Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Καν την.... Για παν ενδεχόμενο!!!!!!! Και έχε πίστη...  Εφόσον η χοριακη σου ανέβηκε δεν μπορεί να πήγε κάτι τόσο λάθος.... Ειλικρινα εύχομαι μέσα απ την ψυχή μου να είναι εκεί μέσα το σπορακι σου κ να είναι τσάμπα όλο αυτό το άγχος...... 
    • Αν γίνει κάτι τέτοιο......θα σας πώ που μένω να έρθετε να με γιουχάρετε! Εν τω μεταξύ αύριο κανονικά πρέπει να κάνω κι αυτήν την εξέταση την anti xa......και δεν ξέρω να πάω ή τσάμπα θα με τρυπήσουν?Έστειλα μήνυμα στην αιματολόγο...ελπίζω να το δεί.
    • Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.  Ερώτηση μια κι είναι και καλοκαίρι: ντους πως κάνατε;; Και καλά στο μαιευτήριο, σου βάζουν οι μαίες αδιάβροχη γάζα. Στο σπίτι, μέχρι τη βδομάδα που θα την ανοίξεις;; Τουαλέτα;; Βάσανο;;
    • Οι παλμοί είναι πολύ καλοί..... Στην εβδομάδα που βρίσκεσαι πρέπει να έχει 100-120 κ εσένα έχει παραπάνω άρα είναι καλοι..... Επίσης παίζει και ρόλο η οπίσθια μήτρα σου.... Πργαματικα εύχομαι να συζυταμε άδικα και αύριο να ακούσεις μια βροντερη καρδούλα ❤️❤️❤️❤️ 
    • κι εγώ φοβομουν τα μετά της καισαρικής επειδή είχα την εμπειρία της πρώτης μου φοράς αλλά μετά από τόσα πολλά χρόνια έχουν αλλάξει πάρα πολλά... 1ον δεν έκανα ποτέ αλλαγή... μου έκαναν 2 φορές οσο ήμουν μέσα και εγώ απλώς 1 εβδομάδα μετά τη γέννα αφαίρεσα το αυτοκόλλητο και κράτησα την τομή στεγνή για 24 ώρες... 2ον θα περπατήσεις αμέσως μόλις σου πουν ότι πρέπει... αμέσως... και θα περπατήσεις και παραπάνω απ όσο σου πουν... αν μπορείς να πηγαίνεις συνέχεια πέρα δώθε... ετσι θα συνέρθεις αμέσως... το μυστικό είναι να αεριστείς... γιατί με την επέμβαση έχουν γεμίσει αέρα τα έντερα σου... απο κει πρόερχεται το πρήξιμο και ο πόνος... περπάτημα και νερό τα μόνα που βοηθούν... μόλις αεριστείς θα νιώσεις άλλος άνθρωπος... και φυσικά μετά θα πρέπει να ενεργηθείς... εγώ αερίστηκα 24 ώρες μετά τη γέννα και ενεργήθηκα μετά από άλλες 24 ώρες... 3ον παυσίπονα έπαιρνα συνέχεια... και ενδοφλέβια με τον ορό και ενέσεις.. όλη τη δουλειά βέβαια την έκαναν οι ενέσεις... στο σπίτι έπαιρνα 3 ντεπόν 1000αρια αναβραζοντα τη μέρα... τέλεια... δεν πονούσα σχεδόν καθόλου... για 2-3 μέρες πήρα και βολταρέν υπόθετα... αλλά τα σταμάτησα σχεδόν αμέσως... το μόνο ζόρι ήταν όταν επρεπε να σηκωθώ από τον ύπνο... εκεί με ζόριζε λίγο η τομή... 4ον η μόνη οδηγία που είχα είναι ότι δεν πρέπει να σηκώσω βάρη και δεν πρέπει να σκύβω... και φυσικά να περπατάω όσο μπορώ... δεν έχεις κανέναν λόγο να ανησυχείς για την καισαρική...  κοριτσάκι μου σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε τέλεια και να κρατήσεις την κόρη σου γερή στην αγκαλιά σου... 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...