Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θηλασμός γενικά


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Narcissa ρώτησα τον παιδίατρο και μου ειπε από τα 2 και μετά πίνουν φρέσκο...θα κόψεις και το θηλασμό η μόνο το γάλα που αφηνεις;;τη βρώμη απλά τη βάζεις στο φαι;μου είπε μια φίλη να δοκιμάσω με νεράκι μπισκότο κ μπανάνα για πρωινό κ σταδιακά να βάλω κ αλλά φρούτα επειδή τώρα μόνο με κομμάτια τα τρωει και αυτά σε ελάχιστη  ποσότητα!Και μένα με αγχώνει λίγο η μετάβαση επειδή αντιδρά έτσι..εγώ της έχω πάρει ένα αλεκιαστο τραπεζομάντηλο και το στρωνω κάτω από το καρεκλάκι για να μη λερώνει τον τόπο!το καρεκλάκι το καθαρίζω με dettol και εννοείται αλλάζουμε ρούχα!από το αυγό της έδωσα μόνο τον κρόκο που το πάτησα με πιρούνι και τη δεύτερη φορά έβαλα λίγο νεράκι μήπως γίνει σαν κρέμα αλλά δεν!Της άρεσε πολύ μωρέ πριν  προλάβω να γεμίσω το κουτάλι άνοιγε το στόμα!Και εμείς αγκαλίτσα καταλήγουμε για να κοιμηθούμε καλύτερα αλλά αυτό και αν με προβληματίζει!νομίζω δε θα κοπεί εύκολα αυτό...καλά σηκώνεται το αντράκι σου ;;;θα τον κυνηγας!!!!εμενα ξανει να μπουσουλισει αλλα τίποτα σαν αλεξιπτωτιστης κάνει!😂😂😂βέβαια έχουμε το τραπεζάκι και τη στράτα που πιάνεται για να σηκωθεί (με βοήθεια και μετά μένει όρθια!)και αν της κρατάω τα χεράκια κάνει βήματα!Για το όνομα ναι μου το είχες ξανά πει!Και εμένα μ'αρέσει το μαριτινα και για αυτό το λέγαμε με την κουνιαδα μου Αλλά δε ξέρω τι θα κάνουμε!

@Maritina89 να σου ζήσει!πολύ μ'αρέσει πολυ το όνομα σου!εμενσ η μικρη δς τρωει ούτε φρούτα ούτε φαγητό ιδιαίτερα...πολύ ιδιότροπο μας βγήκε!🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αυγό μας είπε ο παιδίατρος Οπ ως μας το έκαναν στο ποτηρακι με ψωμάκι κ λίγο λεμόνι αλλά δε προλάβαμε να το φάμε!

@Sofi90 έδωσες και παντζάρι  ε;και εγώ ήθελα αλλά τώρα μας πάει πισω ...

Πάντως εμένα δεν κοκκινίζει γενικά...σήμερα είναι σχεδόν καλά απλά έχει ένα σαν μικρό ερεθισμό σε ένα μικρό σημείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maritina89 ωραία ιδέα για το αυγό! Άφησα λίγο από το μεσημεριανό του να του το δώσω έτσι το απόγευμα γιατί σκέτο αναγουλιαζει.

Οταν λέω σηκώνεται δεν εννοώ όρθιος, αλλά στο πωπο του και στα γόνατα! Και κάνει βουτιές, έχω αρχίσει και φοβάμαι μη φάει καμία τούμπα από το κρεβάτι. Όρθιος πιάνεται από έπιπλα και σηκώνεται. Έχει πλάκα, αλλά από τότε που τα ξεκίνησε αυτά δε βρίσκει πουθενά ησυχία! Και αγκαλιά να τον έχω, προσπαθεί να σκαρφαλώσει πάνω μου! Που να περπατήσουν κιολας! 

@Sofi90 πολύ καλά τα πάτε! Εγώ αν δε φάει και σήμερα αυγό, αύριο λέω να το κάνω με ντομάτα, λαδακι και ανθότυρο που του αρέσει. 

@stasa199 κλασικά ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του 🤷🏼‍♀️ Όχι δε θα σταματήσω το θηλασμο, αλλά τις αντλήσεις στη δουλειά. Κουράστηκα! Τη βρώμη ναι απλά μια κουταλιτσα στην κατσαρόλα βάζω και την αφήνω να βράσει μαζί με τα υπόλοιπα. Αλλά έχω πάρει μια που μοιάζει με κριθαράκι. Να δώσεις και παντζάρι, του μπεμπουλίνου του αρέσει πολύ! Όσο για τον ύπνο, δεν κοιμάται καθόλου στην κούνια της; Εγώ τον βάζω στους ημερήσιους ύπνους και δε διαμαρτύρεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 εμένα τρώει αλεσμένα κ άρχισε πολύ γρήγορα να τρώει κανονικά γεύματα....ο γιατρός εμάς δεν είναι θετικος να περάσω ακόμα σε κομμάτια κ από την άλλη κ εγώ φοβάμαι να του δώσω μη αλεσμένα.το φαγητό ότι κ να του έχω δώσει σε λαχανικά κ κρέας το τρώει όλο . Με τη φρουτοκρεμα μας πήρε χρόνο μέχρι να βρω τι συνδιασμός του αρέσουν αλλά τελικά το βρήκα κ τρώει. Απλά περνάει τις φάσεις του κ κάποιες μέρες μπορεί να μη φάει όπως συνήθως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa και εμένα έτσι έκανε με το αυγό. Βέβαια πριν αρχίσουμε αυγό είχα ρωτήσει τον γιατρό σε περίπτωση που δεν το τρώει τι να κάνω (γιατί ας πουμε γιαούρτι ούτε να το βλέπει...όσες φορές του έδωσα στη μύτη του κουταλιού έκανε εμετό) κ μου είπε αν δεν το θέλει με τίποτα σκέτο τότε να το σπάσω στο φαγητό του ίσα ίσα να πάρει τα θρεπτικά συστατικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa κοιμάται κ τη μέρα κ τη νύχτα αλλά επειδή μπορεί να ξυπνάει ανά μισή ώρα την βάζω δίπλα μου!εμάς δεν σηκώνεται έτσι ακόμα μόνο γυρνάει μπρούμυτα κ κάνει σα βαρελακι!πλάκα έχουν μωρέ πως μεγαλώνουν τόσο γρήγορα;χαμπάρι δεν παίρνουμε!εγώ δε ξέρω τι θα κάνω με το θηλασμό θα δω!μόλις περάσει αυτό με τον ερεθισμό θα της δοκιμάσω και βρώμη και παντζάρι!

@Maritina89 τυχερή που σου τρώει εμένα τώρα ψιλό αρχιζει!βέβαια με τα φρούτα δεν είναι καθόλου θετική...τι του έδωσες και του αρέσει μήπως της δοκιμάσω και εγω;

Γενικά τι συνδυασμούς κάνετε στα φαγητά τους;και τι τρώτε μες τη μέρα;Εμείς τρώμε φρουτοκρεμα (την ετοιμη)εφόσον έτρωγε μόνο αυτή δεν την έκοψα, το μεσημέρι μοσχάρι η κοτόπουλο με πατάτα καρότο κολοκύθι, το απόγευμα γάλα ή γιαούρτι ή αυγό ή φαριν λακτε ή ρυζαλευρο και πρωί βράδυ γάλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 σε φρούτοκρεμα τρώει από μισά μήλο-αχλαδι-μπανανα-πορτοκαλι κ πιο λίγο αβοκάντο. Τώρα οι ποσότητες παίζουν ανάλογα κ με το μέγεθος. Την φρουτοκρεμα δεν την πειράζω πια γιατί έκανα καιρό να βρω τι θέλει κ να την τρώει όλη. Το καλοκαίρι που ξεκινήσαμε του έβαζα κ άλλα που ήταν τότε εποχής αλλά δεν ενθουσιάστηκε.

Σε λαχανικά τρώει τα πάντα μόνο παντζάρι τώρα που το σκέφτομαι δεν έχω δοκιμάσει. Πρόσφατα έβαλα κολοκύθα και την έφαγε κ αυτη. 

Κ ενώ τρώει (μη το ματιασω 😋) τον προηγούμενο μήνα έβαλε μόνο 50γρ(8.900) είμαι περίεργη τώρα τι θα έχει πάρει γιατί μου έκανε νάζια αρκετές φορές αυτό το μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς έχουμε δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα μεχρι όσπρια ζυμαρικά μοσχάρι κοτόπουλο ψάρι λαχανικά φρούτα ξηρούς καρπούς μόνο γιαούρτι δεν εχει φαει ακομη,το πρόβλημα μας είναι ότι δεν τρωει καθόλου το αβγό και εχουμε και αρκετη δυσκολια στα φρουτα οτι συνδυασμούς και αν  εκανα δεν τους εφαγε όπως επισεις έδωσα και κάθε φρούτο ξεχωριστά και πάλι δεν ήθελε τώρα μέσα στα φρούτα βάζω και δύο μέδουσες έτοιμη φρουτοκρεμα δυστυχώς για να φάει έστω και τα μισά με το αβγό δεν έχω βρει λύση ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 ναι, ανθότυρο και μανούρι! Σκέφτομαι κι εγώ να βάλω κάγκελο αλλά φοβάμαι ότι θα το πιάνει και θα σηκώνεται και θα κάνει καμία βουτιά από κάτω. Προς το παρόν έχουμε ακόμα το λίκνο για προστατευτικό 😂

@stasa199 εγώ του δίνω φρούτα το πρωί με ταχίνι και το απόγευμα γιαούρτι. Μόλις τον καταφέρω με το αυγό, θα το δίνω το απόγευμα και το πρωί φρούτα με γιαούρτι. Το μεσημέρι κάνω διάφορους συνδυασμούς, προχτές π.χ. μοσχάρι με χυλοπίτες, καρότο και μανούρι, χτες κοτόπουλο με πιπεριές, κολοκύθα και γλυκοπατάτα και σήμερα το ξεφτίλισα λίγο 😂 μοσχάρι με καρότο, κολοκύθι, πατάτα, πράσο, μαϊντανό, κρεμμύδι, ντομάτα, σέλινο, λεμόνι και ανθότυρο. Και νομίζω ήταν το πιο πετυχημένο που έχω κάνει χαχαχ 😝 γενικά τρώει 3 φορές κόκκινο κρέας, 2 κοτοπουλο ή κουνέλι και 2 ψάρι και από συνοδευτικά 1 φορά χυλοπίτες ή τραχανά, 1 όσπριο ή λαδερό και τις υπόλοιπες λαχανικά. 

Τα μόνα που δεν έχουμε βάλει είναι θαλασσινά και ξηρούς καρπούς τους οποίους και τρέμω γιατί εγώ έχω πολύ βαριά αλλεργία. Όσο όμως το καθυστερώ, τόσο χειρότερο είναι. @vivika10 σε τι μορφή τους έδωσες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 άρα της δίνεις και φαγητα στο φούρνο, ε; Λέω κι εγώ να ξεκινήσω, θα το βαρέθηκε αυτό το βραστό / στον ατμό κάθε μέρα 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa τους βάζω στο multi με λίγο νερό και τα χτυπάω, μετά τους βάζω μέσα στην κρέμα που τρωει το απόγευμα ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχει κάποια αλλεργία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο εμείς μείναμε στα κλασικά βλέπω!Δεν μου τρώει οπότε μέχρι να το βρούμε δεν έκανα εισαγωγές.

@Sofi90 τη θηλάζω και μετά από κάθε γεύμα εννοείται και μπορεί και ένα γεύμα ακόμα να το κάνει μόνο με θηλασμό!απλά τα φαγητά έγραψα!

@Maritina89 μια χαρά είστε φουλ !!!!Δεν παίρνουν τόσο βάρος τώρα μη σε ανησυχεί!Εμείς από το Δεκέμβρη θα ξανά πάμε στο γιατρό τον Μάρτιο περίπου οπότε θα τη ζύγιζω εγώ στο σπίτι!

@Narcissa τα πάντα του έχεις βάλει!μπράβο! 

Εμάς ο παιδίατρος μας είπε πλέον μπορεί να φάει οτιδήποτε σε κρέας και ζυμαρικά,λαχανικά και από τον άλλο μήνα κανονικό πλήρες γιαούρτι αντί για βιολογικό παιδικό συν όσπρια και ψάρι!Μετά από αυτά μπορεί να τρώει ότι τρώμε

@vivika10 μπράβο σας και εσείς από όλα τρώτε!

Εγώ στα φρούτα και τι δεν έβαλα...έτοιμη κρέμα,μπισκότα,γάλα τίποτα δε θέλει!εδώ της έκανα έτοιμη κρέμα με χυμό πορτοκάλι και δε το έφαγε!λες και έχει ένα τρόπο να ξεχωρίζει ποτέ έχει φρούτο μέσα να μη φάει μια σταλιά άνθρωπος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Της έχω πάρει πιπεριά, γλυκοπατατα,σπανάκι, μελιτζάνα και ζυμαρικο πεπονακι και σπιτικό τραχανά αλλα τώρα με την αλλεργία δε θα κάνω εισαγωγή νέων για να δω πως θα παει...Και τα γιαουρτάκια που θα περιμένω επίσης να δωσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλή χρονιά κ χρονιά πολλά!

Κατ αρχάς Μην αγχώνεστε με το τι τρώνε κ με το τι Όχι ούτε Εμείς τρώμε τα πάντα. Ούτε για τη μετάβαση από αλεσμενα σε κομμάτια. Κανένα μωρό δ τρώει μια ζωή αλεσμενα. 

Εγώ αποθηλασα Τώρα στις γιορτές και επιτέλους κάναμε ένα πρόγραμμα. 

Από γεύματα πρωί δίνω φρούτα αλεσμενα στα οποία προσθέτω μια κουταλιά της σούπας βρώμης την οποία έχω μουλιασει πρώτα σε ζεστό νερό για 2 3 λεπτά. Μεσημέρι μοσχάρι Η κοτόπουλο με λαχανικά Η ζυμαρικά. Τ απόγευμα τραχανά. Δ θέλει γιαούρτι με τπτ οπότε δ την πιέζω. Της δίνω στο χεράκι όμως κουλούρι Θεσσαλονίκης όταν βγαίνουμε βόλτα για να απασχολείται κ τρελαίνεται. Επίσης τρελαίνεται όταν βλέπει τη μεγάλη μ να τρώει τοστ. Τσιρίζει χτυπιέται οπότε της δίνω την κορα από τη μια πλευρά να μασουλάει κι αυτή.

Σηκώνεται πλέον από όπου πιάνεται. Κ στην κούνια της όταν ξυπνάει την βρίσκω όρθια στα κάγκελα να με περιμένει. Είναι όμως απαιτητική κ φωνακλου κ έχει τρελή αδυναμία στο μπαμπά της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 βρε μη μένεις στα κλασικά επειδή είναι δύσκολη! Μπορεί να είναι γκουρμεδιάρα η μπουμπου 😝 τα γιαουρτάκια και καθόλου να μη τα δώσεις, ακόμα καλύτερα! Υποθέτω περιέχουν γλυκαντικά, αλλά όπως και να έχει, αποκλείεται να σου φάει μετά το κανονικο που εννοείται είναι πολύ ανώτερο! 

@Diwni καλή χρονιά κορίτσι! Αποθηλάσατε εύκολα; Παντως για τα αλεσμένα ναι δεν τρώνε για πάντα, αλλά είμαι σίγουρη ότι μέχρι 2-2,5 χρόνων τρώνε πολλά παιδιά 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ της κουμπαράς μου είναι 18 μηνών κ έχει 2 μήνες που κόψανε τα αλεσμενα αλλά τα βράζει όλα τόσο που γίνονται πουρες!Κ από κρέας μόνο κιμά!

@Narcissa πάνω που πήγα να της δοκιμάσω νέα μου έκανε αυτό με το αβγό που φοβάμαι να κάνω νέα εισαγωγή μέχρι να δούμε τι φταίει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa είχα δοκιμάσει παλαιότερα να της δώσω μπουκάλι Αλλά Δ τ έπαιρνε με τπτ. Τώρα ήμουν αποφασισμένη να αποθηλασω οπότε με λίγη υπομονή όλα πήγαν καλά. Όσο για τα αλεσμενα Εγώ στη μεγάλη μ σταδιακά μετά τ χρόνο ξεκίνησα να κάνω ρη μετάβαση. Πιο πριν της έδινα ψωμί, κουλούρι, φρούτα να κρατάει πιο πολύ να παίζει κ σιγά σιγά μπήκε στο νόημα. Η πολλές φορές της ταιζα πχ στις 2 Κ στις 3 3.30 π τρώμε Εμείς της έδινα ότι τρώγαμε ίσα ίσα να μαθαίνει. Από 18 μηνών τρώει τα Παν τα σε κομμάτια σε ικανοποιητική ποσότητα. Εμένα αυτό είναι τ κύριο μέλημα μου. Να χορταίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά είναι ανάλογα στο παιδί κ πως θα γίνει η μετάβαση....ήξερα παιδί που έτρωγε 3,5 χρόνων αλεσμένα (λεπτομέρειες δεν ήξερα γιατί δεν τους ήξερα προσωπικά) Αυτό το περιστατικό με έχει αγχώσει στο να κάνω άμεσα τη μετάβαση...αλλά ξέρω κ άλλες περιπτώσεις (όπως ήμουν κ εγώ σύμφωνα με τη μαμά μου) που μετά τον χρόνο άρχισαν τη μετάβαση που καταλαβαίνει κ ακόμα καλύτερα το παιδί κ δεν είχαν κανένα θέμα! 

Όπως συμβαίνει σε οτιδήποτε έχει να κάνει με τα παιδιά η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Καλησπέρα!Κορίτσια που είστε σε στερεες και παραλληλα θηλάζετε, ηθελα να σας ρωτήσω πως πάτε απο νυχτερινους θηλασμους. Συνεχίζετε ή τους εχουν κόψει τα μωράκια σας;

Η μπεμπα μου 7 μηνων και κάτι, παροτι μεσα στη μερα (πριν από τον υπνο) κανει συνήθως 6 θηλασμους & 3 γευματα στερεων, ξυπναει με κλαμα τουλαχιστον 5 φορές κάθε βραδυ, συνήθως ανα διωρο, και με το που την παιρνω αγκαλια ψαχνει για στήθος, οποτε τη θηλαζω. Δοκιμασα να αυξησω τους ημερησιους θηλασμους, αλλα και παλι ξυπναγε στο διωρακι της, λες και εχει εσωτερικο ξυπνητήρι 😅 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vicky_t εμείς συνεχίζουμε ναι, συνήθως κάνουμε 4 και ευτυχώς δηλαδή, αλλιώς θα έπρεπε να κάνω περισσότερες αντλήσεις στη δουλειά. Κάνετε συγκοίμηση; Πάντα έτσι με κλάμα ξυπνούσε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vicky_t στα ιδια ειμαστε!!!!μπορει να κοιμηθεί λιγότερο!περισσότερο μόνο αν την πάρω στο κρεβάτι μας!διάβασα τώρα κάπου ότι είναι από την εισαγωγή στις στερεες δεν ξέρω αν ισχύει!Και Εμείς θηλάζουν 5 με 6 φορές τη μερα(τις 3 με 4 μετά από γεύμα).το βράδυ δεν ψάχνει τόσο εμένα όσο ότι δεν μπορώ να την κοίμησω αλλιώς οπότε τη βάζω για να κοιμηθούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...