Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατρός εξωσωματικής


melodyy

Recommended Posts

Ρε κορίτσια εγώ γενικά εμπιστεύομαι το γιατρό μου κ ούτε με έχει σπρώξει σε κάτι με το καλημέρα... αλλά αναρωτιέμαι μήπως θα ήταν σωστό να πάρω δεύτερη γνώμη ή το μόνο που θα καταφέρω είναι να μπερδευτώ; Ο γιατρός μου ασχολείται και ο ίδιος με εξωσωματικές κ είναι στο μητέρα. Γενικά είναι πολύ οργανωμένος κ προσεκτικός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ρε κορίτσια εγώ γενικά εμπιστεύομαι το γιατρό μου κ ούτε με έχει σπρώξει σε κάτι με το καλημέρα... αλλά αναρωτιέμαι μήπως θα ήταν σωστό να πάρω δεύτερη γνώμη ή το μόνο που θα καταφέρω είναι να μπερδευτώ; Ο γιατρός μου ασχολείται και ο ίδιος με εξωσωματικές κ είναι στο μητέρα. Γενικά είναι πολύ οργανωμένος κ προσεκτικός...

Εξαρτάται τι θεωρείς εσύ με το καλημέρα... Συνήθως είναι τουλάχιστον 1 χρόνος ελεύθερων εντατικων επαφών.. Από εκεί κ πέρα κάθε ζευγάρι βάζει το δικό του χρονοδιάγραμμα και προχωράει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Εξαρτάται τι θεωρείς εσύ με το καλημέρα... Συνήθως είναι τουλάχιστον 1 χρόνος ελεύθερων εντατικων επαφών.. Από εκεί κ πέρα κάθε ζευγάρι βάζει το δικό του χρονοδιάγραμμα και προχωράει! 

Εννοώ ότι στο εξαμηνο μας έστειλε για εξετάσεις (λογικό γιατί ήμουν 36) και αφού όλα βγήκαν καλά μας έδωσε άλλους 6 μήνες. Απλά ήθελε να είναι σίγουρος ότι δεν υπάρχει κάτι που αγνοούμε. Κ με έστειλε κ σε ενδοκρινολόγο για να δούμε αν υπάρχει κάτι άλλο (κ βρήκα αντίσταση στην ινσουλίνη για την οποία παίρνω 2 μήνες gluckofage k ανεβασμένο θυρεοειδή που όμως έπεσε αμέσως στο 1,7)

Θα τον δω πάλι σύντομα γιατί κοντεύει χρόνος προσπαθειών οπότε θα δούμε... θεωρώ όμως ότι αν μέχρι το Σεπτέμβρη δεν έχω αποτέλεσμα θα είναι απόλυτα λογικό να πάμε παρακάτω. Το έχουμε ήδη συζητήσει δλδ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εννοώ ότι στο εξαμηνο μας έστειλε για εξετάσεις (λογικό γιατί ήμουν 36) και αφού όλα βγήκαν καλά μας έδωσε άλλους 6 μήνες. Απλά ήθελε να είναι σίγουρος ότι δεν υπάρχει κάτι που αγνοούμε. Κ με έστειλε κ σε ενδοκρινολόγο για να δούμε αν υπάρχει κάτι άλλο (κ βρήκα αντίσταση στην ινσουλίνη για την οποία παίρνω 2 μήνες gluckofage k ανεβασμένο θυρεοειδή που όμως έπεσε αμέσως στο 1,7)

Θα τον δω πάλι σύντομα γιατί κοντεύει χρόνος προσπαθειών οπότε θα δούμε... θεωρώ όμως ότι αν μέχρι το Σεπτέμβρη δεν έχω αποτέλεσμα θα είναι απόλυτα λογικό να πάμε παρακάτω. Το έχουμε ήδη συζητήσει δλδ...

Α μια χαρά τότε είσαι σε πολύ λογικά πλαίσια και ίσα ίσα ο γιατρός σου σε προσέχει και το προχωράει στα γρήγορα... Οι περισσότεροι κ άνω των 35 να είσαι αδιαφορούν περιμένοντας τον χρόνο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ρε κορίτσια εγώ γενικά εμπιστεύομαι το γιατρό μου κ ούτε με έχει σπρώξει σε κάτι με το καλημέρα... αλλά αναρωτιέμαι μήπως θα ήταν σωστό να πάρω δεύτερη γνώμη ή το μόνο που θα καταφέρω είναι να μπερδευτώ; Ο γιατρός μου ασχολείται και ο ίδιος με εξωσωματικές κ είναι στο μητέρα. Γενικά είναι πολύ οργανωμένος κ προσεκτικός...

Από την στιγμή που είσαι καλυμμένη δεν χρειάζεται να αλλάξεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marillia είπε:

Nαι με την πρώτη εξωσωματική με τον Παναγιώτη!!Απο φυσιολογικές επαφές τον είχα σαν γιατρό!!Μου είχε πει πιστεύω ότι δν θα φτάσουεμ στην εξωσωματική!!Προσπάθησ εο άνθρωπος δν ήταν παώ κατευθείαν εκεί στην δική μου περίπτωση τουλάχιστον!!Καναμε απλή παρακολοήθηση ωορρηξίας,κλομιφαίνη!!Με έβαλε αν κάνω εξετάσεις που άλλοι ούτε καν κοιμόντουσαν!!

Ούτε εμένα μου μίλησε για εξωσωματική,εγώ του ξεκινησα κουβέντα. Με το συνολικό πλάνο που μου έβαλε,για φυσική σύλληψη μας πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Ούτε εμένα μου μίλησε για εξωσωματική,εγώ του ξεκινησα κουβέντα. Με το συνολικό πλάνο που μου έβαλε,για φυσική σύλληψη μας πάει.

@marillia με εκείνα κ με τ'αλλα παρελειψα να σου ευχηθώ για την εγκυμοσύνη σου!Με το καλό το μπεμπακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2019 at 1:01 ΜΜ, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσια εγώ έκλεισα για την Τετάρτη με τον Πάντο το πρώτο ραντεβου! Θα σας ενημερώσω πως μ φάνηκε! 

Κορίτσι μου πως πήγε το ραντεβού σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η satya είπε:

Κορίτσι μου πως πήγε το ραντεβού σου?

Μμμμμ κορίτσια συγνώμη που δεν έστειλα νέα... Να σας πω δεν έμεινα ευχαριστημένη... Με είδε 10 λεπτά βαριά βαριά κ απλά μ είπε ότι πρέπει να με ανοίξει για να δει αν έχω ενδομητριωση (όπως κ να έχει, ότι κ να δείξει η ca125) ή θα πάω κατευθείαν για εξωσωματική... Μ φάνηκε δηλ όπως κ να έχει ότι από μένα ένα συγκεκριμένο ποσό αφού πήγα θέλει να το πάρει... Ένιωσα πολύ άβολα.. Δε ξέρω αν είναι όλοι έτσι αλλά σίγουρα θα ήθελα κ μια δεύτερη γνώμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Μμμμμ κορίτσια συγνώμη που δεν έστειλα νέα... Να σας πω δεν έμεινα ευχαριστημένη... Με είδε 10 λεπτά βαριά βαριά κ απλά μ είπε ότι πρέπει να με ανοίξει για να δει αν έχω ενδομητριωση (όπως κ να έχει, ότι κ να δείξει η ca125) ή θα πάω κατευθείαν για εξωσωματική... Μ φάνηκε δηλ όπως κ να έχει ότι από μένα ένα συγκεκριμένο ποσό αφού πήγα θέλει να το πάρει... Ένιωσα πολύ άβολα.. Δε ξέρω αν είναι όλοι έτσι αλλά σίγουρα θα ήθελα κ μια δεύτερη γνώμη... 

@melodyy καλησπέρα. Δεν γνωρίζω το θεμα που αντιμετωπιζεις αλλα καλο θα ηταν να βρεις εναν γιατρό ο οποιος θα σε βοηθησει πρωτα με αλλους τροπους πριν σε οδηγησει στην εξωσωματικη. Και σε καθε περίπτωση, αν τελικα οδηγηθεις εκεί, θα πρεπει να εισαι σίγουρη, ότι θα ασχοληθει ο ιδιος μαζι σου, όσο χρειαστεί και οτι απο πισω του υπαρχει το καλυτερο εργαστήριο και ομαδα. Αυτό ειναι το κλειδι. Τελειος γιατρος με τελειο εργαστήριο. Ειμαστε πολυ τυχερες στην Ελλάδα γιατι εχουμε το καλυτερο εργαστηριο της Ευρωπης εδω και απο τα καλυτερα παγκοσμιως. Στο Ιασω. Institute of Life. Προσωπικα ο γιατρος μου ειναι ο Παναγιώτης Πολυζος και πετυχα με την πρωτη μαζι του. 

Ευχομαι να σε βοηθησα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melodyy για τον παντο εχω ακούσει πολλά καλά ως προς την επιτυχία αλλα επίσης ότι ειναι απρόσωπα τα πράγματα... Εγώ προσωπικά εχω ανάγκη να εχω ενα γιατρό που με ακουει κ δεν έχει μονόδρομο την εξωσωματική. Για τον πολυζο εχω ακούσει τα καλύτερα κ απο το φορουμ κ απο 2 φιλες που πετυχαν σε αυτόν με την πρωτη αφου εξάντλησε τα πάντα πρώτα όμως... 

Επισης ετσι αν εισαι σε φαση που ψάχνεις κ κοιτας γιατρούς δες κ το κεντρο του μητέρα, επίσης πολυ καλό κ με σοβαρούς επιστήμονες. Προσωπικά εχω ακούσει για τον παρτσινεβελο γιατί σε παρακολουθεί στενά κ συνολικα σαν γιατρός κ δεν σε πάει στο γνωστό μονόδρομο. Σίγουρα υπάρχουν πολλοι κ καλο θα ειναι να βρεις εσυ σε ποιον αισθάνεσαι άνεση κ εμπιστοσύνη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μετά από πολύυυυ καιρό που είχα να μπώ! Με το που είδα το θέμα..... είπα να σας πώ κι εγώ την προσωπική μου εμπειρία και φυσικά να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλες! Εγώ με τον γυναικολόγο μου το παλέψαμε πολύ.....απόξεση για έναν πολύποδα,βιταμίνες λόγω χαμηλής ΑΜΗ....μέχρι που στο τέλος μου είπε: βάση εξετάσεων δεν έχουμε πολύ χρόνο.....θα σου δώσω το τηλέφωνο ενός συνεργάτη μου ειδικό στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή.Με έπιασε τρέλα.....απογοητεύτηκα γιατί ποτέ δεν φανταζόμουν ότι θα έφτανα σε αυτήν την λύση.Με τα πολλά ξεκίνησα για το πρώτο μου ραντεβού μαζί του στο Μητέρα (είναι και στο Ιασώ). Δεν μου χάιδεψε  τα αυτία.....με το που είδε τις εξετάσεις μου μου είπε: μια χαρά είσαι αλλά δεν έχουμε χρόνο βάση αποθεμάτων και δεν σου λέω ούτε για σπερματεγχύσεις,ούτε λαπαροσκοπήσεις κλπ. Πάμε με διέγερση και εμβρυομεταφορά.Με πολύ τρέξιμο μάζεψα τα κομμάτια μου και όλα τα χαρτιά,πέρασα επιτροπή,ξεκίνησα τα φάρμακα και 18/06 έγινε η ωοληψια.Τώρα θέλω λίγο να ηρεμίσω γιατί είχαμε μια απώλεια στην οικογένεια και να πάω για την εμβρυομεταφορα.Όλα θα γίνουν στο Ιασώ. Αυτό που θέλω όμως να πώ είναι πως μπορεί να ακούγεται βουνό η όλη διαδικασία αλλά πραγματικά δεν είναι κάτι ούτε τα φάρμακα,ούτε οι ενέσεις ούτε τίποτα μπροστά στο όνειρο. Όσο για τον κύριο Πάντο εγώ προσωπικά παραξενέυτηκα όταν πρίν πάω στον δικό μου γιατρό έστειλα ένα email στη σελίδα του και επί 3 μέρες σπάσανε τα τηλέφωνα για να με δεί από κοντά..... δλδ μου φάνηκε σαν να κυνηγάνε τους πελάτες με το τουφέκι. Ελπίζω να βοήθησα κάπως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@melodyy για τον παντο εχω ακούσει πολλά καλά ως προς την επιτυχία αλλα επίσης ότι ειναι απρόσωπα τα πράγματα... Εγώ προσωπικά εχω ανάγκη να εχω ενα γιατρό που με ακουει κ δεν έχει μονόδρομο την εξωσωματική. Για τον πολυζο εχω ακούσει τα καλύτερα κ απο το φορουμ κ απο 2 φιλες που πετυχαν σε αυτόν με την πρωτη αφου εξάντλησε τα πάντα πρώτα όμως... 

Επισης ετσι αν εισαι σε φαση που ψάχνεις κ κοιτας γιατρούς δες κ το κεντρο του μητέρα, επίσης πολυ καλό κ με σοβαρούς επιστήμονες. Προσωπικά εχω ακούσει για τον παρτσινεβελο γιατί σε παρακολουθεί στενά κ συνολικα σαν γιατρός κ δεν σε πάει στο γνωστό μονόδρομο. Σίγουρα υπάρχουν πολλοι κ καλο θα ειναι να βρεις εσυ σε ποιον αισθάνεσαι άνεση κ εμπιστοσύνη!

 

Η αλήθεια είναι ότι παλεύω πολύ καιρό κ έχω περάσει διαφορα!!! Πραγματικά τα πάντα δοκίμασα στο πλαίσιο της φυσικής σύλληψης (βιταμινες/ορμόνες και σκέτα με φυλλικο μόνο).. Η εξωσωματική είναι η τελευταία λύση μου χωρίς όμως να την φοβάμαι.. Αλλά νιώθω κ εγώ αυτό που λες... Οκ καλές κ οι επιτυχίες αλλά είναι ενώ τόσο ευαίσθητο θέμα που θέλει πιο προσωπική αντιμετώπιση... Όχι ότι οι άλλοι μένουν απλήρωτοι ή ότι δεν το έχουν επιχείρηση... Αλλά ρε φίλε είμαστε άνθρωποι κ η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο... Μη με κάνεις να νιώθω επιταγή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μετά από πολύυυυ καιρό που είχα να μπώ! Με το που είδα το θέμα..... είπα να σας πώ κι εγώ την προσωπική μου εμπειρία και φυσικά να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλες! Εγώ με τον γυναικολόγο μου το παλέψαμε πολύ.....απόξεση για έναν πολύποδα,βιταμίνες λόγω χαμηλής ΑΜΗ....μέχρι που στο τέλος μου είπε: βάση εξετάσεων δεν έχουμε πολύ χρόνο.....θα σου δώσω το τηλέφωνο ενός συνεργάτη μου ειδικό στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή.Με έπιασε τρέλα.....απογοητεύτηκα γιατί ποτέ δεν φανταζόμουν ότι θα έφτανα σε αυτήν την λύση.Με τα πολλά ξεκίνησα για το πρώτο μου ραντεβού μαζί του στο Μητέρα (είναι και στο Ιασώ). Δεν μου χάιδεψε  τα αυτία.....με το που είδε τις εξετάσεις μου μου είπε: μια χαρά είσαι αλλά δεν έχουμε χρόνο βάση αποθεμάτων και δεν σου λέω ούτε για σπερματεγχύσεις,ούτε λαπαροσκοπήσεις κλπ. Πάμε με διέγερση και εμβρυομεταφορά.Με πολύ τρέξιμο μάζεψα τα κομμάτια μου και όλα τα χαρτιά,πέρασα επιτροπή,ξεκίνησα τα φάρμακα και 18/06 έγινε η ωοληψια.Τώρα θέλω λίγο να ηρεμίσω γιατί είχαμε μια απώλεια στην οικογένεια και να πάω για την εμβρυομεταφορα.Όλα θα γίνουν στο Ιασώ. Αυτό που θέλω όμως να πώ είναι πως μπορεί να ακούγεται βουνό η όλη διαδικασία αλλά πραγματικά δεν είναι κάτι ούτε τα φάρμακα,ούτε οι ενέσεις ούτε τίποτα μπροστά στο όνειρο. Όσο για τον κύριο Πάντο εγώ προσωπικά παραξενέυτηκα όταν πρίν πάω στον δικό μου γιατρό έστειλα ένα email στη σελίδα του και επί 3 μέρες σπάσανε τα τηλέφωνα για να με δεί από κοντά..... δλδ μου φάνηκε σαν να κυνηγάνε τους πελάτες με το τουφέκι. Ελπίζω να βοήθησα κάπως... 

Εύχομαι σύντομα να μας πεις τα νέα σου τα θετικα!!!! Εγώ εδώσα όριο το Σεπτέμβριο και θα πάω να δω κ άλλο γιατρό να πάρω κ άλλη γνώμη... Ή ακόμη κ αν φτάσω τελικά στο τελευταίο βήμα να το κάνω κάπου που θα νιώθω καλά.... Τώρα κλονιστηκα λίγο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Εύχομαι σύντομα να μας πεις τα νέα σου τα θετικα!!!! Εγώ εδώσα όριο το Σεπτέμβριο και θα πάω να δω κ άλλο γιατρό να πάρω κ άλλη γνώμη... Ή ακόμη κ αν φτάσω τελικά στο τελευταίο βήμα να το κάνω κάπου που θα νιώθω καλά.... Τώρα κλονιστηκα λίγο... 

Να είσαι καλά κορίτσι μου ευχαριστώ πολύ..... έτσι το πάλεψα κι εγώ με τέστ ωορρηξίας κλπ κλπ.....αλλά δεν.... όπως και να χει με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο εύχομαι σύντομα να το πετύχεις! Κι αν θές σου δίνω και στοιχεία για τον γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/6/2019 at 8:21 ΜΜ, ο/η melodyy είπε:

Μμμμμ κορίτσια συγνώμη που δεν έστειλα νέα... Να σας πω δεν έμεινα ευχαριστημένη... Με είδε 10 λεπτά βαριά βαριά κ απλά μ είπε ότι πρέπει να με ανοίξει για να δει αν έχω ενδομητριωση (όπως κ να έχει, ότι κ να δείξει η ca125) ή θα πάω κατευθείαν για εξωσωματική... Μ φάνηκε δηλ όπως κ να έχει ότι από μένα ένα συγκεκριμένο ποσό αφού πήγα θέλει να το πάρει... Ένιωσα πολύ άβολα.. Δε ξέρω αν είναι όλοι έτσι αλλά σίγουρα θα ήθελα κ μια δεύτερη γνώμη... 

Δλδ δεν σε είδε κανείς άλλος πριν από αυτόν, ιστορικό κλπ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η satya είπε:

Δλδ δεν σε είδε κανείς άλλος πριν από αυτόν, ιστορικό κλπ?

Όχι... Αυτός για 10 λεπτά το πολύ... Δε ρωτούσε τπτ μόνο ότι έχω εγώ μαζί.. Εγω έλεγα μόνη μου αλλά δεν με κοίταζε ούτε απαντούσε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eιδές?η καθεμία θα σου δίνει τη δική της άποψη και γιατρό για π.χ εγώ σύνεργαστηκα με τον Σφακιανουδη  και με τη πρώτη πέτυχε και με αζωοσπερμια του συζύγου παρακαλώ . 

Αν θες την άποψη μου το Γένεσις είναι το καλύτερο κέντρο εξειδικευμένο σε εξωσωματική  και με μεγάλη επιτυχία  πραγματικά αν κάνεις ένα γκάλοπ εδώ μέσα και ρωτήσεις κέντρο και γιατρό θα δεις ότι υπάρχουν καλά αποτελέσματα . Τώρα και οι 2 Πάντος και Σφακιανουδης είναι  ουσιαστικοί και κοιτούν να δουν πως θα σε βοηθήσουν λέγοντάς σου τι οδηγίες η εξετάσεις πρέπει να ακολουθήσεις . Από την άλλη σημαντικό ρόλο παίζουν και τα εργαστήρια και οι εμβρυολογοιγιαμενακαλυτερα να είναι ουσιαστικός παρά φαφλαταςδεντονθελω για παρέα . Τέλος να ξεκαθαρίσω ότι τελικά είναι πιο οικονομικοί από αλλά κέντρα που στην αρχή σου λένε π.χ 2000 κ μετά σε κιστολογουν για ετ τυχόν καταψυξη κ.λπ.οσο για την ενημέρωση σου για τα έμβρυα είναι άμεση και να θυμάσαι ότι ο γιατρός και η επιτυχία της εξωσωματικής πέραν από το πρωτόκολλο παίζει και ποιος σου κάνει την ετ .ελπίζω να σε κάλυψα καλή επιτυχία !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...
στις On 21/6/2019 at 9:46 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

@melodyy για τον παντο εχω ακούσει πολλά καλά ως προς την επιτυχία αλλα επίσης ότι ειναι απρόσωπα τα πράγματα... Εγώ προσωπικά εχω ανάγκη να εχω ενα γιατρό που με ακουει κ δεν έχει μονόδρομο την εξωσωματική. Για τον πολυζο εχω ακούσει τα καλύτερα κ απο το φορουμ κ απο 2 φιλες που πετυχαν σε αυτόν με την πρωτη αφου εξάντλησε τα πάντα πρώτα όμως... 

Επισης ετσι αν εισαι σε φαση που ψάχνεις κ κοιτας γιατρούς δες κ το κεντρο του μητέρα, επίσης πολυ καλό κ με σοβαρούς επιστήμονες. Προσωπικά εχω ακούσει για τον παρτσινεβελο γιατί σε παρακολουθεί στενά κ συνολικα σαν γιατρός κ δεν σε πάει στο γνωστό μονόδρομο. Σίγουρα υπάρχουν πολλοι κ καλο θα ειναι να βρεις εσυ σε ποιον αισθάνεσαι άνεση κ εμπιστοσύνη!

 

Εν έτη 2020- 2021-2022 ιασω πολυζος δεν ειναι απο τις καλύτερες επιλογές.. παρολο που ηταν κ γνωστός κ παρολο που παρακάλεσα κ τιυ έδινα χρηματα που θα εκανα 5 προσπάθειες προκειμένου να κανει τα αδύνατα δυνατά να λύσει τα προβλήματα κ να εμενα με την πρώτη .. κ να γλίτωνα  την ταλαιπωρία κ το όλο ψυχολογικό που ειχα μετα απο 3 χρονια σε διάφορους γιατρούς , εχω αν πω πως μεγαλύτερη αρπακωλια — αποδιοργάνωση — κ λαθος κινησεις , δεν εχω ξαναδεί !!

 

ωοληψια φλεβαρη …με το ζορυ υστεροσκόπηση τελος Απρίλη … καμια θεραπεία ουσιαστική για ορμονική αποκατάσταση — 1 εξωσωματική μετα απο 8 μηνες με αυξημένες ορμόνες, οποτε κ αποτυχία. 
ρυθμισα τις ορμόνες με ενδοκρινολόγο μονη μου κ απόρησα να κανει καταστολή με ενέσεις γι την δευτερη εξωσωματική που θα κάναμε μετα απο 3 μηνες .. απλα στη δευτερη αυτη προσπάθεια ηξερε απο την αρχή πριν κανω ξεκινήσω.. πως το ταλαιπωρημένο ενδομήτριό μου δε θα χρειαζόταν την ίδια μεγάλη θεραπεία .

αποτελεσμα κ η δευτερη προσπάθεια αποτυχία .

βεβαια στο μεσοδιάστημα που απαίτησα να μάθω τι θα γίνει με τις θεραπείες κ το πρωτόκολλο κ με τις ορμόνες , την ακουσα κιολας έντονα ,πως εγω φταίω κ τι άλλο να σου κανω κοπελα μου τα εχω κανει ολα ….η δε μαία μου πρότεινε να πρω τα κατεψυγμένα κ αν πω σε άλλο κεντρο εφοσον εχω παράπονα…

απαραδεκτη κατάσταση !! Κ στο ιασω γινεται τις πόΠης . Απο οτι καταλαβα κ έβλεπα πολλα /άπειρα περιστατικά γυναικών υπογονιμης καταστασησ κ Γιαυτο η μέτρια εξυπηρέτηση. 
 

εγω προσωπικα απογοητευτικα , εχασα χρονο , ενα ολόκληρο χρονο , σπρώχνοντας για να κανω τις προσπάθειες , χρηματα αρκετά για 1ωοληψια , 2 εξωσωματικές , 1 υστεροσκοπηση κ οτι φάρμακα κτλ κτλ  πανω 10.000€.

ολα για μια τρύπα στο νερο…

κριμα στην ιατρική του 2021!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/6/2019 at 9:13 ΜΜ, ο/η Kit1982 είπε:

@melodyy καλησπέρα. Δεν γνωρίζω το θεμα που αντιμετωπιζεις αλλα καλο θα ηταν να βρεις εναν γιατρό ο οποιος θα σε βοηθησει πρωτα με αλλους τροπους πριν σε οδηγησει στην εξωσωματικη. Και σε καθε περίπτωση, αν τελικα οδηγηθεις εκεί, θα πρεπει να εισαι σίγουρη, ότι θα ασχοληθει ο ιδιος μαζι σου, όσο χρειαστεί και οτι απο πισω του υπαρχει το καλυτερο εργαστήριο και ομαδα. Αυτό ειναι το κλειδι. Τελειος γιατρος με τελειο εργαστήριο. Ειμαστε πολυ τυχερες στην Ελλάδα γιατι εχουμε το καλυτερο εργαστηριο της Ευρωπης εδω και απο τα καλυτερα παγκοσμιως. Στο Ιασω. Institute of Life. Προσωπικα ο γιατρος μου ειναι ο Παναγιώτης Πολυζος και πετυχα με την πρωτη μαζι του. 

Ευχομαι να σε βοηθησα ?

Εγω παλι εχω να πω, πως  έζησα τα αντίθετα . πολυ προχειρότητα κ ενα πρωτόκολλο που το ακολουθούν ολες , πολυ καθυστέρηση σε ολες τις διαδικασίες απο ωοληψια μεχρι τις Ε.τ. Χωρίς λόγο κ χωρίς να εξηγούν . Τρομερή αναμονή κ άγχος.. ταλαιπωρήθηκα πολυ ώσπου να ρυθμίσουνε ορμόνες μετα 8-10 μηνες αφου ειχα παει μονη σε ενδοκρινολόγο.  
καθολου ευχαριστημένη κ στο τελος το μονο που μου έμεινε  ηταν άδειες τσέπες — πόνος — απογοήτευση —- καλαμμααααατααααααα. Παλι στο μηδέν κ παλι απο την αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fot είπε:

Εν έτη 2020- 2021-2022 ιασω πολυζος δεν ειναι απο τις καλύτερες επιλογές.. παρολο που ηταν κ γνωστός κ παρολο που παρακάλεσα κ τιυ έδινα χρηματα που θα εκανα 5 προσπάθειες προκειμένου να κανει τα αδύνατα δυνατά να λύσει τα προβλήματα κ να εμενα με την πρώτη .. κ να γλίτωνα  την ταλαιπωρία κ το όλο ψυχολογικό που ειχα μετα απο 3 χρονια σε διάφορους γιατρούς , εχω αν πω πως μεγαλύτερη αρπακωλια — αποδιοργάνωση — κ λαθος κινησεις , δεν εχω ξαναδεί !!

 

ωοληψια φλεβαρη …με το ζορυ υστεροσκόπηση τελος Απρίλη … καμια θεραπεία ουσιαστική για ορμονική αποκατάσταση — 1 εξωσωματική μετα απο 8 μηνες με αυξημένες ορμόνες, οποτε κ αποτυχία. 
ρυθμισα τις ορμόνες με ενδοκρινολόγο μονη μου κ απόρησα να κανει καταστολή με ενέσεις γι την δευτερη εξωσωματική που θα κάναμε μετα απο 3 μηνες .. απλα στη δευτερη αυτη προσπάθεια ηξερε απο την αρχή πριν κανω ξεκινήσω.. πως το ταλαιπωρημένο ενδομήτριό μου δε θα χρειαζόταν την ίδια μεγάλη θεραπεία .

αποτελεσμα κ η δευτερη προσπάθεια αποτυχία .

βεβαια στο μεσοδιάστημα που απαίτησα να μάθω τι θα γίνει με τις θεραπείες κ το πρωτόκολλο κ με τις ορμόνες , την ακουσα κιολας έντονα ,πως εγω φταίω κ τι άλλο να σου κανω κοπελα μου τα εχω κανει ολα ….η δε μαία μου πρότεινε να πρω τα κατεψυγμένα κ αν πω σε άλλο κεντρο εφοσον εχω παράπονα…

απαραδεκτη κατάσταση !! Κ στο ιασω γινεται τις πόΠης . Απο οτι καταλαβα κ έβλεπα πολλα /άπειρα περιστατικά γυναικών υπογονιμης καταστασησ κ Γιαυτο η μέτρια εξυπηρέτηση. 
 

εγω προσωπικα απογοητευτικα , εχασα χρονο , ενα ολόκληρο χρονο , σπρώχνοντας για να κανω τις προσπάθειες , χρηματα αρκετά για 1ωοληψια , 2 εξωσωματικές , 1 υστεροσκοπηση κ οτι φάρμακα κτλ κτλ  πανω 10.000€.

ολα για μια τρύπα στο νερο…

κριμα στην ιατρική του 2021!!!

Πολύ λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου! Προσωπικά έχω σοκαριστεί με αυτά που πέρασες. Τελικά η καθεμία μας έχει άλλη εμπειρία. Εγώ στο Ιασώ ήμουν (με τον Ψαθά και με στενή παρακολούθηση από τον δικό μου γυναικολόγο) και ήμουν πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό, το προσωπικό, τις εξετάσεις και την όλη αντιμετώπιση. Για το κόστος δεν το συζητώ - καμία σχέση με τα ποσά που αναφέρεις. Το Ιασώ έχει ξεκάθαρο τιμοκατάλογο «ανά υπηρεσία» και με εμένα μου τον έδωσαν από την πρώτη φορά που επισκέφθηκα το κέντρο όταν ακόμη κοιτούσα ποιον γιατρό θα επιλέξω (είχα δει παράλληλα Παράσχο και Καπετανάκη). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fot είπε:

Εν έτη 2020- 2021-2022 ιασω πολυζος δεν ειναι απο τις καλύτερες επιλογές.. παρολο που ηταν κ γνωστός κ παρολο που παρακάλεσα κ τιυ έδινα χρηματα που θα εκανα 5 προσπάθειες προκειμένου να κανει τα αδύνατα δυνατά να λύσει τα προβλήματα κ να εμενα με την πρώτη .. κ να γλίτωνα  την ταλαιπωρία κ το όλο ψυχολογικό που ειχα μετα απο 3 χρονια σε διάφορους γιατρούς , εχω αν πω πως μεγαλύτερη αρπακωλια — αποδιοργάνωση — κ λαθος κινησεις , δεν εχω ξαναδεί !!

 

ωοληψια φλεβαρη …με το ζορυ υστεροσκόπηση τελος Απρίλη … καμια θεραπεία ουσιαστική για ορμονική αποκατάσταση — 1 εξωσωματική μετα απο 8 μηνες με αυξημένες ορμόνες, οποτε κ αποτυχία. 
ρυθμισα τις ορμόνες με ενδοκρινολόγο μονη μου κ απόρησα να κανει καταστολή με ενέσεις γι την δευτερη εξωσωματική που θα κάναμε μετα απο 3 μηνες .. απλα στη δευτερη αυτη προσπάθεια ηξερε απο την αρχή πριν κανω ξεκινήσω.. πως το ταλαιπωρημένο ενδομήτριό μου δε θα χρειαζόταν την ίδια μεγάλη θεραπεία .

αποτελεσμα κ η δευτερη προσπάθεια αποτυχία .

βεβαια στο μεσοδιάστημα που απαίτησα να μάθω τι θα γίνει με τις θεραπείες κ το πρωτόκολλο κ με τις ορμόνες , την ακουσα κιολας έντονα ,πως εγω φταίω κ τι άλλο να σου κανω κοπελα μου τα εχω κανει ολα ….η δε μαία μου πρότεινε να πρω τα κατεψυγμένα κ αν πω σε άλλο κεντρο εφοσον εχω παράπονα…

απαραδεκτη κατάσταση !! Κ στο ιασω γινεται τις πόΠης . Απο οτι καταλαβα κ έβλεπα πολλα /άπειρα περιστατικά γυναικών υπογονιμης καταστασησ κ Γιαυτο η μέτρια εξυπηρέτηση. 
 

εγω προσωπικα απογοητευτικα , εχασα χρονο , ενα ολόκληρο χρονο , σπρώχνοντας για να κανω τις προσπάθειες , χρηματα αρκετά για 1ωοληψια , 2 εξωσωματικές , 1 υστεροσκοπηση κ οτι φάρμακα κτλ κτλ  πανω 10.000€.

ολα για μια τρύπα στο νερο…

κριμα στην ιατρική του 2021!!!

Λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου... 

Πάει τόσος καιρός που είχα ξεχάσει πως είχα γράψει αυτό το μνμ! Για τον πολυζο δεν έχω κάτι να πω... Δεν ήταν γιατρός μου απλά είπα τι είχα ακούσει. Αν τα θυμάμαι καλά η @melodyyεκεί πήγε τελικά κ έκανε δίδυμα. Κ εγώ όμως στην εξωσωματική κατέληξα στο τέλος. Έκανα με τον Παρτσινέβελο που ανέφερα κ παλιότερα κ με πρόσεξε πάρα πολύ, κ όντως έκανα ένα παιδάκι με την πρώτη. Κ πάλι όμως κάθε εμπειρία είναι διαφορετικη! Σου εύχομαι να βρεις κάποιον που θα μπορέσει να σε βοηθήσει κ να σε στηρίξει όπως χρειάζεσαι.

Αν επιτρέπεται γιατί έχεις πάει σε εξωσωματική; εμείς ανεξήγητη που σίγουρα δεν βοήθησε ότι άρχισα για παιδί στα 36 με 37. 

Μακάρι να σου πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...