Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Αλήθεια;;; Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!

Δεν κάνει τίποτα. Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι έτσι κ γω κάτι απαλά χτυπαματάκια!!Κ πχ χτες ένιωσα 2 φορές απο ένα-δυο χτυπήματα χτύπημα!!Λένε με πρόσθιο πλακούντα μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις γτ απορροφά τους κραδασμούς ο πλακούντας!!

Ναι..ετσι εχω ακουσει κι εγω. Απλα εμενα πιο συχνα ειναι λιγο προς τα αριστερα τα χτυπηματακια και λεω ρε μπας και ειναι εντερο; Μπερδευομαι λιγο. Οταν (σπανια) το νιωθω κι απο δεξια εκει λεω οτι οκ...μαλλον αυτό ειναι.

Λευκή ρομπίτσα θέλω με τα χερια πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω @Annie28 εχει καμια βδομαδα που το καταλαβαινω..Παει μια απο δω μια απο κει..Καμια φορα δεν ξερω τι ειναι κ κανει σαν βουναλακι (μικρο εννοειται εγω το καταλαβαινω μονο) το δερμα μου..Βαζω και μουσικη καμια φορα..Το ιδανικο ειναι να ξαπλωσεις ανασκελα με τα ποδια κατω..Βαλε το χερι σου κατω απο τον αφαλο, φαε ενα κομματακι σοκολατα και θα δεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ναι..ετσι εχω ακουσει κι εγω. Απλα εμενα πιο συχνα ειναι λιγο προς τα αριστερα τα χτυπηματακια και λεω ρε μπας και ειναι εντερο; Μπερδευομαι λιγο. Οταν (σπανια) το νιωθω κι απο δεξια εκει λεω οτι οκ...μαλλον αυτό ειναι.

Λευκή ρομπίτσα θέλω με τα χερια πίσω.

Οχι λογικό να τα σκέφτεσαι!!Και γω έτσι κάνω!!Πες κ συ ρομπίτσα θέλεις χαχχαχχ!!Μοιάζει πολύ με έντερο!!Και μενα προς αριστέρα είναι πιο πολύ!!Οπως δν ένιωσα πεταλουδίσματα ή φτερουγίσματα ποτέ!Κατευθείαν απαλό χτυπηματάκι ή καμια φορά σαν φουσκαλίτσα!!Αφου κάνατε κ τον υπέρηχο όλα τέλεια!!Θα μας κλωτσάνε μετά φουλ χχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εγω @Annie28 εχει καμια βδομαδα που το καταλαβαινω..Παει μια απο δω μια απο κει..Καμια φορα δεν ξερω τι ειναι κ κανει σαν βουναλακι (μικρο εννοειται εγω το καταλαβαινω μονο) το δερμα μου..Βαζω και μουσικη καμια φορα..Το ιδανικο ειναι να ξαπλωσεις ανασκελα με τα ποδια κατω..Βαλε το χερι σου κατω απο τον αφαλο, φαε ενα κομματακι σοκολατα και θα δεις....

Το κάνω αυτό συχνά αλλά δεν πιάνει πάντα :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Οχι λογικό να τα σκέφτεσαι!!Και γω έτσι κάνω!!Πες κ συ ρομπίτσα θέλεις χαχχαχχ!!Μοιάζει πολύ με έντερο!!Και μενα προς αριστέρα είναι πιο πολύ!!Οπως δν ένιωσα πεταλουδίσματα ή φτερουγίσματα ποτέ!Κατευθείαν απαλό χτυπηματάκι ή καμια φορά σαν φουσκαλίτσα!!Αφου κάνατε κ τον υπέρηχο όλα τέλεια!!Θα μας κλωτσάνε μετά φουλ χχαχα!!

Τουλάχιστον σου πάει το λευκό; Εμένα ναι. Χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Κι εγω ετσι το νιωθω. Φτερουγισμα μονο μια φορα ενιωσα πολυ νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Τουλάχιστον σου πάει το λευκό; Εμένα ναι. Χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Κι εγω ετσι το νιωθω. Φτερουγισμα μονο μια φορα ενιωσα πολυ νωρις

χαχαχ χαχαεννοείτε λευκή!!Διάβαζα ότι στις βδομάδες που είμαστε κοιμούνται 20 ώρες!!Μπορεί κ ενώ κοιμόμαστε να το κάνουν κ να μην καταλαβαίνουμε!!Γτ συνήθως όταν κινούμαστε νανουρίζονται κ δν πολύ κουνιούνται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

χαχαχ χαχαεννοείτε λευκή!!Διάβαζα ότι στις βδομάδες που είμαστε κοιμούνται 20 ώρες!!Μπορεί κ ενώ κοιμόμαστε να το κάνουν κ να μην καταλαβαίνουμε!!Γτ συνήθως όταν κινούμαστε νανουρίζονται κ δν πολύ κουνιούνται!!

Κι εγώ κάπου το διάβασα! Κι αν έχει πάρει κι από μενα παιζει να κοιμάται και παραπάνω! Εσυ σε ποια βδομαδα εισαι γλυκια μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κι εγώ κάπου το διάβασα! Κι αν έχει πάρει κι από μενα παιζει να κοιμάται και παραπάνω! Εσυ σε ποια βδομαδα εισαι γλυκια μου;

Μια χαρά ΄'ετσι να κοιμούνται!!Εγω το Σάββατο μπαίνω στην 19 βδομάδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Μια χαρά ΄'ετσι να κοιμούνται!!Εγω το Σάββατο μπαίνω στην 19 βδομάδα!!

Να κοιμούνται κι όταν με το καλό γεννηθούν καλά θα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Να κοιμούνται κι όταν με το καλό γεννηθούν καλά θα είναι!

Ναι ναι μακάρι!!Εγω ήμουν γενικά ήσυχο μωρό!!Ο άντρας μου όχι!!Να δούμε ο μπέμπης πως θα βγεί!!Τώρα πόσα γραμμάρια ήταν ο μπέμπης σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κι εγώ δεν το ακούω συνέχεια συνήθως κανά 3 φορές την ημέρα, άλλα΄υπάρχουν και μέρες που δεν το ακούω καθόλου. Είναι πολύ μικρά ακόμα κι αλλάζουν θέσεις! Εγώ είμαι στην 19η εβδομάδα τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Κι εγώ δεν το ακούω συνέχεια συνήθως κανά 3 φορές την ημέρα, άλλα΄υπάρχουν και μέρες που δεν το ακούω καθόλου. Είναι πολύ μικρά ακόμα κι αλλάζουν θέσεις! Εγώ είμαι στην 19η εβδομάδα τώρα.

Καπως ετσι...εγω εκανα και 3 μέρες να το ακούσω. Την 3η πήγα γιατρό ευτυχώς και ηρέμησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι ναι μακάρι!!Εγω ήμουν γενικά ήσυχο μωρό!!Ο άντρας μου όχι!!Να δούμε ο μπέμπης πως θα βγεί!!Τώρα πόσα γραμμάρια ήταν ο μπέμπης σας?

Προσευχες να βγουν ησυχα και υγιη φυσικα τα αγοράκια μας! Την Παρασκευή ήταν 236γραμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Προσευχες να βγουν ησυχα και υγιη φυσικα τα αγοράκια μας! Την Παρασκευή ήταν 236γραμ. 

Την παρασκευή πόσων εβδομάδων ήσουν?ναι ναι γερά,να τρώνε κ να κοιμούνται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Την παρασκευή πόσων εβδομάδων ήσουν?ναι ναι γερά,να τρώνε κ να κοιμούνται!!

Ήμουν 19+2.

Εσενα ποσο ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ήμουν 19+2.

Εσενα ποσο ειναι;

19 και 2 θα είμαι κ γω στον επόμενο υπέρηχο!!Εμενα ήταν 188 γραμμάρια στις 16 βδομάδες και 2 μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Οποτε θελήσεις γλυκιά μου τα ψωνίζεις κ εννοείτε οι εκπτώσεις ήταν το καλύτερο!!Μόνο κάνε πιο πριν ερώτηση αν θα τα έχουν έτοιμα!!Γτ στις  φίλες μου οι κούνιες ήταν ετοιμοπαράδωτες μετά απο  μήνα!!Ρώτα το για σιγουριά!!Εγω πολύ πιθανόν να γεννήσω κ τέλη Ιανουαρίου είναι κ οιγιορτές των Χριστουγέννων!!

@Annie28Τον είδατε τον μπεμπούλη?Εγω τον κατάλαβα για ωρίτσα Κυριακή βράδυ αλλά τώρα 2 μέρες σχεδόν τιποτα!!Είναι κ η θέση όπως είπε το κορίτσι κ η θέση πλακούντα!!Και στις βδομάδες που είμαστε το καταλαβαίνουμε τελείως ξαπλωμένες όταν είμαστε!!

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Το πιστεύεις ότι ξαπλώνω και κάτι νιώθω; Τελείως ανάσκελα όμως. Και έλεγα το έντερο μου. Αλλά λέω δε μπορεί. Όλο το έντερο να με τσιγκλαει όταν ξαπλώνω; Άρα το μωράκι λέτε να ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Το πιστεύεις ότι ξαπλώνω και κάτι νιώθω; Τελείως ανάσκελα όμως. Και έλεγα το έντερο μου. Αλλά λέω δε μπορεί. Όλο το έντερο να με τσιγκλαει όταν ξαπλώνω; Άρα το μωράκι λέτε να ειναι;

Που είσαι γλυκιά μου?Ναι το μωράκι είναι!!Και γω ανασκελα το καταλαβαίνω κ να είμαι ήρεμη όχι πχ να μιλάω δυνατα!!Πως είσαι?Πότε έχεις υπέρηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Το πιστεύεις ότι ξαπλώνω και κάτι νιώθω; Τελείως ανάσκελα όμως. Και έλεγα το έντερο μου. Αλλά λέω δε μπορεί. Όλο το έντερο να με τσιγκλαει όταν ξαπλώνω; Άρα το μωράκι λέτε να ειναι;

Αυτό είναι!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Που είσαι γλυκιά μου?Ναι το μωράκι είναι!!Και γω ανασκελα το καταλαβαίνω κ να είμαι ήρεμη όχι πχ να μιλάω δυνατα!!Πως είσαι?Πότε έχεις υπέρηχο?

Καλά είμαι, μόνο που τις τελευταίες ημέρες, έχω πάλι πονακια περιόδου Και ενώ πήγαμε να κόψουμε τα ουτροτζεσταν ο γιατρός μου είπε να τα συνεχίσω για μια εβδομάδα και βλέπουμε. Αύριο έχω υπέρηχο και την επόμενη εβδομάδα εξετάσεις. Εσύ τι κάνεις γλυκιά μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marillia είπε:

19 και 2 θα είμαι κ γω στον επόμενο υπέρηχο!!Εμενα ήταν 188 γραμμάρια στις 16 βδομάδες και 2 μέρες!!

Α, ο δικος σου θα βγει πιο αντρακλας μου φαίνεται! Χαχα...αν και ακομα δεν μπορουμε να κρινουμε αν θα βγουν μεγαλα η μικρουλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Το πιστεύεις ότι ξαπλώνω και κάτι νιώθω; Τελείως ανάσκελα όμως. Και έλεγα το έντερο μου. Αλλά λέω δε μπορεί. Όλο το έντερο να με τσιγκλαει όταν ξαπλώνω; Άρα το μωράκι λέτε να ειναι;

Γεια σου κοπελάρα μου! Όλες το μπερδεύουμε με το έντερο, ε δε μπορει να ειναι ιδεα μας δηλαδη!

Κοριτσια εγω συνηθως προς τα πλαινα το νιωθω, μονο λιγες φορες εντελως κεντρικα.

Εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Γεια σου κοπελάρα μου! Όλες το μπερδεύουμε με το έντερο, ε δε μπορει να ειναι ιδεα μας δηλαδη!

Κοριτσια εγω συνηθως προς τα πλαινα το νιωθω, μονο λιγες φορες εντελως κεντρικα.

Εσεις;

Κέντρο κάτω από τον αφαλό. Αναλόγως που βολεύεται θα το νιώθουμε. Κορίτσια, ξαπλώνετε πάντα προς την αριστερή πλευρά; Προσπαθώ αλλά πιανομαι και γυρνάω και από την δεξιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Καλά είμαι, μόνο που τις τελευταίες ημέρες, έχω πάλι πονακια περιόδου Και ενώ πήγαμε να κόψουμε τα ουτροτζεσταν ο γιατρός μου είπε να τα συνεχίσω για μια εβδομάδα και βλέπουμε. Αύριο έχω υπέρηχο και την επόμενη εβδομάδα εξετάσεις. Εσύ τι κάνεις γλυκιά μου;

Mε το καλό το ραντεβουδάκι σας!!Εγω απο βδομάδα έχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...