Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θηλασμός γενικά


Recommended Posts

@AlKate βολεύουν και τα μπλουζάκια πολύ!Εγώ δεν έχω πάρει και διάλεξα να πάρω πόδια γιατί λέω σε λίγο θα χρειαστώ χειμερινά ενώ η πόδια είναι για όλες τις εποχές...Και για ζέστη μη τη φοβάστε ,δε ζεσταίνει καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@AlKate μπλουζάκια έχεις πάρει από κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί και έχεις βολευτεί? Εγώ έψαχνα αλλά δεν είδα κάτι που να μου αρέσει..  ενα φορεμα που έχω και το βολεύομαι το τροποποίησε η μητέρα μου με ένα φερμουάρ στη μέση του στήθους. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@AlKate Εγω εκτος απο 2 φανελάκια θηλασμού/εγκυμοσύνηςπου πήρα να φοραω μεσα στο σπίτι χωρις σουτιέν δεν εχω παρει ρουχα θηλασμού.Τα θεωρω πολυ ακριβα ειναι η αλήθεια.Φοραω ομως πολλα πουκαμισα που βολεύουν γιατι 2 κουμπια ξεκουμπωνεις κ ετοιμη?

Περιμένω να δροσίσει λίγο να χάσω και κανα κιλακι και να ξαναβάλω τα καρο μου πουκαμισακια! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MissMary είπε:

Περιμένω να δροσίσει λίγο να χάσω και κανα κιλακι και να ξαναβάλω τα καρο μου πουκαμισακια! ?

Εγω οσα πουκαμισα η φορέματα είχα με κουμπιά στο στήθος δεν κλείνουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Εγω οσα πουκαμισα η φορέματα είχα με κουμπιά στο στήθος δεν κλείνουν!!!!

Ένα από τα καλά του θηλασμού! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πάρει από τα h&m κάτι τιραντακια και τα φοραωεσα στο σπίτι. Πλύνε βάλε τα έχω. Και κάτι αλλά κοντομανικα που ανοίγει στο στήθος και είναι πολύ διακριτικά!! Από prenetel επίσης κάποια που μου αρέσει ιδιαίτερα αλλά μακρυμάνικα οπότε αυτά τα έβαλα μόνο στην εγκυμοσύνη προς το παρών αλλά πολύ βολικά!! 

Το άλλο σκ γίνομαι κουμπάρα και πρέπει να αγοράσω φόρεμα... Άντε να βρω κάποιο που να είναι όσο το δυνατόν πιο εύκολο για θηλασμό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 συμφωνώ. Και γω τ θεωρώ ακριβά κ χωρίς λόγο. Έχω κατά βολευτεί βέβαια με την ποδιά θηλασμού. Στην πρώτη μ έριχνα ένα σεντονακι όταν θηλάζα, σ αυτήν ανακάλυψα την πόδια κ έχω σωθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πάω για ψώνια αυτές τις ημέρες και ελπίζω να βρω κάτι κατάλληλο που να βολεύει στο θηλασμό, να μου αρέσει... Για να δούμε!!!

Η αλήθεια είναι πως το σκεφτόμουν για τη πόδια αρχικά. Τώρα βέβαια που σιγά σιγά θα βγαίνουμε αλλά τα μαγαζιά θα είναι μέσα δεν μας βλέπω και πολύ βόλτα έξω... Με τη καπνά όλ μέσα... Ντουμάνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το τσιγάρο από την εγκυμοσύνη όταν πήγαινα κάπου με εκνεύριζε!ελπίζω τώρα που η νέα κυβέρνηση λέει ότι θα το αλλάξει αυτό να το κάνει!Δε θα βγαίνουμε από το σπίτι δλδ?Η θα πρέπει να είμαστε μέσα στα τσιγάρα?όσο για τις ιώσεις Ναι θα είναι θέμα αλλά όσο πιο απομονωμένο το έχουμε το μωρό νομίζω πιο επικίνδυνο θα είναι να κολλήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 εγώ την έχω πάει σε εμπορικό...βέβαια όχι με τις ώρες...τώρα το χειμώνα Ίσως θα πρέπει να αποφεύγουμε μέρες με πολύ κόσμο καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Πρωτη μέρα επιστροφής στη δουλειά σήμερα, οπότε έτρεχα λίγο τις προηγούμενες. Αν και το πρωί έφυγα μες στη μαύρη κατάθλιψη, γύρισα αρκετά αισιόδοξη! Κανόνισα να δουλεύω 6ωρο άρα θα είμαι νωρίς σπίτι, ο προϊστάμενος μου μου πρότεινε να εργάζομαι μια μέρα την εβδομάδα από το σπίτι και έχω και σούπερ χώρο για να κάνω αντλήσεις, ακόμα και ντουζιέρα έχει ? οπότε νομίζω θα πάει καλά!! 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η σίτιση του μπεμπουλίνου. Τα συμβατικά μπιμπερό τα ξεχνάμε. Πήραμε σύριγγες σίτισης, αλλά του άντρα μου του κακό φαίνονται! Βρήκε κάτι «μπιμπερό θηλασμού» να πάρουμε όπως αυτό https://www.skroutz.gr/s/7905010/Mimijumi-Very-Hungry-Πλαστικό-Μπιμπερό-με-Θηλή-Αργής-Ροής-240ml.html Έχει χρησιμοποιήσει καμία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa είσαι πολύ τυχερή που έχεις τέτοια αντιμετώπιση!Μπράβο τους!Να μην νιώθεις άσχημα όλα καλά θα πάνε!με το ποτηράκι που λένε δοκίμασες?αν και αυτό έχει καλές κριτικές από ότι είδα!μπιμπερό απλό δοκίμασες μήπως το πάρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ποτηράκι όχι, μου φαίνεται λίγο δύσκολο. Από μπιμπερό έπινε στην αρχή, αλλά τώρα δε τα θέλει. Στην καλύτερη απλά πιπιλαει λιγο χωρίς να πιει σταγόνα... φοβάμαι και λίγο τη σύγχυση θηλων να σας πω την αλήθεια και δεν το πολυπιέζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa εγώ να σου πω την αλήθεια δεν πιστεύω πως οοοολα τα μωράκια παθαίνουν σύγχυση Θηλων...νομίζω ότι απλά μας τρομοκρατούν...δε λέω ότι δεν συμβαίνει αλλά θα είναι μια στις τόσες!πιστεύω ότι είναι θέμα συνήθειας...οπως στο πήρε στην αρχή και δεν επαθε...αν φοβάσαι μην τον πιέσεις και δοκίμασε και αυτό!Όπως νιώθεις καλύτερα!Εγώ πάντως το λέω και το ξανά λέω στον άντρα μου ότι δεν με άφησε να δώσω πιπίλα και μπιμπερό στο μωρό!Μπορεί αύριο μεθαύριο να μη μου δέχεται μπιμπερό Ούτε για νερό!Για την πιπίλα πλέον δεν θεωρώ ότι την χρειάζεται αλλά το μπιμπερό έπρεπε να της το μάθω και μια στο τόσο να της δίνω. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 καλά σίγουρα είναι σπάνιο αλλά γιατί να το ρισκάρουμε; Ο δικος μου μάλιστα που είναι λαίμαργος και σταματάει και από το στήθος να πίνει όταν μειώνεται η ροή, νομίζω θα είναι πιο επιρρεπής! 6 μηνών παντως που πίνουν νερό, νομιζω θα μπορούν άνετα να πίνουν από ποτηράκι, οπότε μην αγχώνεσαι. Σήμερα ένας συνάδελφος μου έλεγε ότι είχε εθιστεί στο μπιμπερό και έπινε από εκεί γάλα μέχρι Πέμπτη δημοτικού, για τέτοια είμαστε; ? Τελικά ο άντρας μου το πήρε το mimijumi, το έφερε τώρα που γύρισε από δουλειά. Θα το δοκιμάσουμε αύριο και θα σας πω εντυπώσεις, ελπίζω να το δεχτεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa έχεις δίκιο!(μου είχε πει μια φίλη ότι είχε θέμα δεν έπινε νερό η μικρή της γιατί δεν ήξερε από το μπιμπερό και μου είχε μείνει!). Ναι αν είναι επιρρεπής μη ρισκάρεις!Όσο για τον συνάδελφο σου πιστεύω φταίνε και οι γονείς....Και ο ξάδερφος μου το ίδιο κάνει μέχρι και σήμερα!πιστεύω θα το δεχτεί γιατί λένε ότι  μοιάζει πολύ με όταν θηλαζουν!Θα περιμένουμε νέα!φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissaκαλή επιστροφή στη δουλειά σου! Πόσο μηνών εινσι το μωράκι σου?

 @Sofi90 ελπίζω να είναι καλό το βάρος της μικρής σου!

Έχει δύο μέρες τώρα που κάθε φορά όταν θηλάζω, νιώθω κάτι από το άλλο στήθος σαν γαργαλητο σα μούδιασμα. Σας έχει τύχει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

@Narcissaκαλή επιστροφή στη δουλειά σου! Πόσο μηνών εινσι το μωράκι σου?

 @Sofi90 ελπίζω να είναι καλό το βάρος της μικρής σου!

Έχει δύο μέρες τώρα που κάθε φορά όταν θηλάζω, νιώθω κάτι από το άλλο στήθος σαν γαργαλητο σα μούδιασμα. Σας έχει τύχει? 

Ναι είναι φυσιολογικό!δεν ειμαι και σίγουρη αλλά είναι επειδή παράγεις γάλα όταν θηλάζει το μωρό (νομίζω ότι σημαίνει πως εδραιώθηκε ο θηλασμός αλλά ας σου πουν και τα κορίτσια που ξέρουν καλύτερα!)Εγώ συνέχεια το νιώθω πλέον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...