει ειδικο υποαλλεργικο γαλα και δεν τρωει τιποτα σε γαλακτοκομικο.

Περα απο αυτα που σου γραφω που ειναι προσωπικη μου εμπειρια,να συμβουλευεσαι μονο τον παιδιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η παλινα είπε:

εχουν περασει 11 μερες.για να δουμε.απλα δεν ξερω στην αλλαγη .οταν αρχιζεις να δινεις ξενο γαλα αλλαζει χρωμα στα κακακια?

Είναι αντιαλλεργικο το γάλα που έδωσες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Είναι αντιαλλεργικο το γάλα που έδωσες? 

ναι ειναι το almiron pepti μου το εδωσε παιδιατρος.τωρα θα προσαθησω 2 μερες μονο με το ξενο .να δω αν θα υπαρχει βελτίωση.εχω αγχωθεί 

  αυτη ειναι η πανα σημερα 

20190618_084541.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλεις να απόθηλάσεις ή δίνεις ξένο για να είναι καλύτερα το παιδί? 

Θεωρώ ότι το ξενο τους πέφτει πολύ πιο βαρύ στο ανωριμο πεπτικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lila..! είπε:

Θέλεις να απόθηλάσεις ή δίνεις ξένο για να είναι καλύτερα το παιδί? 

Θεωρώ ότι το ξενο τους πέφτει πολύ πιο βαρύ στο ανωριμο πεπτικό.. 

οχι δεν του κωβω τον θηλασμο.το βγαζω με το θηλαστρο και το εταω προς το παρων.μοκις ηρεμησει λιγο λεω να ξαναδωσω στηθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η παλινα είπε:

οχι δεν του κωβω τον θηλασμο.το βγαζω με το θηλαστρο και το εταω προς το παρων.μοκις ηρεμησει λιγο λεω να ξαναδωσω στηθος

Απλά ο θηλασμός μειώνει το πρόβλημα, δεν το εντείνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2019 at 6:24 ΜΜ, ο/η renata17 είπε:

Καλησπερα κοπελα μου.Οταν λες βλεννα στα κακακια εννοεις απλα μια διαφανη βλεννα ή με λιγο ροζ μεσα;Η απλη βλεννα ισως ειναι εντερικο θεμα,χωρις να υποδηλωνει κατι σοβαρο(ο παιδιατρος γνωριζει καλυτερα απο μενα σαφως).Η βλεννα με ροζ ή κοκκινο χρωματακι (αιμα δηλαδη) σημαινει συνηθως αλλεργια στην πρωτεΐνη του γαλατος της αγελαδας.Γι'αυτο και οσο θηλαζεις δεν κανει να τρως καθολου γαλακτοκομικα προϊοντα γιατι περναει στο γαλα σου.

Την αλλεργια αυτη τα παιδια συνηθως την ξεπερνανε γυρω στα 2 ή 3 ετη της ζωης τους.Σπανια ειναι δια βιου αλλεργια.Το εχουν το 3% των μωρων.

Σαφεστατα και γνωριζω πολλα γυρω απο το θεμα γιατι η κορη μου το εμφανισε οταν ηταν 2 μηνων.Μεχρι και σημερα που ειναι 17 μηνων πινει ειδικο υποαλλεργικο γαλα και δεν τρωει τιποτα σε γαλακτοκομικο.

Περα απο αυτα που σου γραφω που ειναι προσωπικη μου εμπειρια,να συμβουλευεσαι μονο τον παιδιατρο σου.

καλησπερα.τα κακα του μωρου ηταν με βλεννα και λιγο αιματακι.τωρα του δίνω απο χθες ξενο γαλα και καπως βελτιώθηκε το θεμα.

  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η παλινα είπε:

καλησπερα.τα κακα του μωρου ηταν με βλεννα και λιγο αιματακι.τωρα του δίνω απο χθες ξενο γαλα και καπως βελτιώθηκε το θεμα.

  

Όποτε κοπέλα μου το μωρό το πήρανε η λακτόζη άρα καλά έκανε ο γιατρός και σου σύστησε άλλο γαλα

εμενα δεν είχε αίμα μόνο βλέννες και αυτό σπανίως.

γι αυτό άκου το γιατρό και μην περιμένεις άμεση βελτίωση στο λέω εγώ που επι 3 μήνες έψαχνα να δω τι έχει το παιδί μου και τελικά το βρήκα μόνη κου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...