Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξία


Princess28

Recommended Posts

@Mamounitsa Αλήθεια;; Σ ευχαριστώ πολύ μου δίνεις ελπίδες!! Ίσως να έπιασες επειδή εκείνη τη φορά το έβγαλες εντελώς από το μυαλό σου!! Το ακόυσα και από άλλες κοπέλες ότι τον μήνα εκείνο που για τον οποιοδήποτε λόγο δεν το είχαν στο μυαλό τους έπιασαν! Και εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά δυστυχώς χωρίς επιτυχία!! Όσο και να θέλω να μην το σκέφτομαι δεν μπορώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

@Mamounitsa Αλήθεια;; Σ ευχαριστώ πολύ μου δίνεις ελπίδες!! Ίσως να έπιασες επειδή εκείνη τη φορά το έβγαλες εντελώς από το μυαλό σου!! Το ακόυσα και από άλλες κοπέλες ότι τον μήνα εκείνο που για τον οποιοδήποτε λόγο δεν το είχαν στο μυαλό τους έπιασαν! Και εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά δυστυχώς χωρίς επιτυχία!! Όσο και να θέλω να μην το σκέφτομαι δεν μπορώ!!

Σε κατάλαβενω απόλυτα βασικά είναι αδύνατο να μη το σκέφτεσαι! Φυσικά και το σκεφτόμουν κάθε μήνα και όσο πέρναγαν οι μήνες ακόμα πιο πολύ το μήνα εκείνο είχαμε μια μόνο επαφή και είχα τσακωθεί με τον άντρα μου για το λόγο αυτό το ότι δεν είχαμε επαφές λόγο υποχρεώσεων αλλά και πάλι είχα ξενερώσει απίστευτα χάχα να που μου την έφερε! Τεστ ωορριξια θετικό 13η μέρα και εγώ σε όλο τον κύκλο μια επαφή -10η μέρα οπωτε δεν παίζει ρόλο θα έρθει μπορεί να αργεί λίγο σε κάποιες αλλά έρχονται τα μωρακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Σε κατάλαβενω απόλυτα βασικά είναι αδύνατο να μη το σκέφτεσαι! Φυσικά και το σκεφτόμουν κάθε μήνα και όσο πέρναγαν οι μήνες ακόμα πιο πολύ το μήνα εκείνο είχαμε μια μόνο επαφή και είχα τσακωθεί με τον άντρα μου για το λόγο αυτό το ότι δεν είχαμε επαφές λόγο υποχρεώσεων αλλά και πάλι είχα ξενερώσει απίστευτα χάχα να που μου την έφερε! Τεστ ωορριξια θετικό 13η μέρα και εγώ σε όλο τον κύκλο μια επαφή -10η μέρα οπωτε δεν παίζει ρόλο θα έρθει μπορεί να αργεί λίγο σε κάποιες αλλά έρχονται τα μωρακιααα

Αχχ τι ωραίααα!! Πραγματικά μου έδωσες πολύ ευχάριστη ενέργεια κορίτσι μου!!! Εύχομαι να το ζήσω σύντομα!! Είχες κάποια συμπτώματα που το κατάλαβες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Σε κατάλαβενω απόλυτα βασικά είναι αδύνατο να μη το σκέφτεσαι! Φυσικά και το σκεφτόμουν κάθε μήνα και όσο πέρναγαν οι μήνες ακόμα πιο πολύ το μήνα εκείνο είχαμε μια μόνο επαφή και είχα τσακωθεί με τον άντρα μου για το λόγο αυτό το ότι δεν είχαμε επαφές λόγο υποχρεώσεων αλλά και πάλι είχα ξενερώσει απίστευτα χάχα να που μου την έφερε! Τεστ ωορριξια θετικό 13η μέρα και εγώ σε όλο τον κύκλο μια επαφή -10η μέρα οπωτε δεν παίζει ρόλο θα έρθει μπορεί να αργεί λίγο σε κάποιες αλλά έρχονται τα μωρακιααα

WOW από τη 10η έπιασες τη 13η-14η;;; φοβερό! Με το καλό εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχ τι ωραίααα!! Πραγματικά μου έδωσες πολύ ευχάριστη ενέργεια κορίτσι μου!!! Εύχομαι να το ζήσω σύντομα!! Είχες κάποια συμπτώματα που το κατάλαβες;

Χαιρωμαι φυσικά και θα το ζήσεις! Συμπτώματα ότι αν είχα ωορριξια??? Όχι νόμιζα πως θα εμένα εκείνη τη φορά άσε που με μια επαφή σιγά μην εμένα και την ωορριξια να πέτυχε να δηλαδή κι όμως! Βασικά το μόνο που είχα κ μου έβαλε ιδέες για να κάνω τεστ είναι ότι είχα έντονη μυρωδιά και με ενοχλούσαν πολύ σε μυρουδιά κυριος τα αποριπαντικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

WOW από τη 10η έπιασες τη 13η-14η;;; φοβερό! Με το καλό εύχομαι!

Ναι κ όμως ούτε εγώ το περίμενα εδώ είχαμε προσπαθήσει δύο χρόνια φουλ κ τίποτα τώρα με μια σε ευχαριστώ έχω γεννήσει τώρα είμαι στην προσπάθεια για 2ο με το καλό κ εσένα σ εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαιρωμαι φυσικά και θα το ζήσεις! Συμπτώματα ότι αν είχα ωορριξια??? Όχι νόμιζα πως θα εμένα εκείνη τη φορά άσε που με μια επαφή σιγά μην εμένα και την ωορριξια να πέτυχε να δηλαδή κι όμως! Βασικά το μόνο που είχα κ μου έβαλε ιδέες για να κάνω τεστ είναι ότι είχα έντονη μυρωδιά και με ενοχλούσαν πολύ σε μυρουδιά κυριος τα αποριπαντικα 

Μπράβοο πολύ σε χάρηκα κορίτσι μου!! Σου εύχομαι σύντομα να αποκτίσεις και το δεύτερο σου μωράκι :) είχατε κάποιο θεματάκι και κάνατε 2 χρόνια για να συλλάβεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Μπράβοο πολύ σε χάρηκα κορίτσι μου!! Σου εύχομαι σύντομα να αποκτίσεις και το δεύτερο σου μωράκι :) είχατε κάποιο θεματάκι και κάνατε 2 χρόνια για να συλλάβεις;

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι μετά τον πρώτο χρόνο αρχησα να κάνω τεστ ωορριξια μετάαπο δύο κύκλους άρχισα να κάνουμε εξετάσεις και τελικά βρέθηκα εγώ με ενδομητριωση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι μετά τον πρώτο χρόνο αρχησα να κάνω τεστ ωορριξια μετάαπο δύο κύκλους άρχισα να κάνουμε εξετάσεις και τελικά βρέθηκα εγώ με ενδομητριωση! 

πώς το κατάλαβες κορίτσι μου για την ενδομητρίωση; εκανες κάποια επέμβαση για να το ξεπεράσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

πώς το κατάλαβες κορίτσι μου για την ενδομητρίωση; εκανες κάποια επέμβαση για να το ξεπεράσεις;

Καλημέρα κορίτσι μου! Ήταν προχωρημένη και φαμικε ξεκάθαρα απλά με έναν κολπικό υπέρηχο είχα κύστη στην αριστερή ωοθηκη 3,4 εκατοστά 2-3 γιατρούς μου είπαν επεμβαση τελικά δεν έκανα και το μπεμπέ ήρθε εκεί που δε το περίμεναμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Ήταν προχωρημένη και φαμικε ξεκάθαρα απλά με έναν κολπικό υπέρηχο είχα κύστη στην αριστερή ωοθηκη 3,4 εκατοστά 2-3 γιατρούς μου είπαν επεμβαση τελικά δεν έκανα και το μπεμπέ ήρθε εκεί που δε το περίμεναμε! 

 Μήπως ήταν μια απλή κύστη και όχι ενδομητρίωση;; Απ' ότι ξέρω όταν μια γυναίκα έχει ενδομητρίωση δεν μπορεί να μείνει έγκυος, είναι ένας από τους πιο συχνούς λόγους υπογονημότητας η ενδομητρίωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια!! Έχει τύχει σε καμία να της πρηστεί το στήθος 3-4 μέρες μετά την ωορρηξία; Δηλαδή 10-12 μέρες πριν την περίοδο; Εάν ναι γιατί; Είναι φυσιολογικό να συμβεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

 Μήπως ήταν μια απλή κύστη και όχι ενδομητρίωση;; Απ' ότι ξέρω όταν μια γυναίκα έχει ενδομητρίωση δεν μπορεί να μείνει έγκυος, είναι ένας από τους πιο συχνούς λόγους υπογονημότητας η ενδομητρίωση!!

Όχι ήταν κύστη ενδομητριωσης ήταν ξεκάθαρο μου το είπαν 4 γιατροί απλά οι δύο με προετρεψαν για χειρουργείο ενώ οι άλλοι μου είπαν μπορώ να μηνω χωρίς! Μπορείς να επιτυχείς εγκυμοσύνη απλά μπορεί να αργήσει πολύ όπως εγώ έκανα δύο χρόνια! Δεν υσχιει κάτι τέτοιο!! 

Και όντος στις μέρες μας υπάρχουν πολλές κοπέλες με αυτό το πρόβλημα μόνο στον κύκλο μου γνωρίζω τρις! 

Απλά είναι και σε τι ηλικία και αν έχεις κ άλλα θέματα εγώ όταν το ανακάλυψα ήμουν 25 ο γιατρός που με είδε ο τελευταίος μου είπε πως αν ήμουν 30 + θα με έβαζε για χειρουργείο αλλά το μπεμπακι μας πρόλαβε! Το θέμα είναι πως δεν γίνεται εύκολα αντιληπτή υπάρχει σκέψου μια εξέταση η ca125 είναι καρκινηκος δείκτης και αν είναι ανεβασμένη η τιμή δείχνει ενδομητριωση εμένα σκέψου αυτό ήταν στο φυσιολογικό! Αλλά ήταν τόσο σίγουροι όλοι ακόμα και αυτός που με ξεωγενησε όταν πήγα για τον πρ το υπέρηχο 5 εβδομάδων μου λέει έχεις ενδομητριωση ε? Στεγνά χάχα! Δεν πρέπει λοιπών να φοβίζει τόσο στις μέρες μας όλα είναι πιο εύκολα και υπάρχουν λύσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙 Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
    • Καλημέρα, Είμαι και εγώ στο στάδιο της αναμονής, εχωκ εγω καποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά αλλα θεωρώ οτι ειναι όλα αποτα φάρμακα..έχοντας ηδη μια επιτυχημένη εμβρυομεταφορά όπου τώρα εχω τη σχεδόν δύο ετών κορη μου εχω να πω οτι δεν υπάρχουν συμπτώματα επιτυχίας η αποτυχίας..όπως και στην πρώτη εμβρυομεταφορα δεν ειχα κανένα.. Καλη επιτυχία να έχουμε όλες κορίτσια!! 
    • Καλημέρα illy1984 σε καταλαβαίνω απόλυτα αυτές οι ημέρες δεν περνούν καθόλου και ψάχνεις κάθε αλλαγή ή κάθε σημάδι στο σώμα σου που μπορεί να σε οδηγεί σε κάθε θετικό . Σίγουρα επηρεαζόμαστε από τα φάρμακα και κυρίως από την προγεστερόνη . Εγώ σου εύχομαι να είναι σημάδι από το μωράκι σου και σύντομα να έχουμε τα καλά νέα σου .  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...