Μετάβαση σε περιεχόμενο

7η εβδομαδα-υψηλη τιμη χοριακης που δεν διπλασιαζεται


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η e.dim είπε:

Καλησπερα 'Αντρεα.. δεν βρηκα χρονο να μπω να σας πω τις εξελιξεις. Πηγα για δευτερη γνωμη οπως σας ειπα και κουφαθηκα!!! Ο δευτερος γυναικολογος που πηγα, δεν ακουσε καρδιακο παλμο, αλλα τον ειδε!!!! Ειδε την καρδια να παλλεται αλλα με πολυ λιγους παλμους περιπου 60-70. Μου ειπε εξ αρχης οτι οι ελπιδες ειναι απειροελαχιστες και αρχισα utrogestan 3 την ημερα που ο αλλος δεν μου ειχε δωσει παροτι εβλεπα καφε υγρα κατα διαστηματα και καποιες αντιπηκτικες ενεσεις. Μου ειπε να κανουμε αυτο που οφειλουμε εφοσον η κυηση ΔΕΝ ειναι ακομη παλινδρομη και αυτο που οφειλουμε λεει ειναι να προσπαθησουμε... Στο επομενο ραντεβου ομως μου ειπε, θα ΠΡΕΠΕΙ να ακουσουμε καρδιακη λειτουργια. Το ραντεβου αυτο ειναι σημερα.. Προσπαθω να μην τρεφω πολλες ελπιδες να σου πω την αληθεια γιατι μου ξεκαθαρισε οτι οι ελπιδες ειναι ελαχιστες, 1 στις 100.

Εχω ταραχτει και δεν καταλαβαινω πως και γιατι ο αλλος γυναικολογος την εβγαλε παλινδρομη . Και στο ιατρειο του και μετα απο 3-4 μέρες σε μεγαλο μαιευτηριο(που ισως ο εξοπλισμος ειναι και καλυτερος)

Δεν ξερω τι να πω.. Σε λιγο ξεκιναω να παω στο ραντεβου. 

Θα μπω το βραδυ να σας πω εξελιξεις, φιλια!

Αχχ κορίτσι μου σου έυχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και να ακούσετε μια πολύ δυνατή καρδούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχ κορίτσι μου σου έυχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και να ακούσετε μια πολύ δυνατή καρδούλα!!!

Σ ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η e.dim είπε:

Καλησπερα 'Αντρεα.. δεν βρηκα χρονο να μπω να σας πω τις εξελιξεις. Πηγα για δευτερη γνωμη οπως σας ειπα και κουφαθηκα!!! Ο δευτερος γυναικολογος που πηγα, δεν ακουσε καρδιακο παλμο, αλλα τον ειδε!!!! Ειδε την καρδια να παλλεται αλλα με πολυ λιγους παλμους περιπου 60-70. Μου ειπε εξ αρχης οτι οι ελπιδες ειναι απειροελαχιστες και αρχισα utrogestan 3 την ημερα που ο αλλος δεν μου ειχε δωσει παροτι εβλεπα καφε υγρα κατα διαστηματα και καποιες αντιπηκτικες ενεσεις. Μου ειπε να κανουμε αυτο που οφειλουμε εφοσον η κυηση ΔΕΝ ειναι ακομη παλινδρομη και αυτο που οφειλουμε λεει ειναι να προσπαθησουμε... Στο επομενο ραντεβου ομως μου ειπε, θα ΠΡΕΠΕΙ να ακουσουμε καρδιακη λειτουργια. Το ραντεβου αυτο ειναι σημερα.. Προσπαθω να μην τρεφω πολλες ελπιδες να σου πω την αληθεια γιατι μου ξεκαθαρισε οτι οι ελπιδες ειναι ελαχιστες, 1 στις 100.

Εχω ταραχτει και δεν καταλαβαινω πως και γιατι ο αλλος γυναικολογος την εβγαλε παλινδρομη . Και στο ιατρειο του και μετα απο 3-4 μέρες σε μεγαλο μαιευτηριο(που ισως ο εξοπλισμος ειναι και καλυτερος)

Δεν ξερω τι να πω.. Σε λιγο ξεκιναω να παω στο ραντεβου. 

Θα μπω το βραδυ να σας πω εξελιξεις, φιλια!

Μακάρι να είναι όλα καλά! Κι εγώ την πρώτη φορά δεν την άκουσα. Μόνο να πάλλεται την είδα. Καλά είχες καφέ υγρά και δε σου έδωσε utrogestan; Εγώ δεν είχα τίποτα και προληπτικά μου έδωσε πρωί βράδυ utrogestan και μου είπε να κάνω και έξτρα 3 ενέσεις προγεστερόνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η e.dim είπε:

Τιποτα, καθολου, μονο filicine ενα την ημερα..

Συγνώμη που θα το πω,αλλά αυτό πρώτη φορά το ακούω να μην δίνουν προγεστερόνη μετά απο εμβρυομεταφορά! Καλό θα είναι να ενημερώσεις να ξέρουν και άλλες κοπέλες να αποφύγουν τον συγκεκριμένο γιατρό, εαν θες φυσικά. Σου εύχομαι να είσαι το 1 στα 100 με όλη μου την καρδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η e.dim είπε:

Σ ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου!!!

Κάθε φορά μπαίνω με κομμένη την ανάσα μπας και διαβάσω οτι έκανε λάθος κορίτσι μου η Παναγια να είναι μαζί σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαράδεκτος ο πρώτος γιατρός εφόσον είχες καφέ να μη σου δώσει προγεστερόνη ...2όν....Υπάρχουν πολλές κυησεις που άκουσαν το μωράκι και 8ή ακόμα και 9ή εβδομάδα....Εγώ πήγα και έκανα απόξυση στην 10ή εβδομάδα....Γιατί δεν φαίνονταν καν...Ο σάκος...το έμβρυο.....Όχι εσύ που βλέπεις....Κάποτε έτσι ένας γιατρός δεν έβλεπε σάκο και μου λέει πάμε για αποξυση και το ίδιο βράδυ ο άλλος είδε κανονικά ενδομητρικο σάκο...άσχετα που δεν προχώρησε....εύχομαι να πάνε όλα καλά....το λουτρό σίγουρα θα βοηθήσει ...Η βλακεία είναι και συγνωμη....Που θα το πω....Μήπως ο γιατρός θα φταίει για την οποία κατάληξη;;;; ξέρει ότι το πρώτο τρίμηνο πρέπει να το ενισχύσει.....φουλ ...έχεις κάνει καμία μετρήσεις προγεστερόνη και οιστραδιολης;;;; γίά Κάνε ....Και άμα η προγεστερόνη σου είναιστα πατώματα Κάνε ενέσεις ...Για να ανέβει το συντομότερο δυνατόν ώστε να βοηθήσεις το έμβρυο.....ωστόσο θα ήθελα να μάθω ποιος είναιο πρώτος που δεν σου έδωσε προγεστερόνη ....μακριά μας...Και ο δεύτερος με το καλύτερο μάτι...Εάν μπορείς ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου καλό επειδή πιστεύω στο Θεό και στα θαύματα Του(έχω ένα θαύμα 21μηνων στην αγκαλιά μου)προσευχήσου με μεγάλη πίστη αυτή η ψυχούλα η καρδούλα που παλεύει μέσα σου να τα καταφέρει!!!

Πάρε τα χάπια σοου....ας μη σχολιάσω καθόλου τον άλλο γιατρό γιατί θα ξεφύγω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι και εγώ θα ήθελα να μάθω το όνομα του.προς αποφυγή γιατί δεν παίζουν έτσι με τον πόνο των ζευγαριών που λαχταρούν ένα παιδί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamaioannas είπε:

Κορίτσι μου καλό επειδή πιστεύω στο Θεό και στα θαύματα Του(έχω ένα θαύμα 21μηνων στην αγκαλιά μου)προσευχήσου με μεγάλη πίστη αυτή η ψυχούλα η καρδούλα που παλεύει μέσα σου να τα καταφέρει!!!

Πάρε τα χάπια σοου....ας μη σχολιάσω καθόλου τον άλλο γιατρό γιατί θα ξεφύγω......

Συμφωνώ η Παναγια να κάνει το θαύμα της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δυστυχως σταματησαν οι σφυγμοι.. Δεν ξερω αν τα χω πιο πολυ με τον πρωτο γιατρο η με τον εαυτο μου που πηγα σε αυτον.. Το Σαββατο θα παω για αποξεση. Ευχομαι να μη το ξαναπερασει καμια μας αυτο.

Για την προγεστερονη δεν ηξερα κι εγω καθως ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη. Το διαβασα εδω και συνειδητοποιησα οτι ολες παιρνουν ακομη και προληπτικα, οταν εγινα μελος και ανοιξα το θεμα, αλλα δυστυχως ηταν αργα. 

Ο δευτερος γιατρος με εβαλε να κανω εξεταση αιματος για την προγεστερονη, ηταν στα φυσιολογικα ορια για το πρωτο τριμηνο αλλα ειχα ηδη αρχισει τα ουτροτζεσταν δεν ξερω αν ηταν απο αυτο.

Επισης να διευκρινισω οτι δεν ηταν εμβρυομεταφορα, ηταν απο κανονικη συλληψη η εγκυμοσυνη

Για ολα τα κοριτσια που ρωτησαν το ονομα του πρωτου γιατρου, θα σας το στειλω σε προσωπικο μηνυμα

Ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα σε ολες! να χαιρεστε τα παιδακια σας και τα μωρακια που εχετε στην κοιλιτσα!ΣΑς ευχαριστω για την συμπαρασταση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η e.dim είπε:

Κοριτσια δυστυχως σταματησαν οι σφυγμοι.. Δεν ξερω αν τα χω πιο πολυ με τον πρωτο γιατρο η με τον εαυτο μου που πηγα σε αυτον.. Το Σαββατο θα παω για αποξεση. Ευχομαι να μη το ξαναπερασει καμια μας αυτο.

Για την προγεστερονη δεν ηξερα κι εγω καθως ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη. Το διαβασα εδω και συνειδητοποιησα οτι ολες παιρνουν ακομη και προληπτικα, οταν εγινα μελος και ανοιξα το θεμα, αλλα δυστυχως ηταν αργα. 

Ο δευτερος γιατρος με εβαλε να κανω εξεταση αιματος για την προγεστερονη, ηταν στα φυσιολογικα ορια για το πρωτο τριμηνο αλλα ειχα ηδη αρχισει τα ουτροτζεσταν δεν ξερω αν ηταν απο αυτο.

Επισης να διευκρινισω οτι δεν ηταν εμβρυομεταφορα, ηταν απο κανονικη συλληψη η εγκυμοσυνη

Για ολα τα κοριτσια που ρωτησαν το ονομα του πρωτου γιατρου, θα σας το στειλω σε προσωπικο μηνυμα

Ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα σε ολες! να χαιρεστε τα παιδακια σας και τα μωρακια που εχετε στην κοιλιτσα!ΣΑς ευχαριστω για την συμπαρασταση!!!

αχ ρε κορίτσι μου ποσο κρίμα μα ποσο λυπάμαι περίμενα να δω ενα άλλο μύνημα τόσο κριμααα δεν ξέρω τι άλλο να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η e.dim είπε:

Κοριτσια δυστυχως σταματησαν οι σφυγμοι.. Δεν ξερω αν τα χω πιο πολυ με τον πρωτο γιατρο η με τον εαυτο μου που πηγα σε αυτον.. Το Σαββατο θα παω για αποξεση. Ευχομαι να μη το ξαναπερασει καμια μας αυτο.

Για την προγεστερονη δεν ηξερα κι εγω καθως ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη. Το διαβασα εδω και συνειδητοποιησα οτι ολες παιρνουν ακομη και προληπτικα, οταν εγινα μελος και ανοιξα το θεμα, αλλα δυστυχως ηταν αργα. 

Ο δευτερος γιατρος με εβαλε να κανω εξεταση αιματος για την προγεστερονη, ηταν στα φυσιολογικα ορια για το πρωτο τριμηνο αλλα ειχα ηδη αρχισει τα ουτροτζεσταν δεν ξερω αν ηταν απο αυτο.

Επισης να διευκρινισω οτι δεν ηταν εμβρυομεταφορα, ηταν απο κανονικη συλληψη η εγκυμοσυνη

Για ολα τα κοριτσια που ρωτησαν το ονομα του πρωτου γιατρου, θα σας το στειλω σε προσωπικο μηνυμα

Ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα σε ολες! να χαιρεστε τα παιδακια σας και τα μωρακια που εχετε στην κοιλιτσα!ΣΑς ευχαριστω για την συμπαρασταση!!!

Kορίτσι μου λυπάμαι!!Προγεστερόνη όντως έπρεπε να δώσει αλλά δν σημαίνει ότι θα σωζόταν η κατάσταση!!Γτ κ γω έβαζα στην πρώτη κύηση 3 την ημέρα κι όμως παλινδρόμησε!!Δν είχες αποκόλληση λογικά για να πούμε η ξάπλα ή η προγεστρεόνη θα βοηθούσε απαραίτητα!!Τις περισσότερες φορές φταίει το έμβρυο!!Αυτό που λένε η φύση!!Σαν σκεπτικό όμως του πρώτου γιατρού απαράδεκτος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για την υποστηριξη.. Ελπιζω το επομενο θεμα που θα ανοιξω να ναι πιο ευχαριστο απο αυτο. Ειστε ολες τοσο γλυκιες....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ! Επειδή κι εγώ στην αρχή πέρασα μεγάλο άγχος με την εγκυμοσύνη είχα κρατήσει μια κουβέντα που μου είχαν πει , αν είναι θέλημα Θεού θα προχωρήσει.  Κάποιες φορές το σώμα μας ξέρει καλύτερα!! Ίσως αν δεν ήταν ένα υγιές μωρό ο οργανισμός σου το απομάκρυνε μόνος του . Τώρα όσον αφορά τον γιατρό κι εγώ θα ήθελα να ξέρω τ όνομα του ! Τα έχω άσχημα με τους μεγαλογιατρούς του ιδιωτικού τομέα γιατί πήγα να την πατήσω άσχημα!!!  Ελπίζω να εισαι καλά ψυχολογικά και σε λίγο καιρό να φουσκώσει η κοιλίτσα σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...