Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενδοκαρδιακη ηχογενης εστια


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Απ' ότι διαβάζω από κοπέλες δεν είναι κάτι. Εμένα πάλι με σύστησε σε μία γιατρό στην Γλυφάδα για να κάνω εμβρυοκαρδιογράφημα. Για να είμαστε σίγουροι είπε. Ναι όλα να πάνε καλά!

Και ξέχασα να σου πω εμένα κάτω στα σχόλια γράφει ότι αυτή η ηχογενής εστία παρατηρείται στην αριστερή κοιλία της καρδιάς του εμβρύου.

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Diamantenia είπε:

Καλημερα και εμας στην αριστερη κοιλια ειναι...τι μωρακι περιμενεις; 

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Diamantenia είπε:

Καλημερα...να σου ζησει η μικρουλα...εχω παρει ποσους γιατρους κανενας δεν μου ειπε πως πρεπει να ανησυχω...ολα στο μυαλο μας ειναι τελικα...

Κορίτσι καλησπέρα ακριβώς το ίδιο έγραφε και σε εμένα αριστερή κοιλια

αλλα όλα καλά έτσι είπανε κ οι δυο μου γιατροί κ όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

 

 

Κορίτσι καλησπέρα ακριβώς το ίδιο έγραφε και σε εμένα αριστερή κοιλια

αλλα όλα καλά έτσι είπανε κ οι δυο μου γιατροί κ όλα καλα

Σ' ευχαριστούμε για την απάντηση! Κι εγώ σκέφτομαι όσο μπορώ θετικά, γιατί βλέπω ότι πολλά μωράκια το είχαν και δεν ήταν κάτι ανησυχητικό τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2019 at 10:59 ΜΜ, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλά πλάκα κάνεις, αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ. Ακριβώς σήμερα έκανα κι εγώ Β' επιπέδου και έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα. Συγκεκριμένα γράφει: ενδοκαρδιακή ηχογενής εστία ο δείκτης είναι παρών. Βλέπουν κάποιο ασβέστωμα. Αλλά μου είπαν ότι είναι συνηθισμένο και συνήθως φεύγει. Μου είπε ο γιατρός να πάω σε εμβρυοκαρδιολόγο, όπως λένε και τα άλλα κορίτσια πιο πάνω, για να είμαστε σίγουροι. Έκλεισα ραντεβού για την Δευτέρα.

Τι κανεις κοπελα μου; πηγες τελικα ειναι ολα οκ με την καρδουλα του μικρου; τι σου ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diamantenia είπε:

Τι κανεις κοπελα μου; πηγες τελικα ειναι ολα οκ με την καρδουλα του μικρου; τι σου ειπε;

Μόλις τώρα σου απαντούσα. Πριν κάνω το εμβρυοκαρδιογράφημα μου είπε ότι γενικά αυτό δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Όταν έκανα το εμβρυοκαρδιογράφημα μας είπε η εμβρυοκαρδιολόγος όλα καλά. Και αν θέλουμε να το επαναλάβουμε όταν θα είμαι 28 με 30 εβδομάδων. Θα μου στείλει σήμερα ή αύριο τα αποτελέσματα στο e-mail. Σε 2 βδομάδες θα πάω πάλι στον γιατρό για να δει και αυτός το εμβρυοκαρδιογράφημα.

Το κόστος για το εμβρυοκαρδιογράφημα είναι 150€ είτε με απόδειξη είτε χωρίς. Σου λέω απλά πόσο στοίχισε σε μένα να ξέρεις περίπου.

Εσύ τι έκανες τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Μόλις τώρα σου απαντούσα. Πριν κάνω το εμβρυοκαρδιογράφημα μου είπε ότι γενικά αυτό δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Όταν έκανα το εμβρυοκαρδιογράφημα μας είπε η εμβρυοκαρδιολόγος όλα καλά. Και αν θέλουμε να το επαναλάβουμε όταν θα είμαι 28 με 30 εβδομάδων. Θα μου στείλει σήμερα ή αύριο τα αποτελέσματα στο e-mail. Σε 2 βδομάδες θα πάω πάλι στον γιατρό για να δει και αυτός το εμβρυοκαρδιογράφημα.

Το κόστος για το εμβρυοκαρδιογράφημα είναι 150€ είτε με απόδειξη είτε χωρίς. Σου λέω απλά πόσο στοίχισε σε μένα να ξέρεις περίπου.

Εσύ τι έκανες τελικά;

Εκλεισα ραντεβου στο ωνασειο για τις 15 ιουλιου αλλα μου φαινεται αιωνας μεχρι να περασει ο καιρος λες να ειναι αργα τοτε;;..αν κ πιστευω δεν θα ειναι κατι...70 ευρω μου ειπαν εμενα αλλα εχω ασφαλεια γιαυτο...στην κ. Λασκαρη εκλεισα ραντεβου..πφφφ τι τραβαμε κ μεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diamantenia είπε:

Εκλεισα ραντεβου στο ωνασειο για τις 15 ιουλιου αλλα μου φαινεται αιωνας μεχρι να περασει ο καιρος λες να ειναι αργα τοτε;;..αν κ πιστευω δεν θα ειναι κατι...70 ευρω μου ειπαν εμενα αλλα εχω ασφαλεια γιαυτο...στην κ. Λασκαρη εκλεισα ραντεβου..πφφφ τι τραβαμε κ μεις...

Και στον άντρα μου τελευταία στιγμή πριν πάμε στο ραντεβού του είπε ένας παθολόγος ότι στο Ωνάσειο υπάρχει ειδική μονάδα για εμβρυοκαρδιογράφημα και μπορούμε απλά με συμμετοχή να πάμε, γιατί κι εγώ έχω ασφάλεια. Μήπως εκεί έχουν και πιο πολύ εμπειρία. Εκεί λέω να πάω κι εγώ για 2η γνώμη.

Ωχ μετά από 1 μήνα σου είπαν; Ναι άσε τι τραβάμε. Πιστεύω πως δεν είναι κάτι σοβαρό. Είδες και άλλες κοπέλες μιά χαρά μας είπαν ότι είναι τα παιδάκια τους. Μη νομίζεις κι εμάς η εμβρυοκαρδιολόγος δε μας εξήγησε ακριβώς. Απλά μας είπε δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Τώρα περιμένω και το e-mail που θα μου στείλει.

Ξέχασα να σου πω μου είπε ότι θα ήταν πιο ανησυχητικό αν εκτός από αυτόν τον δείκτη υπήρχαν και άλλα ευρήματα στην Β' επιπέδου. Εμένα μόνο αυτός ο δείκτης ήταν παρών. Εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

Και στον άντρα μου τελευταία στιγμή πριν πάμε στο ραντεβού του είπε ένας παθολόγος ότι στο Ωνάσειο υπάρχει ειδική μονάδα για εμβρυοκαρδιογράφημα και μπορούμε απλά με συμμετοχή να πάμε, γιατί κι εγώ έχω ασφάλεια. Μήπως εκεί έχουν και πιο πολύ εμπειρία. Εκεί λέω να πάω κι εγώ για 2η γνώμη.

Ωχ μετά από 1 μήνα σου είπαν; Ναι άσε τι τραβάμε. Πιστεύω πως δεν είναι κάτι σοβαρό. Είδες και άλλες κοπέλες μιά χαρά μας είπαν ότι είναι τα παιδάκια τους. Μη νομίζεις κι εμάς η εμβρυοκαρδιολόγος δε μας εξήγησε ακριβώς. Απλά μας είπε δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Τώρα περιμένω και το e-mail που θα μου στείλει.

Ξέχασα να σου πω μου είπε ότι θα ήταν πιο ανησυχητικό αν εκτός από αυτόν τον δείκτη υπήρχαν και άλλα ευρήματα στην Β' επιπέδου. Εμένα μόνο αυτός ο δείκτης ήταν παρών. Εσένα;

Λενε πως ειναι πολυ καλη αυτη η γιατρος...κλεισε απο τωρα ραντεβου για να μην σε αργησουν αν και ολα μια χαρα ειναι αφου δεν σου ειπαν κατι κακο...για απογευμα ειναι πιο ευκολο να βρεις ραντεβου απλα εγω ειμαι απο μακρια κ απογευμα δεν μπορω να ερθω Αθηνα...κ εμενα μονο αυτος ο δεικτης ηταν παρων τπτ αλλο δωτα τον Θεο..γιαυτο κ δεν φοβαμαι τοσο πολυ...αν ειχαν βρει κ κατι αλλο πιστευω θα μας εστελναν για αμνιοπαρακεντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diamantenia είπε:

Λενε πως ειναι πολυ καλη αυτη η γιατρος...κλεισε απο τωρα ραντεβου για να μην σε αργησουν αν και ολα μια χαρα ειναι αφου δεν σου ειπαν κατι κακο...για απογευμα ειναι πιο ευκολο να βρεις ραντεβου απλα εγω ειμαι απο μακρια κ απογευμα δεν μπορω να ερθω Αθηνα...κ εμενα μονο αυτος ο δεικτης ηταν παρων τπτ αλλο δωτα τον Θεο..γιαυτο κ δεν φοβαμαι τοσο πολυ...αν ειχαν βρει κ κατι αλλο πιστευω θα μας εστελναν για αμνιοπαρακεντηση

Σ' ευχαριστώ. Θα περιμένω τα αποτελέσματα και θα πάω να τα δει και ο γιατρός και μετά λογικά θα κλείσω. Εγώ μπορώ και απόγευμα γιατί είμαι από Αθήνα.

Ευτυχώς που και σε σένα ήταν μόνο αυτός ο δείκτης παρών, γιατί αυτό είναι σημαντικό μας είπε. Άσε και η αμνιοπαρακέντηση είναι λίγο επικίνδυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ. Θα περιμένω τα αποτελέσματα και θα πάω να τα δει και ο γιατρός και μετά λογικά θα κλείσω. Εγώ μπορώ και απόγευμα γιατί είμαι από Αθήνα.

Ευτυχώς που και σε σένα ήταν μόνο αυτός ο δείκτης παρών, γιατί αυτό είναι σημαντικό μας είπε. Άσε και η αμνιοπαρακέντηση είναι λίγο επικίνδυνη.

Μονο λιγο;;;; οτι χειροτερο ειναι αλλα τι να κανεις...ευχομαι ολα να ειναι καλα να ερθει το μικρο γερο και να σας κανει ευτυχισμενους...θα σου ξανα στειλω για να μαθω τι σου γραφει στο email...συγνωμη αν σε ζαλιζω...!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diamantenia είπε:

Μονο λιγο;;;; οτι χειροτερο ειναι αλλα τι να κανεις...ευχομαι ολα να ειναι καλα να ερθει το μικρο γερο και να σας κανει ευτυχισμενους...θα σου ξανα στειλω για να μαθω τι σου γραφει στο email...συγνωμη αν σε ζαλιζω...!!?

Ναι κι εγώ δεν ήθελα. Μπορεί να είσαι σχεδόν απόλυτα σίγουρη ότι το παιδί δεν έχει κάποιο σύνδρομο, αλλά από την άλλη είναι και επικίνδυνη. Άσε εγώ αυτά όλα τα ξαναπέρασα πριν 2 μήνες  που βρέθηκα θετική στον κυτταρομεγαλοϊό και έψαχνα κοινωνιολόγους, αλλά όλα καλά.

Δε με ζαλίζεις. Κι εγώ μόλις μου στείλει το e- mail θα σου πω ? Και θα στο στείλω και φωτογραφία.

Να έχεις και σοκολάτα μαζί σου και ένα κρύο μπουκαλάκι νερό, γιατί εμένα μου είπε η γιατρός ότι ήθελε να γυρίσει το μωρό για να δει μία τελευταία λεπτομέρεια και μου ζήτησε να φάω σοκολάτα στα μισά της εξέτασης και να πιώ κρύο νερό μήπως γυρίσει. Αλλά δε γύρισε ποτέ εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...